بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

w3x

کاربر سایت
Aug 7, 2012
118
شما طوری دارید میگید فلان مخابرات 512 رو دوماه میده 50 تومان انگار الان من برم مخابرات منطقمون دو دستی تحویلمون میده :|

همیین سرعت ثابت 70 تا خیلی ها تشنه اش هستن , از پست هاتون معلومه دارم میخونم یکی میاد میگه شبانه با 20 تا دانلود میکنم یکی میاد میگه پینگ فلانه :|

شما لطف کنید برید تعرفه های شرکت های دولتی و خصوصی رو در رابطه با نت نامحدود ببینید خوده همین پارس افلاین 512 رو داره میده 120 ت :|

جی ال

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
دور زدن محدودیت اینترنت 128 kbps برای جذب مشترک

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، براساس مصوبه شورای عالی فرهنگی سرعت اینترنت خانگی در ایران 128 کیلو بیت بر ثانیه تعیین شده است.
این محدودیت سرعت بعضاً‌ مورد اعتراض و گلایه کاربران است. چندی پیش در پی اعتراض‌ها به این محدودیت سرعت، وزیر ارتباطات از ارائه پیشنهاد برداشته شدن سقف 128 کیلوبیت بر ثانیه خبر داد که در نهایت این پیشنهاد کار به جایی نبرد.
به این ترتیب هم‌ا‌کنون نیز اجبار سقف 128 کیلو بیت برای سرعت اینترنت کاربر خانگی پابرجاست.
اما اوضاع نشان می‌دهد که در حال حاضر راه هایی برای دور زدن این ممنوعیت ایجاد شده است.
امروز رقابت بین ارائه دهنده اینترنت سخت شده است؛ شرکت‌های ارائه دهنده ADSL، اپراتورهای وایمکس، اپراتورهای تلفن همراه، هر یک در فکر حفظ مشتریان و توسعه بازار خود هستند.
یکی از روش‌های مفید این کار نیز، ارائه اینترنت پر سرعت تر به کاربران است.
هم اکنون برخی شرکت‌های ADSL در قالب فروش اینترنت 128، پورت‌های خود را برای استفاده از بیشتر از 128 باز می‌گذارند.
به این ترتیب در ساعت‌های خلوت، مشترکان می‌توانند از سرعت بیشتری استفاده کنند.
برخی شرکت‌ها نیز همان سرعت اعلام شده را بدون تغییر ارائه می‌کنند و اگر کمتر از آنچه وعده داده‌اند، سرویس ندهند، بیشتر نخواهند داد.
یکی از اپراتورهای وایمکس نیز بدون محدودیت و ارائه معرفی‌نامه به مشتریان خود اینترنت 512 ارائه می‌کند.
در عین حال یکی از اپراتورهای وایمکس نیز در ارائه اینترنت بیشتر از 128 بسیار سخت‌گیر است و بدون معرفی‌نامه معتبر اینترنت 512 ارائه نمی‌کند.
در نهایت این تفاوت‌ها و دست‌و دل بازی شرکت‌های اینترنتی در فروش اینترنت، در بدست آوردن دل کاربران اینترنتی تاثیر گذار است.
همچنین به دلیل اینکه در قرارداد فی‌مابین شرکت و کاربر، سرعتی بیشتر از 128 کیلوبیت بر ثانیه ذکر نشده، کار غیرقانونی ای نیز ظاهراً اتفاق نیافته است.

ATAR

کاربر سایت
May 9, 2011
343
یه ماه بیشتره تقاضای قطع سرویس از شاتل دادم و چندین بار هم این کار رو کردم و شاتل هم به همون تعداد دفعات نامه داده که مخابرات اینترنت رو قطع کنه بعد امروز رفتم مخابرات میگه شماره ات رو بگو و گفتم میگه خط شما از اینترنت برداشته شده اما هنوز این چراغ لعنی روشنه . موندم از دست این بی همه چیزا چی کار کنم )x الان هم با وایمکس ایرانسل که از دوستم گرفتم وصل میشم به نت که بیشتر وقت ها آنتن نمیده و قطع هست .

LazaR AngeloV

کاربر سایت
Jul 14, 2011
4,702
نام
محمد مهدی
شما طوری دارید میگید فلان مخابرات 512 رو دوماه میده 50 تومان انگار الان من برم مخابرات منطقمون دو دستی تحویلمون میده :|

همیین سرعت ثابت 70 تا خیلی ها تشنه اش هستن , از پست هاتون معلومه دارم میخونم یکی میاد میگه شبانه با 20 تا دانلود میکنم یکی میاد میگه پینگ فلانه :|

شما لطف کنید برید تعرفه های شرکت های دولتی و خصوصی رو در رابطه با نت نامحدود ببینید خوده همین پارس افلاین 512 رو داره میده 120 ت :|

جی ال

ما شانس داشتیم گرفتیم

پرابلم نوب اینترنت یوزر :D ؟!

RADON

کاربر سایت
Dec 3, 2010
236
نام
نیما
وضعیتـ ایرانسل واقعا خرابه !

2147160828.png
کسی میتونه یه تستی با این نوین نت بزاره ؟!

آخرین ویرایش:

LazaR AngeloV

کاربر سایت
Jul 14, 2011
4,702
نام
محمد مهدی
سبز خزر ترکونده

تایید نشده آتیش می زنم همه رو :| !

بابا ایرانسل که اصلا ADSL نیست :| بخوای باهاش بازی هم بکنی :| ! مبین نت هم همینطور !

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
در حالی که برخی گزارش‌ها حاکی از کاهش سرعت اینترنت در برخی شهرها و از سوی برخی سرویس‌دهنده‌ها است، گزارش‌های خبرنگاران حاضر در اجلس غیرمتعهدها نشان می‌دهد اینترنتی که در اختیار شرکت‌کنندگان در این اجلاس قرار گرفته، سرعتی بی‌سابقه در ایران دارد و همچنین هیچ *****ینگی بر روی آن اعمال نشده است. به گزارش کلمه، از برخی شهرستان‌ها و همچنین نقاطی از تهران خبر می‌رسد که سرعت اینترنت در چند روز اخیر و به ویژه از دیشب با کاهش قابل ملاحظه‌ای روبه‌رو بوده و در همین حال به گفته رئیس پلیس فتا، کنترل شدید اینترنت از مدتی قبل از آغاز اجلاس جنبش عدم تعهد در تهران، شروع شده است. با این حال خبرنگاران حاضر در محل اجلاس گزارش می‌دهند که اینترنت در آن مکان با سرعتی باورنکردنی در اختیار حاضران قرار گرفته و هیچ سایتی هم برای غیرمتعهدهای حاضر در اجلاس، ***** نیست. نویسنده وبلاگ فرصت گفتن که خود از جمله خبرنگاران حاضر در این اجلاس است، سرعت اینترنت در سالن نشست‌های خبری اجلاس را «فراپرسرعت» توصیف کرده و نوشته است: واقعا سرعتی که اینجا تجربه کردم، در بهترین سالن های دارای اینترنت وایرلس هم تجربه نکردم. برای اینکه درک کنید از چه سرعتی صحبت می کنم باید بگم که فایلی با حجم ۱ گیگ و ۲۰۰ مگابایت رو در کمتر از ۱۵ دقیقه دانلود کردم و این سرعت برای من که از اینترنت استفاده های زیادی میکنم بسیار بالا بود. نکته دیگر در خصوص اینترنت سالن، عدم اعمال *****ینگ است. خب این مساله دسترسی سریعتر به سایت های خبری و همچنین فیسبوک رو برای خبرنگاران مهیا کرد که جای تشکر ویژه از مسئولین دارد! این در حالی است که پایین بودن سرعت اینترنت و بی‌نظمی حاکم بر عرضه خدمات اینترنتی به مردم، تاکنون اعتراضات بی‌نتیجه بسیاری را برانگیخته است. اما وزیر ارتباطات در هفته جاری به مناسبت هفته دولت در مصاحبه‌ای با ایسنا، به رد این انتقادات پرداخته و وضع اینترنت کشور را مناسب توصیف کرده و درباره سرعت اینترنت گفته بود: پهنای باند داخلی ۵۲۵ گیگابایت و پهنای باند اینترنت بین الملل هم ۶۳٫۷ مگابایت است! این اظهارات، واکنش یک فعال این حوزه را به دنبال داشت که به وزیر تذکر داد هر عددی در این باره اعلام می‌کند، لااقل واحدها را درست بر زبان بیاورد! علیرضا خراسانی در خبرآنلاین نوشت: بحث بنده در مورد سرعت پهنای باند و روشهای اندازه گیری آن مطابق استانداردهای بین المللی است. برای اندازه گیری مقدار اطلاعات از کیلو بایت، مگابایت،گیگابایت،ترابایت و غیره استفاده می شود اما برای اندازه گیری سرعت پهنای باند از ضریب های بیت بر ثانیه استفاده می شود. مثلا می گوییم سرعت ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه است، ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه است، یک مگابیت بر ثانیه است و … دوباره جمله وزیر را بخوانیم: پهنای باند داخلی ۵۲۵ گیگابایت و پهنای باند اینترنت بین الملل هم ۶۳٫۷ مگابایت است.

AM!R HOS3!N

کاربر سایت
May 18, 2010
1,981
نام
Amir Hosein
در حالی که برخی گزارش‌ها حاکی از کاهش سرعت اینترنت در برخی شهرها و از سوی برخی سرویس‌دهنده‌ها است، گزارش‌های خبرنگاران حاضر در اجلس غیرمتعهدها نشان می‌دهد اینترنتی که در اختیار شرکت‌کنندگان در این اجلاس قرار گرفته، سرعتی بی‌سابقه در ایران دارد و همچنین هیچ *****ینگی بر روی آن اعمال نشده است. به گزارش کلمه، از برخی شهرستان‌ها و همچنین نقاطی از تهران خبر می‌رسد که سرعت اینترنت در چند روز اخیر و به ویژه از دیشب با کاهش قابل ملاحظه‌ای روبه‌رو بوده و در همین حال به گفته رئیس پلیس فتا، کنترل شدید اینترنت از مدتی قبل از آغاز اجلاس جنبش عدم تعهد در تهران، شروع شده است. با این حال خبرنگاران حاضر در محل اجلاس گزارش می‌دهند که اینترنت در آن مکان با سرعتی باورنکردنی در اختیار حاضران قرار گرفته و هیچ سایتی هم برای غیرمتعهدهای حاضر در اجلاس، ***** نیست. نویسنده وبلاگ فرصت گفتن که خود از جمله خبرنگاران حاضر در این اجلاس است، سرعت اینترنت در سالن نشست‌های خبری اجلاس را «فراپرسرعت» توصیف کرده و نوشته است: واقعا سرعتی که اینجا تجربه کردم، در بهترین سالن های دارای اینترنت وایرلس هم تجربه نکردم. برای اینکه درک کنید از چه سرعتی صحبت می کنم باید بگم که فایلی با حجم ۱ گیگ و ۲۰۰ مگابایت رو در کمتر از ۱۵ دقیقه دانلود کردم و این سرعت برای من که از اینترنت استفاده های زیادی میکنم بسیار بالا بود. نکته دیگر در خصوص اینترنت سالن، عدم اعمال *****ینگ است. خب این مساله دسترسی سریعتر به سایت های خبری و همچنین فیسبوک رو برای خبرنگاران مهیا کرد که جای تشکر ویژه از مسئولین دارد! این در حالی است که پایین بودن سرعت اینترنت و بی‌نظمی حاکم بر عرضه خدمات اینترنتی به مردم، تاکنون اعتراضات بی‌نتیجه بسیاری را برانگیخته است. اما وزیر ارتباطات در هفته جاری به مناسبت هفته دولت در مصاحبه‌ای با ایسنا، به رد این انتقادات پرداخته و وضع اینترنت کشور را مناسب توصیف کرده و درباره سرعت اینترنت گفته بود: پهنای باند داخلی ۵۲۵ گیگابایت و پهنای باند اینترنت بین الملل هم ۶۳٫۷ مگابایت است! این اظهارات، واکنش یک فعال این حوزه را به دنبال داشت که به وزیر تذکر داد هر عددی در این باره اعلام می‌کند، لااقل واحدها را درست بر زبان بیاورد! علیرضا خراسانی در خبرآنلاین نوشت: بحث بنده در مورد سرعت پهنای باند و روشهای اندازه گیری آن مطابق استانداردهای بین المللی است. برای اندازه گیری مقدار اطلاعات از کیلو بایت، مگابایت،گیگابایت،ترابایت و غیره استفاده می شود اما برای اندازه گیری سرعت پهنای باند از ضریب های بیت بر ثانیه استفاده می شود. مثلا می گوییم سرعت ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه است، ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه است، یک مگابیت بر ثانیه است و … دوباره جمله وزیر را بخوانیم: پهنای باند داخلی ۵۲۵ گیگابایت و پهنای باند اینترنت بین الملل هم ۶۳٫۷ مگابایت است.

بعد پدر سگا میگن تجحیزات واسه دادن سرعت بالا نداریم:|)x

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
اینم تست نوین نت در وضعیت متوسطش :D سرویس 512 kbps تا 2 mb
2144791137.png

به به! مبارک! کی گرفتی؟ چرا سرویس 4 مگ نگرفتی؟ 30 گیگ کمه برات؟
اینم تست من:

2147608581.png

توی سالن اجلاس خبرنگار گفت 1 گیگ . 200 مگ رو توی 15 دقیقه دانلود کرده! من همین رو توی 50 دقیقه دانلود میکنم! یعنی تقریبا 3 و نیم برابر من سرعت داشته اون خبرنگار.
یعنی از یک اینترنت 12 مگابیتی روی لپتابش بهره برده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر