بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

mostafa_AGHRAB

کاربر سایت
Aug 16, 2010
68
نام
مصطفی
سرعت اینترنت محل اقامتشون رو بالا میبرن. برای مردم ایران سرعت بالا حرامه.

سرویس هایی که میفروشن مثل 128 .256 .512 و... اینها همه کیلوبیت هستن! برای اینکه بفهمی چند کیلوبایت (سرعت دانلود) باید بهت بده باید تقسیم بر 8 کنی! چون هر 8 بیت مساوی 1 بایت هست! پس مثلا سرویس 128 کیلوبیت رو اگر تقسیم بر 8 کنیم میشه 16 ! یعنی 16 کیلوبایت سرعت دانلود!
سرویس 1 مگابیت برابر 1024 کیلوبیت هست! تقسیم بر 8 کنی میشه 128 کیلوبایت! یعنی سرعت دالنود در شرایط ایده آل 128 کیلوبایت خواهد بود.
مثلا الان من سرویس 4 مگابیت دارم.
پس میشه 4 ضربدر 1024 کیلوبیت که میشه 4096 کیلوبیت! اینو تقسیم بر 8 کنی میشه 512 کیلوبایت سرعت دانلود! البته در شرایط ایده آل ! که تقریبا دست نیافتنی هست و من در بهترین شرایط 500 کیلوبایت سرعت دانلود دارم.

افتاد نوب اینترنت یوزر؟ :D
:>

داداش اینایی که گفتی رو میدونم ولی چطور من با 512kbps مخابرات سرعت 400 تا 500 میگرفتم ؟ برای خودم هم تو این چند ماه سوال بود تازه شب تو ساعات رایگان هم همین سرعت رو داشتم خودت فکر کن چقدر حال میکردم:d اما بعد 9 ماه دیگه این سرعت تو شب دست نیافتنی بود منم که به سرعت و پینگ خوب عادت کردم حالا نت عوض کردم چون دیگه مخابرات معنی نمیده :(

---------- نوشته در 04:06 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 03:54 PM ارسال شده بود ----------

سرعت دانلودم در ساعات رایگان:

attachment.php

حدودا 410 کیلوبایت! :D :>

در روز هم 450 تا سقف 500 کیلوبایت! + پینگ بسیار عالی! درکل : راضی در حد اروپا! :D :>

هر شب هم میتونم 3.5 تا 4 گیگ دانلود کنم.

پرابلم نوب اینترنت یوزرز؟ :D

این کدوم ISP اونوقت:-/ کاشکی 2 ماه پیش یه عکس میزاشتم 10 تا فایل هر کدوم 50 تا 60 کیلو بایت بودن یادمه فیلم Avatar Full HD 1080P رو تو یه شب گرفتم بعد دهنت باز میموند :) یه روزی تو هم مثله من میشی :d

---------- نوشته در 04:15 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 04:06 PM ارسال شده بود ----------

یه چیز دیگه یادم رفت بگم دوستم تهرانه 256 رسانه داره (Rasaneh Internet Service Provider) پینگش با سرورای ایران 8 تا 20 ه تتا اونجا که من دیدم 8 ثابت بود خوش به حالش >:d

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
داداش اینایی که گفتی رو میدونم ولی چطور من با 512kbps مخابرات سرعت 400 تا 500 میگرفتم ؟ برای خودم هم تو این چند ماه سوال بود تازه شب تو ساعات رایگان هم همین سرعت رو داشتم خودت فکر کن چقدر حال میکردم:d اما بعد 9 ماه دیگه این سرعت تو شب دست نیافتنی بود منم که به سرعت و پینگ خوب عادت کردم حالا نت عوض کردم چون دیگه مخابرات معنی نمیده :(

---------- نوشته در 04:06 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 03:54 PM ارسال شده بود ----------

این کدوم ISP اونوقت:-/ کاشکی 2 ماه پیش یه عکس میزاشتم 10 تا فایل هر کدوم 50 تا 60 کیلو بایت بودن یادمه فیلم Avatar Full HD 1080P رو تو یه شب گرفتم بعد دهنت باز میموند :) یه روزی تو هم مثله من میشی :d

---------- نوشته در 04:15 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 04:06 PM ارسال شده بود ----------

یه چیز دیگه یادم رفت بگم دوستم تهرانه 256 رسانه داره (Rasaneh Internet Service Provider) پینگش با سرورای ایران 8 تا 20 ه تتا اونجا که من دیدم 8 ثابت بود خوش به حالش >:d

سادست! برای سرویس های محدود پورت های سریعتر از قرارداد میبندن تا سرعت بیشتری داشته باشی و اون حجمت رو سریعتر تمام کنی! و حجم اضافه بخری اینم یعنی پول پول پول....
نگران سرعت من نباش! من هیچوقت اینترنت رو به افولی نداشتم! همیشه اینترنت من روز به روز بهتر شده! :D
بترکه چشم حمید! :|

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
من همین امروز رفتم خط مخابرات و تخلیه کردم و از نوین نت سرویس 512kb تا 2 mb ا ماهه با ترافیک 10 گیگ رو سفارش دادم به امید اینکه با سرورهای ایران پینگ زیر 60 بهم بده. والا مخابرات 9 ماه بود پینگش با تهران 40 بود اما این 2 ماه آخر شد 60 تعرفههاشم عوض شده منم مجبور شدم اینو بگیرم حالا انشاالله پینگ خوب بده اگه کسی داره یه تست با تهران بزاره من ببینم ممنون میشم ;;)
پینگ 40 با 60 فرقی نداشت ولی اگر گند زدن به تعرفه ها کار درستی کردی . اگر احساس میکنی تو بازی دیلی داری 1 : فریم بازی کمه 2 : سی پی یو ضعیفه چونکه Hit detection ها رو به باد میده 3 : اینترنت پینگش هر چی باشه مهم نیست مهم کیفیتشه نوسان پینگ و اون میکرو تایم اوت ها .

mostafa_AGHRAB

کاربر سایت
Aug 16, 2010
68
نام
مصطفی
پینگ 40 با 60 فرقی نداشت ولی اگر گند زدن به تعرفه ها کار درستی کردی . اگر احساس میکنی تو بازی دیلی داری 1 : فریم بازی کمه 2 : سی پی یو ضعیفه چونکه Hit detection ها رو به باد میده 3 : اینترنت پینگش هر چی باشه مهم نیست مهم کیفیتشه نوسان پینگ و اون میکرو تایم اوت ها .
فریم که 90 ه سی پی یو هم ضعیف نیست همون مورد 3 که گفتی در مورد من صدق میکرد

hamed_1989

کاربر سایت
Jun 30, 2008
329
نام
حامد
دوستان امروز مشکل سرعت دانلود و کندی اینترنت ندارن.
برای من لود شدن یه صفحه 10 دقیقه طول میکشه!!! هیچ چیزی هم نمیشه دانلود کرد ولی با چیز پی ان اصلا مشکلی وحود نداره:-/

LazaR AngeloV

کاربر سایت
Jul 14, 2011
4,702
نام
محمد مهدی
برای من لود شدن یه صفحه 10 دقیقه طول میکشه!!! هیچ چیزی هم نمیشه دانلود کرد ولی با چیز پی ان اصلا مشکلی وحود نداره:-/

isp ـت چیست ؟!

Danteppc

کاربر سایت
Dec 29, 2008
995
شاتل داری؟ واسه منم اینطوری بود

Infected Area

کاربر سایت
May 24, 2010
3,619
نام
احمد
پارس آنلاین هم همه چیز گند زده ! سرعت..... پینگ . . . . و ....
اصلاً به PSN وصل نمیشه ! یادمه سال پیش ماه رمضون باز پارس آنلاین اینجوری گند زد ! هر سال همین موقع ها اینجوری میشه

ATAR

کاربر سایت
May 9, 2011
343
آقا من از پارس آنلاین بگیرم یا برم اینترنت ماهواره ای بگیرم ؟
اینترنت ماهواره ای رو میگن با رادار پیدا می کنند درسته ؟ جرمش چیه ؟=))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر