بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
اگه الآن کپکام در معرض ورشکستگی باشه (که قطعا هست)،داره از هر حربه ای برای فروش بازیهاش داره استفاده میکنه.رزیدنت اویل 7 و ریمیک 2 الآن حکم برگ برنده و تیر نجات رو برای کپکام دارن.اگه اینا هم شکست بخورن،کار کپکام رسما تمومه.پس مسلما کپکام از هر چیزی که بتونه باعث فروش بیشتر 7 بشه قطعا استفاده میکنه.با این اوصاف،لیون با وجود دمنیشن و 6 و این انیمیشن جدید،مجددا توی 7 هم ظاهر میشه.اینجا دیگه بحث ابن نیست که داستان محتاج کدوم کاراکترهاست یا کدوم کاراکترها اخیرا حضور پر رنگی داشتن و از لحاظ داستانی لازم نیستن.بلکه تنها مسئله فروشه.پس باز باید شاهد حضور لیون (و احتمالا هندی بازی هاش با ایدا) باشیم و احتمالا دوباره هم در یک داستان فرعی و صرفا تجاری مثل دمنیشن و 6.اگه جیک هم باشه (که قطعا هست)،کار 7 حداقل از لحاظ داستانی کلا تمومه و با داستانی به مراتب بدتر از 6 طرف هستیم.هرچند جیک هم که نباشه،چندان توفیقی نمیکنه.شخصیت های تجاری کپکام،دو نفر دیگر هستند که با یک داستان حاشیه ای و صرفا مخاطب پسند میان و فاتحه ی همه چیز رو میخونند.این قضیه جدید نیست.قبلا هم بوده که میگم!

آخرین ویرایش:

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
کپکام در معرض ورشکستگی نیست نیما. تنها اتفاقی که براش میوفته (که خبرش هم چندین ماه پیش اومد)، اینه که سهامش به صورت %51-%49 به فروش گذاشته میشه و از بین 3تا کمپانی که خریدارای احتمالی کپکام هستن، اون سهام 51% خریداری میشه و در نتیجه کپکام زیر مجموعه اون شرکت میشه ( که البته معلوم نیست از اون موقع تا حالا چه اتفاقی افتاده )
========
قیافه لیون رو میبینم رسما باید برم بالا بیارم. کپکام با لیون رسما کلمه " کلیشه و تکراری " رو از اول تعریف کرده و از این بعد باید به جای کلیشه ای بگیم لیونی شده. باز جای شکرش باقیه کریس و ربکا هم توی انیمیشن هستن وگرنه بعد از اون فاجعه Damnation، به هیچ عنوان سراغ این یکی نمیرفتم.

mario...RE..SH

کاربر سایت
Oct 8, 2014
251
اگه الآن کپکام در معرض ورشکستگی باشه (که قطعا هست)،داره از هر حربه ای برای فروش بازیهاش داره استفاده میکنه.رزیدنت اویل 7 و ریمیک 2 الآن حکم برگ برنده و تیر نجات رو برای کپکام دارن.اگه اینا هم شکست بخورن،کار کپکام رسما تمومه.پس مسلما کپکام از هر چیزی که بتونه باعث فروش بیشتر 7 بشه قطعا استفاده میکنه.با این اوصاف،لیون با وجود دمنیشن و 6 و این انیمیشن جدید،مجددا توی 7 هم ظاهر میشه.اینجا دیگه بحث ابن نیست که داستان محتاج کدوم کاراکترهاست یا کدوم کاراکترها اخیرا حضور پر رنگی داشتن و از لحاظ داستانی لازم نیستن.بلکه تنها مسئله فروشه.پس باز باید شاهد حضور لیون (و احتمالا هندی بازی هاش با ایدا) باشیم و احتمالا دوباره هم در یک داستان فرعی و صرفا تجاری مثل دمنیشن و 6.اگه جیک هم باشه (که قطعا هست)،کار 7 حداقل از لحاظ داستانی کلا تمومه و با داستانی به مراتب بدتر از 6 طرف هستیم.هرچند جیک هم که نباشه،چندان توفیقی نمیکنه.شخصیت های تجاری کپکام،دو نفر دیگر هستند که با یک داستان حاشیه ای و صرفا مخاطب پسند میان و فاتحه ی همه چیز رو میخونند!
الان رزیدنت به مرحله ای رسیده که مدت هاست از لحاظ داستانی کشش نداره, خیلی شاید فرقی نکنه کدوم کاراکتر حضور داشته باشه, با این سیستم داستانی که پیش میرن رزیدنت شبحی از اون عنوان قدرتمند هستش. تمیدونم شاید یه ریبوت, یه نقطه صفر مجدد و پایه ریزی داستان از اول, یه چرخش مهن داستانی.. نمیدونم واقعا... خیلی الان فرقی نداره که لیون, جیل, کریس, کلیر, جیک یا هر کس دیگه ای... الان به مرحله ای رسیدیم که شخصیت ها مهم نیستن, داستان و فلسفه ی بازی کشش نداره, یه تحول جدی و یه نقطه عطف لازمه. بازی از اول باید شروع بشه, در این صورت شهصیت های قبلی, یا جدید, محیط های قبلی یا محیط های جدید معنا دار میشن (و به تدریج میتونن بقیه قسمت ها و شخصیت ها وارد چرخه بشن,) و از این بازی بی هویتی که الان شاهدشیم و خیلی کودکانه دارن ادامش میدن راحت میشیم و میتونیم بگیم با یه عنوان سینگل a (دبل a و تریپل a پیشکش ) رو برو خواهیم شد.

به نظر سنجی صرفا از روی تنوع و علاقه رای دادم!!!

Last edited by a moderator:

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
کپکام در معرض ورشکستگی نیست نیما. تنها اتفاقی که براش میوفته (که خبرش هم چندین ماه پیش اومد)، اینه که سهامش به صورت %51-%49 به فروش گذاشته میشه و از بین 3تا کمپانی که خریدارای احتمالی کپکام هستن، اون سهام 51% خریداری میشه و در نتیجه کپکام زیر مجموعه اون شرکت میشه ( که البته معلوم نیست از اون موقع تا حالا چه اتفاقی افتاده )
========
قیافه لیون رو میبینم رسما باید برم بالا بیارم. کپکام با لیون رسما کلمه " کلیشه و تکراری " رو از اول تعریف کرده و از این بعد باید به جای کلیشه ای بگیم لیونی شده. باز جای شکرش باقیه کریس و ربکا هم توی انیمیشن هستن وگرنه بعد از اون فاجعه Damnation، به هیچ عنوان سراغ این یکی نمیرفتم.

قبول دارم حرفاتو در مورد وضعیت کپکام.ولی در اینکه این شرکت از لحاظ مالی،در شرایط بسیار بدی هست هیچ شکی نیست.مسئله ای که تبعاتش رو به وضوح در رولیشنز 2 دیدیم.یک بازی بسیار کوتاه با داستان مهم و باپتانسیلی که ماست مالی شد.همش هم به خاطر کمبود بودجه بود.حتی خود کپکام هم رسما اعلام کرد که ما به خاطر شرایطمون،تا حالا توانایی ریمیک کردن 2 رو نداشتیم.حتی اگه به قول تو ورشکسته هم نشده باشه،همین مسائل به تنهایی برای حضور لیون در 7 کافیه.کلا کپکام دنبال بهونه میگرده،برای استفاده از این کاراکتر!

بله علی جان،دقیقا.لیون فقط شده ابزار پول سازی برای کپکام که صرفا در داستان های تجاری و قابل حذف ظاهر میشه.حداقل اگه به پتانسیل های این شخصیت مثل روابطش با ایدا (در رابطه با سازمان منظورمه،نه هندی بازیهاشون) میپرداختن،باز قابل قبول بود.ولی اینا توی 6 رسما نشون دادن که مسائل مهم ایدا و روابطش با سازمان رو گذاشتن کنار و از این به بعد،فقط باید منتظر پرداخته شدن به روابط شخصی لیون و ایدا باشیم که دلیل اول و آخرش هم پول هست.والسلام!

در ضمن علی جان،این انیمیشن که پیشکش.کلا انیمیشن های RE از لحاظ داستانی چندان مهم نیستن.خدا به خیر بگذرونه واسه RE7.لیون اونجا هم که باشه،باید رسما با داستان خداحافظی کرد!

mario...RE..SH

کاربر سایت
Oct 8, 2014
251
حداقل اگه به پتانسیل های این شخصیت مثل روابطش با ایدا (در رابطه با سازمان منظورمه،نه هندی بازیهاشون) میپرداختن،باز قابل قبول بود.ولی اینا توی 6 رسما نشون دادن که مسائل مهم ایدا و روابطش با سازمان رو گذاشتن کنار و از این به بعد،فقط باید منتظر پرداخته شدن به روابط شخصی لیون و ایدا باشیم که دلیل اول و آخرش هم پول هست.والسلام!
اره, قشنگ پتانسیل های ایدا رو شهید کردن این وسط! میشد با پی ریزی یه داستان پیچیده و تو در تو برای سازمان حداقل سه چهار قسمت قدرتمند دیگه ایجاد کنن, حتی هیچ اشکالی نداشت پای بقیه شخصیت ها نظیر کریس رو هم به سمت سازمان باز میکردن. در نبود البرت وسکر میشد با یه یرنامه ریزی هوشمندانه یک یا چند شخصیت منفی قوی و باورپذیر رو به تدریج خلق کنن. این ها میتونستن داستان چهار رو هم توسعه بدن, منظورم چرخش داستانی هست. اما عقل که نباشد جان در عذاب است, این میشه که لیون و ایدا ملال اور میشن, کریس یه ابر من خیلی میخره میشه که ادم فکر میکنه داره سوپر من داره بازی میکنه, ییا پتانسیل هایی که استیو داشت و باز هم میشد به همون جریان سازمان گره زد.چه کنیم که پتانسیل های بالقوه رو ول کردن و داستان های غیر ضروری ساختن, این وسط رولیشنز ها هم تو زمره این زواید قرار میگیرن, این میشه که یه شاهکار میشه یه بازی ابکی!

• Like
Reactions: Nima Redfield

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
چیزی که مشخصه اینه که ما برای RE5 و RE6 هر کدوم یه انیمیشن داشتیم. سومین انیمیشن یه جورایی تایید RE7 هم هست و روشن میکنه که احتمالا 2017 بازی عرضه بشه.

نیما وقتی کپکام وضعیت مالی خوبی نداشته باشه، مطمئنا از امثال لیون به صورت فله ای استفاده میکنه اما چیزی که هست اینه که این کرکتر دیگه خسته کننده شده و کشش نداره و حتی توی انجمن های مختلف ملت نارضایتیشون رو به طور واضح نسبت به این شخصیت اعلام کردن و بعضیا هم گفتن اصلا سراغش نمیرن. یه سری هم مثل من گفتن که فقط به خاطر کریس و بیشتر به خاطر ربکا هست که میرن سراغش.
یه زمین کشاورزی وقتی یه سال توش محصول کاشتی و سال بعد درو کردی، باید یه سال بهش استراحت بدی تا دوباره آماده کشت بشه. اگر این کارو نکنی، محصول پژمرده و نامرغوبی گیرت میاد.

آخرین ویرایش:

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
اره, قشنگ پتانسیل های ایدا رو شهید کردن این وسط! میشد با پی ریزی یه داستان پیچیده و تو در تو برای سازمان حداقل سه چهار قسمت قدرتمند دیگه ایجاد کنن, حتی هیچ اشکالی نداشت پای بقیه شخصیت ها نظیر کریس رو هم به سمت سازمان باز میکردن. در نبود البرت وسکر میشد با یه یرنامه ریزی هوشمندانه یک یا چند شخصیت منفی قوی و باورپذیر رو به تدریج خلق کنن. این ها میتونستن داستان چهار رو هم توسعه بدن, منظورم چرخش داستانی هست. اما عقل که نباشد جان در عذاب است, این میشه که لیون و ایدا ملال اور میشن, کریس یه ابر من خیلی میخره میشه که ادم فکر میکنه داره سوپر من داره بازی میکنه, ییا پتانسیل هایی که استیو داشت و باز هم میشد به همون جریان سازمان گره زد.چه کنیم که پتانسیل های بالقوه رو ول کردن و داستان های غیر ضروری ساختن, این وسط رولیشنز ها هم تو زمره این زواید قرار میگیرن, این میشه که یه شاهکار میشه یه بازی ابکی!

احسان جان،واقعا به مسائل منطقی و زیبایی اشاره کردی.بله.ایدا میتونست خیلی راحت داستان سازمان رو وسط بکشه و حداقل توی 6 جاش بود.ولی کلا داستان یک نسخه ی شماره دار رو هدر دادن.بعد جای اینکه براشون درس عبرت بشه،اومدن توی رولیشنز 2 هم همین کار رو تکرار کردن و اومدن استیو که قطعا یکی از بزرگترین ابهامات داستان هست رو حذف کردن.اونم دقیقا در نسخه ای که همه چیز برای حضورش فراهم بود و حتی ارتباط آلبرت و الکس هم در بازی مطرح شده بود که با نیومدن استیو،کاملا بلا استفاده و بی معنی شد!

در واقع ایدا و استیو هر دومیتونستن پل های ارتباطی بسیار مهم و زیبایی به سازمان باشند.ولی مشکل اینجاست که کپکام داره به جای پرداختن به ابهامات داستان،اونا رو حذف میکنه که این وسط فقط در حق طرفداران قدیمی و اصیل سری ظلم میشه!

چیزی که مشخصه اینه که ما برای RE5 و RE6 هر کدوم یه انیمیشن داشتیم. سومین انیمیشن یه جورایی تایید RE7 هم هست و روشن میکنه که احتمالا 2017 بازی عرضه بشه.

نیما وقتی کپکام وضعیت مالی خوبی نداشته باشه، مطمئنا از امثال لیون به صورت فله ای استفاده میکنه اما چیزی که هست اینه که این کرکتر دیگه خسته کننده شده و کشش نداره و حتی توی انجمن های مختلف ملت نارضایتیشون رو به طور واضح نسبت به این شخصیت اعلام کردن و بعضیا هم گفتن اصلا سراغش نمیرن. یه سری هم مثل من گفتن که فقط به خاطر کریس و بیشتر به خاطر ربکا هست که میرن سراغش.
یه زمین کشاورزی وقتی یه سال توش محصول کاشتی و سال بعد درو کردی، باید یه سال بهش استراحت بدی تا دوباره آماده کشت بشه. اگر این کارو نکنی، محصول پژمرده و نامرغوبی گیرت میاد.

علی جان،منم فقط حرفای تو رو تایید کردم.بله.من خودم بیشتر از هر کسی،مخالف حضورهای پشت سر هم و تجاری لیون هستم.چون میدونم و دارم میبینم که این حضورها،تجاری هستن نه داستانی.حضورهایی که بود و نبودشون،هیچ فرقی به حال داستان نداره.این انیمیشن رو هم به خاطر ربکا (که واقعا سالها منتظرش بودم) میتونم تحمل کنم.ولی اگه لیون توی 7 هم باشه،واقعا این سری رو حداقل از لحاظ داستانی میبوسم و میذارم کنار.چون بهم ثابت میشه قبل از من،کپکام خودش داستان این سری رو بوسیده و گذاشته کنار!

آخرین ویرایش:

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
خب پیشنهاد من اینه که قبل از اینکه نظرسنجی رو بزنیم و در مورد اون صحبت کنیم اول روی موضوع مشخص شده بحث کنیم و بعد اینکه بحث مختومه شد نظر نهایی رو در قالب نظرسنجی انتخاب کنیم. فکر کنم این طوری هم انگیزه بحث افزایش پیدا میکنه و هم نظرسنجی حالت تخصصی به خودش میگیره. ما اولش میایم بدون هیچ مقدمه ای نظر میدیم ولی در ادامه با بحث کردن ممکنه نظرمون عوض بشه و رایمون هم به هدر بره. خب نظرتون چیه؟

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
خب پیشنهاد من اینه که قبل از اینکه نظرسنجی رو بزنیم و در مورد اون صحبت کنیم اول روی موضوع مشخص شده بحث کنیم و بعد اینکه بحث مختومه شد نظر نهایی رو در قالب نظرسنجی انتخاب کنیم. فکر کنم این طوری هم انگیزه بحث افزایش پیدا میکنه و هم نظرسنجی حالت تخصصی به خودش میگیره. ما اولش میایم بدون هیچ مقدمه ای نظر میدیم ولی در ادامه با بحث کردن ممکنه نظرمون عوض بشه و رایمون هم به هدر بره. خب نظرتون چیه؟

به نظر من که فعلا برای تغییر نظرسنجی زود هست چون این نظرسنجی رو تازه عوض کردیم. اما وقتی خواستیم نظرسنجی جدید بذاریم، بهتر هست گزینه های مورد نظر رو اعلام کنیم و یه نظرسنجی از اون گزینه ها بذاریم و اون سوالی که بیشترین رای رو بیاره برای نظرسنجی بعدی انتخاب کنیم

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
به نظر من که فعلا برای تغییر نظرسنجی زود هست چون این نظرسنجی رو تازه عوض کردیم. اما وقتی خواستیم نظرسنجی جدید بذاریم، بهتر هست گزینه های مورد نظر رو اعلام کنیم و یه نظرسنجی از اون گزینه ها بذاریم و اون سوالی که بیشترین رای رو بیاره برای نظرسنجی بعدی انتخاب کنیم
نریمان من اصلا منظورم تغییر نظرسنجی نبود :sweatsmile:
من میگم قبل از ایجاد نظرسنجی در مورد موضوع نظرسنجی بحث کنیم و بعد بحث نظرسنجی رو قرار بدیم :D یعنی اولش موضوع رو مشخص کنیم ...مثلا ترسناک‌ترین سکانس بازی ... بعد روی همین موضوع به تبادل نظر بپردازیم و بعد گذشتن زمان مشخصٰ نظرسنجی رو به موضوعی که اشاره شد تغییر بدیم. یعنی اولش بحث و بعدش نظرسنجی

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
من میگم قبل از ایجاد نظرسنجی در مورد موضوع نظرسنجی بحث کنیم و بعد بحث نظرسنجی رو قرار بدیم :D یعنی اولش موضوع رو مشخص کنیم ...مثلا ترسناک‌ترین سکانس بازی ... بعد روی همین موضوع به تبادل نظر بپردازیم و بعد گذشتن زمان مشخصٰ نظرسنجی رو به موضوعی که اشاره شد تغییر بدیم. یعنی اولش بحث و بعدش نظرسنجی

خیلی خوبه.به نظر منم الآن روی این موضوعی که واسه نظرسنجی انتخاب شده،باید بیشتر بحث بشه و تحلیل بیشتری بشه.مخصوصا اینکه با توجه به تایید انیمیشن جدید،احتمالا یکی دو ماهی بیشتر با تایید 7 فاصله نداریم.من که نظرم رو گفتم.اگه قرار باشه منطقی حساب کنیم جیل و کلیر (و متاسفانه جیک) و اگر هم شرایط اقتصادی کپکام و پولکی بودنش رو حساب کنیم،طبق معمول لیون و ایدا (و باز دوباره متاسفانه جیک) و در صورت رخداد مورد دوم،رسما باید با داستان خداحافظی کرد!

• Like
Reactions: Mr.Death

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957

آها :D
برای انتخاب نظرسنجی به نظرم اون روشی که گفتم خیلی خوبه. ولی اینکه اول بخواهیم بحث کنیم یعنی بیایم راجع به گزین ها بحث کنیم که چه گزینه هایی باشه؟

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
آها :D
برای انتخاب نظرسنجی به نظرم اون روشی که گفتم خیلی خوبه. ولی اینکه اول بخواهیم بحث کنیم یعنی بیایم راجع به گزین ها بحث کنیم که چه گزینه هایی باشه؟
یک موضوعی رو برای نظر سنجی انتخاب میکنیم
بعد روی موضوع انتخاب شده بحث میکنیم. فرض کن موضوع انتخابی این هست ... سخت‌ترین باس‌فایت بازی ...
روی همین موضوع بحث میکنیم. مثلا من میگم ویلیام بیرکین سخت‌تر بود و واسش دلیل میارم. یا مثلا تو میگی تایرنت از همشون سخت‌تر بود و دلیل میاری و چند روزی به همین منوال بحث میکنیم. بعد اینکه همه اومدن و نظراتشون رو گفتن و بحث تموم شد نظرسنجی رو میذاریم تا همه با جمع‌بندی بحث‌ها نظر بدن. روشی که الان تو تاپیک رایجه غلطه ... ما بدون هیچ مقدمه‌ای نظرسنجی میذاریم و همون اول کاری بدون هیچ گونه بحثی نظرمون رو وارد میکنیم. خب نتیجه این میشه که رای ها فاقد کارشناسی کافی هست.

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
یک موضوعی رو برای نظر سنجی انتخاب میکنیم
بعد روی موضوع انتخاب شده بحث میکنیم. فرض کن موضوع انتخابی این هست ... سخت‌ترین باس‌فایت بازی ...
روی همین موضوع بحث میکنیم. مثلا من میگم ویلیام بیرکین سخت‌تر بود و واسش دلیل میارم. یا مثلا تو میگی تایرنت از همشون سخت‌تر بود و دلیل میاری و چند روزی به همین منوال بحث میکنیم. بعد اینکه همه اومدن و نظراتشون رو گفتن و بحث تموم شد نظرسنجی رو میذاریم تا همه با جمع‌بندی بحث‌ها نظر بدن. روشی که الان تو تاپیک رایجه غلطه ... ما بدون هیچ مقدمه‌ای نظرسنجی میذاریم و همون اول کاری بدون هیچ گونه بحثی نظرمون رو وارد میکنیم. خب نتیجه این میشه که رای ها فاقد کارشناسی کافی هست.

آره این روش خوبی هست ولی اول باید موضوع رو انتخاب کنیم. توی تاپیک سایلنت هیل توی فروم قبلی یه کلوب داشتیم واسه نظر سنجی. یه عالمه موضوع توش بود. میرفتیم اونجا در مورد موضوع و گزینه ها بحث میکردیم و بعد اینکه موضوع انتخاب میشد روی گزینه ها بحث میکردیم و بعد بحث رو با نظرسنجی به تاپیک اصلی انتقال میدادیم و بحث های اساسی رو اونجا انجام میدادیم. اگه الان کلوب ها دایر بود میشد این کار رو بکنیم ولی فعلا باید توی همین تاپیک این کار رو انجام بدیم

• Like
Reactions: Mr.Death

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر