بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

Fallen-Angel

کاربر سایت
Feb 18, 2013
1,162
نام
میشا
میگم این زندانی که کلیر توش هست یه کم شبیه زندان اسپنسر نیستش توی رزیدنت 5؟
بعدشم من میگم لیون هم توی این بازی هستش. چون لیون توی یه ماموریت توی بازی resident evil : gaiden جون دختر بری را نجات داده بود :d

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
میگم این زندانی که کلیر توش هست یه کم شبیه زندان اسپنسر نیستش توی رزیدنت 5؟
بعدشم من میگم لیون هم توی این بازی هستش. چون لیون توی یه ماموریت توی بازی resident evil : gaiden جون دختر بری را نجات داده بود :d

من دوست دارم آنجلا رو ببینم تو این بازی.

Leon-c

کاربر سایت
Aug 19, 2013
226
نام
معین
من حاضرم همه شخصیتها حتی اونایی که مرده ان رو از توی قبر بکشن بیارن توی رولیشنز 2 ولی انجلا رو نیارن نه دیگه خداییش لیون و کریس از چشم افتادن.حالا کریس که به گفته خودشون نیست.لیون هم نباشه خیلی بهتره.توی 6 به اندازه کافی هندی بازی دیدیم

- - -ویرایش - - -

آنجلا مگه نترکید؟!

نه نترکید و مرده و زنده بودنش یکیه

fosil

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,037
نام
آرین
من حاضرم همه شخصیتها حتی اونایی که مرده ان رو از توی قبر بکشن بیارن توی رولیشنز 2 ولی انجلا رو نیارن نه دیگه خداییش لیون و کریس از چشم افتادن.حالا کریس که به گفته خودشون نیست.لیون هم نباشه خیلی بهتره.توی 6 به اندازه کافی هندی بازی دیدیم

- - -ویرایش - - -

نه نترکید و مرده و زنده بودنش یکیه

یعنی چی؟؟مگه همون شخصیتی رو که تو شماره 5 رو نمیگید؟؟

NERO TURBO

into the Dark city
کاربر سایت
Jun 3, 2011
641
نام
Armin
بچه ها تریلر رو دیدم (البته با تاخیر مضاعف:d ) و باید بگم عالی بود
فک کنم دیگه طرفدارای Call of duty و بازی های اکشن باید بکشن کنار:d

- - -ویرایش - - -

میگم من جدیدا سایت کپکام نرفتم ولی اگه کریس کلا نباشه یکم عجیبه( نه به عنوان شخصیت اول ولی کلا)
آخه خواهرش به طرز عجیبی گم میشه اونوقت کریس حتی سراغشم نمیگیره
فکر کنم یه جوری سروکلش پیدا میشه
حالا شاید حضوری نه ولی نمیدونم از کپکام هیچی بعید نیست..:|

قبلها هم این رفتار رو از کپکام دیدیم.:|
نمونه بارزش تو انیمیشن دنجریشن .

rockstar 69

کاربر سایت
Aug 11, 2011
784
نام
علی محمد
sog_eros

علی با اجازه من نمیخوام بحث به بیراه بره! ببین داستان یکی از ارکان نقد بازی هست!چه یک بازیباز حرفه ای و چه یک منتقد تجربه و میزان رضایت از کیفیت داستان را تو نقد بازی به تصویر میکشد! من همیشه گفتم از کسانی که به داستان رزیدنت اویل نگاه سطحی و مسخره دارند و ان را تو چند تا شخصیت خلاصه میکنند بدم میاد!
من زمانی با دوست خوبم جناب akbar wesker تو سایت بازی رایانه با یک مشت ... چه بحث هایی که نمیکردیم و سرانجام بن دائم شدیم! مثلا یک نفر از همان حضرات امده به من میگفت داستان رزیدنت حمله زامبی ها بود! یعنی چرت ترین حرفی که یک نفر میتونه بزند!
داستان رزیدنت اویل 4 با حفظ کلیت داستان سری از هر نظر چه شروع چه روایت چه پایان و از همه مهم تر یک ایده جدید و باز هم مهم تر داشتن یک تعادل مابین گیم پلی و داستان واقعا بی نقص هست.
من داستان سری رزیدنت اویل را یک داستان مبتنی بر مفاهیم جامعه شناختی میدانم! داستان سری رزیدنت اویل یکی از مهم ترین مسئله ها که ما امروز باش سرکار داریم را به تصویر میکشد! انتقاد از سوء استفاده از تکنولوژی
درست هست که شکل انتقاد کردن از این مسئله ، شکلی تخیلی داره و در دنیای ما دیده نشده اما واقعا زیبا کار شده است. رزیدنت اویل 4 هم از این قاعده مستثنی نیست!
چرا بحث به بیراهه بکشه؟
ما مثل دو تا ادم متمدن داریم بحث میکنیم.
ببین اگه به صورت مستقل نگاه کنیم RE4 از نظر داستانی خیلی هم خوبه اما بیایم با بقیه شماره های اصلی مقایسه کنیم:
میبینیم که داستان در مقابل شماره های اصلی و حتی CV ضعیف تره چونکه اولا شخصیت پردازی ضعیف تری نسبت به بقیه داره ( به جز لیان و ایدا )
مثلا سدلر رو با وسکر مقایسه کنیم اشلی رو با کسی مثل شری مقایسه کنیم و ......
دوما به نظر من RE4 حتی از لحاظ دیالوگ هم به بقیه نمیرسه من هنوز عصبی میشم وقتی لیان اولین بار ایدا رو میبینه یخورده تعجب نمیکنه و میگه میدونم که برای وسکر کار میکنی.:|
یا دیالوگ های سدلر رو با دیالوگ های فلسفی وسکر مقایسه کنیم و .....
سوما به نظر من RE4 با اینکه جزو سری اصلی هست اما ابهامات کمتری رو نسبت به بقیه شماره ها و حتی CV برطرف میکنه و به قول علی صلح وصفا CV باید جزو سری اصلی میشد.:)
متاسفانه شما خیلی به نقدها تکیه میکنی اما نقدها رو فن های بازی نمینویسن اگه فن ها مینوشتن متایRE4 اینهمه بالا میشد؟
نخیر تو نقدها اکثرا بازی ها به صورت مستقل دیده میشن.
به همین دلیل هستش که داستان بازی نمرات خوبی رو نقدهای GS و... کسب کردش مثل گیم پلیش.
RE4 شاکله خیلی از بازی هارو ساخت اما سری رو فدای تحول دنیای گیم کرد و سری رو به پرتگاه کشوند که ثمراتشو تو RE6 میبینیم.

- - -ویرایش - - -

من همیشه گفتم رزیدنت ایول 4 سری رو به نابودی کشوند چون در عین ارائه‌ی یک شاهکار بی‌نقص، رزیدنت ایول نبود.
اما برای داستان نمی‌شه خرده گرفت. از نظر من داستان اصلی رزیدنت ایول که تم کاملا متفاوتی داره قشنگ‌تر از داستان RE4 هست. اما سبک داستان و تم، مسئله رو کاملا شخصی و سلیقه‌ای می‌کنه. پس نمی‌شه گفت داستان 4 بده. باید گفت متفاوته و در عین تفاوت هوادارای خاص خودش رو داره.
در ژاپن این تم داستانی هوادارهای بسیار بیشتری از تمی که ما با نام RE کلاسیک می‌شناسیم داره. من این تمو قابل قیاس با تم اصلی سری نمی‌دونم؛ اما مسئله شخصیه و هرگز نمی‌گم این بده.
این حرف با چه مدرکی زده میشه؟:d
اتفاقا اینجور که دیده میشه کاملا برعکس این صادقه.

- - -ویرایش - - -

حمید و علی باهاتون موافقم! منتهی الان چه ربطی به ریمیک داشت؟!:d
من بحثم سر ریشه ی داستان سری بود و گفتم 4 هم از این قاعده مستثنی نیست!منتهی تمش فرق میکرد! چون همچنان داستان یک داستان علمی تخیلی هست. بله اگر داستان military به سبک بتلفیلد میشد بله داستان ان وقت کاملا یک چیز خاص و جدا از کل سری میشد.
ببخشید مگه تم RE5 فرق نداشت؟
پس چرا اینقدر داستان این نسخه ستایش میشه؟
چرا خیلی ها داستان این نسخه رو بزرگترین داستان سری میدونن؟
بحث من سر تم نیست بحث من سر کیفیت داستان هستش.:)

- - -ویرایش - - -

کاملاً مخالفم :D
رزیدنت ایول 4 نه تنها یه بازی عالی بود بلکه رزیدنت ایول شاهکاری هم بود ! تنها ایرادش نداشتن جو خیلی تاریک و مرده بود + زامبی :D اون موقع اگه یه جو مثل همین رولیشنز رو میزدن تنگ RE4 از شاهکاری که بود شاهکار تر هم میشد :D اگه خود میکامی بعد از رزیدنت ایول 4 توی کپکام می موند قطعاً رزیدنت ایول به یکی از شاهکارترین فرانچایزها توی صنعت گیم تبدیل میشد ! ولی مشکلی که پیش اومد اون میس آندرستندینگی بود که توی درک شاهکار میکامی پیش اومد :D میکامی متناسب با گانینگ و دوربین جدید اومد زامبولی ها رو تغییر داد برای اینکه اگه قرار بود مثل قبل دشمن ها زامبی باشن و آروم به طرف گیمر بیان با اون سیستم جدید دوربین بازی میشد سه سوت همه ـشون رو قلع و قمع کرد :D یعنی اصن چالشی برای گیمر بوجود نمیومد ، چون که اون زامبی های کند متناسب با گیم پلی قدیمی طراحی شده بودن . چون با دوربین ایزومتریک و عدم حرکت تا شما بیایین Aim کنید و اسلحه رو انقدر بچرخونی تا بتونی چند تا دشمن رو بزنی کلی وقت میبره پس دشمن ها هم باید کند باشن ولی با دوربین جدید شما سریع می تونین چند نفر رو پشت سر هم و به سادگی بزنی پس برای چلنجینگ شدن کار میکامی اومد یه تکونی به دشمنا داد تا با حرکت و گاهی دویدن از قدرت مانور شما کم کنن ، حالا هر از چند گاهی یه چیزی هم پرت میکردن که گیمر نتونه یه موقعیت استراتژیک پیدا کنه و همه رو بکشه :D
بعد از رفتن میکامی چون همچین سیستم جدید و کارآمدی هنوز برای یه سری جا نیفتاده بود (استاد همیشه از زمان خودش جلوتره :D) اومدن برداشتِ اشتباه کردن ، به جای تمرکز روی چینش و هدفمند کردن استفاده از دشمن ها فکر کردن هر چی تفنگ و قمه بدن دست ملت و زامبولیا (حالا هر اسمی که روشون گذاشتن) حرکات کنگ فو برن بهتره :D

ایشالا با اومدن TEW ، رزیدنت ایول هم یه تکونی به خودش میده :D اگر چه الانم کم کم داره به راه راست هدایت میشه :D
کسی هرگز نمیگه که RE نباید تغییر میکرد.
RE اگه اینجوری پیش میرفت هر چقدر داستانش قوی هم میموند ایده هاش نخ نما میشد و جور دیگه ای نابود میشد.
اما ما تو RE4 میبینیم که ملاک اول گیم پلی هست نه ترس ( که انصافا یکی از بهترین گیم پلی ها در تاریخ بازی ها بدون در نظر گرفتن نام RE هست )
تغییرات هرچند گسترده ولی باید درست باشن تا فن های قدیمی بازی زده نشن از بازی
مگه SH سوم شخص نیست؟
ولی تو چهار شماره ترسی رو ارایه داد که مانندش وجود نداره.
میکامی باید تحولات رو منطقی انجام میداد ( مثل ورزن HOOKED MAN)
باید قبول کنیم که RE4 فوق العادست اما نه به عنوان RE:)

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
کسی هرگز نمیگه که RE نباید تغییر میکرد.
RE اگه اینجوری پیش میرفت هر چقدر داستانش قوی هم میموند ایده هاش نخ نما میشد و جور دیگه ای نابود میشد.
اما ما تو RE4 میبینیم که ملاک اول گیم پلی هست نه ترس ( که انصافا یکی از بهترین گیم پلی ها در تاریخ بازی ها بدون در نظر گرفتن نام RE هست )
تغییرات هرچند گسترده ولی باید درست باشن تا فن های قدیمی بازی زده نشن از بازی
مگه SH سوم شخص نیست؟
ولی تو چهار شماره ترسی رو ارایه داد که مانندش وجود نداره.
میکامی باید تحولات رو منطقی انجام میداد ( مثل ورزن HOOKED MAN)
باید قبول کنیم که RE4 فوق العادست اما نه به عنوان RE:)

اون ملاک ترس رو گفتم بیشتر به جو و دشمن ها و محیط برمیگرده :D حالا چون یه سری ملت نوب جنبه ی ترس نداشتن اون جو همیشگی حذف شده که همون یه مقدار کار رو خراب کرده و گرنه بازی هم بازی خوبی بود هم RE :D
چه جوری میشه بازی شاهکار باشه ، سازندشم همون باشه ولی بازی RE نباشه :D اصن داریم ؟ :D بازی فقط یه مقدار مشکل جو و فضا سازی داشت و گرنه همه چیزش تکمیل بود :D

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید

میگم من جدیدا سایت کپکام نرفتم ولی اگه کریس کلا نباشه یکم عجیبه( نه به عنوان شخصیت اول ولی کلا)

تو دیجنریشن کریس نبود لیان بود. کریس تو رزیدنت ایول 7 برمیگرده.

sog_eros

کاربر سایت
Jan 15, 2010
470
نام
شادی

احتمالا میسپارش به لیان! لیان یه جوری پاش باز میشه! میشا به نکته ی خوبی هم اشاره کرد، رابطه ی بری و لیان توی گیدن! البته نمیدونم کی دختر بری رو نجات داده بود!

- - -ویرایش - - -

این حرف با چه مدرکی زده میشه؟:d
اتفاقا اینجور که دیده میشه کاملا برعکس این صادقه.

اگه بخوام ریشه های داستان های مشهور رو بررسی کنم بحث به بیراهه میره رسما. ولی این تم پر طرفدارترین حتی در قدیمی ترین آثار ژاپنی هم هست - که با یک رزیدنت ایول زمین تا آسمان تفاوت داره.
در مورد شخصیت پردازی کاملا حق با توس، اما این تم بیشتر روی مفهوم و فضا کار داره.
در کل کاملا موافقم.

- - -ویرایش - - -

کرس قطعا در نسخه ی 7 حضور داره.

Leon-c

کاربر سایت
Aug 19, 2013
226
نام
معین
کریس و جیل هست ولی دیگه فکر نکنم وارد میدان بشه بیشتر نقش هدایتگری داره با توجه به اینکه سنش میره بالا و تجربش زیادتر میشه.
احتمالا در نسخه ئ7 شخصیتهای جدید در پیش رو هست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر