بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
خب اینطوری که میگی نیما توی هفت دوباره کلیر با بهانه ی همیشگیش (پیدا کردن کریس) دوباره وارد داستان میشه و یهو کشف میکنه که الکس وسکری هم وجود داره و ویروس مثلا P رو ساخته و میخواد مثلا انتقام آلبرت وسکر کبیر(:(() رو بگیره و بقیه ماجرا...:|

البته به بهانه ی پیدا کردن کریس که نه،ولی مثلا به بهانه ی یک ماموریت یا به هر بهانه ی دیگه ای وارد ماجرا میشه و در ادامه می فهمه که چه کسی پشت تمام این جنایات بوده و به قول تو احتمالا یک ویروس جدید هم هست.مثل لیون توی 4 که به بهانه ی پیدا کردن اشلی وارد داستان شد،ولی بعدا با مسائل خیلی مهم تری مثل فرقه ی لوس آیلامینادوس و انگل لاس پلاگا روبرو شد یا کریس توی 5 که بهانه ی ورودش به داستان،دستگیر کردن آیروینگ بود.اما در ادامه با مسائل اصلی و بنیادی داستان مثل وسکر و اوروبوروس آشنا شد.در واقع مهم اون بهانه و هدف اولیه نیست.بلکه مهم اون چیزیه که قهرمانان داستان در ادامه کشف می کنند!

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
البته به بهانه ی پیدا کردن کریس که نه،ولی مثلا به بهانه ی یک ماموریت یا به هر بهانه ی دیگه ای وارد ماجرا میشه و در ادامه می فهمه که چه کسی پشت تمام این جنایات بوده و به قول تو احتمالا یک ویروس جدید هم هست.مثل لیون توی 4 که به بهانه ی پیدا کردن اشلی وارد داستان شد،ولی بعدا با مسائل خیلی مهم تری مثل فرقه ی لوس آیلامینادوس و انگل لاس پلاگا روبرو شد یا کریس توی 5 که بهانه ی ورودش به داستان،دستگیر کردن آیروینگ بود.اما در ادامه با مسائل اصلی و بنیادی داستان مثل وسکر و اوروبوروس آشنا شد.در واقع مهم اون بهانه و هدف اولیه نیست.بلکه مهم اون چیزیه که قهرمانان داستان در ادامه کشف می کنند!

این که همون تکرار مکرراته خب چه کاریه؟!
شماره 7 هرچی میخواد بشه بشه ولی ریبوت نشه
هرکی رو دوست دارن بیارن هرکی رو دوست دارن بکشن (منظورم کپکامی ها هستش) فقط ریبوت نکنن
نظرتون چیه؟

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
این که همون تکرار مکرراته خب چه کاریه؟!
شماره 7 هرچی میخواد بشه بشه ولی ریبوت نشه
هرکی رو دوست دارن بیارن هرکی رو دوست دارن بکشن (منظورم کپکامی ها هستش) فقط ریبوت نکنن
نظرتون چیه؟

درباره ی اینکه ریبوت نشه که کاملا موافقم.هنوز داستان کلی ابهام و ماجرای ناتموم داره.

ولی درباره ی اینکه تکرار مکرراته باید بگم که RE همیشه همینجوری بوده.همیشه قهرمانان داستان با یک بهونه ی الکی (یافتن اعضای تیم براوو،یافتن کریس،نجات اشلی،دستگیر کردن آیروینگ و....) وارد داستان میشن،ولی در ادامه با مسائل خیلی مهم تری (هویت واقعی آمبرلا و وسکر،بیرکن و ویروس G،مارکوس و ماجرای زنده شدنش،لوس آیلامینادوس و....) آشنا میشن.کلا این قانون رزیدنت اویله.بعدش هم چرا تکراری باشه؟قراره کلیر با یک ماجرای جدید روبرو بشه دیگه.همونطور که تا الآنش هم این قانون تکراری بوده.ولی چون قهرمانان داستان هر بار با یک ماجرای جدید روبرو شدن،این موضوع تکراری جلوه نکرده!

آخرین ویرایش:

Blackfield

کاربر سایت
May 19, 2013
68
حرف من اینه که اوردن یک یا چند شخصیت جدید لازمه.شخصیتهای قدیمی دیگه بهتره برن استراحت خدا وکیلی این کریس خسته نشد! حالا کلر با اینکه اونم قدیمیه ولی اومدنش میتونه از یه جهت جالب باشه چرا؟چون خیلی وقته وارد بازی نشده و شخصیتی که غیبتش طولانی بشه میتونه تکرار نقشش جذابیت داشته باشه حتی برا اونایی که طرفدارشم نیستن ولی مثلا من که خودم کریس رو دوس دارم ولی نمیخوام خیلی نقشش رو کش بدن نمونش همین رزیدنت اویل6
ولی کاش دوباره کلر رو با یه بچه در گبر نکنن من که از نقش کلر تو دجنریشن اصلا حال نکردم.از نظر من تو کد ورونیکا کلر نقشش بهتر از بقیه بهتر بود

Leon-c

کاربر سایت
Aug 19, 2013
226
نام
معین
معین،حرفاتو قبول دارم.جیک نسبت به جدید بودنش،نقش نسبتا مهمی رو ایفا کرد.ولی منظور من اینه که کلا آوردنش اشتباه بوده.چون داستان به همچین شخصیتی نیازی نداشته و خدا رو شکر،کمبود قهرمان هم نداشتیم.حالا اگه یک نقش دیگه داشت،باز قابل قبول تر بود.ولی اینکه به وسکر ربطش بدن و یک دفعه و بدون هیچ پیشینه ای بگن از زیر بوته یک پسر برای وسکر دراومده،دیگه خیلی مسخره است!
اینکه جیک اوردنش اشتباه بوده رو همه دیگه قبول داریم مگه نه؟چون قبلا این خیال پسر داشتن وسکر رو تو سرشون نمیپروندن پس واضحه هست که این ایدشون جدیده اما اینکه نقشش تو 6 اضفی بود رو هیچکس نمیتووهن منکر شه
راستی اینکه تو نسخه بعدی شخصیت منفی کیه واقعا جای تامله.یا باید با یه شخصیت منفی جدیدی مثل کارلا و سیمنز طرف باشیم یا خود الکس رو شخصیت منفی میکنن یا جیک رو شخصیت مننفی میکنن که البته مورد سومی رو نیما غیر ممکن میدونه
ولی من فکر میکنم هرکی شخصیت منفی بشه یجوری به البرت وسکر هم ربطش میدن یعنی احتمالا یه سری فلش های از البرت وسکر تو نسخه 7هستن

T.M.D.B.B

کاربر سایت
Oct 4, 2010
357
نام
اسفندیار
حرف من اینه که اوردن یک یا چند شخصیت جدید لازمه.شخصیتهای قدیمی دیگه بهتره برن استراحت خدا وکیلی این کریس خسته نشد! حالا کلر با اینکه اونم قدیمیه ولی اومدنش میتونه از یه جهت جالب باشه چرا؟چون خیلی وقته وارد بازی نشده و شخصیتی که غیبتش طولانی بشه میتونه تکرار نقشش جذابیت داشته باشه حتی برا اونایی که طرفدارشم نیستن ولی مثلا من که خودم کریس رو دوس دارم ولی نمیخوام خیلی نقشش رو کش بدن نمونش همین رزیدنت اویل6
ولی کاش دوباره کلر رو با یه بچه در گبر نکنن من که از نقش کلر تو دجنریشن اصلا حال نکردم.از نظر من تو کد ورونیکا کلر نقشش بهتر از بقیه بهتر بود
اگه بخوان شخصیت جدید بیارن به نظر من باید نقش مکمل باشه و تو همون شماره هم پروندش بسته بشه چون رزیدنت اویل شخصیت های قدیمی تو آب نمک خوابیده کم نداره! اگه باز یکی دیگه اضافه بشه و داستانش تکمیل نشه باز یه داستان با کلی ابهامات به بازی اضافه میشه
الان مثلا جیک و هلنا دوتا شخصیتن که کاملا الکی به بازی اضافه شدن!

الان ما ایدا، هانک،الکس،نیکولای،بری،ربکا و کلیر رو داریم + شخصیت های اصلی مثل کریس و جیل و بقیه
ولی با شناختی که از کپکام دارم صد در صد یک سری شخصیت الکی با داستان چرت میریزه تو بازی دو تا از قهرمانا هم میاره تا اونا رم خراب کنه...:|
من اصلا به اویل7 خوش بین نیستم

Blackfield

کاربر سایت
May 19, 2013
68
ایدا و هانک و الکس و نیکولای که یا منفین یا مکمل کلر هم که بلاخره چه نیاز باشه چه نباشه مجبورن بیارنش توی رزیدنت اویل 7
من میخام شخصیتهای مثبت جدیدی وارد بازی کنن و جانشین شخصیتهای قدیمی بشن و وقتی جانشین بشن دیگه اونا هم مهم حساب میشن نه الکی اخه مثلا کریس چقدر مگه حال و توان داره خسته نمییشه این بشر؟ حالا هلنا یا جیک رو میشه گفت الکی اضاف شدن چون قرار نبوده جانشین کسی بشن مثلا هلنا که جانشین کسی نیومده بود بشه جیک هم که با بازی تو نقش مثبت جانشین نقش وسکر نشد
واسه تنوع هم خیلی خوبه یه شخصیت جدید خوب بیارن اینطور هم که معلومه هنوز رزیدنت اویل چند نسخه میاد یعنی اویل7 اخریش نیست و تازه توی 6 اولا قرار بود شخصیت های جدیدی بیارن و بعدا گفتن لیان و کریس رو باهم بیارن
با این حساب دیگه وقتش نیست شخصیتهای جدید رو قبول کنین؟

rjammehr

کاربر سایت
Oct 15, 2011
209
نام
رضا
خیلی کوتاه می گم
6 زد این کریس رو خراب کرد . دیگه همرو که نباید بیارن تو یه سری عموجون
میزاشتن 5 با کریسش در یادها میموند

Leon-c

کاربر سایت
Aug 19, 2013
226
نام
معین
در مورد نقش ربکا تو 7 بگم که اگه کپ کام هنوز دوس داره نقششو ادامه بده توی 7 میتونه مثل کلر عضوی از NGO TERRASAVE باشه چون اگه بگیم مثل جیل و کریس عضوی از BSAA باشه غیر ممکنه چون تا حالا در اینباره چیزی گفته نشده در ضمن ربکا بر خلاف جیل و کریس بیشتر نقش نجات دهنده رو داشته تا نقش جنگنده که در اینصورت واسه NGO TERRASAVE مناسبتره نقشش تا BSAA

esmael

کاربر سایت
May 7, 2013
248
نام
اسماعیل
leon-c میشه من بجای شما از این اواتار کلر استفاده کنم؟
هر چی باشه من کلر رو دوس دارم نه شما:d
شما از اواتار دیگه استفاده کن
با تشکر

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
خب من یک چند روزی به اینترنت دسترسی نداشتم.می بینم که بحث های جالبی راه افتاده.

نمی دونم چرا همیشه هر وقت من نیستم،بحث های جالب راه میفته.وقتی میام تاپیک خاک می خوره.خودم یکی پست می ذارم! :d

درباره ی شخصیت جدید باید بگم که اگه قراره شخصیت اصلی باشه که مخالفم.چون داستان شخصیت های قدیمی که خیلی وقته استفاده نشدن زیاد داره که در راسشون هم کلیر و ربکا هستند!ولی اگه قراره این شخصیت های جدید،نقش های مکمل مثل پارتنر شخصیت های اصلی رو بر عهده بگیرن و توی همون نسخه هم نقششون تموم بشه خیلی هم خوبه.مثل هلنا و پیرز!

درباره ی RE7 هم باید بگم همونطور که RE6 سه تا شخصیت مرد اصلی داشت،RE7 هم باید سه تا شخصیت زن اصلی داشته باشه که مسلما اون سه نفر جیل،کلیر و ربکا هستند.مگه اینکه کپکام بخواد به خاطر این جیک مسخره در حق یک نفرشون ظلم کنه که اون یک نفر هم مثل همیشه کسی جز ربکا نیست!

esmael

کاربر سایت
May 7, 2013
248
نام
اسماعیل
نیما جان به نظر شما ربکا لازمه که یه سناریو مستقلی داشته باشه؟ربکا میتونه تو یکی از سناریو های مثلا سناریو جیل یا کلر یا هر سناریو دیگه حضور داشته باشه در کل شخصیت خیلی مهمی نیست. خیلی از سایتهای ایرانی یا خارجی ربکا رو جزو شخصیتهای اصلی حسابش نمیکنن.اگه میبینیم که ربکا تو رزیدنت زیرو خودش بازی رو جلو میبرده چون قبلا تو عمارت حضور داشته و کسی جز ربکا رو نمیتونستن بجاش بیارن.بعد دیدیم که ربکا تو ریمیک در کنار شخصیتهای اصلی کریس و جیل بود ولی تو سناریو کریس حضور داشته و گاها با کریس همراه میشد و کمکش میکرد من فکر میکنم نقشش تو 7 هم شبیه همین باشه و اینکه اونجا با کی همراه باشه دیگه خود کپکام تشخیص میده
در کل فقط دو شخصیت بایستی سناریو مستقل داشته باشن کلر و جیل واسه جیک هم لازم نیست سناریو مستقل بسازن حتی تو 6 هم لازم نبود:d
در کل بازی بهتره دو سناریو بیشتر نداشته باشه و اینجوری گیم پلی بازی هم طولانی میشه نه مثل رزیدنت 6 4 سناریو اصلی بسازن همشون هم کوتاه

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
نیما جان به نظر شما ربکا لازمه که یه سناریو مستقلی داشته باشه؟ربکا میتونه تو یکی از سناریو های مثلا سناریو جیل یا کلر یا هر سناریو دیگه حضور داشته باشه در کل شخصیت خیلی مهمی نیست. خیلی از سایتهای ایرانی یا خارجی ربکا رو جزو شخصیتهای اصلی حسابش نمیکنن.اگه میبینیم که ربکا تو رزیدنت زیرو خودش بازی رو جلو میبرده چون قبلا تو عمارت حضور داشته و کسی جز ربکا رو نمیتونستن بجاش بیارن.بعد دیدیم که ربکا تو ریمیک در کنار شخصیتهای اصلی کریس و جیل بود ولی تو سناریو کریس حضور داشته و گاها با کریس همراه میشد و کمکش میکرد من فکر میکنم نقشش تو 7 هم شبیه همین باشه و اینکه اونجا با کی همراه باشه دیگه خود کپکام تشخیص میده
در کل فقط دو شخصیت بایستی سناریو مستقل داشته باشن کلر و جیل واسه جیک هم لازم نیست سناریو مستقل بسازن حتی تو 6 هم لازم نبود:d
در کل بازی بهتره دو سناریو بیشتر نداشته باشه و اینجوری گیم پلی بازی هم طولانی میشه نه مثل رزیدنت 6 4 سناریو اصلی بسازن همشون هم کوتاه

اسماعیل جان،به نکته ی خیلی جالبی اشاره کردی.اتفاقا من در این مورد،با خیلی از بچه ها گفتگو کردم.

من ربکا رو یکی از شخصیت های اصلی داستان می دونم.اکثر فن های RE میگن که داستان چهار تا قهرمان اصلی داره:کریس،جیل،کلیر و لیون.ولی من میگم پنج تا قهرمان اصلی داره:کریس،جیل،کلیر،لیون و ربکا!تنها تفاوت ربکا با اون چهار نفر دیگه اینه که اونا از همون اول اصلی بودند.ولی ربکا بعدا اصلی شد.من فقط به چند نکته بسنده می کنم:

1-داستان RE0 صد برابر از داستان RE3،RE4 و RE6 مهم تر بوده و اگه قراره لیون رو به خاطر RE4 و RE6 اصلی در نظر بگیریم،ربکا هم 100 درصد باید به خاطر RE0 و حتی RE1 اصلی باشه.این رو هم در نظر بگیرید که بعد از RE4،نقش لیون بیشتر به خاطر محبوبیتش زیاد شد تا داستان.وگرنه توی داستان های خیلی مهمی حضور نداشته.

2-به هیچ عنوان بیلی رو با ربکا مقایسه نکنید.بیلی فقط یک پارتنر بود مثل شوا،هلنا،پیرز و....یعنی شخصیت قدیمی داستان و کسی که بار داستان رو بر دوش می کشید ربکا بود.در واقع میشه گفت که بیلی مکمل شخصیت ربکا بوده.چون ربکا مهارت خاصی نداشته،بیلی رو آوردن تا زنده موندن ربکا تخیلی جلوه نکنه.وگرنه از لحاظ داستانی،شخصیت اصلی بازی ربکا بوده.در واقع همونطور که استیو پارتنر کلیر محسوب میشه،بیلی هم پارتنر ربکا محسوب میشه.پس ربکا باید توی RE7 یک سناریوی مستقل داشته باشه!

3-RE0 قبل از RE4 ساخته شد.یعنی اون موقعی که لیون و ایدا فقط توی یک بازی بودند،ربکا توی دو تا بازی حضور داشت که هر دو جزو مهم ترین داستان ها بودند.در واقع توی سری کلاسیک RE،ربکا یکی از شخصیت های اصلی و خیلی مهم تر از لیون و ایدا بوده.نقش لیون و ایدا در سری مدرن RE زیاد شد.بنابراین می تونیم بگیم که لیون و ایدا بعدا از ربکا مهم تر شدند،ولی دیگه نمی تونیم بگیم که ربکا از لیست شخصیت های اصلی حذف شد!چون مهم تر شدن یک یا چند شخصیت،دلیل بر کم اهمیت شدن بقیه نمیشه.اگه اینجوری باشه کلیر هم توی سری مدرن RE اصلا حضور نداشته و شرایطی مشابه ربکا داره.

4-اگه از لحاظ داستانی حساب کنیم،داستان RE0 قبل از RE1 بوده.پس اگه RE0 رو آغاز داستان حساب کنیم،می تونیم بگیم که ربکا از اولین نقشش اصلی بوده.دقیقا مثل جیل که از اول یک شخصیت اصلی بوده،ولی بعدا توی RE5 یک نقش مکمل رو ایفا کرد!

5-اگه بعد از RE0 ربکا باز یک نقش فرعی تر رو ایفا می کرد،می تونستیم بگیم که کلا اصلی نیست و RE0 استثنا بوده.ولی ربکا توی UC هم یک سناریوی جدید و مستقل داشت که وقایع بین RE0 و RE1 رو نشون میداد و اونجا هم شخصیت اصلی و مستقل بود.این مسئله مشخص می کنه که اولا ربکا اونقدر مهم بوده که اومدن وقایع بین دو نقشش رو شرح دادن و در واقع سرگذتش رو با تمام جزئیات بیان کردن و ثانیا نشون میده که ماهیت نقش ربکا از RE0 به بعد کلا تغییر کرده و از یک شخصیت پارتنر،تبدیل به یک شخصیت اصلی و مستقل شده!

تنها اشکالی که به ربکا وارد میشه اینه که دقیقا مثل کلیر در حقش ظلم شده و سالهاست که توی هیچ نسخه ای حضور نداشته که البته اینم به خاطر سیاست های غلط کپکام بوده!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر