بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

Sorrows

کاربر سایت
Jun 27, 2008
437
من Timeout ندارم اما پینگم حدودا 4 برابر شده

7t7h4en4zapfbs0mzpq3.jpg

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
شاخص های شبکه اینترنت باید ارتقا یابد

وایمکس نیوز - علی اصغر یوسف نژاد در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: سیاست هایی در خصوص شبکه اینترنت در برنامه پنجم توسعه در نظر گرفته شده که تکالیفی را برای دستگاه های اجرایی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مشخص کرده است.
وی افزود: این دستگاه های اجرایی وظیفه دارند زیرساخت های اینترنت را تقویت کنند و سرعت، پهنای باند و سایر شاخص های مرتبط با این شبکه جهانی را ارتقا دهند.
یوسف نژاد بیان کرد: کاهش قیمت اینترنت، ارتباط متقابل با میزان کاربری این فناوری دارد، ولی به صورت پیوسته تعرفه استفاده از این شبکه باید کاهش پیدا کند.
وی افزود: در برنامه پنجم توسعه اشاره‌ای به تغییر قیمت اینترنت نشده است، اما وزیر ارتباطات موظف است روابط بین دستگاه ها را حل و فصل کند و در مقابل به مجلس نیز پاسخگو باشد.
اگر چه در سال جاری اقدامات مناسبی در راستای افزایش ظرفیت پهنای باند کشور صورت گرفته و پهنای باند اینترنت بین الملل از 26.8 گیگا بیت بر ثانیه از ابتدای سال جاری به وضعیت فعلی 33 گیگا بیت بر ثانیه رسیده است، اما این مقدار افزایش هنوز با اهداف سند توسعه چشم انداز جمهوری اسلامی ایران و احکام مندرج در بند الف ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه کشور همخوانی ندارد.
مطابق بند الف ماده 46 برنامه پنجم توسعه، تا پایان سال دوم برنامه باید کلیه دستگاه های اجرایی و واحدهای تابعه آنها و تا پایان برنامه 60 درصد خانوارها و 100 درصد کسب و کارها به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت با پهنای باند مناسب متصل شود.
این در حالی است که اگر جمعیت کشور را تا پایان برنامه پنجم 23 میلیون خانوار در نظر بگیریم 60 درصد این خانوارها حدود 12 میلیون خانوار می شود و چنانچه کسب و کارها را تا پایان سال 1394 را حدود 12 میلیون تخمین بزنیم با در نظر گرفتن 2 مگابیت بر ثانیه پهنای باند در مجموع حدود 48 ترابیت بر ثانیه اینترنت بدون در نظر گرفتن ضریب اشتراک مورد نیاز است که با در نظر گرفتن ضریب اشتراک یک به بیست و چهار حدود 2 ترابیت بر ثانیه پهنای باند در لایه دسترسی مورد نیاز است.

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
همین جا! جا داره من از اسیاتک و مخابرات یک تشکر ویژه بکنم که شبانه روز برای کاربران اینترنت زحمت می کشن و سنگ تموم گذاشتن!

sjbnclz34ullf7o77os6.jpg
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
آقا چیکار کردی انقدر پینگات خوب شده؟ رفتی صحبت کردی؟ پولی چیزی دادی؟
اگر شوخی کردی که جواب زیر را بخون!
کار خاصی لازم نیست!
یک عدد خط تلفن و پول به مقدار لازم!
در مر حله بعدی هم کافی هستش شما یک مقدار وقت بگذاری و با اسیاتک تماس بگیری و سرویس ADSLبگیری!
بعدشم از این پینگ های عالی خواهی داشت که هیچ جای دنیا نظیر نداره!

اگر جدی منظورت بود جوابت اینه عزیز:
پینگ من اصلا خوب نیست و اگر بخوای با هاش بازی کنی هیچ حرفی برای گفتن نخواهی داشت!
اگر بخوایم معیار جهانی را در نظر بگیریم باید پینگت زیر100باشه!
ولی اگر شرایط کشور عزیزمون را در نظر بگیریم بتونی یک ISPبگیری که در بازی پینگ زیر200-250 بهت بده می تونی در برابر بازیکنان خارجی حرفی برای گفتن داشته باشی!

آخرین ویرایش:

happypooya

کاربر سایت
Jun 27, 2011
754
نام
پویا
همین جا! جا داره من از اسیاتک و مخابرات یک تشکر ویژه بکنم که شبانه روز برای کاربران اینترنت زحمت می کشن و سنگ تموم گذاشتن!

sjbnclz34ullf7o77os6.jpg

آقا چیکار کردی انقدر پینگات خوب شده؟ رفتی صحبت کردی؟ پولی چیزی دادی؟

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
به ما چه!!!

شرکت ارتباطات زيرساخت اعلام کرد كه اختلالات اينترنت شرق کشور و عابربانک‌ها و شبکه شتاب بانک‌هاي استان‌هاي شرقي به اين شرکت ربطي ندارد.

به گزارش ايسنا، روابط عمومي و امور بين‌الملل شرکت ارتباطات زيرساخت اعلام كرد: ارائه خدمات اينترنت به کاربران نهايي علاوه بر شبکه زيرساخت از شبکه دسترسي شامل شرکت‌هاي مخابرات استاني، تجهيزات ارائه‌دهنده خدمات اينترنتي PAPها و ISPها مي‌گذرد. بر همين اساس هرگونه قطع سرويس و اختلال به‌معناي اختلال در شبکه زيرساخت نيست و مي‌تواند اختلال در شبکه دسترسي و يا تجهيزات شرکت‌هاي ارائه‌دهنده خدمات اينترنتي نيز باشد.

شرکت ارتباطات زيرساخت در ادامه تاکيد کرد: اختلال در عابر بانک‌ها و شبکه شتاب بانک‌ها ربطي به اين شرکت ندارد، چراکه شبکه بانکي از شبکه ديتاي استان‌ها استفاده مي‌کند و وارد شبکه ديتاي شرکت ارتباطات زيرساخت نمي‌شوند. علاوه بر اين تغيير در تجهيزات ارتباطي بانک‌ها، حملات هکرها يا برنامه خود بانک‌ها براي توقف شبکه شتاب مي‌تواند از دلايل اختلال در شبکه عابر بانک‌ها و شبکه شتاب باشد.

• Like
Reactions: raya2

happypooya

کاربر سایت
Jun 27, 2011
754
نام
پویا
1595117347.png

این اسپید تست هم اصلا حالیش نیست چی می گه.

سرعت دانلودم 1.8 مگ، آپلودم 800 کیلو و پینگ هم الان 400 هست. ولی معمولا 250-300 ئه. اینارو گفتم که بگم کشکیه این اسپید تست کاملا و نتیجش به هر دلیلی هم که باشه، به کارمون نمیاد و نمیشه بهش استناد کرد.

ضمن اینکه اعداد بالا بر حسب بیت بود و اینکه من با DU Meter 2.7 اندازه گرفتم.

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,726
نام
وحید
1595117347.png

این اسپید تست هم اصلا حالیش نیست چی می گه.

سرعت دانلودم 1.8 مگ، آپلودم 800 کیلو و پینگ هم الان 400 هست. ولی معمولا 250-300 ئه. اینارو گفتم که بگم کشکیه این اسپید تست کاملا و نتیجش به هر دلیلی هم که باشه، به کارمون نمیاد و نمیشه بهش استناد کرد.

ضمن اینکه اعداد بالا بر حسب بیت بود و اینکه من با DU Meter 2.7 اندازه گرفتم.
داداش تو دیگه داغ دلمون رو تازه نکن

soccer2008

کاربر سایت
Oct 3, 2011
66
من از شاتل سرویس اکو 128 رو دارم
با دانلود منیجر از هاست های خوب با سرعت 240 تا 260 دانلود میکنم ترافیکم هم محدوده
ولی سرعتم خیلی بالاست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر