بحث و تبادل نظر در مورد سری Metal Gear Solid

Legendary_Snake

کاربر سایت
هیچم بازی لوس نمیشه...

خیلی هم با معنا میشه...:cheesygri
ببخشيد معنيش در چي ؟:biggrin1:
من منظورم از لوس شدن بازي اينه كه ديگه مرگ تو MGS معني نداره (خودمم با BB بيشتر حال ميكنم ولي در درجه ي اول داستان بازي)
ولي اين كوجيما اگر بيگباس رو نياره روحشو مياره:biggrin1:

qx_roham_xp

کاربر سایت
نام
رهام
سلام
من رهام هستم و الان حدود 2 سال و نیم هست که عضو سایت هستم اما فکر نکنم بچه های این ور من رو اصلا بشناسن :p
آخه فعالیتم قسمت های دیگه ی سایت هست معمولا
خوب بریم سر اصل مطلب سال پیش همین موقع ها بود که قرار شد من MGS رو شروع کنم و همینجا پست دادم و اتفاقا کلی تشویقم کردن بچه ها و تحویل گرفتن و این حرفا اما چند وقت بعدش که بازی رو رسما شروع کردم از استانبول تماس گرفتن باهامون و گفتن تاریخ پروازمون آماده هست و آماده باشیم برای رفتن.....
منم از اونجایی که سی دی غیر اریجینال نمی شد با خودم بیرم و نمی خواستم هم عجله ای بازیش کنم (چون می دونستم این بازی یک شاهکار هست) ترجیح دادم بی خیال شم اما ارزش بازی رو پایین نیارم......
خلاصه گزشت و گزشت حدودا یک سال گزشت تا دو روز پیش که داشتم اتاقم رو مرتب می کردم چشمم به PS2 افتاد که داره خاک می خوره و از ترکیه تا اینجا دیگه رنگ بازی به خودش ندیده بود
نمی دونم چرا ورش داشتم و بازش کردم و در کمال تعجب توش یک دیویدی دیدم که بدون خواسته ام قاچاقی همراه با خودم اورده بودمش.....
روش نوشته بود : Metal Gear Solod 3 : Snake Enter
بازی ای که مدت ها می خواستم بازی کنم اما هیچ وقت اونجوری که می خواستم موقعیتش رو پیدا نمی کردم رو دو روز پیش شروع کردم و همین الان تموم شد
فقط می تونم بگم فرا تر از یک بازی بود..........بک شاهکار بود............یک شاهکار واقعی.........برای همیشه
یک تراژدی بی نظیر که با پایان قشنگش اشکم رو تونست جاری کنه :((
جزئیات و صدا گزاری و گرافیک و کنترل که هیرت انگیز بود و از همه بالاتر خط داستانی که برام یک عنصر فوق العاده بود....
من MGS Fan نیستم و اصلا حتی PS2 باز هم نبودم و برای همین هست که اصلا چیزی از بازی نمی دونستم و همین الان هم خیلی خیلی کم از داستان رو متوجه شدم اما الان دیگه درک می کنم که چطوری می تونه یک بازی به حدی قشنگ باشه که امتیاز دادن در قبالش معنیش رو ببازه
الات 10000001 سوال برام پیش اومده که فکر می کنم باید تمامی نسخه ها رو بازی کرده باشم تا بعضی هاشون رو متوجه بشم.....
هدفم از این پست توی این تایپیک یه خواهش هست
هممون خوب می دونیم بازی سنتر نسبت به همه ی فروم های دیگه ی در باره ی بازی سر هست و همیشه حرف اول رو می زده و می زنه
از خبر رسانی تا ترجمه و بحث و گفت گو و حتی نظامت........در کل می شه ازش به عنوان تنها منبع معتبر یاد کرد
حیف نیست همچین سایتی که همه ی بخش هاش دارن حرف اول رو در سراسر دنیا می زنن بهترین MGS Fan ها رو نداشته باشه با یک بانک عظیم اطلاعاتی ؟؟؟؟
من از شما, بچه های گل بازی سنتری می خوام اگه می شه داستان این بازی رو که در هیچ بازی دیگه ای مثلش رو ندیدم شرح بدیم اون هم بصورت کامل.......شاید من هم به جواب سوال هام برسم چون خودتونم خوب می دونین من با بک گراند ها اصلا آشنایی ندارم
چند صفحه ی قبل یک مرجع بزرگ اطلاعاتی راجع به سری بازی و شخصیت های کلیدی دیدم که خرف نداشت
اما من انتظار یک بی.گرافی نچندام طولانی اما کامل رو دارم از همه:biggrin1: (چه کنم خوب انصافا خیلی چیز ها رو نفهمیدم :confused: حالا فردا قراره دوباره از نو اما سخت تر بازی کنم شاید بیشتر بفهمم آخه من بار اولم بود واسه همین زدم "تا حالا MGS بازی نکردم" اما دیگه خیلی خیلی آسون شد و اصلا مزه نداد !!!)
مثلا از eva یا از sorrow یا volgin و Ocelot و....
امیدوارم بچه های اینجا شعلشون خاموش نشده باشه
ممنون
رهام
----------------
-چرا اینقدر بازیش کوتاه بود ؟؟؟؟؟
-اولش برام خیلی عجیب بود که فیلم های به این طولانی ای داره وسط بازی و هی می خواستم زود تر تموم بشه برم سراغ بازی اما این اواخر به حدی عاشق بازی شده بودم که اصلا نمی خواستم تموم شه............مخصوصا فیلم آخر که اشکم رو در اورد
-اینجوری که من داستان ها رو خوندم دیگه توی سری های بعدی خیلی تخیلی می شه.......اگه اینجوری ها باشه فکر کنم من فقط از همین snake enter خوشم بیاد هرچند اینم برام تخیلی بود (volgin و بقیه ی تعلیم دیده های boss) و انتظار واقعی تر داشتم........هرچند خیلی باحال بود اما داستان به این قشنگی و کاملی دیگه نیازی به چیزای تخیلی نداشت (می دونم الان هزار تا فحشم می دین)

آخرین ویرایش:

fox_hound1985

کاربر سایت
نام
Jack
سلام دوست عزیز...

به جرگه ی عاشقان متال خوش اومدی...
راستش رو بخوای بزار بهت بگم که خیلیها هستن که چیزی از داستان زیبای متال نمیدونن...و میان به این تاپیک و علائم جو گیر بودن خودشون رو نشون میدن!:laughing:

اما بهترین توصیه من بهت اینه که بشینی از اول...سر فرصت...تمامی صفحات این تاپیک و تک تک پستها رو بخونی...
با خوندن این مطالب...تو که هیچی...اون کسی که از متال هیچی هم نمیدونه ....همه چی دستگیرش میشه...
در وهله ی بعدی اگه بازم سوالی بود...در خدمتیم...

اما خداییش اینکه نخوای اول بشینی و صفحات تاپیک رو بخونی...و قبل بخوای ما به سوالاتتت جواب بدیم...یخورده خب گرون تموم میشه برای بچه ها که اینقدر زحمت کشیدن و این همه پست دادن در رابطه با متال ...

حله؟:blushing:

qx_roham_xp

کاربر سایت
نام
رهام
حل بودنش که حله برای پرنس که خیلی بیشتر از این ها خوندم !!! (همین الانم حدود 30 صفحه رو نگاه کردم) :biggrin1:
اما می شه فقط به طور خلاصه بگی جریان Tatyana/Eva چی بود ؟؟؟ جاسوس چین بود یا نه ؟؟؟
راستی اون پسر the boss که ازش گرفته شد چیزی ازش معلوم هست یا نه.......فکر کنم پدرش هم sorrow بوده درسته ؟

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
نام
Gwynbleidd Darkfield
حل بودنش که حله برای پرنس که خیلی بیشتر از این ها خوندم !!! (همین الانم حدود 30 صفحه رو نگاه کردم) :biggrin1:
اما می شه فقط به طور خلاصه بگی جریان Tatyana/Eva چی بود ؟؟؟ جاسوس چین بود یا نه ؟؟؟
راستی اون پسر the boss که ازش گرفته شد چیزی ازش معلوم هست یا نه.......فکر کنم پدرش هم sorrow بوده درسته ؟

اون پسر آسلات دیگه :D

ولی حالا درک میکنی الان که یک ماه به ریلیز بازی مونده من چه حالی دارم.. تو یه کار کن اگر میخوای خودت رو کاملا خلاص کنی بورو MGS و MGS2 رو هم بگیر، اون وقت ببین من الان چه حالی دارم.

soroushq

کاربر سایت
نام
سروش دیگه!
یک تراژدی بی نظیر که با پایان قشنگش اشکم رو تونست جاری کنه :((
2ـشو بازی نکردی...هنوز یادم نرفته که با گریه های اتاکان داشت گریم می گرفت:((
ولی آخر 2ـش که آخر ،آخر بازیه:cheesygri با سرعت 200Km/h آدم رو میزنه تو دیوار آجری!
آره دیگه ، حمّال همرو دور زده بود!
ولی حالا درک میکنی الان که یک ماه به ریلیز بازی مونده من چه حالی دارم.. تو یه کار کن اگر میخوای خودت رو کاملا خلاص کنی بورو MGS و MGS2 رو هم بگیر، اون وقت ببین من الان چه حالی دارم.
داغون آقا داغون....حالا باز وضعت خوبه Portable Ops رو بازی کردی من همونم بازی نکردم:((
این کیوان هم که اونور آبه...PSPـشو نداد اینو بازی کنیم....:biggrin1:
ــــــــــ
آهان گفتم این پست برادر دایناسور رو اینجا هم لینک بدم شاید بعضی ها اونور نرقتن
http://www.bazicenter.com/forums/showpost.php?p=396947&postcount=266

Legendary_Snake

کاربر سایت
Eva خودشو جاسوس KGB معرفي كرده بود اما در اصل براي چين كار ميكرد
اون پسر همونطور كه آقاي Darkfie1d گفتن Ocelot هستش كه جاسوس ميهن دوستان (Patriots) و فكر كنم همين ميهن دوستان اونو از Boss گرفتن(البته مطمئن نيستم:blushing:)

Fratos

کاربر سایت
qx_roham_xp
برام تخیلی بود (volgin و بقیه ی تعلیم دیده های boss) و انتظار واقعی تر داشتم.
شاید نشه توجیه علمی پیدا کرد برای ادمی که 1400 ساله ته چاه زندگی میکنه!! ولی میشه در مورد باس های سری MGS و قابلیتها شون یک دلیل درست حسابی و منطقی پیدا کرد. کلا این موضوع عادی ترین بخش MGS هست که بدون این MGS دیگه MGS نیست.. چی گفتم :D.
اون ماری که از روی سینه BB حرکت کرد و رفت چی بود؟ استعاره خاصی ه؟

Victarion

Loyal Member
اون پسر آسلات دیگه
یادش به خیر منم تا چند وقت پیش نمی دونستم اون پسره آسلاته اخه نسخه jap رو بازی کرده بودم

این کیوان هم که اونور آبه...PSPـشو نداد اینو بازی کنیم....
بیا حالا چیز دیگه پیدا نکردی گیر بدی :D من حاضرم pspمو بدم تو ps3 رو بده MGS4 رو استاد کنیم
پیشنهاد خوبیه ها ps3 رو بده با یه دونه MGS4 limited edition پس میفرستم برات :)

آخرین ویرایش:

qx_roham_xp

کاربر سایت
نام
رهام
حل بودنش که حله اما هنوز روشن نشدم:biggrin1:انصافا بابا ایول تایپیک :biggrin1: اگه می دونستم بچه های MGS fanz این قدر باحالن که چند سال پیش بهتون می پیوستم :p انصافا داستان بازی فوق العاده هست و فکر نمی کردم هیچ وقا اینقدر ازش خوشم بیاد:love:

پس آسلات پسر the boss بوده.......حالا خودش می دونست و نمی گفت یا نه ؟؟؟ و چرا اصلا می خواست snake رو بکشه و چطور با vilgin همکاری می کرد ؟؟؟ اگه هم جاسوس ميهن دوستان بوده و برای همین آخرش به volgin کمک نکرد دیگه نباید می اومد توی هواپیما و سعی کنه با snake دوئل کنه که......:confused:
انصافا شخصیت خنده داری داشت (بد ضایع می شد:biggrin1:)
اما خوب در مورد Tatyana ببینم این اومده بود از طرف چین که چی آخه ؟؟؟ که ثروت Philosophers رو بدزده برای چین ؟؟؟ Solidus Snake پسر اینه اون وقت آره ؟؟؟

راستش رو بخوای قصد دارم که MGS 1 و MGS 2 رو هم بازی کنم اما از یک چیزش خوشم نمی آد
دلیلشم می دونم خیلی مسخره هست می دونم اما آخه تا جایی که می دونم Big Boss توی بقیه ی سری ها مخصوصلا اون دو تا مال زمانی هست که دیگه از آمریکا رو برگردونده و خبیث شده و باید از بین ببریمش........اما الان توی MGS 3 که بازی کردم یک شخصیت خیلی دوست داشتنی و سبک خودش رو داره.......نمی خوام شخصیتش رو توی ذهنم خراب کنم.......اونم الان که تازه MGS 3 رو تموم کردم
نمی دونم متوجه منظورم می شین یا نه اما در هر حال قصدش رو دارم که اونا رو هم بازی کنم (من تازه عضو شدم حالا حالا ها بی خیال MGS نمی شم :biggrin1:)
و یک نکته ی جالب هم اینکه فکر کنم بعد از بازی کردن MGS نظرم به کل راجع به برتری Xbox 360 و Playstation 3 عوض شد :-"(چیزی نگین نمی خوام جنگ بپا شه اما برتری یک حقیقته !!!)
-------
در مورد تخیلی هم آره الان که فکر می کنم می بیدن اگه قرار بود دیگه همه چیز 100% عین واقعیت باشه هم بی مزه می شد............باحالیش به همین چیزاشه دیگه اگه نه که می شد call of duty !!!.........هنوز اون صحنه ی لعنتی ای که the boss دراز کشیده روی زمین وسط گل های سفید و باید بهش شلیک کنی جلوی چشمامه:((بعدشم قرمز شدن گل ها و اومدنه اسبه.........حداقل اونشم می زاشتن جز فیلم خیلی ستمه با دستای خودت می کشیش من که اصلا دلم نمی اومد.........
در مورد اون ماره هم که از بدن the boss در می آد به نظر من استعاره به حرف خودش هست :
there is only room for one bos.......and one snake

آخرین ویرایش:

sina_unl

کاربر سایت
نام
سینا
خوب یه سوال
چه چیزایی از E3 2007 به اینور از داستان Guns of the Patriots لو رفته تا الان ؟
من که اصلا تو باغ نبودم تو این مدت
این Beauty & the Beast رو من زیاد باهاش حال نکردم
یه جورایی از قسمت دوم به اینور خواستن یه گروهی بسازن به جذابیت FOXHOUND اما هنوز نتونستن Dead Cell که کلا یه سری دیوونه بودن (البته شحصیت فورچون و ومپ خوب بودن اما فتمن فقط دیوونه بود)
Cobra Unit ( منهای The Boss که البته The Boss رو هم من نوع کارکترش حال نمی کردم) هم فقط یه سری کتک کاری می کردن یه جمله ی بی مزه می گفتن و بعد به شکلی بی خودی بوم منفجر می شدن . داستان قسمت سوم کلا زیاد به باحالی قبلیا نبود یه جورایی خالی از مغز بود (Naked Snake هم اصلا شخصیتی نبود که حال بده) مثلا اون جمله هایی که Eva در مورد ماموریت واقعی Boss گفت و حرفای خود Boss رو مثلا با حرفای Solid و اون مکالمه ی پایانی با کلنل و روز توی MGS2 اصلا نمی شه مقایسه کرد یا همینطور آخرای قسمت اول که لیکوئید می گه تورو با ویروس فرستاده بودن که ما رو نابود کنن و اسلحه شون رو راحت بردارن و جمله های نائومی (یادمه سیاوش از نائومی بدش میومد:biggrin1:)
یعنی داستان قسمت سوم کوبندگی و شوک آوری قبلیا رو نداشت نه اینکه بد بود (در نوع خودش کماکان کم نظیره ) اما خوب اون حس و حال دو قسمت اول رو نداشت
اصلا من اینا رو برای چی گفتم ؟ بگذریم اون سوال ما رو جواب بدین که صواب یا ثواب یا سواب داره
==
و چرا اصلا می خواست snake رو بکشه و چطور با vilgin همکاری می کرد ؟؟؟ اگه هم جاسوس ميهن دوستان بوده و برای همین آخرش به volgin کمک نکرد دیگه نباید می اومد توی هواپیما و سعی کنه با snake دوئل کنه که......
درست گفتی جاسوس Patriots بود و دلیل همکاریش با ولگین این بود که بتونه اون میکرو فیلم رو بدست بیاره Philosepher's Legacy
و موافقم اون دوئل نهایی بی خود بود من تمام حالات مختلفش رو انجام دادم هیچ کدومش یه معنی درستی بیرون نمی داد
==
نمی خوام شخصیتش رو توی ذهنم خراب کنم
خوب برو بازی کن Big boss توی MGS1,2 نیست تو متال گیر قدیمیا هست همون جا هم تموم می شه کارش

آخرین ویرایش:

Aurlito

کاربر سایت
نام
چوبک
حل بودنش که حله اما هنوز روشن نشدم:biggrin1:انصافا بابا ایول تایپیک :biggrin1: اگه می دونستم بچه های MGS fanz این قدر باحالن که چند سال پیش بهتون می پیوستم :p انصافا داستان بازی فوق العاده هست و فکر نمی کردم هیچ وقا اینقدر ازش خوشم بیاد:love:

پس آسلات پسر the boss بوده.......حالا خودش می دونست و نمی گفت یا نه ؟؟؟ و چرا اصلا می خواست snake رو بکشه و چطور با vilgin همکاری می کرد ؟؟؟ اگه هم جاسوس ميهن دوستان بوده و برای همین آخرش به volgin کمک نکرد دیگه نباید می اومد توی هواپیما و سعی کنه با snake دوئل کنه که......:confused:
انصافا شخصیت خنده داری داشت (بد ضایع می شد:biggrin1:)
اما خوب در مورد Tatyana ببینم این اومده بود از طرف چین که چی آخه ؟؟؟ که ثروت Philosophers رو بدزده برای چین ؟؟؟ Solidus Snake پسر اینه اون وقت آره ؟؟؟

راستش رو بخوای قصد دارم که MGS 1 و MGS 2 رو هم بازی کنم اما از یک چیزش خوشم نمی آد
دلیلشم می دونم خیلی مسخره هست می دونم اما آخه تا جایی که می دونم Big Boss توی بقیه ی سری ها مخصوصلا اون دو تا مال زمانی هست که دیگه از آمریکا رو برگردونده و خبیث شده و باید از بین ببریمش........اما الان توی MGS 3 که بازی کردم یک شخصیت خیلی دوست داشتنی و سبک خودش رو داره.......نمی خوام شخصیتش رو توی ذهنم خراب کنم.......اونم الان که تازه MGS 3 رو تموم کردم
نمی دونم متوجه منظورم می شین یا نه اما در هر حال قصدش رو دارم که اونا رو هم بازی کنم (من تازه عضو شدم حالا حالا ها بی خیال MGS نمی شم :biggrin1:)
و یک نکته ی جالب هم اینکه فکر کنم بعد از بازی کردن MGS نظرم به کل راجع به برتری Xbox 360 و Playstation 3 عوض شد :-"(چیزی نگین نمی خوام جنگ بپا شه اما برتری یک حقیقته !!!)
-------
در مورد تخیلی هم آره الان که فکر می کنم می بیدن اگه قرار بود دیگه همه چیز 100% عین واقعیت باشه هم بی مزه می شد............باحالیش به همین چیزاشه دیگه اگه نه که می شد call of duty !!!.........هنوز اون صحنه ی لعنتی ای که the boss دراز کشیده روی زمین وسط گل های سفید و باید بهش شلیک کنی جلوی چشمامه:((بعدشم قرمز شدن گل ها و اومدنه اسبه.........حداقل اونشم می زاشتن جز فیلم خیلی ستمه با دستای خودت می کشیش من که اصلا دلم نمی اومد.........
در مورد اون ماره هم که از بدن the boss در می آد به نظر من استعاره به حرف خودش هست :
there is only room for one bos.......and one snake
نه رُهام عزیز میتونید با خیال راحت MGS 1 و MGS 2 رو بازی کنید. یک باندل جدیدا اومده که همه ی MGSـها توش هست... همون رو بگیر و روی PS2 بازیشون کن... واقعا MGS 2 یک شاهکار بود که اون زمان برتری PS2 رو بازهم با وجود ضعف سخت افزاری ناچیزش در برابر GB و XBox برتر میکرد.
در مورد داستانشون، نترس از بیگ باس جز نام خبری نیست. بیگ باس میخواید، متال گیر 1 رو بازی کنید. این رامش. یک ایمولیتور هم از سایتی مثل www.coolrom.com برای NES بگیرید فرقی نمیکنه. اصل داستان توی این دوتا بازی قدیمیه. و خیلی هم بنظرم بهترن. چرا؟ چون اون زمان هنوز هیدئو کوجیما ایده الیست(چی چی میگن... فکر کنم همین باشه. همین چرت و پتر نویسی) نبوده و خیلی داستان پخته تر هست.

Metal Gear:

اینهم نسخه ی بعدیش، اما نسخه ی رسمیش نیست بلکه یک چیز چرت هست به نویسندگی یک نفر دیگه اما اونهم جالبه:
Metal Gear 2: Snake's Revenge

متال گیر 2 اصلی اسمش Metal Gear 2: Solid Snake هست که من رامش رو پیدا نکردم. باید بخرید.

خلاصه، تا همین یک ماه اول Metal Gear، بعد Metal Gear Solid و بعد هم MGS 2 رو یک بار دیگه بازی کنید.

sina_unl

کاربر سایت
نام
سینا
متال گیر 2 اصلی اسمش Metal Gear 2: Solid Snake هست که من رامش رو پیدا نکردم. باید بخرید.
پیدا نکردی چون نیست البته هست منتها برای MSX-2 ه و فقط ژاپنیه ولی توی Subsistence هر دو تا متال گیر ها هستن
در ضمن طبق چه فلسفه ای می گی که داستان متال گیر 1 و 2 از متال گیر سالید ها بهتره ؟ (کنچکاوم بدونم) البته نمی گم برای اون زمان و اون محدودیت ها کار بدی بوده اما از MGS ها بهتر نیست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر