بحث و تبادل نظر در مورد سری Metal Gear Solid

fox_hound1985

کاربر سایت
Jul 29, 2006
147
نام
Jack
با سلام...

سبک بازي:
اين بازي از سبک جاسوسي/اکشن/تاکتيکي(راهبردي) بهره ميبره.
شما در اين سري از بازي ها بايد به نحوي عمل کنيد که دشمن بطور حداقل ممکن شما رو ببينه...در غير اين صورت کلکتون کنده است!!!!

موضوع کلي بازي:
در اين بازي بخشهاي زير بعنوان قالب کلي داستان مورد استفاده قرار ميگيره:
1) تسليحات اتمي و تهديد دنيا توسط اونا
2)موضوعات مهندسي ژنتيک و بحث کلون سازي و ساخت سربازهاي ژنتيکي و نيرومند
3) بيان تنفر کادرهاي عملياتي سازمانهاي جاسوسي/کماندويي از سياست و سياستمداران

بازي شگفت اور:
اون چيزي که متال گير رو از ديگر بازي هاي اين سبک کاملا متمايز و جدا ساخته...چيزي نيست جز, داستان و خط داستاني بسيار عالي اين بازي.همچنين بيان روابط خاص و ديالوگهاي مهيج بين شخصيتهاي مختلف اين بازي واقعا يکي از شاهکارهاي دنياي بازيست!

در ضمن...اين رو هم بايد بگم که اکر انگليسي شما ضعيف هستش...الکي به خودتون دردسر نديد و دور اين يکي بازي رو بالا غيرتا خط بکشيد!!!!!

اين بازي در کل يک بازي سوم شخص هست...اما براي بهتر انجام دادن مبارزات و يا استفاده از انواع اسلحه...شما ميتونيد از حالت اول شخص بهره ببريد.چون در اکثر زمانها ديد سوم شخص بيش از چند قدم دورتر از شما را نمايش نميدهد و براي بدست اوردن ديد کلي از محوطه اي که در اون هستيد بايد از ديد اول شخص استفاده کنيد.

تسليحات مورد استفاده در سرس بازي هاي متال گير:
انواع کلت و مسلسلهاي سبک و سنگين(بغير از قسمت اول)
انواع مين و نارنجک انفجاري و دودزا
اسلحه تک تيرانداز
انواع موشک انداز هدايت شونده و ضد هوايي
دوربينهاي ديد در شب و ديد فروسرخ
...

تا به حال 5 قسمت از بازي هاي متال گير به دنيا اومدن که 2 قسمت اول در سالهاي 1988 و 1989 و براي کنسول ميکرو بودند و قسمت سوم در 1998 براي کنسول پلي استيشن1 و قسمتهاي 3و4 هم براي پلي استيشن2 عرضه شدند.
البته به نظر ميرسه که 2 قسمت اول دوباره بازسازي بشن چون خودتون بهتر ميدونيد که ميکرو چه گرافيکي داشت!(توي دوره زمونه اي که متال گير 4 رو دارن ميسازن ميکرو مثل فحش ميمونه!!!!! )

2 قسمت اول (متال گير1و2) نام داشتند اما قسمتهاي عرضه شده براي پلي استيشن (متال گير ساليد) ناميده ميشن.

خب...
من اول داستان متال گير1 رو مينويسم که در سال 1988 براي کنسول ميکرو عرضه شده بود:
.
زمان:1995
مکان:قلب قاره افريقا (200 کيلو متر واقع در شمال Garzburg )
.
.
يک دژ مستحکم و غير قابل نفوذ بنام Outer Heaven توسط يک گروه مزدور تروريستي اعلان موجوديت ميکنه.(البته منظور يک چيزي تو مايه هاي يکي از کشورهاي کوچيک اروپايي هستش که مثل يک دژ نفوذ ناپذير در اوومده).دنيا از اين ميترسه که: نکنه اونا به تسليحات هسته اي هم دست پيدا کنن!؟؟؟ :thumbdown:
.
High Tec. Spicial Forces Unit Fox Hound (يگان پيشرفته نيروهاي ويژه بنام فاکس هاند).
اين يگان در امريکا مستقر هست و تشکيل شده از کماندوهاي ورزيده و باهوش و يا افراد مزدور که در واقع کار يک نيروي نظامي غير رسمي رو انجام ميدن.
به اين يگان خبر وجود اوتر هيون(Houter Heaven ) داده ميشه...
به رهبر اين گروه Big Boss (رئيس بزرگ) اطلاق ميشه...بيگ باس يکي از بهترين و زبده ترين افرادش رو به نام Gray Fox (نام رمز) رو مامور ميکنه تا به اون دژ بره و ببينه که اونجا چه خبره.( بايد ياد اور بشم که گري فاکس تنها عضو فاکس هاند هستش که به مقام {فاکس}رسيده!):blink1:
.
.

--------------------------------------------------------------------------------
گري فاکس با موفقيت خودش رو به درون اون دژ ميرسونه......اما ناگهان ارتباط او با گروه فاکس هاند قطع ميشه!
اخرين پيام گري فاکس اسن بوده: متال گير! :confused:
.
همه گيج شدن...هيچ کس نميدونه که متال گير چيه. :eek:
بيگ باس ايندفعه يکي از افراد تازه کارش رو به اون دژ ميفرسته تا اطلاعاتي در باره متال گير کسب کنه...اون فرد کسي نبود جزء ساليد اسنيک!
.
(جالب اينجاست که هيچ کس به خودش زحمت نميده که بپرسه:اخه يه تازه کار چرا بايد به چنين ماموريت مهمي فرستاده بشه!!؟؟ ) :eek: :confused:
.
ساليد اسنيک با موفقيت به اون دژ ميره...با افراد زيادي ميجنگه...سپس با دانشمندي که متال گير( سر مهندس پروژه متال گير...دکتر پتروويچ) رو طراحي کرده مخفيانه صحبت ميکنه و اون بهش راه نابود کردن متال گير رو ميگه...
اسنيک ميفهمه که در اعماق زمين يک پايگاه/ازمايشگاه پيشرفته درست کردن که 100 طبقه داره و متال گير متاسفانه در طبقه 100 زير زمين هستش... :(
.
.
اما متال گير اصلا چي هست!!؟؟؟
.
متال گير در حقيقت يک تانک دوپايه(داراي 2 تا پا مثل شتر مرغ!!!!! ) هست که توانايي خاص اون...اينه که ميتونه تعدادي موشک بالستيک قاره پيماي اتمي رو از هر جايي از سطح کره زمين بارگذاري کنه!
(کساني که با موشکهاي قاره پيما اشنايي داشته باشن متوجه ارزش اين مزيت متال گير ميشن). :shocked:
.
اسنيک پس از درگيري با افراد مختلف (که البته همه روميکشه! )...بالاخره متال گير رونابود ميکنه....اما زماني که ميخواد از دژ فرار کنه....صداي اشنايي ميشنوه......!!!!!!! :ninja: :hide:
صداي بيگ باس! رئيس اسنيک! :o :o :o
.
.
بيگ باس رو به چهره گيج شده اسنک قهقهه ميزنه....و واقعيت رو براش ميگه:
بيگ باس در طي اين سالها که رئيس نيروهاي ويژه فاکس هاند بوده...در کنار اين کار...به گرداوري يک گروه مزدور ديگه مشغول بوده...و همچنين ميخواسته که اين دژ رو بعنوان پايگاهشون بسازه! :coolgun: :sniper: :gunner:
.
.
بيگ باس روبه اسنيک:زماني که من تو رو به جاي گري فاکس به اينجا فرستادم...هيچ وقت فکر نميکردم که توي تازه کار بتوني اينقدر پيشرفت کني...اما تو خيلي جلو رفتي!!! زيادي!!!! :angry: :twisted: :ranting:
.
.
در طبقه100 زير زمين...مبارزه اي بين دو مرد شکل ميگيرد....بدور از مسائل سياسي و مذهب... :surrender:
.
.
و در اخر هم بيگ باس مغلوب اسنيک ميشود و اسنيک او را در ميان شعله هاي اتش که در اثر نابودي دژ در حال زبانه کشيدن هستند...جا ميگزارد...و به درون درخشش افتاب قدم ميزند... :wallbash: :(( :(
.
.
.
خب...اين قسمت اول از سري بازي هاي متال گير بود که روي کنسول ميکرو ارائه شده بود...
.
.
قسمت دوم رو کي ميخواد برامون شرح بده؟؟؟؟
.
خب..معلومه ديگه!...خودم!:blushing: (کاري که شما بايد خيلي زودتر از اينا ميکرديد:blushing: :blushing: :-" :-" )

آخرین ویرایش:

fox_hound1985

کاربر سایت
Jul 29, 2006
147
نام
Jack
خب...
.
..قسمت دوم اين بازي فکر کنم که در سال 1989 و باز هم روي ميکرو به بازار اومد...
.
سال1999(4 سال پس از قسمت اول)

جهان با يک بحران انرژيتيک روبرو شده!
ذخاير نفت جهان...خيلي زودتر از اوني که فکرش ميشد روبه اتمام هستن!
قيمت نفت مثل اسمون خراش بالا رفته!...:praying:
...در همين حين...يک دانشمند زيست شناس اهل چک ...دکتر کيو مارو...تونسته که يک ميکرواورگانيسمي به نام OLIX بسازه که ميتونه نفت رو با درصد خلوص بالايي تصفيه کنه!
دنيا شگفت زده ميشه . همه به اون به چشم يک مسيح جديد نگاه ميکنن!...ولي بعد از مدتي دکتر مارو ناپديد ميشه!!!!
.
جهان به تکاپو ميوفته تا دکتر مارو رو پيدا کنن يا اينکه بفهمن که کجاست...!در اين بين...يک نام سر زبونها ميوفته!
سرزمين زانزيبار!:thinking:
.
زانزيبار يک رژيم نظامي/دموکراتيک هستش که در سال 1997(2 سال پيش) در يکي از مناطق خاورميانه بوجود اومد.
ارتش CIS که در اطراف روسيه مستقر بود...به محض اعلان وجود زانزيبار...به اون حمله ميکنه...اما زانزيبار بوسيله قدرت دفاعي بالا و مزدورهايي که براش بعنوان سرباز خدمت ميکنن و از همه نقاط مختلف دنيا بو اون پيوستن...ارتش روسيه رو شکست ميده...و بيشتر زمينهاي تحت اختيارش رو
رسميت ميبخشه.( اين جنگ به {جنگ مزدوران} معروف ميشه).
.
وضعيت به گروه فاکس هاند ابلاغ ميشه...رئيس اين جديد اين گروه(پس از برملا شدن خيانت بيگ باس/رئيس قبلي) کسي نيست جزء سرهنگ Roy Campbell .
سرهنگ هم با ساليد اسنيک که الان ديگه از فاکس هاند بازنشسته شده...تماس ميگيره و ازش درخواست کمک ميکنه.
.
.
اسنيک مامور ميشه که به زانزيبار بره و دکتر مارو و اليکس رو برگردونه...:headband:
.
اسنيک با موفقيت به درون زانزيبار نفوذ ميکنه...و ميفهمه که دکتر پتروويچ دوباره اسير شده و به اينجا اورده شده تا متال گير رو کامل کنه!
.
در هنگامي که اسنيک سعي داره که دکتر پتروويچ و محافظش(ناتاشا...مامور پليس مخفي بين المللي چک) رو فراري بده...با گري فاکس مواجه ميشه!
اونهم سوار بر يک دستگاه متال گير!
گري فاکس:اسنيک!...ما هر دوتامون ادمهاي خوبي هستيم...بنفعته که همين الان اينجا رو ترک کني...!
اسنيک:فاکس!...من تسليم نميشم...!:gunner:
.
.
اسنک با کمک Horry (يک مامور زن CIA ) و بقيه...محل نگهداري دکتر مارو رو پيدا ميکنه...
و به مسئله ناراحت کننده اي پي ميبره!...مارو به اون ميگه که دکتر پتروويچ با خواست خودش به اينجا اومده تا متال گير رو کامل کنه...!:ranting:
.
با برملا شدن قضيه...پتروويچ به اسنيک حمله ميکنه اما اسنيک به راحتي کلکش رو ميکنه...:peace:
.
بعد از يکسري از وقايع و درگيريهاي مختلف با مزدوران...دوباره سر و کله گري فاکس پيدا ميشه...
اما اينبار اون و اسنيک در يک ميدان مين و با دست خالي به مبارزه ميپردازند...
با شکست خوردن گري فاکس...
همونطور که Nemesis گفت:
بيگ باس که شاهد قضايا بود و از طرفي...اون تمام عمرش رو توي جنگ سپري کرده بود...ناگهان به اسنيک حمله ميکنه و مبارزه نهايي بين اون دو شکل ميگيره...:gunner: :boxing:
.
بيگ باس:کسي که براي قرار گرفتن در ميدان نبرد تعليم ديده...هيچ وقت نميتونه ميدان نبرد رو ترک کنه...اسنيک...من کسي هستم که به تو دليلي براي زندگي کردن دادم...و اون جنگه!!!
.
اسنيک:فقط يک مبارزه وجود داره که من بايد انجامش بدم...براي اينکه خودم رو از تو ازاد کنم..بيگ باس!...براي اينکه بتونم به کابوسهام پايان بدم...بيگ باس...من تو رو ميکشم!!!
.
...و پس از يکسري از مبارزات...اسنيک بيگ باس رو شکست ميده ...و با هليکوتري که براي نجاتش فرستاده بودن از زانزيبار فرار ميکنه...
.
...اما اسنيک خوشحال نبود...اخرين جملات بيگ باس مثل زنگ توي گوشش صدا ميکردن..((هر کس که برنده باشه...هيچ اهميتي نداره...و مبارزه ما در اينجا به پايان نميرسه...بازنده از ميدان نبرد راحت ميشه...اما برنده بايد اونجا باقي بمونه...و کسي که توي ميدان نبرد باقي بمونه...تمام عمرش رو بايد بعنوان يک جنگجو سپري کنه!...تا لحظه اي که مرگش فرا برسه!)).
.
البته خداييش بيگ باس اشتباه پيش بيني نکرد!
وقايع متال گير ساليد1 و2 پيش بيني اونرو به اثبات رسوندن!!نه!!؟؟:dancing:
.
خب...دوستان...حمل بر جسارت نباشه...براي اونهايي ميگم که نميدونن...
بايد توجه داشته باشيد که شخصيت بيگ باس که توي اين دو قسمت ازش نام برديم...و در اخر هم ساليد اسنيک اونو کشت...کسي نيست جزء قهرمان داستان متال گير ساليد3...همون کسي که اسمش جک يا جان يا...هست.
در متال گير ساليد1 هم زماني که از منوي اصلي به قسمت بريفينگ وارد بشيد...عکس کوچيک بيگ باس که يک چشم بند به چشم راست داره کاملا مشخصه...
همچنين در قسمت بريفينگ...زماني که سرهنگ و نوامي دارن براي اسنيک صحبت ميکنن...اسنيک قضيه کشتن پدرش با دستهاي خودش رو به نوامي ميگه...
همچنين اون نينجايي که در ازمايشگاه اوتاکان ميبينيم...همون گري فاکس هستش...در واقع بايد گفت که پس از فرار اسنيک از زانزيبار...پاتريوتها گري فاکس رو بيرون اوردن و روي اون شروع کردند به يکسري از ازمايشات تا اونو دوباره زنده کنند...و بعد هم گري فاکس که حالا تبديل شده بود به يک نينجاي نيمه ديوونه...با کمک نوامي فرار ميکنه و ناپديد ميشه...
.
.
خب...حالا ميرسيم به قسمت متال گير ساليد1.
اما فعلا بايد يه نگاهي به Metal gear fans بندازم ببينم دنيا دست کيه!!؟؟:groupwave:

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,058
نام
آریا
اگه سرچ کنی حتمآ میتونی تریلر جدید رو گیر بیاری ولی توی سایت Gamevideos.com میتونی همون موقع ببینیش. در مجموع این تریلره چیز خاصی نداره و در مورد درگیری بین Metal Gear ها و آدمهاست که چه جوری آدمها له و لورده میشن و هیچ کدوم از شخصیتهای بازی هم توی این تریلر نشون داده نمیشه. احتمالآ بزرگترین و جالبترین تریلر بازی رو چند وقت دیگه توی نمایشگاه TGS-2006 میبینیم و شاید حتی Vamp و Big Boss رو هم دیدیم !

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
بچه ها نظرتون چيه كه يا تو اين تاپيك يا يه تاپيك ديگه،هركي بياد نحوه MGS3 بازي كردنش رو بگه و توضيح بده
مثلا يكي با Mk22 از دور همه رو ميزنه و بيهوش ميكنه
يكي headshot
يكي بدون درگيري سعي ميكنه بره
و هزاران روش ديگه.

teoman

کاربر سایت
Dec 28, 2005
269
mgs4gc_qthighwide_thumb.jpg
جريان اين عكس تو سايت ign تو قسمت مديا متال گير چي نكنه اون دمو كه شما گفتي ناقصه

MGS

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,336
نام
Hesam
من دیروز دمو ای جی ان که 200 مگ بود دانلود کردم ادامه اون تریلر 3 دقیقه ای اون تریلر اول که اتاکون با رباتش میمومد رو نشون میداد اما نشون داد که چیزهای جدید و افکتهای جالبی بهش اضافه کردن ولی زیر نویسش فکر کنم فرانسویه در کل 8 دقیقه اس

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
دقيقا.
من همش روي دوربين اصلي MGS تعصب داشتم و ميگفتم اين دوربين باعث MGS شدنه MGS هست.
ولي وقتي بازي كردم، ديدم MGS3 يه بازي ساده با يه دوربين بد بوده.
حتي تو يه review هم همين جمله رو پيدا كردم.
خيلي سريعتر بازي ميكنم، holdup ها راحت شده، تو MGS3 معمولي، همش بايد ميرفتم رو 1st person view كه ببينم جلو پام چي هست!!
در ضمن، گفته ميشه دوربين MGS4 هم 3rd person هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر