بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
نظرت اینه ؟تو واقعا بتونی داستان و بنیاد بازی سایلنت هیل را بفهمی که هنگ میکنی ! حالا اویل که چیزی نیست ! به نظر شما همین محیط ترسناک رو روز میکردند و اهنگ محسن چاووشی میزاشتند برات اونوقت خوب بود ؟ من که توی 1 و 2 و 4 و 5 و ... هیچ ترسی ندیدم فقط و 3 که یه نمسیس بود ! سایلنت هیل هم محیط ترسناکی داره هم صدا گذاری ترسناکی داره هم داستان ترسناکی داره هم محیط ترسناکی داره !

دوست عزىز نظر هرکس محترمه من بى حساب چىزى نمى گم من خودم لىسانس موسىقى دارم از دانشگاه تهران الان ىه بند کوچىک هوى متال دارم دست و پا مى کنم تو استدىو صبا هم صدا بردارم بىت هاى ساىلنت هىل بىشتر از افکت هاى cold box استفاده مى کنه کسى هم نمى تونه منکر کار زىباى akira بشه ولى ضرب آهنگ بالا اونم فقط با digital effect واقعا ناهنجار مثلا هىچ کس حاضر نىست بىت هاى ingame بازى ساىلنت هىل رو گوش کنه درصورتى که re بىت هاش ارکسر سمفونىک در مورد داستان هم بگم ساىلنت هىل فوق العادست ولى شما فىلم jacob ladder و banshinsaba رو ببىن بعد برات دعا مى کنم سه چراغه نشى! چون مى فهمى داستان sh چىز جدىدى نىست بعد هم شما اگه الان فىلم ترسناک ۱۰ سال پىش رو ببىنى مىخندى چه برسه به بازى اوىل ذاتش خشونت وترس هست نه اىنکه در لحظه شما رو بترسونه درضمن اىنم بگم من کلا شماره هاى جدىد اوىل رو فقط به عنوان ىه بازى اکشن قبول دارم موجودات ساىلنت هىل هم ىکم پخمه هستن مثلا همون پىرامىد تو sh 2 تو مرحله آخر آپارتمان خىلى راحت از پا در مىاد ىا شماره ۵ واقعا موجودات مسخره داشت در کل sh بازى عالى هست و من هم ىکى از فن هاش هستم ولى چون کىفىت ساخت اوىل همىشه بالا بوده re رو بىشتر مى پسندم

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
با سلام خدمت دوستان و این جور بحث ها
ببخشید این دوست محترم آرین همه ی کنسولا را در خدمتدارند اما re 4و5 را بازی ننموده اند؟؟
زیرو باحاله ولی معما هاش آبکیه همه ی راه حلاش تا نوشته ها هست.
آقا کجاش تخیلی نیست کریس میره مثل آب خوردن وسکر رو میکشه زامبی دوبار گازت می گیره تا آخر بازی بری هیچیت نمیشه بقیرو باید واکسن بزنی خودت با گیاه حالت خوب میشه کریس یه تنه کلا آبرلا رو پیاده می کنه و...
آقا من با مردن این استاد وس مشکل دارم رفته رو اعصاب)x
درضمن مطمعنم که شینجی تو کپ کام نیست درضمن آقا مگه بی کاره بیاد جواب من تو ما شما آن هارو بده؟؟ این کاره کپ کامه که فن هاشو نگه داره.
من تو اویل 4 هر کاری کردم برا ایدا لباس آزاد نمیشه دوستان راه حلی دارید؟

A M I R 1 1 0

کاربر سایت
Apr 2, 2010
153
نام
AmIr
با سلام خدمت دوستان و این جور بحث ها
ببخشید این دوست محترم آرین همه ی کنسولا را در خدمتدارند اما re 4و5 را بازی ننموده اند؟؟
زیرو باحاله ولی معما هاش آبکیه همه ی راه حلاش تا نوشته ها هست.
آقا کجاش تخیلی نیست کریس میره مثل آب خوردن وسکر رو میکشه زامبی دوبار گازت می گیره تا آخر بازی بری هیچیت نمیشه بقیرو باید واکسن بزنی خودت با گیاه حالت خوب میشه کریس یه تنه کلا آبرلا رو پیاده می کنه و...
آقا من با مردن این استاد وس مشکل دارم رفته رو اعصاب)x
درضمن مطمعنم که شینجی تو کپ کام نیست درضمن آقا مگه بی کاره بیاد جواب من تو ما شما آن هارو بده؟؟ این کاره کپ کامه که فن هاشو نگه داره.
من تو اویل 4 هر کاری کردم برا ایدا لباس آزاد نمیشه دوستان راه حلی دارید؟
اولنش شینجی تو کپ کام کار نمیکنه ولی یوزر که داره ! یعنی از کپکام رفته دیگه باباش باید بیاد مسئولیت بازی هاشو به عهده بگیره ؟
دومنش فعلا که معلومه هیچ کدومو به جز یه پی سی با دایل اپ نداره !

aryan_17_bahal

کاربر سایت
Mar 7, 2009
172
نام
آرین

ما یه چیزی گفتیم ببین به کجاها رسید ..... همه کنسولها دیگه چجور صیغه ای هستش که به من نسبت دادید آخه ؟؟؟ من پلی 3 یا 360 ندارم که بشینم اویل 5 بازی کنم با کامپیوتر هم فعلا امکانش نیست .
در مورد اویل 4 هم چرا ps2 دارم که بتونم بازی کنم اما فعلا در دسترس نیست ...... حتما که نباید کل مشکلاتمو اینجا بنویسم که ....
راستی اینم بگم نظر شخصی خودم اینه که وسکرو بازم یه جوری برمیگردونند . نمیدونم چجوری میخواند اینکارو بکنند اما زیاد به مردن آلبرت وسکر اطمینانی ندارم .... بابا هر چی باشه اصلی ترین شخصیت هستش و همینطوری که نمیشه الکی الکی اینو کشت . یهو دیدید اومدن یکی دیگه جایگزینش کردند . خدا داند ......

فعلا که معلومه هیچ کدومو به جز یه پی سی با دایل اپ نداره !
برادر امیر dialup چیه ؟؟!!!!!!! برو توبه کن از این حرفی که زدی .... ADSL دارم 128 کیلو هستش اما در باطن 2 مگا ..... :d

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
سلام
آقا اون زیر تعداد پست ها شما ورداشتی همه ی کنسولا رو علامت زدی خب من چمیدونم که کدومو داری خودمم پی اس تومو فروختم هی یادم میره برم علا متشو بردارم
درهر صورت معضرت یا معظرت (باهرکدوم حال می کنید)
شاعر می فرماید
آب خربزه است و خربزه هم آب زرشکه جانم:d
اون وسکرم که تو re5 میاد تو دیوار راه میره چه انتظاری ازش دارید.
خداحافظ
یا علی

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
اولنش شینجی تو کپ کام کار نمیکنه ولی یوزر که داره ! یعنی از کپکام رفته دیگه باباش باید بیاد مسئولیت بازی هاشو به عهده بگیره ؟
دومنش فعلا که معلومه هیچ کدومو به جز یه پی سی با دایل اپ نداره !
آقا این اولنش رو ما نفهمیدیم:-/

A M I R 1 1 0

کاربر سایت
Apr 2, 2010
153
نام
AmIr
اولنش = شینجی بازی های زیادی بیرون داده و مسئولیت به عهده ی خودشه ! پس موظفه که به کپ کام بره و سوالایی که در مورد بازی های قبلی که اون ساخته شده را جواب بده ! ولی چندی است که دیگه نمیاد من ازش سوال پرسیدم ولی هنوز جواب نداده !

نیما ردفیلد

کاربر سایت
Sep 22, 2009
454
نام
نیما
کراش جان.اینکه شما میگی زامبی دو تا گازت می گیره نمی میری یا چطوری خونت با خوردن یک گیاه پر میشه ربطی به داستان نداره.جزو گیم پلی هست و بحث گیم پلی هم کلا از داستان جداست.چون اگه قرار بود این جوری که شما میگی باشه یعنی با یک گاز زامبی کشته بشیم که اصلا امکان ساخته شدن بازی وجود نداشت.این موارد مربوط به بخش گیم پلی است نه داستان.در ضمن امیر جان شما عمق داستان رزیدنت اویل رو درک نمی کنی.اینکه شما میگی روح گناهکاران میاد و از این جور حرفها همش تخیلی و آمیخته با خرافه هست و امکان نداره که واقعا اتفاق بیفته.ولی اینکه مرده با یک شوک الکتریکی ضعیف به زندگی برگرده ولی عقل و حافظه اش بازسازی نشه یا اینکه با تغییر در ژن های میمون یا قورباغه یک موجود جدید درست بشه 100 درصد علمی است و رخ دادنش در آینده ای نه چندان دور بعید نیست.همونطور که درمورد گیاهان این کار رو انجام داده اند.به علاوه به نظر تو ساخت یک موجود جدید با استفاده از تغییر ساختار DNA اش سخت تر از سفر به کرات دیگره که انجام شده؟!شما هم اگه خیلی سایلنت هیل رو دوست داری چرا اومدی توی تاپیک رزیدنت اویل؟به علاوه امیر جان مهم ترین اصلی که داستان رزیدنت اویل رو تبدیل به یک شاهکار می کنه نحوه ی ارتباط شخصیت ها با هم است:
اون موقعی که الکساندر آشفورد توی آزمایشگاه آلفرد و الکسیا رو تولید می کرد هیچوقت فکرش رو هم نمی کرد که 15 سال بعد خودش و فرزندانش و کل خاندان بزرگ آشفورد توسط یک دختر دانشجوی 19 ساله که ظاهرا تا اون موقع اصلا به ماجرا ربطی نداشت بر باد بره!
اون موقعی که وسکر مشغول انجام آزمایش در شرکت آمبرلا بود هیچوقت حتی تصورش رو هم نمی کرد که چند سال بعد خودش و شرکت آمبرلا توسط فردی به نام کریس ردفیلد که توسط خودش پاش به ماجرا باز میشه (با تاسیس استارز) و هنوز به دنیا هم نیومده نابود بشه و تازه صمیمی ترین دوستش ویلیام بیرکن هم توسط خواهر همون شخص کشته بشه!
زمانی که کریس به اسرار ویروس جی پی برد و به طور پنهانی اونها رو با جیل در میان گذاشت هیچ وقت فکرش رو هم نمی کرد که سرانجام خواهر کوچکتر خودش که اصلا روحش هم از وجود چنین چیزهایی خبر نداشت با این ویروس جهنمی روبرو بشه و حتی سازنده اش رو هم خودش بکشه!
زمانی که اسپنسر وسکر رو از خانواده اش دزدید و جزو پروژه ی بچه های وسکر قرار داد هیچ وقت حتی تصورش رو هم نمی کرد که سال ها بعد همین کودک به قدری پیشرفت کند و بزرگ شود که حتی به زندگی خود او هم خاتمه دهد!
یا همین نحوه ی ارتباط سرگی ولادیمیر با داستان و شخصیتها:
ولادیمیر یک سرهنگ روسی بود که پس از فروپاشی شوروی سابق مورد حمایت اسپنسر قرار گرفت و بالا رتبه ترین افسر آمبرلا شد.ولادیمیر که در آمبرلا رقیب سرسختی به نام آلبرت وسکر داشت،در روز 23 جولای سال 1998 تایرنت نیمه ساخته شده ی تالوس رو از عمارت اسپنسر به روسیه منتقل کرد.در حالی که ربکا (قاتل سازنده ی ویروس تی) و ریچارد از دور شاهد این قضیه بودند.اون کسی بود که تایرنت توی رزیدنت اویل 1 رو ساخت که توسط کریس و جیل نابود شد.بعد ارتش خصوصی آمبرلا رو به راکون سیتی اعزام کرد که جیل به طور ناخواسته و بدون اینکه حتی ولادیمیر را بشناسد با این مسئله درگیر شد.بعد تایرنت 103 رو در اداره ی پلیس شهر رها کرد که این قضیه هم به کلیر (خواهر همون کسی که تایرنت اولیش رو نابود کرد) و لیون مربوط شد و این پروژه اش هم توسط اونها نابود شد.بعد هم موقع فرار از راکون سیتی به همراه اسپنسر ایدا (جاسوس رقیبش و دوست کسی که یکی از تایرنت هاش رو نابود کرد) به طور مخفیانه به هلیکوپترشون متصل شد و در واقع با کمک غیر مستقیم او از شهر فرار کرد.از آخر هم که تالوس رو در روسیه برای نابود کردن کریس و جیل فرستاد.در حالی که کریس و جیل نمی دونستند که او همان کسی است که سالها پیش تمام آن وقایع وحشتناکی که سر راهشان قرار گرفت و توسط آنها خنثی شد از همین فرد منشا می گرفته است و سرانجام هم ولادیمیر توسط رقیب قدیمی اش یعنی آلبرت وسکر کشته شد.(پیچیدگی رو حال می کنین؟)
امیر جان.تا حالا اینجوری به داستان نگاه کرده بودی؟این چیزهای رزیدنت اویل هستند که من رو دیوونه کرده اند.به علاوه من کی گفتم که رزیدنت اویل ترسناک تر از سایلنت هیله؟من قبول دارم که از لحاظ ترس سایلنت هیل صدها برابر ترسناکتر از رزیدنت اویله.من فقط می گم که در عوش داستان رزیدنت اویل پهم صدها برابر پیچیده تر و واقعی تره.به علاوه فقط بیوگرافی یکی از شخصیت های رزیدنت اویل به اندازه ی کل داستان سایلنت هیل میشه! :d
من فکر می کنم که علت اینکه تو فکر می کنی داستان سایلنت هیل بهتره اینه که داستان سایلنت هیل رو به طور کامل می دون و عمقش رو هم درک کردی.ولی در مورد رزیدنت اویل یا اطلاعاتت کامل نیست و یا اینکه اطلاعاتت کامل هست.ولی هنوز به عمقش پی نبردی.به نمونه هایی که در بالا نوشتم فکر کن.شاید نظرت عوض بشه دوست عزیزم.(فقط مناز لج و لج بازی بدم میاد.یعنی اینکه نظرت چیز دیگه ای باشه.ولی به خاطر کم نیاوردن و از این حرفها نظرت رو تغییر ندی و حرف دلت رو نگی.لطفا نظر واقعی خودت رو بگو.من هخوشحال هم میشن که نظر کسی به سمت رزیدنت اویل متمایل بشه.) از حرف های من هم ناراحت نشو.چون قصد بی احترامی به نظراتت رو ندارم.به هر حال این تاپیک جای بحث و ابراز نظراته دیگه.
آرین جان تو هنوز رزیدنت اویل 4 رو هم بازی نکردی؟(پس حتما زیرو و ماجراهای آمبرلا و دارک ساید رو هم بازی نکردی دیگه.) پس داستانی که از رزیدنت اویل می دونی فقط بر مبنای همون سه قسمت اول هست.بازم خوبه.تقریبا میشه یک صدم کل داستان! :d

آخرین ویرایش:

A M I R 1 1 0

کاربر سایت
Apr 2, 2010
153
نام
AmIr
من عمق داستانو نفهمیدم شما راست میگی من هر چی فکر میکنم میبینم اصلا من نمیدونم اویل یعنی شیطان یا فرشته :D افرین نیما جان :D شما داستان سایلنت هیل را نفهمیدی کی گفته کرات دیگر ؟ تمام موضوعات ساخته ی ذهن خود فرد هست که همه ی ما ساخته ی ذهن داریم و خواب میبینیم ! یعنی در وافع داستان اتفاق نمیافته و فقط یه خوابه راستی من تو تاپیک سایلنت هیل هم هستم :D

نیما ردفیلد

کاربر سایت
Sep 22, 2009
454
نام
نیما
خدا رو شکر بالاخره تاپیک باز شد.به عنوان اولین نفر بهتون تبریک می گم.و خبر نسبتا جدید هم اینکه قسمت جدید رزیدنت اویل با نام رزیدنت اویل Revelation هم برای کنسول 3DS در حال ساخته . شخصیت های اصلی آن هم کریس و جیل هستند.البته هانک هم در این بازی حضور داره.داستانش هم در یک کشتی بزرگ اتفاق می افته.

a63tbyjs26etfy2rmk43.jpg

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
سلام به همگی امیدوارم تاپیک راهشو درست ادامه بده
این ایول جدید امیدوارم خوب باشه و طرفدار هارو راضی کنه و پول مورد دوم باشه
در ضمن ایول psp چی شد؟

نیما ردفیلد

کاربر سایت
Sep 22, 2009
454
نام
نیما
هنوز هیچ خبری از رزیدنت اویل protable که روی psp قراره بیاد نیست و شخصیت هاش هم معلوم نیستند.چون هر خبری که باشه اول از همه توی سایت ویکی میاد.
این هم لینک صفحه ی مربوط به رزیدنت اویل protable در این سایت:

http://residentevil.wikia.com/Resident_Evil_Portable

نیما ردفیلد

کاربر سایت
Sep 22, 2009
454
نام
نیما
بفرمایید.بالاخره تموم شد.البته اصلش رو در فروردین تموم کرده بودم و تا الآن مشغول اصلاح و ویرایشش بودم.این هم داستان کامل رزیدنت اویل در 90 صفحه که خودم تایپ کردم و به صورت pdf اینجا میذارم.کل اینترنت رو هم که بگردید همچنین تاریخچه ی کاملی رو پیدا نمی کنید.دیگه اگه کم و کسری داشت ببخشید.در ضمن از اول بخونیدش.چون توی قسمت های اول که قبلا گذاشته بودم هم تغییراتی رو ایجاد کردم.فقط نظر یادتون نره.البته به علا مسائل امنیتی اول pdf می کنم و بعد میذارمش.

http://www.4shared.com/document/3MVAgItC/___.html

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر