بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,656
نام
iMAN
در مورد دانلود شب ISPها تو روترهاشون یه پدیده ای دارن به اسم queue . این کیو ها روشون پروفایل مشترک تعریف شده . مثلا از ساعت 7صبح تا 1 شب رو 2 مگ بازه در صورتیکه ممکنه سرویس نفر 128 باشه ولی داره با 200 تو روز میدانلوده . وقتی که ساعات ملکوتی نصف شب میرسه این کیو ها برمیگردن رو پروفایل اصلیشون . منی که 128 دارم شب با 16دانلود میکنم . حالا یه سری ها سرعتشون بالاست ای اس پی لطف کرده از دستش در رفته یادش رفته کیو ها رو ببنده این میشه که سرعت میره بالا . در ضمن هرچی لاین ریت رو ببرن بالا ( همون پروفایل مثلا 3 مگ 4 مگ ) SNR هم میاد پایین و این برمیگرده به کیفیت خطوط تلفن منطقه شما که اگه ای اس پیخواست یه حالی بده شما بی حال نشی :d چون لینکت میپره اون موقع...!!!!

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
الان که ارزون کرده ولی حداقل اگرم گرون میگیره همه چیزش خوبه از پشتیبانی تا سرعت و پینگ.

قیمت های جدیدشو خبر ندارم. آخه این دوستمون میگفت فقط دانلود داره به پینگ واینها کاری نداره...

---------- نوشته در 10:34 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:31 AM ارسال شده بود ----------

در مورد دانلود شب ISPها تو روترهاشون یه پدیده ای دارن به اسم queue . این کیو ها روشون پروفایل مشترک تعریف شده . مثلا از ساعت 7صبح تا 1 شب رو 2 مگ بازه در صورتیکه ممکنه سرویس نفر 128 باشه ولی داره با 200 تو روز میدانلوده . وقتی که ساعات ملکوتی نصف شب میرسه این کیو ها برمیگردن رو پروفایل اصلیشون . منی که 128 دارم شب با 16دانلود میکنم . حالا یه سری ها سرعتشون بالاست ای اس پی لطف کرده از دستش در رفته یادش رفته کیو ها رو ببنده این میشه که سرعت میره بالا . در ضمن هرچی لاین ریت رو ببرن بالا ( همون پروفایل مثلا 3 مگ 4 مگ ) SNR هم میاد پایین و این برمیگرده به کیفیت خطوط تلفن منطقه شما که اگه ای اس پیخواست یه حالی بده شما بی حال نشی :d چون لینکت میپره اون موقع...!!!!

ایمان یه سوال! به نکته خوبی اشاره کردی! :D
لاین ریت من برای دانلود 4095 هست (1 کیلوبیت در حقم ظلم کردن :D) و برای آپلود 1535 هست!
snr من همین الان که دارم اینو مینویسم برای دانلود 31 و برای آپلود 21 هست! اما خیلی نوسان داره! یادمه دیروز بود اومده بود روی 12 !! این چه ربطی به لاین ریت داره؟ با توجه به لاین ریت من رنج نرمالش چه تغییری میکنه؟ و چنده؟

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,465
نام
Nimo
قیمت های جدیدشو خبر ندارم. آخه این دوستمون میگفت فقط دانلود داره به پینگ واینها کاری نداره...

---------- نوشته در 10:34 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:31 AM ارسال شده بود ----------

لاین ریت من برای دانلود 4095 هست (1 کیلوبیت در حقم ظلم کردن :D) و برای آپلود 1535 هست!
snr من همین الان که دارم اینو مینویسم برای دانلود 31 و برای آپلود 21 هست! اما خیلی نوسان داره! یادمه دیروز بود اومده بود روی 12 !! این چه ربطی به لاین ریت داره؟ با توجه به لاین ریت من رنج نرمالش چه تغییری میکنه؟ و چنده؟

من میانگین پینگم 153 هست پایین ترین پینگی هم که از پتیاک داشتم 119 بوده و بالاترین هم 190 من که ازش 2mb داشتم همیشه 310 تا ثایت میداد نه کمتر نه بیشتر الانم ازش دارم 4mb میگیرم تازه تو ساعات مجانی تکون نمیخوره تازه بیشتر هم میشه بیشتر وقت ها من خودم اون موقع که bf3 امده بود تو ساعات مجانی که گزاشتم دانلود با 2mb داشتم بین 750 تا 800 تا میکشیدم که تا دلت بخواد مثل های دیگه هم دارم کلا خیلی isp خوبی هست.

Jupiter Gamer

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,024
نام
Hamed

لاین ریت دقیقا به SNR مربوط هست یعنی باید خطتون بکشه تا لاین ریت رو بالا ببرن
بهترین حالت SNR هم بین 20-30 هست و بالای 40 و زیر 15 اذیت میکنه
من مثلا لاین ریتم 6999 هست و SNR 24 هست

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
لاین ریت دقیقا به SNR مربوط هست یعنی باید خطتون بکشه تا لاین ریت رو بالا ببرن
بهترین حالت SNR هم بین 20-30 هست و بالای 40 و زیر 15 اذیت میکنه
من مثلا لاین ریتم 6999 هست و SNR 24 هست

خب علت این نوسان چیه؟

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
احتمالا شما از فضا اومدین هیچ جای ایران اینترنت پولی اون هم 128 سرعت دانلود رایگان 250 نیست!هیچ جای ایران!
چه شرکتی گرفتی این طور سرعتی داره!خالی بندی نت که یه بار نگرفتی!
تست سرعت هم نگزار که تست فیک تا دلت بخواد هست!

دوست عزیز شما با چه سندی با این همه یقین می گی که ایشون دارن دروغ می گن؟

من صبانت 128 دارم و تست همین الان رو میذارم و ببینید و شبانه هم دقیقا همین قدر می گیرم! لطفا انقدر راحت به همدیگه نگید فلانی دروغ می گه. واقعا کار زشتیه.
هزار بار گفتم برای هزار و یکمین بار، ایران خیلی شیر تو شیر تر از اونی هست که فکر می کنین. هر ISP در هر منطقه مخابراتی یه سیاستی داره!

این پست هم صرفا جوابی بود به شما و بقیه دوستانی که اطلاعی از هیچی ندارن!

پ.ن:نام کاربری، ساعت هم سندی برای شما!
پ.ن2: شبی 3 گیگ دارم می گیرم. پینگم 200 ـــه. هیچ افتخاری هم نیست. به جای اینا برید رو یه چیزایی پز بدین که بقیه پستا رو می بینن نخندن!

mostafa_AGHRAB

کاربر سایت
Aug 16, 2010
68
نام
مصطفی
اونایی که از پارس آنلاین گله دارن بدونن همه جا اینجوری نیست الان رفیقم 512 داره سرعت دانلودش 300 تا 400 ه تازه پینگشم با تهران 3 :-o 1 و 2 هم میشه

MORT3ZA

کاربر سایت
Apr 30, 2010
1,039
نام
مرتضی
اونایی که از پارس آنلاین گله دارن بدونن همه جا اینجوری نیست الان رفیقم 512 داره سرعت دانلودش 300 تا 400 ه تازه پینگشم با تهران 3 :-o 1 و 2 هم میشه

دوست عزیز خوده تهرانی ها هم با این مراکز مخابراتی پر ترافیک و کهنه 1 نمیگیرن

comanderamin

کاربر سایت
Jul 12, 2012
56
نام
امین
کی گفته خوبه منم 512 دارم بیا یه تست بزارم همه چیش آشغاله پینگ سرعت دانلود.

---------- نوشته در 01:28 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:26 PM ارسال شده بود ----------

بیا پینگش با تهران 51 هست.

amirplay

کاربر سایت
May 29, 2008
356
نام
امیر
9دوستان سلام
یه مرد اینجا پیدا میشه یه isp خوب معرفی کنه که 1 مگ بده و پینگ مناسبی هم داشته باشه??(adsl)
بخدا از بس isp عوض کردم خسته شدم.............میخوام انلاین بزم ولی پینگ همشون....چه گناهی کردیم تو یه همچین جایی...
خواهش میکنم راهنمایی کنید دارم روانی میشم از دست این isp های داغون)x)x

FPS Dᴏug

کاربر سایت
Apr 19, 2012
2,173
من قبل از این نتم پارس آنلاین داشتم خیلی راضی بودم ! پینگش متعادل بود سرعت دانلود توپ ! 128 داشتم سرعت دانلود 130 بود !

سرعت دانلود روزش بعضی موقعها میپوکه ! 30-40-15 همینجوری ولی بعضی موقعها ! اکثرا 150-140 ـه .

سرعت دانلود شبانه واااااااااای .... :| 15-20

LazaR AngeloV

کاربر سایت
Jul 14, 2011
4,702
نام
محمد مهدی
" پارس آنلاین - شاتل - صبانت " خیلی جدیدا کاربرا رو اذیت کردند

-

پتیاک نامحدود نداره ....

256 ـشش سرعت دانلودش شبانه چطوریاست ؟! بریم از پتیاک بگیریم ... !

9دوستان سلام
یه مرد اینجا پیدا میشه یه isp خوب معرفی کنه که 1 مگ بده و پینگ مناسبی هم داشته باشه??(adsl)
بخدا از بس isp عوض کردم خسته شدم.............میخوام انلاین بزم ولی پینگ همشون....چه گناهی کردیم تو یه همچین جایی...
خواهش میکنم راهنمایی کنید دارم روانی میشم از دست این isp های داغون)x)x

منطقه مخابراتیت !؟ منطقه چندی ؟!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر