بحث و تبادل نظر در مورد سری Metal Gear Solid

soroushq

کاربر سایت
May 5, 2006
350
نام
سروش دیگه!
گذشته ی تاپیک رو که میخوندم دیدم خیلی راجع به فیلم متالگیر با هم دیگه بحث کردید. این یک سایت هست ( رسمی نیست البته ) که خبرهایی از فیلم رو میذاره و اینا:

http://mgs.moviechronicles.com/

قضیه ی این MGS Philanthropy چیه ؟! Trailer گذاشته !

trailer_nextgen.jpg
این Philanthropy یه سری فیلمه کوتاه هست که تعدادی از طرفداران بازی می ساختن... حالا من الان نمی دونم که هنوزم ادامه داره یا نه چون من خودم فقط همین قسمتش (عکسی که گذاشتی ) رو دیدم،که تقریبا سعی شده بود که یکی از Trailerـها ی بازی رو بسازن....زیاد توقع نداشته باش که لنگه ی بازی باشه، تو چهار چوب متال گیر یه چیزی از خودشون ساختن که اتفاقا به نظر من جالب هم بود...
آهان یادم اومد که تو GT هم آپلود میکردن فیلمارو.

آخرین ویرایش:

mohammadsolid

کاربر سایت
Jun 24, 2008
71
يكجا تو همين فروم خوندم كه ocelot پسر the boss و sorrow هستش.به نظر من غير ممكن.چون كدوميك از اين دو روسي هستند كه پسرشون روسي بشه.يكي كه متخصص توضيح بده.:-"

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
يكجا تو همين فروم خوندم كه ocelot پسر the boss و sorrow هستش.به نظر من غير ممكن.چون كدوميك از اين دو روسي هستند كه پسرشون روسي بشه.يكي كه متخصص توضيح بده.:-"
استاد Surrow روسی بود
و در ضمن هر کیو از ننه باباش بگیرن می تونن هر جور خواستن بزرگش کنن

s01id_sn4ke

کاربر ویژه
کاربر سایت
Sep 23, 2005
721
نام
فرهنگ
همون روز Launch قرار بود يه سری Dog Tag پخش کنن که گفتن نرسيده. امروز با پست بهم رسيد. بـه بـه:biggrin1:
(عکس ها يه ذره زيادی بزرگند:biggrin1:.)

آخرین ویرایش:

Gears-Of-War

کاربر سایت
Aug 15, 2007
579
سلام بچه ها، من چند تا سوال در مورد MGS ازتون داشتم.

1- توی MGS1 اول بازی تو زندان ما Donald Anderson رو میبینیم، اون کی بوده ؟ Octapus کیه ؟ آخره بازی تو زندان که میریم جنازه ی Donald رو میبینیم، قضیش چیه ؟ لطفا" کامل توضیح بدید.

2- توی MGS3 ما میریم اونجا که Shagohad هست، اونجا یکی هست که موهاش طلایی هست و ما ماسک اون رو میزنیم که همه فکر کنن ما اونیم، اون کیه ؟ ( همونی که Clonnel Volgin روش تست انجام میده :D )

3- توی 3 چه کسی به BB دستور میداده ؟ چی کاره بوده و از چه گروهی بوده ؟ ( اگر مربوط به 4 میشه تو Spoil بگین خواهشا" )

4- راجع به Volgin توضیح بدید و بگید که اول بازی چرا اون موشک اتمی رو میزنه ؟ ( راستی The boss برای چی اون موشک اتمی رو به Volgin میده و اصلا" برای چی به روسیه پناهنده میشه ؟ :D )

5- کل ماموریت BB تو MGS3 کشتن The Boss بوده ؟

6- Eva رو برای چی میفرستن پیش اسنیک ؟ ( کامل توضیح بدید )

7- فیلسوفر ها کی بودند ؟ مختص آمریکا بودن فقط ؟

پ.ن : خوهشا" الان نیاید بگید که برو تاپیک رو از اول بخون. دارم این کار رو میکنم. همش توی این تاپیک دعواست!!!! به من پست هم لینک نکنید چون کلی از پست های مفید تاپیک رو خوندم !
پ.ن 2: همه ی اینایی که پرسیدم رو تا حدودی میدونم ولی میخوام جواب کاملش رو بدونم و لطفا" افرادی توضیح بدن که اطلاعاتشون کامل باشه.

ممنون

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
سلام بچه ها، من چند تا سوال در مورد MGS ازتون داشتم.
1- توی MGS1 اول بازی تو زندان ما Donald Anderson رو میبینیم، اون کی بوده ؟ Octapus کیه ؟ آخره بازی تو زندان که میریم جنازه ی Donald رو میبینیم، قضیش چیه ؟ لطفا" کامل توضیح بدید.
2- توی MGS3 ما میریم اونجا که Shagohad هست، اونجا یکی هست که موهاش طلایی هست و ما ماسک اون رو میزنیم که همه فکر کنن ما اونیم، اون کیه ؟ ( همونی که Clonnel Volgin روش تست انجام میده :D )
3- توی 3 چه کسی به BB دستور میداده ؟ چی کاره بوده و از چه گروهی بوده ؟ ( اگر مربوط به 4 میشه تو Spoil بگین خواهشا" )
4- راجع به Volgin توضیح بدید و بگید که اول بازی چرا اون موشک اتمی رو میزنه ؟ ( راستی The boss برای چی اون موشک اتمی رو به Volgin میده و اصلا" برای چی به روسیه پناهنده میشه ؟ :D )
5- کل ماموریت BB تو MGS3 کشتن The Boss بوده ؟
6- Eva رو برای چی میفرستن پیش اسنیک ؟ ( کامل توضیح بدید )
7- فیلسوفر ها کی بودند ؟ مختص آمریکا بودن فقط ؟
1- DARPA Chief که رفته بوده توی تستینگ متال گیر حضور داشته باشه اما فاکس هاند شورش می کنه ضد آمریکا و ... و آسلات زیر شکنج می کشتش
Octopus هم یکی از اعضای فاکس هانده که متخصص تغییر قیافس و خودش رو شبیه اندرسون می کنه که اسنیک رو گول بزنن که کد متال گیر رو براشون فعال کنه
اون جسدی که می بینیم جسد اندرسون واقعیه
توی قسمت 4 معلوم می شه که Signit توی قسمت 3 همون دونالد اندرسونه
2- یه فرمانده روسی که شبیه Raiden هست ولی ربطی به Raiden نداره
3-والا اسنیک داره برای CIA کار می کنه اما فرمانده ی عملیات Major Zero هست
تو قسمت 4 معلوم می شه که Zero یکی از پایه گذاران PAtriots بوده
4- ولگین یه آدمیه که می خواد با حمایت از چنتای دیگه ضد رئیس جمهور اون زمان روسیه شورش کنه . این وسط پدر ولگین آمار تمام پول های فیلسوف ها رو داره و ولگن داره از این پول استفاده می کنه برای جنگیدن. دولت آمریکا هم باس رو می فرسته که اون پول ها رو بدست بیاره
اون موشک هم برای این می زنه که کرم ریزی کرده باشه
5-تو ماموریت اول Virtous Mission میره که سوکولف رو بیاره اما با خیانت باس و اینا روبرو می شه ولی تو ماموریت Snake Eater میره که هم باس رو بکشه هم ولگن هم شاگوهود رو نابود کنه
6- Eva جاسوس دولت چین بوده که برای بدست آوردن همون پولهای فیلسوف ها میاد اما تا آخر ماجرا همه فکر می کنن که داره برا آمریکا کار می کنه
7- فیلسوف ها یه گروهی بودن که از کل گنده های آمریکا و روسیه چین برای کنترل جهان تشکیل می شن
اینا مقدار زیادی پول جمع می کنن و خرج پروژه های سلاح سازی و تربیت سرباز می کنن

iwes

کاربر سایت
Sep 2, 2006
1,707
نام
محمد
1-anderson واقعی به دست اسلات کشته میشه Sigint همون اندرسون واقعی هست اون که اسنیک دست بهش میزنه میمره Octapus هست که با foxdie میمیره
2-اون به فرمانده ی بدبخت هست که شکل رایدن بود با رایدن اشتباه نگیر وbb برای وارد شدن به بیس دشمن به لباس و ماسکش احتیاج داشت
3-zero ارشد بیگ باس هست یا همون tom که کدش zero هست
4-the boss یه قهرمان واقعی بود اون موشک رو هم به ولگین داد تا اعتمادش رو جلب کنه و اون فکر کنه که باس یه شورشی هست ولی اینا یه برنامه بود تا فقط باس به وسیله ی بیگ باس کشته بشه هدف اصلی باس پیدا کردن جای میراث فیلسوفر ها بود که پول های هنگفتی رو شامل میشد و ولگین اون موشک رو زد که ملت فکر کنن امریکایی ها دستشون تو کاره چون اون موشک ساخت us بود و ولگین در اصل یه شورشی بود که میخواست با شاگاهود دنیا رو بگیره و با پولی که داشت

5-نجات ساکلو دانشمند روسی و کشتن باس
6-ایوا خودش رو جای ماموری جازد که از طرف kgb قرار بود به کمک بیگ باس بیاد ولی ایوا خودش رو جای اون که اسمش ادام بود جا میزنه و میگه من اون فرستاده هستم در حالی که جاسوس چینی ها بود و فقط قصد باز گردوندن میراث فیلسوفر ها به چین بود اخر بازی همه چی رو کامل توضیح میده
7-یه گروهی بودن که شمال افراد نخبه از 3 تا قدرت بزرگ دنیا شوروی .چین.امریکا که بعد از جنگ جهانی اول تشکیل شد و اهدافی از جمله کنترل دنیا رو داشتن که با جمع کردن ثروتی هنگفتی همراه بود بعد از جنگ جهای دوم این گروه از هم پاشید و ثروتشون هم به جای موند که تو اون زماد به واسطه ی پدر ولگین که کاره ای بود دست ولگین میفته که بعدا با استفاده از این پول که اسلات میدزده برای یه نفر یا بهتره بگیم یه گروه به اسم پیترویت ها که در امریکا تشکیل میشه(اون میکرو دیسکی که ایوا برد قلابی بود)

Gears-Of-War

کاربر سایت
Aug 15, 2007
579
خیلی ممنون از دوستان که جواب سوالهای من رو خیلی روشن بیان کردند. یک سوال دیگه که به ذهنم اومد: - DARPA کلا" چه سازمانی هست ؟ ( متالگیر رو DARPA ساخته ؟ :confused: )

fox_hound1985

کاربر سایت
Jul 29, 2006
147
نام
Jack
توضیحات دوستان کامل بود
اما یه نکته ی شاید نچندان مهم باشه:
شوروی *جمهوری* نبود که رئیس جمهور داشته باشه! بلکه *حزب کومونیست* داشته که این حزب، 1 نفر رو بعنوان رئیس حزب انتخاب میکردن که اون در واقع میشد نماینده ی حزب توی کشور و دنیا...در واقع همون حزب بودن که همه کاره هستن...
مثل سیستم جمهوری که شخص رئیس جمهور کاری ای نیست و از پشت پرده بهش میگن چکار کن یا چی بگو...
اما مسئله ی اصلی اینه که خروشچف(رئیس حزب کومونیست شوروی در زمان داستان متال گیر3) خودش به تنهایی اگه کاره ای بود توی شوروی، باس هیچ وقت کشته نمیشد...
چرا؟
چون امریکا به خروشچف گفت که این خود سرهنگ ولگین بوده که اون راکت(نه موشک!) اتمی رو به یکی از تاسیسات ازمایشگاهی شوروی در نزدیکی مرز پاکستان(در انتهای قسمت اول بازی در متال گیر3) شلیک کرده و در واقع قصد راه اندازی جنگ بین شوروی و امریکا رو داشته!
خب...تا اینجا که خروشچف حرفای مقامات امریکا رو میشنوه، قبول میکنه و میپذیره ازشون...اما موضوع اینه که بقیه اعضای حزب کومونیست این توضیحات رو از مقامات امریکا نمیپذیرن و خود امریکا رو مقصر میدونن که در واقع به مرزهای شوروی، یک حمله ی اتمی انجام داده...
برای همین خاطر، حزب کومونیست شوروی، دنبال اینه که یک نفر باید این وسط مجازات بشه...!
در واقع شخصی که باعث شده سرهنگ ولگین این حمله ی اتمی رو انجام بده باید مجازات بشه...اون کیه؟ باس!
مقامات امریکا هم که از حمله ی اتمی حزب کومونیست به امریکا میترسن، این خواسته رو میپذیرن...و حقیقت رو به جک(Naked Snake یا همونBig Boss=BB )نمیگن و به ب.ب. جوری ماجرا رو شرح میدن که باورش بشه که باس در حقیقت یه خائن و پناهنده به سرهنگ ولگینه و مجازاتی نداره جز کشته شدن!
بله...برای اینه که بعد از ماجراهای متال گیر3، ب.ب. از مقامات امریکا متنفر میشه و سعی میکنه یجوری جلوشون بیاسته (بعدها در Outer Heaven اوتر هون وZanzibar land زنزیبار لند) , و اونهارو نابود کنه...چون مقامات امریکایی حاضر نشدن برای نجات زندگی باس، روی حرفشون پافشاری کنن و جلوی تهدیدات حزب کومونیست بیاستن. و با فریب و مخفی کردن حقیقت، ب.ب. رو برای کشتن بهترین دوستش (باس) فرستادن.

fox_hound1985

کاربر سایت
Jul 29, 2006
147
نام
Jack
D.A.R.P.A = Defence Advanced Reaserch Projects Agancy
فارسیش: اژانس پروژه های دفاعی تحقیقاتی پیشرفته
این سازمان...از بودجه ی سیاه پنتاگون تغذیه میشه( قبیلا گفتم همینجا، بودجه ی سیاه پنتاگون، بودجه ایه که مجلس سنای امریکا یا در واقع همون قانون گذاران امریکا، حق تحقیق و تفحص در باره ی چگونگی خرج این بودجه رو ندارن!!!) و دونالد اندرسن هم در زمان بازی متال گیر1، رئیس این سازمان بوده. متال گیر در واقع با کمک دارپا و Arms Tech ( سازمان تکنولوژی جنگ افزار که در متال گیر1، رئیسش Keneth Baker هستش ،همون پیر مرده که اسلات بستش به ستون و باید با اسلات بجنگی تا زادش کنی) ساخته شده.

کنث بیکر( Keneth Baker ) به سالید میگه که بعد از از دست دادن ساخت پروژه ی جنگنده ی نسل جدید امریکا(منظورش شکاری مخفی کار اف-22 و جنگنده ی نیمه مخفی کار اف-35 هست)...ارمز تک توی بد وضعیتی گیر افتاد و اگه پروژه ی ساخت متال گیر رو مطرح نمیکردن...این سازمان ورشکسته میشد و تعطیلش میکردن.
کلا از سازمان دارپا زیاد صحبتی تا جایی که من یادمه نشده توی داستان متال گیر1.

fox_hound1985

کاربر سایت
Jul 29, 2006
147
نام
Jack
در جواب علیرضای عزیز که توی صفحه ی خودم ازم سوالی کرده و منم با خودم گفتم اینجا جوابشو بدم بد نیست تا کسانی که نمیدونن، بدونن.(البته با علیرضا قبلا سر این مسئله زیاد چت داشتم، اما خودشو زده به اون کوچه که مثلا یادش رفته!:cheesygri:laughing:)

سوال کلی:
روش مبارزه ی ب.ب. و لیکوئید و سالیداس و سالید با میهن پرستان، چه تفاوتی با هم داشت؟

کلی بخوام جواب بدم به این شکل باید بگم:
ب.ب. و لیکوئید مثل هم بودن توی مبارزشون با میهن پرستان، دلشون میخواست با جنگ های جهانی و هرج و مرج، امریکا و بالطبع میهن پرستان رو درگیر جنگهای عظیمی کنن و اونا رو از قدرت بندازن.
در این حین، اهداف جانبی ای هم داشتن ..مثلا: عزیز و محترم شدن هرچه بیشتر نظامیان.

خطر این شیوه ی مبارزه: نابودی میلیون ها انسان بیگناه!

سالیداس: برکناری میهن پرستان ...اما نه با راه انداختن جنگ و هرج و مرج بین المللی...بلکه با حرکتی مانند کودتا و یا شورش علیه میهن پرستان...که قطعا این وسط عده ای هم قربانی میشدن...اما تعداد قربانیها خیلی کمتر از روش ب.ب. و لیکوئید هست.

خطر: بازم کشته شدن یعده بی گناه!

سالید: متاسفانه دیرتر از دو برادر دیگرش و پدرش متوجه شد که خودش هم باید روزی جلوی میهن پرستان بیاسته...اما عملکرد اصلیه مبارزش با میهن پرستا رو روی جلوگیری از ساخت تعداد بیشتری متال گیر در دنیا و مبارزه با میهن پرستا از طریق جلوگیری از انجام فعالیتهای بیشتر توسط اونا کرد...

خطر: کاملا بی خطر...اما خیلی دیر این روش جواب میده...شایدم اصلا جواب نده!

old_snake

کاربر سایت
Jan 18, 2007
3,509
نام
alireza
ممنون از محمد عزیز که به سوالم جواب داد، البته همونطور که گفت قبلاً داده بود که یادم رفت !

همون روز Launch قرار بود يه سری Dog Tag پخش کنن که گفتن نرسيده. امروز با پست بهم رسيد. بـه بـه:biggrin1:
(عکس ها يه ذره زيادی بزرگند:biggrin1:.)

فرهنگ جان، این Dog Tag ها قضیش چیه ؟ من خیلی خوشم اومده ازش ! اینا رو مجانی میدادن ؟ نمیفروشن اصلاً ؟ الان تو ebay زدم و چند تا پیدا کردم که یکیشون خیلی خوشحال هست ! :D اینجا رو ببینید.

کلاً اگر میشه یک توضیحی راجع به اینها بده لطفاً. :D

s01id_sn4ke

کاربر ویژه
کاربر سایت
Sep 23, 2005
721
نام
فرهنگ
کلاً اگر میشه یک توضیحی راجع به اینها بده لطفاً. :biggrin1:

نکته ی خاصی نداره.:biggrin1:
اينا رو قرار بود روز Launch بدند که گفتن نرسيده. بعد email زدن گفتن شرمنده و اينا :biggrin1:.آدرس بده برات بفرستيم،
آره خب ، مجانيه.

old_snake

کاربر سایت
Jan 18, 2007
3,509
نام
alireza
ببخشید من توی کشتن matins گیر کردم . دسته که عوض نمیشه؟ ممنون میشم اگر کسی توضیح کامل بده :blushing:
بهتر هست سوالت رو تو بخش PS3 Games و تاپیک خودِ بازی داخل Tag ـه اسپویلر میپرسیدی.

برای کشتن Screaming Mantis باید به اون Mantis و Sorrow ـی که به خودش آویزون کرده تیر بزنی تا اونا بیوفتن زمین و بعد بری سریع اونا رو برداری و با اونا رو بهش شلیک کنی و همونطور که R1 رو نگه داشتی، SIXAXIS دسته رو بالاپایین کنی تا جونش تموم شه و ....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر