بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

Venom Matin

کاربر سایت
Oct 9, 2014
264
نام
متین
تو اين بحث نظر سنجي تاپيك بقلى خيلى استادانه عمل كرده براى ٣ نسخه بازى اندازه ١٠ سال نظرسنجى گذاشتن:D خب كاكو هاى من به خودتون فشار نيارين من خودم شخصا نه از داستان re5 چيزى نمى دونم نه دلم ميخواد بدونم اينقدر داستان هاى قشنگ تر تو بازى ريخته كه برم سراغ اونا:-B:D سعى ميكنم تو همون چارچوب گيم پلى و كاراكتر بمونم :D
سر بحث عنوان ها هم بريد انجمن re يه خوبشو برداريد بياريد اينجا:D

نظر سنجي : كت لئون قشنگ تره يا بازو كريس:D يادش بخير تاپيك x vs y

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
ببینید دوستان. ما اینجا دور هم هستیم که دوستانه بحث کنیم و با هم دعوا نداریم. این از این مورد

دوم اینکه اظهار نظر شخصی ایرادی نداره و البته کسی هم که اظهار نظر میکنه نباید از پاسخ ها و فیدبک ها ناراحت بشه. ولی تکرار یک نظر شخصی بارها و بارها و توی هر کامنت دیگه کم کم میره روی مخ آدم. اینکه یه بار بگیم Leon کاراکتر خوبی نیست یعنی نظر شخصی ولی اینکه توی هر کامنتی این موضوع تکرار بشه دیگه حال آدم رو بهم میزنه و میشه حکایت همون میکامی. الان این چند صفحه آخر فقط بحث شده که RE4 آشغال هست و Leon آشغال تر. حیف تاپیک که به این بحثهای کودکانه و سطح پایین جلو بره.

سوم اینکه اون دوستمون درست میگن. من دیشب که اومدم تاپیک دیدم صفحه 1000 رو رد کردیم و عملا هیچی نشده خیلی ناراحت شدم. رسم بر اینه که وقتی یه تاپیک به این مهمی به صفحه 1000 میرسه بچه ها تا یه مدت راجع به این موضوع حرف میزنن و خوشحالی میکنند و خب اینکه ببینیم تاپیک محبوبمون با بحث های تکراری از این اتفاق تاریخی رد شده و اصلا انگار نه انگا که 1000 تایی شدیم باعث ناراحتی میشه.

نریمان جان،دیگه واقعا از تو توقع نداشتم.توواقعا پست های من و بقیه توی این مدت رو خوندی و اینا رو میگی؟؟؟؟؟؟؟

من گفتم 4 آشغاله و لیون آشغال تر؟اونم همینجوری بدون دلیل و براساس علاقه ی خودم؟تو اینکه من گفتم 4 و لیون آشغال هستن رو تونستی از توی حرفای من بکسی بیرون.بعد چطوریه که این همه توضیح و استدلالی که درباره ی اشکالات لیون و بازگشتش آوردم رو ندیدی؟مطمئنم این رو هم ندیدی که گفتم عاشق لیون در 2 هستم یا 4 از لحاظ گیم پلی و طراحی مراحل شاهکار بود.علت اینکه چرا از 4 به بعد تبدیل به یک معظل در سری شد رو هم قطعا ندیدی (با اینکه بازم نگفتم آشغال).واقعا این بحث ها به نظرت بچه گانه است؟اینکه بیایم خیلی دقیق و با دلیل،عوامل محبوبیت بالای یک کاراکتر (خوب یا بد) یا علت استفاده ی بیش از حد از اون رو بررسی کنیم،به نظرت بی ارزش و بچه گانه است؟اونم مسئله ای که یکی از مهمترین و چالش برانگیزترین مسائل،در شرایط فعلی سری هست.اگه این مباحث مسخره و بچه گانه هستن،پس بحث جدی و مهم دقیقا چیه؟کسی هم فکت صادر نکرد.ما فقط نظراتمون رو با دلیل و استدلال میگیم.حالا اگه کسی قبول نداره،میتونه دلایل خودش رو بگه.اصلا شاید ما هم یک چیزی ازش یاد گرفتیم.علاوه بر اینکه ما نه به کسی توهین کردیم و نه حتی از واژه ی رکیکی (حتی در حد همون آشغال) برای 4 یا لیون استفاده کردیم!

الآن یکجوری نوشتی که هر کی ندونه،فکر میکنه ما فقط از صبح تا شب الکی داریم به 4 یا لیون فحش میدیم و فقط میگیم ما ازشون خوشمون نمیاد.واقعا نتیجه گیری تو از بحث های اخیر این بوده،نریمان جان؟

دوست عزیز همه چیز داستان نیست معیار من گیم پلی و سبک اصیل بازی بود منظور از تزلزل از شروع شماره 5 این بود که رزیدنتی که من از شماره 2 بازی کردم نوعی سبک خاص از داستان جذاب و سبک دلهره اور بود با فضاهای تاریک و ترسناک که این سبک توی شماره 5 از ترسناکی خودش فاصله گرفت و رو به اکشن بودن اوورد حالا میخواد سری 5 بهترین داستان هم داشته باشه مهم نیست مهم این بود که شماره 5 این سبک کلاسیک و اصیلی که ما به عنوان گیمر بهش عادت داشتیم رو متاسفانه عوض کرد و اوج این تزلزل رو تو شماره 6 نمود پیدا کرد
شماره 4 هنوز اون فاکتورهای رزیدنتی مثل فضاهای تاریکو دلهره اور رو هنوز داشت با خودش
در کل رزیدنت به سبک منحصر به فرد خودش و طرفداراهاش خیانت کرد

بله.....من کاملا باهتون موافقم و بهتون حق میدم.قطعا همه چیز داستان نیست.منظور من و شکیبا و دریا،صرفا از لحاظ داستانی بود.وگرنه کاملا مشخصه که یک بازی کامل،باید داستان و گیم پلی رو باهم داشته باشه.در اینکه 5 از آتمسفر و گیم پلی اصیل سری فاصله گرفته بود و کلا رزیدنت اویل نبود هم هیچ شکی نیست و هیچکس هم نمیتونه این موضوع رو انکار کنه.ولی نباید مقصر رو 5 دونست.5 دقیقا راه 4 رو ادامه داد.بله.در 4 این عوامل بسیار کمرنگ تر بودن و بازی به خودی خود مشکلی نداشت.ولی منظور اینه که این راه از 4 باز شد و این عوامل در 4 معرفی شدن.5 اومد همون مسیر 4 رو ادامه داد،ولی خیلی شدیدتر و در حد فاجعه.دیگه کاملا تابلویه که سبک و گیم پلی 5 یک کپی از 4 هست،اما پیشرفته تر و اکشن تر.امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم!

پیشنهادات خودتون رو برای نظرسنجی بگین. اینجا همه پیشنهادها جمع میشه و رای گیری میشه و نظرسنجی نهایی انتخاب میشه.

مطلب بعد هم اینکه بحث تا جایی که مفید باشه خوبه ولی بعد که شکل و شمایل لج و لجبازی پیدا کنه میشه حرف کودکانه. اینکه مال من خوبه مال تو بده دیگه بحث نیست. من قبلا هم گفتم زیاد اهل بحث کردن نیستم و خودتون میبینید که چقدر کم تو بحثها شرکت میکنم و نهایتش کار رو با دو یا سه تا کامنت تموم میکنم چون میدونم بیشتر از اون فقط وقت رو از خودم و دوستان میگیرم.
================================

یه پیشنهاد دیگه برای نظرسنجی :
«بهترین نسخه رزیدنت کدام است؟»

البته نمیدونم قبلا مطرح شده یا نه

نریمان،این دیگه تکراری ترین و خزترین نظرسنجی ممکنه.هر کسی هر سایت یا حتی وبلاگی که میزنه،اول از همه میاد همین نظرسنجی رومیذاره.جوابش هم از همین الآن کاملا مشخصه : RE4 !

اگر هم ما در مورد 4 یا لیون بحثی میکنیم،به خاطر ریشه یابی همین مسائل هست.وگرنه فکر نمیکنم کسی به خودی خود،با 4 یا لیون مشکلی داشته باشه!

تو اين بحث نظر سنجي تاپيك بقلى خيلى استادانه عمل كرده براى ٣ نسخه بازى اندازه ١٠ سال نظرسنجى گذاشتن:D خب كاكو هاى من به خودتون فشار نيارين من خودم شخصا نه از داستان re5 چيزى نمى دونم نه دلم ميخواد بدونم اينقدر داستان هاى قشنگ تر تو بازى ريخته كه برم سراغ اونا:-B:D سعى ميكنم تو همون چارچوب گيم پلى و كاراكتر بمونم :D
سر بحث عنوان ها هم بريد انجمن re يه خوبشو برداريد بياريد اينجا:D

نظر سنجي : كت لئون قشنگ تره يا بازو كريس:D يادش بخير تاپيك x vs y

یعنی عاشقتم! :D حداقل صادقی و حرف دلت رو میزنی.ادعایی هم نداری.میگی نه میدونم نه میخوام بدونم و چهارچوبم هم در حد همون گیم پلی و کاراکترهاست.دیگه نمیای بدون داشتن اطلاعات کافی،الکی نظرات آنچنانی بدی و فقط برحسب علاقه،همه چیز رو الکی زیر سوال ببری.واقعا این حرکتت جای تحسین داره! ;)

Last edited by a moderator:

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
@Nima Redfield

من همه کامنت ها شما رو دنبال کردم. بیشتر منظورم به اون بحث کی خوشگلتره و کی داغون تره و بحثهای تکراری بود. بخصوص انگار نه انگار صفحه 1000 رسیدیم و توی یه چشم بهم زدن صفحه 1000 رو رد کردید. به بقیه هم حق بدین ناراحت بشن دیگه. میان تو تاپیک محبوبشون میبینن که چندتا صفحه رفته جلو و انگار نه انگار. حالا درسته به نظر اون دوستتون که تازه عضو سایت شده این تاپیک اهمیت چندانی نداره 1000 تایی شدنش ولی برای مایی که با این تاپیک زندگی کردیم خیلی مهم هست.

مطلب بعدی اینکه دیگه خیلی در مورد رزیدنت 4 و Leon داره بحث میشه. توی صنعت بازی شخصیت های خیلی خیلی مهمتری هستند که لیون کندی توش گم هست و این شخصیت اینقدر مهم نیست که بخواد تمام تاپیک رو تو حاشیه ببره. بهتره جا رو برای جذب افراد بیشتر به تاپیک باز بذاریم.

ختم کلام اینکه از موقعی که من توی تاپیک حضور دارم تا حال به کررات در مود نسخه چهارم و مخصوصا لیون کندی بحث شده. نیازی نیست دیگه این بحث ادامه پیدا کنه مگر اینکه بحث جدیدی باشه.
=================

دوستان نظراتتون رو در مورد موضوعات نظر سنجی بگین. بعد که عوض شده نظرسنجی نیاید ایراد بگیرید :-"

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
موضوعاتی که تا حالا برای نظر سنجی مطرح شده + موضوعاتی دیگر

1- بهترین عنوان سری
2- بهترین نویسنده سری
3- داستان نسخه بعدی چگونه باشد
4- بهترین Boss سری
5- بهترین مخلوقات سری
6- مهمترین مشکل داستان نسخه 4
7- مهمترین مشکل گیم پلی نسخه 5
8- بهترین کارگردان سری
9- کدام کاراکتر پتانسیل داستانی بالاتری دارد
=====================================

چند وقته از Panta Rhei خبری نیست. امیدوارم رزیدنت بعدی با این موتور ساخته بشه نه یه موتور مثل Unity. موتور MT هم که دیگه قدیمی شده

آخرین ویرایش:

Tifa Lockhart

Claire Redfield سابق :)
کاربر سایت
Apr 7, 2016
179
نام
Rayna
@Nima Redfield

من همه کامنت ها شما رو دنبال کردم. بیشتر منظورم به اون بحث کی خوشگلتره و کی داغون تره و بحثهای تکراری بود. بخصوص انگار نه انگار صفحه 1000 رسیدیم و توی یه چشم بهم زدن صفحه 1000 رو رد کردید. به بقیه هم حق بدین ناراحت بشن دیگه. میان تو تاپیک محبوبشون میبینن که چندتا صفحه رفته جلو و انگار نه انگار. حالا درسته به نظر اون دوستتون که تازه عضو سایت شده این تاپیک اهمیت چندانی نداره 1000 تایی شدنش ولی برای مایی که با این تاپیک زندگی کردیم خیلی مهم هست.

مطلب بعدی اینکه دیگه خیلی در مورد رزیدنت 4 و Leon داره بحث میشه. توی صنعت بازی شخصیت های خیلی خیلی مهمتری هستند که لیون کندی توش گم هست و این شخصیت اینقدر مهم نیست که بخواد تمام تاپیک رو تو حاشیه ببره. بهتره جا رو برای جذب افراد بیشتر به تاپیک باز بذاریم.

ختم کلام اینکه از موقعی که من توی تاپیک حضور دارم تا حال به کررات در مود نسخه چهارم و مخصوصا لیون کندی بحث شده. نیازی نیست دیگه این بحث ادامه پیدا کنه مگر اینکه بحث جدیدی باشه.
=================

دوستان نظراتتون رو در مورد موضوعات نظر سنجی بگین. بعد که عوض شده نظرسنجی نیاید ایراد بگیرید :-"

اگه این تاپیک براتون اینقدر مهمه به جای ادامه دادن این بحث لطف کنین و اجازه بدین بحث های رزیدنت ادامه پیدا کنه

درضمن تقصیر ما چیه ؟؟ هر کی دوست داشت تو صفحه ی هزارم پست بزاره خودش میومد پستشو می زاشت. از ما انتظار دارین بحث نکنیم تا شاید یکی بخواد بیاد یه چیزی بگه ؟؟

خب برای نظرسنجی نظرتون درمورد این چیه ؟؟ " به نظر شما کدوم کرکتر پتانسیل داستانی بالاتری نسبت به بقیه داشته ؟؟ "

• Like
Reactions: Rem

Rem

کاربر سایت
Oct 15, 2014
21
نام
دریا
موضوعاتی که تا حالا برای نظر سنجی مطرح شده + موضوعاتی دیگر

1- بهترین عنوان سری
2- بهترین نویسنده سری
3- داستان نسخه بعدی چگونه باشد
4- بهترین Boss سری
5- بهترین مخلوقات سری
6- مهمترین مشکل داستان نسخه 4
7- مهمترین مشکل گیم پلی نسخه 5
8- بهترین کارگردان سری
رای من
1-نه اصلا
2-این بد نیست اما باز ممکنه بحث 5 و نویسنده اش شروع بشه پس نه
3-این و تایید میکنم
4-جوابش معلومه پس نه
5-این هم نه
6-خوب اما جنجالیه
7-این هم مثل قبلی خوب ولی جنجالی
8-این هم نه
البته این نظر شخصی بنده است

من گزینه 3 رو برای نظر سنجی قبول دارم

ا " به نظر شما کدوم کرکتر پتانسیل داستانی بالاتری نسبت به بقیه داشته ؟؟ "
این هم ایده خوبیه برای نظر سنجی:)>-

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
@Nima Redfield

=================

آهان.اون بحث خوشگلی رو که خداییش من اصلا توش دخیل نبودم.فقط اومدم گفتم به نظر من توی 2 هم خوب بود.حتی یک پستی هم گذاشتم که توش گفتم این بحثهای سطحی و بچه گانه چیه؟لیون خوشگله یا زشت چه فرقی داره.پس خودم هم موافق اینجور بحثها نیستم.بحث من سر لیون،درباره ی علل محبوبیتش و همچنین جایگاهش توی سری و.....بود.اصلا کاری به این مسائلی که میگین نداشتم!

خب بله.کاراکترهای زیادی در صنعت گیم داریم.ولی اونا چه ربطی به این تاپیک دارن؟توی این تاپیک فقط باید در مورد رزیدنت اویل بحث بشه که قطعا یکی از بزرگترین چالش هاش در حال حاضر هم همین لیون هست.بله.لیون خیلی مهم نیست.بحث من هم دقیقا سر همینه.خودتون به اصل مطلب اشاره کردین.شاید خودش مهم نباشه.ولی بحث سر خودش نیست.بلکه سر راهی هست که کپکام برای اون در پیش گرفته!

ولی بازم چشم.من دیگه چیزی نمیگم.برای نظرسنجی هم هرجور خودتون صلاح میدونین! [-(

این هم ایده خوبیه برای نظر سنجی:)>-

دریا الآن باز حرف بزنم میگن فلان.ولی باور کن جواب اینم مشخصه.کلا نظرسنجی که توش باید به یک کاراکتر خاص رای بدیم نباید بذاریم! :D

• Like
Reactions: Rem

Rem

کاربر سایت
Oct 15, 2014
21
نام
دریا
آهان.اون بحث خوشگلی رو که خداییش من اصلا توش دخیل نبودم.فقط اومدم گفتم به نظر من توی 2 هم خوب بود.حتی یک پستی هم گذاشتم که توش گفتم این بحثهای سطحی و بچه گانه چیه؟لیون خوشگله یا زشت چه فرقی داره.پس خودم هم موافق اینجور بحثها نیستم.بحث من سر لیون،درباره ی علل محبوبیتش و همچنین جایگاهش توی سری و.....بود.اصلا کاری به این مسائلی که میگین نداشتم!

خب بله.کاراکترهای زیادی در صنعت گیم داریم.ولی اونا چه ربطی به این تاپیک دارن؟توی این تاپیک فقط باید در مورد رزیدنت اویل بحث بشه که قطعا یکی از بزرگترین چالش هاش در حال حاضر هم همین لیون هست.بله.لیون خیلی مهم نیست.بحث من هم دقیقا سر همینه.خودتون به اصل مطلب اشاره کردین.شاید خودش مهم نباشه.ولی بحث سر خودش نیست.بلکه سر راهی هست که کپکام برای اون در پیش گرفته!

ولی بازم چشم.من دیگه چیزی نمیگم.برای نظرسنجی هم هرجور خودتون صلاح میدونین! [-(
حالا شما قهر نکن نیما جان=)):D
دریا الآن باز حرف بزنم میگن فلان.ولی باور کن جواب اینم مشخصه.کلا نظرسنجی که توش باید به یک کاراکتر خاص رای بدیم نباید بذاریم! :D
بستگی داره
اگر کاراکترهایی که کمتر مطرح بودن و داخل نظر سنجی قرار بدن و بشه راجبش یک بحث دوستانه انجام داد بهتره
تو یک همچین نظر سنجی اگر قرار بگیره باید کاراکترهای مطرح حذف بشن
دیگه نام نمیبرم کی تا کسی ناراحت نشه:-"

• Like
Reactions: Nima Redfield

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
دوستان نظرسنجی رو تغییر دادم. به گزینه مورد علاقه رای بدین و همینجا در موردش بحث کنیم. اون موضوعی که بیشترین رای رو داره میشه نظرسنجی بعدی. فعلا هم وقت دارید پس عجله نکنید و با دقت رای بدین :-" رای خودتون رو هم میتونید عوض کنید

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
دوستان نظرسنجی رو تغییر دادم. به گزینه مورد علاقه رای بدین و همینجا در موردش بحث کنیم. اون موضوعی که بیشترین رای رو داره میشه نظرسنجی بعدی. فعلا هم وقت دارید پس عجله نکنید و با دقت رای بدین :-" رای خودتون رو هم میتونید عوض کنید

من فقط به بهترین مخلوقات سری رای دادم.هم جدیده،هم جالبه و هم جای دعوا و دو دستگی نداره و کاملا بی حاشیه هست!

Tifa Lockhart

Claire Redfield سابق :)
کاربر سایت
Apr 7, 2016
179
نام
Rayna
من فقط به بهترین مخلوقات سری رای دادم.هم جدیده،هم جالبه و هم جای دعوا و دو دستگی نداره و کاملا بی حاشیه هست!

خب این که جوابش معلومه. همه بدون شک می گن نمسیس !!

مرسی. مهلتش تا چه زمانیه ؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر