بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

HAMED SEV

کاربر سایت
Sep 10, 2008
859
نام
حامد
تلنا: شبکه سراسری پرسرعت (مترواترنت) استان کرمان با سرمایه گذاری بالغ بر 80 میلیارد ریالی صبح فردا از سوی وزارت ارتباطات با حضور وزیر ارتباطات، استاندار کرمان و مسوولان عالی وزارت ارتباطات و استان کرمان، به صورت رسمی به بهره‌برداری خواهد رسید.
به گزارش خبرنگار تلنا، بر اساس مصوبه دولت استان کرمان به عنوان پایلوت دولت الکترونیکی انتخاب شده بود که با بهره‌برداری رسمی از این پروژه، یکی از زیرساخت های اصلی اجرای این مصوبه، عملیاتی خواهد شد.
شبکه مترواترنت استان کرمان، بزرگ‌ترین، گسترده‌ترین و کامل‌ترین شبکه‌ی مترواترنت (تجمیع) استانی محسوب می شود که پوشش کل مراکز مخابراتی تمامی شهرهای استان را محقق و امکان مرکز مدیریت شبکه متمرکز در شهر کرمان را عملیاتی می کند که با هدایت سازمان فناوری اطلاعات ایران و توسط متخصصان داخلی ، طراحی و پیاده سازی شده است.
بهبود دسترسی دستگاه‌ها تا سطح یک گیگابیت بر ثانیه، افزایش پهنای باند داخل استانی و بین‌شهری و پشتیبانی از سرویس‌های VOIP ، ویدیو کنفرانسینگ و تلویزیون مبتنی بر IP از جمله مهمترین اهداف پیاده سازی این شبکه محسوب می شود.
بر اساس این گزارش، مترو اترنت، پوشش شبکه‌ای اطلاعات داخلی شهر یا استان را براساس الگوی فیبر‌نوری تامین می‌کند به نحوی که پهنا ی باند بالا در حد گیگابیت در دسترس کاربران و خدمات دهندگان قرار ‌می‌گیرد.
شبکه سراسری پرسرعت استان کرمان، ظرفیت عرضه خطوط پرسرعت به تمام کاربران استانی از طریق شرکت مخابرات استان‌ کرمان و یا شرکت‌های دارای مجوز را دارد و اپـراتـورها مـی‌تواـننـد پهنای مورد نیاز خود را از طریق این شبکه دریافت کنند.
بر این اساس در واقع مترو اترنت بستر مخابراتی برای تحقق دولت الکترونیکی، سلامت الکترونیکی، تجارت الکترونیکی و آموزش الکترونیکی و انتقال مکالمات اینترنتی و ویدیوی درخواستی و شبکه‌های اختصاصی *** محسوب می شود.
در نقطه انتهایی شبکه مترو اترنت نیز، بخش خصوصی به عنوان ارایه دهنده اینترنت پرسرعت (PAP) قرار می‌گیرد.
این گزارش حاکی است، شبکه مترواترنت استان کرمان، طی یک سال گذشته به صورت پایلوت زیر بار بوده است.
از مخابرات سرویس میگیرم و 2 روزی میشه نتم ترکیده!میشه مشکل از این طرحشون باشه؟

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
دوستان.من از دو شرکت سرویس می گیرم و می خوام بتونم از هر دو هم زمان با یک کامیپوتر استفاده کنم.
دو تا مودم هم دارم.دو تا مودم به راحتی به PCوصل هستند و به اینترنت متصل، اما من می خوام یکی فقط برای دانلود بگذارم مثلا IDMو دیگری را باهاش بازی کنم.نرم افزاری یا اموزشی، چیزی سراغ دارین که این کار عملی بشه.

MALEKY

کاربر سایت
Nov 21, 2005
148
سلام
بچه ها راسته که مخابرات سرویساشو محدود کرده چون من رفتم مخابرات میگه همه سرویسا محدود شده با حجم 2 گیگ

آخرین ویرایش:

...Sahand...

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,282
خطم رو از سرویس خارج نکنن یعنی اگر ماهی هم نخوام اینترنت استفاده کنم برای خارج نشدن از سرویس باید 3.500 بدم!

---------- نوشته در 07:16 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:12 PM ارسال شده بود ----------

ولی خدایی با 128 پینگش خوبه چه برسه به 256 و 512 و .... اختلاف قیمتشون هم کمه.
2161241220.png

یعنی 3.5 اینقدر پول درشتی ـه ؟

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
دوستان.من از دو شرکت سرویس می گیرم و می خوام بتونم از هر دو هم زمان با یک کامیپوتر استفاده کنم.
دو تا مودم هم دارم.دو تا مودم به راحتی به PCوصل هستند و به اینترنت متصل، اما من می خوام یکی فقط برای دانلود بگذارم مثلا IDMو دیگری را باهاش بازی کنم.نرم افزاری یا اموزشی، چیزی سراغ دارین که این کار عملی بشه.

اینترنت قابلیت ترکیب کردن نداره! اگه داشت الان مشکل ما چی بود؟ :D

---------- نوشته در 12:58 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:39 AM ارسال شده بود ----------

دوستان isp با پینگ 50 داخل کشور با شبانه رایگان با سرعت متوسط 60 هینا سراغ دارین؟
بالای 70% شرکت های اینترنتی که adsl میدن و تقریبا 90% شرکت های وایرلس در تهران با سرورهای داخل کشور پینگ 50 60 و کمتر تا 10 هم دارن! اما اگه منظورتون خارج از کشور هست خیر! پینگ 50 موجود نیست! :)

khashayar7

کاربر سایت
Jul 25, 2012
388
نام
خشایار
چطوری؟

خودم دقیق نمیدانم میرم میپرسم ولی فکر کنم تو network seetings باشه

---------- نوشته در 09:00 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 08:59 AM ارسال شده بود ----------

سلام
بچه ها راسته که مخابرات سرویساشو محدود کرده چون من رفتم مخابرات میگه همه سرویسا محدود شده با حجم 2 گیگ

نمیدانم ولی ماکه از مخابرات میگیرم و محدود هم نیست:d

mr.mohammad

کاربر سایت
Apr 7, 2008
221
نام
محمد رضا

شما بايد يه فايروال حرفه اي نصب كني و بهش بگي مثلا idm از كارت شبكه 1 فقط استفاده كنه و بقيه كانكشن هات از كارت شبكه 2 استفاده كنن
كه اونم من نمي تونم به يه كاربر تازه كار پيشنهاد كنم .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر