بحث و تبادل نظر در مورد اینترنت 3G,4G اپراتورهای موبایل

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,521
سایتی چیزی هست بشه استعلام کرد سایت مد نظرو که ببینیم دنیم بهاست یا نه؟
https://eservices.ito.gov.ir/page/iplist
اسم سرور رو وارد کنی.
اما نمیشه استناد کرد بخصوص اونایی که تو یک یا دو ماه اخیر ثبت شدن چون بهانه اپراتور ها اینه که تازه اومده و یکماه طول میکشه وارد لیست ما بشه

• Like
Reactions: tokio_hotel

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
شورای رقابت تصویب کرد: اپراتورها باید بسته‌های اینترنتی حجیم و بلندمدت را بر‌گردانند

🔴 اپراتورهای تلفن همراه که مدت‌هاست که بسته‌های بلندمدت و حجیم را حذف کرده و به مشترکین ارائه نمی‌دهند، حالا طبق مصوبه جلسه ششصد و بیست‌وسوم مرکز ملی رقابت با موضوع «برخورد با کم‌فروشی و عدم تنوع در کمیت و مدت بسته‌های اینترنت» برگزار شده بود، ملزم به ارائه بسته‌های اینترنتی بلندمدت متنوع‌تر و با حجم بیشتر شدند.

🔴 سخنگوی شورای رقابت درباره همین موضوع به ایسنا گفت: شورای رقابت علیه اقدام اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی مبنی بر حذف بسته‌های حجیم بلندمدت (براساس شکایت‌های واصله از سوی مردم) مصوبه‌ای صادر و اپراتورها را ملزم کرد که بسته‌های اینترنتی متنوع‌تر با حجم بالا که در حقیقت ذائقه مصرف‌کنندگان را پاسخ می‌دهد، ارائه دهند.»

🔴 علاوه بر این، در این جلسه مقرر شد که تعرفه‌ قیمتی بسته‌های اینترنت باید در چارچوب مصوبات قانون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی باشد.

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
سایتی چیزی هست بشه استعلام کرد سایت مد نظرو که ببینیم دنیم بهاست یا نه؟
لینک ایرانی

الان یه لینکش رو دادم به سایت "لینک ایرانی" گفت داخلی محسوب میشه. پس باید همه اوپراتور ها نیم بها حساب کنن. در غیر این صورت باید به 195 شکایت کنی تا درستش کنن

• Like
Reactions: tokio_hotel

Skylar

Gold User
Apr 29, 2015
273
همراه اول جدیدا سرورهای داخلی رو هم محدود میکنه بعد از اون آستانه کذاییشون؟

تا یک ماه پیش شبی 200 گیگ رو دانلود می کردم اما دیشب بعد چند ساعت دانلود سرعت از 70 اومده روی 140 کیلوبایت :|

• Like
Reactions: bayern_vahid

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
همراه اول جدیدا سرورهای داخلی رو هم محدود میکنه بعد از اون آستانه کذاییشون؟

تا یک ماه پیش شبی 200 گیگ رو دانلود می کردم اما دیشب بعد چند ساعت دانلود سرعت از 70 اومده روی 140 کیلوبایت :|
بله دوست عزیز درسته سرور های داخلی هم محدودیت دارن دیگه البته الان بیشتر از 1 ماهه اینطوری شده

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,735
دوستان میخوام شاتل همراه بگیرم
اینجه کسی دارتش ؟
من دارم.برای بازی در حد همون همراه اول هست ولی سرعت دانلودش بیشتر بود.

البته چیزی که هست باید اپش رو دانلود کنی و آنتنش رو تغییر بدی که از کجا آنتن بگیره از بین همراه اول و ایرانسل و رایتل و تست کنی که تو محل شما کدوم دکل بهترین حالت هست براش.مثلا برای من بین دکل ایرانسل و همراه اولش خیلی فرق داشت تو بازی.

آخرین ویرایش:

Skylar

Gold User
Apr 29, 2015
273
ای بابا:|
چند وقته اینجوری شده؟

شاید ناحیه به ناحیه این کار رو کردن چون با اطمینان میگم تا یکی دو ماه پیش این شکلی نبود برام. یادمه محدودیت دانلود از سرور خارجی برای من 50 گیگ بود بعد اون سرعت محدود میشد و سرعت دانلود از 6-7 میومد روی 1.4 مگ.

اما در عوض از سایتهای داخلی مثل P30day و... بصورت نامحدود دانلود می کردم.

MR.MARIO

کاربر سایت
Dec 13, 2019
257
دوستان برنامه ای یا راهی هست که بشه فهمید خونه ادم تو برده انتن lte شرکتای مخابراتی مثل ایرانسل و همراه اول هست یا نه؟
رفتم نمایندگی ایرانسل
میگم بیشترین حجمی که سیم کارت موبایلتون داره چقدره میگه 4 ماهه 15 گیگ درست میگه؟
گفتم از سیم کارتتون میتونم تو مودم سیم کارت خور استفاده کنم گفت نمیشه باید سیم کارت مخصوص lte از سایت بخری فقط با اون کار میکنن درست میگه؟
میگم از مودمای سیم کارت خور متفرقه میشه استفاده کرد مثل asus و tp link گفتش باید مودم انلاک باشه که نیستن مودمای متفرقه درست میگه؟
مودم سیمکارت خور خوب از خوده ایرانسل یا مارکای متفرقه که انلاک باشن به من چی توصیه میکنید؟؟؟
خواهشا به سوالام جواب بدید لازم دارم و باید هر چه سریعتر تهیه کنم اگر اطلاع دارید خواهشا اطلاع بدید
مودم متفرقه خوب تی پی لینک و دی لینک و اینا هست ولی خیلی گرونتره مودم های ایرانسل و همراه اول هم اکثرا از برد این برندها استفاده میکنن و چون لاک میکنن مودم ها رو و قرارداد عمده میبندن با اون برندها ارزونتر عرضه میکنن به بازار که میتونی اخرین مدل مودم های ایرانسل یا همراه اول بگیری با هزینه کم انلاک کنی این بهتره پیشنهاد من مودم ha6400 همراه اوله انلاک کنی همه ی سیم کارت ها بهش میخوره این مدل اگه انلاک کنی امکان جستجوی دکل های اطراف و قدرت سیگنالشون رو داره و میتونی قفل کنی رو هر دکلی که خواستی

• Like
Reactions: Aperture

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,527
نام
علی
من دارم.برای بازی در حد همون همراه اول هست ولی سرعت دانلودش بیشتر بود.

البته چیزی که هست باید اپش رو دانلود کنی و آنتنش رو تغییر بدی که از کجا آنتن بگیره از بین همراه اول و ایرانسل و رایتل و تست کنی که تو محل شما کدوم دکل بهترین حالت هست براش.مثلا برای من بین دکل ایرانسل و همراه اولش خیلی فرق داشت تو بازی.
عزیزم ممنونم از جوابتون
راستش من ایرانسل td-lte دارم
برا دانلود حرف نداره
ولی تو گیم ها nat type 3 میداد
پدرمو درآورده بود
میخوام ببینم شاتل موبایل میشه نت تایپش رو عوض کرد ؟
دوستان میگن تو adslاش پروفایل گیم داره
باز هم ممنونم

• Like
Reactions: hamid_barca

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,735
عزیزم ممنونم از جوابتون
راستش من ایرانسل td-lte دارم
برا دانلود حرف نداره
ولی تو گیم ها nat type 3 میداد
پدرمو درآورده بود
میخوام ببینم شاتل موبایل میشه نت تایپش رو عوض کرد ؟
دوستان میگن تو adslاش پروفایل گیم داره
باز هم ممنونم
مثل adsl پروفایل گیم نداره ولی نت تایپش هم مشکلی نداره برای بازی.فکر کنم همون 2 هست که اکثر اینترنتها هستن.من خودم باهاش فیفا بازی کردم.کاملا هم قابل بازیه ولی خب قابل مقایسه با adsl شاتل نیست.البته بازم بستگی به منطقه شما داره.
اولش به طور پیش فرض نمیدونم رو همراه بود یا ایرانسل که برای بازی خوب نبود ولی خودم که دستی عوضش کردم برای بازی هم یکم بهتر شد

• Love
Reactions: HIGH VOLTAGE

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,729
نام
Javad
خوب سیمکارت آپتل من رسید گفتم یه مقایسه بزنم تو شرایط مساوی ( جفت گوشی ها یکجا هستن و با کابل اینترنت شیر کردن رو لپتاپ ) برای دوستان با همراه اول

این پینگ همراه اوله

View attachment 319816

این پینگ آپتل که مشخصه حدود 20 تا بالاتره

View attachment 319817

سرعت دانلود با سرور xbox همراه اول

View attachment 319819

سرعت دانلود با سرور xbox آپتل

View attachment 319818

در کل بد نبوده آپتل یه تایم هایی بوده که سرعت دانلودش یکسان بوده با همراه اول ولی اینی که بالا میبینید بد ترین سرعت دانلودشه یعنی در کل سیمکارت بدی نیست
انتن دهیش هم دقیق مثل همراه اول بوده شاید اصلا به دکل همون وصله
منطقه هم امیرآباد تهران عه

همراه اول تو منطقه ما برای بسته شبانه حدود ساعت 4 5 صبح سرعتش به حدود 15 تا 18 مگابایت بر ثانیه میرسه آپتل هنوز تست نکردم تو اون ساعت ها ببینم چطوره
داداش سعی کن از DNS های معروف مثل Google , OpenDNS , Cloudflare و... پینگ نگیری چون اکثرا از همین ایران reply میدن ...

• Like
Reactions: ALI PUNKER

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
داداش سعی کن از DNS های معروف مثل Google , OpenDNS , Cloudflare و... پینگ نگیری چون اکثرا از همین ایران reply میدن ...
درسته دوست عزیز ولی دیگه اینا رو همه باید بدونن اما فقط برای مقایسه بوده
4.2.2.4 هم با پینگ 70 تا 100 قطعا ایران نیست

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
از شانس تخمی من هارد 2 ترا وسترن دیجیتال آبی به چوخ رفت و توش کلی بازی بود
خواستیم بازیهارو دانلود کنیم به زور با 7 تا خط اعتباری تونستم تا اینجا کلی بازی دانلود کنم از هر خط حدود 200 گیگ از سایت دانلودها تونستم دانلود کنم
فعلا تنها راه حل استفاده از خط دیگه هست برا هر خط میتونین 200 گیگ دانلود در نظر بگیرین البته سایت داخلی

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,729
نام
Javad
از شانس تخمی من هارد 2 ترا وسترن دیجیتال آبی به چوخ رفت و توش کلی بازی بود
خواستیم بازیهارو دانلود کنیم به زور با 7 تا خط اعتباری تونستم تا اینجا کلی بازی دانلود کنم از هر خط حدود 200 گیگ از سایت دانلودها تونستم دانلود کنم
فعلا تنها راه حل استفاده از خط دیگه هست برا هر خط میتونین 200 گیگ دانلود در نظر بگیرین البته سایت داخلی
یه شرکتی هست به اسم ویرا رسانه افزار ، کارش واسه ریکاوری عالیه ! :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر