بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

sog_eros

کاربر سایت
Jan 15, 2010
470
نام
شادی
الکس رو همه به اسم مرد میشناسن وقتی گفتن شخصیت زن یعنی زنه دیگه نمیشه الکس وسکر رو بیارن که به جای شخصیت زنی که گفتن :| منم گفتم که آنت تنها احتمالی هست که میتونه باشه زن دیگه ای من به فکرم نمیرسه که فن های هاردکور هم بشناسنش جسیکا شراوات هم مطعنم یک دستی تو این قضایا داره . شخصیت مرموزی داره خوشم میاد ازش.
چرا به اسم مرد می‌شناسن؟ الکس هم نام زنه و هم مرد! شاید تو کشور ما این‌طور شناختن فقط!

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
پروژه بچه های وسکر لزوما همشون مذکر نبودن. چندتاشون مونث بودن. بنابراین هنوز نمیشه گفت الکس مرده یا زن. یه جا نوشته:
  • In the English translations of the Spencer's Memoirs files, Alex's gender is not stated, leading speculation that Alex could be female. However, in the original Japanese script, the pronoun "奴" is used in Spencer's Memoirs 2 to identify Alex as male. [UPDATE] In the aforementioned case, context is key. And in this particular context, the pronoun used is not addressing Alex, but is actually Alex addressing someone else (presumably Spencer). This leaves Alex's gender very much up in the air. The wording in both English and Japanese is purposefully cagey.
که بازم میگه مشخص نیست و باید روشن بشه این موضوع.

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
[FONT=&amp]حمید خب اشتباهت همینجاست که فکر میکنی الکس مرد هست.کی همچین حرفی زده؟الکس از اسم های مشترک زن و مرد هست و تازه میتونه مخفف یک اسم دیگه یا یک اسم مستعار یا هر چیز دیگه ای باشه.واسه این قضیه هزار تا توجیه میشه آورد[/FONT].

[FONT=&amp]بعدش هم یعنی چی باید توی تیزر اشاره میکردن؟مگه همه چیز رو باید از اول لو بدن؟اونم مسئله ی مهمی مثل الکس رو.بعدشم توی مجله ی گیم اینفوزمرز به اون صراحت نشونه هاشو گفتن دیگه.تمام چیزایی که گفتن،با الکس مطابقت کامل داره.فقط مونده بود اسم الکس رو بیارن.اگه به خاطر حرف اون دو منتقد گیم اینفورمز میگید آنته،باید بگم که اون دو تا اینقدر احمق و بی سواد بودن که واسه ی مردن و نمردن آنت،از سناریوی غلط RE2 مایه میذارن.یعنیهنوز هنوز نمیدونند که داستان اصلی کدومه و آنت در اصل توسط همسرش کشته میشه.بعد شما به حرف چنین کسانی استناد می کنید؟فقط به صرف اینکه واسه ی خودشون اسم و رسمی دارن؟به خدا نظر من و شما از اونا معتبرتره.به هر حال بازی میاد و می بینیم حرف کی درسته[/FONT]!

[FONT=&amp]معین متاسفانه چه خوشمون بیاد و چه نیاد،الآن رابطه ی لیون و ایدا خلاصه شده در عشق و عاشقی و یک داستان تجاری برای خوشایند فن ها و فروش بیشتر.من از تو تعجب میکنم که چرا این مسئله رو رد میکنی.منم قبول دارم که پتانسیل این داستان خیلی بیشتر از یک رابطه ی عاشقانه است.ولی مگه دمنیشن و[/FONT] RE6 [FONT=&amp]رو ندیدی؟به نظرت توی این دو نسخه،مسئله ی مهمی درباره ی لیون و ایدا مطرح شد یا به رابطه ی اونا به چشم دیگه ای نگاه شد؟نه داداش.حتی کوچکترین ابهامی هم از شخصیت ایدا یا رابطه ی اون با سازمان گفته نشد.فقط و فقط روابط عشق و عاشقی لیون و ایدا و دو تا داستان چرت که کاملا میشه حذفشون کرد.بدون اینکه کوچکترین لطمه ای به اصل داستان وارد بشه[/FONT]!

[FONT=&amp]در مورد سازمان هم قطعا به ایدا ربط بیشتری داره تا کلیر.ولی[/FONT][FONT=&amp] برادر من،دیگه این رو که باید خودت بدونی.ایدا با سازمان همکاری میکنه و هیچوقت هم شخصیت روایتگر نیست.یعنی ما باید به وسیله ی یکی دیگه بازی رو شروع کنیم تا در ادامه با سازمان آشنا بشیم.حتی اگه خود ایدا هم توی ماجرا باشه،بازم باید توسط یک شخصیت دیگه بازی شروع بشه و بهش برسیم.ایدا شخصیتی نیست که بتونه بازی رو شروع کنه.چون خودش مثل استیو برگ برنده ی داستانه و از ابتدا لو نمیدنش.نابودی سازمان هم باید به دست یکی از قهرمانان داستان بیفته.یکی مثل کلیر که قبلا هم ناخواسته با سازمان درگیر شده.البته ایدا هم ممکنه یک نقشی رو در نابودی سازمان ایفا کنه.مثل آمبرلا که توسط کریس و جیل نابود شد.ولی در اصل وسکر در پشت پرده ی نابودی اون بود.ایدا فوقش میتونه یک سناریوی مکمل داشته باشه که بعد از اتمام بازی اصلی با کلیر یا هر کس دیگه ای باز میشه.تازه با گندی که در دمنیشن و[/FONT] RE6 [FONT=&amp]زده شد،من شک دارم که دیگه ایدا رو در ارتباط با سازمان ببینیم.به نظر من سازمان در این نسخه توسط کلیر نابود میشه و از اونجایی که داستان این نسخه قبل از[/FONT] RE6 [FONT=&amp]اتفاق میفته،عدم حضور سازمان در[/FONT] RE6 [FONT=&amp]هم منطقی میشه.چون اون موقع سازمانی وجود نداشته که ایدا بخواد باهش ارتباط داشته باشه[/FONT]!

[FONT=&amp]به هر حال اینا نظرات من بود.حالا هر کی میخواد قبول کنه،هر کی هم که میخواد مثل حمید مسخره کنه.بعد از ریلیز بازی،همه چیز مشخص میشه و متوجه میشید که من الکی حرفی رو نمیزنم![/FONT]

آخرین ویرایش:

sog_eros

کاربر سایت
Jan 15, 2010
470
نام
شادی
الکساندر اسم مرد و الکساندرا اسم زن هست.
اونجا رسمی وجود داره که برای ما غربیه ست: اینکه اسم خلاصه شده رسمی می شه. اسم میشه الکس. یعنی طرف وقتی باید نام کامل بگه هم نمیگه الکساندرا. دیگه اسمش شده الکس. استیو پاول جابز دیگه استیون نیست.
الکس اسم مشترکه.

Leon-c

کاربر سایت
Aug 19, 2013
226
نام
معین
خب نیما نقد نظر اصلا به معنی مسخر کردن نیست منم عاشق اینم که دوستان نظراتم رو نقد کنن و اشتباهاتم رو بگن تا بیشتر بدونم.غیر از اینه ؟:d
البته من نگفتم نظراتت اشتباهه.
من میگم بهتره در مورد حضور پارامترهایی مثل الکس و سازمان و استیو کاملا مطئن نباشیم .ولی خب منم میگم احتمال حضور الکس و سازمان کم نیست و حتی من میگم در صورت عدم حضو.رشون تو فایلها اقلا بهش اشاره میکنن .اتفاقا وقتی خودتم میگی وجود الکس برگ برنده داستان پس نمیتونن لوش بدن و این یعنی سعی میکنن ما رو به شک و تردید بندازن وپس من عاقلانه تر دونستم بر خلاف تو صد در صد به حضور این موارد که داستان رو قشنکگتر میکنن و برگ برنده داستانن رو مطمئن نباشم .
در مرود سرگذشت لیان و ایدا من کلی عرض کردم .درسته نسخه 6 و دمنیشن داستان مهمی نداشتن و قابل حذف هستند و اونم به خاطر اینکه بقول خودت هیچ ابهامی از سازمانو ایدا رفع نکردن ولی این دلیل نمیشه که یهویی بخوان همه چیز رو تموم کنن.بلاخره حضور ایدا توی دمنیشن بیهوده نبود اخر انیمشین هم مبهم تموم شد چون ایدا با یه شخص ناشناس صحبت میکرد .و نیز اخر نسخه 6 هم جوری تموم شد که انگاری خبرایی هست .در واقع کپکام با این مقدمه چینی ها میخواد چشم مخاطب رو به نسخه های بعدیش خیره کنه . البته نمیدونم این همه موراد مبهم رو چجور میخواد جمع کنه ولی هیچکدوم مسلما بیخود نبودن.
با داستان عاشقانه هم زیااد کار نداریم چون تنها راه پیوند این دوتا همین بوده وگرنه لیون و ایدا همدیگرو مطلقا نمیشناسن و ربطی بهم ندارن.پس رابطه خواه نا خواه باید بمونه

آخرین ویرایش:

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
مسخرست تا الان به هر کی بگه الکس زنه منفجر میشن از خنده حتی اگه اسم زن هم باشه تو رزیدنت ایول همه به اسم مرد میشناسن تصویری که تو ذهن فن ها هست تصویر یک مرد شبیه وسکر هست حالا میخوان الکس وسکر ور بیارن بعد بگن این همون شخصیت زنی هست که فن های هاردکور میشناسنش نه بابا در این حد هم دیگه جوک نمیشه باشه. یعنی اگه باشه :-& این اسمش لو دارن نیست نیما چیزی هست که خیلی ها اصلا دقت هم نکردن بهش شاید تو همون تیزر کلی نکته داشت پس بگیم کپکام کل بازی رو لو داد :)) نباید حتما الکی وسکر رو ت وتیزر نشون بدن که حتی اگه یه اشاره کوچیکی هم بهش بکنن کافیه. مگه بری رو نشون ندادن از همونجا معلوم شد بری هم هست پس کپکام لود داده دیگه؟ :d پس ساندویچ کلیر هم تو بازی هست اینم لو داد :)) من مطمعنم اون شخصیت زن الکس وسکر نیست حتی فکرشم مسخرس

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
یعنی چی مسخره-س؟ چون ما ایرانیا کلا عادت کردیم همه چی رو به سخره بگیریم؟
این یه حقیقته و میخوای قبولش کن یا نه حمید. خارجیا اسمای همدیگه رو کامل نمیگن و براشون هم یه چیز طبیعیه و خودشون میتونن مونث و مذکر رو از هم تمیز بدن. حالا اینجا چون توی زبان ما اسم مرد شبیه زن در میاد، فقط و فقط مشکل ما هست نه بقیه. در ضمن توی ویکیپدیا هم جنسیت الکس رو زده نامعلوم و به صراحت گفته هیچ چیز حتی صفت He یا She هم توی هیچ فایلی برای الکس ذکر نشده.

mppm

کاربر سایت
Jul 21, 2012
288
نام
محمد
من ميگم اگه ميخواستن الكس رو رو كنن تو يه اويل شماره دار اونم در مقابل كريس روش ميكنن نه اينجا
ولي كلا با اين كارايي كه كپ كام كرده هر چيزي ممكنه

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
حمید این بلا رو خیلی وقت پیش سر من هم درآوردن.وگرنه فکر میکنی تعداد پست های من از بعضیا کمتر ه؟ :D (منظورم شخص خاصی نبود!)

حمید اینکه میگی آدم با شنیدن اسم زن والسه الکس خندش میگیره زاییده ی ذهن تو هست.وگرنه من از همون اول گفتم که الکس ممکنه زن باشه.هیچکس هم خندش نگرفت و واسه خیلی ها هم جالب بود.چون اصلا چیز خنده داری نبود.اینکه توی یک کشور جا بیفته که الکس اسم مرده،دلیل نمیشه که زن بودنش باشه یا اون ملت درست فکر کنند.عرفه،قانون که نیست!

در ضمن اینکه اتفاقا الکس زن باشه،نشون دهنده ی نبوغ کپکامه (که البته ازش بعیده)،نه نشون دهنده ی حماقتش.اتفاقا از نظر من اگه مرد باشه،داستان خیلی ساده و کلیشه ای میشه.نمیگم اگه مرد باشه بده یا حتما باید زن باشه.ولی به هر حال مرد بودنش نشون میده که کپکام فقط خواسته داستان رو ماست مالی کنه و از تمام پتانسیل های داستان استفاده نکرده که البته از کپکام چیزی بیشتر از این انتظار نمیره!

hamid0089

کاربر سایت
Sep 8, 2008
8
حمید این بلا رو خیلی وقت پیش سر من هم درآوردن.وگرنه فکر میکنی تعداد پست های من از بعضیا کمتر ه؟ :D (منظورم شخص خاصی نبود!)

حمید اینکه میگی آدم با شنیدن اسم زن والسه الکس خندش میگیره زاییده ی ذهن تو هست.وگرنه من از همون اول گفتم که الکس ممکنه زن باشه.هیچکس هم خندش نگرفت و واسه خیلی ها هم جالب بود.چون اصلا چیز خنده داری نبود.اینکه توی یک کشور جا بیفته که الکس اسم مرده،دلیل نمیشه که زن بودنش باشه یا اون ملت درست فکر کنند.عرفه،قانون که نیست!

در ضمن اینکه اتفاقا الکس زن باشه،نشون دهنده ی نبوغ کپکامه (که البته ازش بعیده)،نه نشون دهنده ی حماقتش.اتفاقا از نظر من اگه مرد باشه،داستان خیلی ساده و کلیشه ای میشه.نمیگم اگه مرد باشه بده یا حتما باید زن باشه.ولی به هر حال مرد بودنش نشون میده که کپکام فقط خواسته داستان رو ماست مالی کنه و از تمام پتانسیل های داستان استفاده نکرده که البته از کپکام چیزی بیشتر از این انتظار نمیره!

من میگم خنده داره چون همیشه الکس وسکر رو همه مرد تجسم میکردن و یک دفعه بگن زنه جا میخورن فن ها منظورمه اگر نه میدونم الکس اسم زن هست این بلا رو که سرت اوردن اعتراض هم کردی ؟ به جایی نرسید؟ ین کار خلاف قواینن سایت هست. من و علی اول بحثمون رو با شوخی شروع کردیم خشبختانه علی از تمام حرفامون عکس گرفته و موضوع میتونست خیلی مسالمت آمیز بدون دخالت ناظم حل بشه انقدر بحث جدی نبود که نیازی به این کارا باشه. تو تاپیک های دیگه فحش هم به میزنن و هیچی کس هیچی نمیگه کلا دیوار از ما کوناهتر فکر کنم نیست اون از وقتی تاپیک هامو بدون دلیل پاک میکردن اینم از این حرفاهایی که یه هم زدیم هر چند مودبانه نبود ولی جدی هم نبود کار ندارم بعدا بحث پیچیده شد ولی جرمی مرتکب نشدم به بخوان به خاطرش سوابقمو بگیرن ازم یا پسوردم و یوزرمو عوض کنن من این موضو ع رو حتما پیگیری میکنم هیمنطور که الان دارم میکنم.

آخرین ویرایش:

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
ممكنه ألكس باشه ولي زن بودنش بعيده

دوست خوبم،من میگم الکس زنه،چون مطمئنم اون زنی که با کلیر صحبت میکنه الکسه.در واقع اصراری به زن بودن الکس ندارم.من فقط میگم اون کسی که صداش میاد قطعا الکسه.دلایل خودم رو هم دارم.حالا چه میخواد زن باشه،چه میخواد صدای زن رو دربیاره! :d به هر حال اون الکسه.اگه صدای من بود بازم میگفتم الکسه.بحث من روی اون فرده.به زن یا مرد بودنش کاری ندارم!

حمید جان،اتفاقا دقیقا به همین خاطر که همه توی ذهنشون الکس رو مرد تجسم میکنند،میگم زن باشه جالبتره.داستان باید طوری باشه که هیچکس فکرش رو هم نمیکنه تا واسه ی آدم تازگی داشته باشه و جذابیتش چند برابر بشه.وگرنه داستانی که همه میدونن و قبلا توی ذهنشون اون رو تجسم کردن که لطف چندانی نداره!

نه.منم نتونستم اقدام خاصی بکنم.راستش خودم زیاد پیگیر نشدم.وگرنه شاید اعتراضم به جایی میرسید.هنوز که هنوزه هم آرزومه که اون یوزر قبلیم باز بشه.چون هم توش پیام های خصوصی زیادی دارم که واقعا لازمشون دارم و هم اینکه به خاطر سابقه و پستاش کلاس بیشتری داره!:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر