با آپدیت جدید Xbox360، دنیای سه بعدی خود را کامل تر کنید.

SiLeNt DeλtH

کاربر سایت
May 12, 2008
900
نام
توری | مسیح
جدیدترین آپدیت Xbox 360 که در طی چند روز آینده از طریق بازی های عرضه شده به بازار، و احتمالا Xbox Live در دسترس خواهد بود، بالاخره قدم بلندی در مورد حالت سه بعدی دستگاه برمیدارد و آن را هم سطح PS3 قرار میدهد.

77112326481648511660.jpg

آپدیت جدید به دارندگان 3D TV این اجازه را میدهد که حالت سه بعدی را برای خود فعال و از این تکنولوژی بهره گیرند. در متن تنظیمات آن گفته شده: حالت سه بعدی را فعال کنید تا بتوانید بازی ها را به صورت سه بعدی انجام دهدید و از تجربه هایی که این تکنولوژی را ساپورت میکنند استفاده کنید. همچنین تنظیمات دیگری نیز وجود دارد که اندازه ی تی وی شما را شناسایی میکند و این امکان را برایتان فراهم می آورند که سایز تصویر دلخواهتان را وارد کنید.

مدت ها پیش این امکانات که به وسیله ی یکی از آپدیت های PS3 به این دستگاه اضافه شد، اما خوشحال کننده است که Xbox هم توجه خود را به سمت این تکنولوژی معطوف کرد، مخصوصا با وجود بازی هایی مثل Gears of War 3، Batman: Arkham City و Halo: Anniversary که حالت 3D را ساپورت میکنند.
نکته ی جالب دیگر استفاده از لفظ "بازی ها و تجربه ها" میباشد. آیا این میتواند بدین معنا باشد که در آینده ای نزدیک با استفاده از Xbox 360 میتوانیم فیلم های سه بعدی از SKY و Netflicks ببینیم؟

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,072
نام
محمد امین
اون برادر منظورش از بد کیفیتی تقسیم رزولیشن برای پسیوهاست

البته فن آوری عینکهای پسیو 3D TV های LG طوری هست که از نصف شدن کامل رزولیشن جلوگیری میکنه و تصویر به نسبت خوبی رو به شما میده ولی بازم از اکتیو کمتره..

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
عزیز حق با این دوستمون هستش کیفیت تصویر Passive نصف Active هستش و خیلی مشکلات دیگه داره
این تقسیم رزولوشن رو قبول دارم اما خدایی یه بار خودتون تست کنید اصلا به هیچ وجه مشخص نیست. وقتی که فیلم سه بعدی میندازین که اصلا مشخص نمیکنه با کابل HDMI 1.4 چون رزولوشن به صورت 3840 در 1080 میشه و خروجی که به پسیو میده میشه 1920 در 1080. اما در مورد گیم ها کمی ناجور هست. حالا جدا از این میشه یکی از مشکلاتش رو بگید نسبت به اکتیو؟ :D

aidin0000

کاربر سایت
May 19, 2008
726
این تقسیم رزولوشن رو قبول دارم اما خدایی یه بار خودتون تست کنید اصلا به هیچ وجه مشخص نیست. وقتی که فیلم سه بعدی میندازین که اصلا مشخص نمیکنه با کابل HDMI 1.4 چون رزولوشن به صورت 3840 در 1080 میشه و خروجی که به پسیو میده میشه 1920 در 1080. اما در مورد گیم ها کمی ناجور هست. حالا جدا از این میشه یکی از مشکلاتش رو بگید نسبت به اکتیو؟ :D
من خودم چون میخواستم tv 3D بگیرم خیلی تحقیق کردم. و خودم از نزدیک تست هم کردم. کیفیتشون تفاوت داره مخصوصا با کیفیت 1080P . یکی از مشکلات دیگه :
دارای اثر منفی روی تصاوير دو بعدی هستش
تو سایت های معروف به این موضوع اشاره شده خواستی لینک هم میدم

XagroX

کاربر سایت
Dec 1, 2008
1,268
نام
عرفان

:-/فکر کنم 1080*960 میشد

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
من خودم چون میخواستم tv 3D بگیرم خیلی تحقیق کردم. و خودم از نزدیک تست هم کردم. کیفیتشون تفاوت داره مخصوصا با کیفیت 1080P . یکی از مشکلات دیگه :
دارای اثر منفی روی تصاوير دو بعدی هستش
تو سایت های معروف به این موضوع اشاره شده خواستی لینک هم میدم
منم خیلی تحقیق کردم اما چیزی در مورد مشکلات تصاویر دو بعدی نشنیدم و تا الان هم که 2 ماهه دارم چیزی ندیدم خوشحال میشم منبع بدی شاید من اشتباه میکنم.

حالا تو یه دونه گفتی بذار من برات بشمارم.

معایب پسیو: نصف شدن رزولوشن

معایب اکتیوشاتر: سر درد - حالت تهوع - مضر برای چشم ها چون حالت Flicker داره - نور کم تاریک دیده شدن تلویزیون - زاویه دید محدود به مستقیم - در نور کم نمی تونید نگاه کنید - قیمت بسیار بسیار بالای عینک ها - شارژی بودن عینک ها - وزن بالای عینک ها و و و و ...

در این بین من تریجیح دادم که رزولوشنم نصف بشه (که بخدا به پیر به پیغمبر اصلا من چیزی متوجه نمیشم بهتره خودتون حدود چند ساعت تست کنید) تا اینکه سیستم عصبی و چشمی بدنم رو به هم بریزم و هر وقت هم که خواستم 10 تومن بدم یه عینک جدید بگیرم و نگران خراب شدن عینک هام نباشم.

حالا در این راه من خودم شخصا با چند نفر از متخصصین تلویزیون های سه بعدی مکاتبه کردم که ایمیل هاشونم موجوده خواستید میدم میخونید. سلامتی برام مهمتر از رزولوشنه.

aidin0000

کاربر سایت
May 19, 2008
726
منم خیلی تحقیق کردم اما چیزی در مورد مشکلات تصاویر دو بعدی نشنیدم و تا الان هم که 2 ماهه دارم چیزی ندیدم خوشحال میشم منبع بدی شاید من اشتباه میکنم.

حالا تو یه دونه گفتی بذار من برات بشمارم.

معایب پسیو: نصف شدن رزولوشن

معایب اکتیوشاتر: سر درد - حالت تهوع - مضر برای چشم ها چون حالت Flicker داره - نور کم تاریک دیده شدن تلویزیون - زاویه دید محدود به مستقیم - در نور کم نمی تونید نگاه کنید - قیمت بسیار بسیار بالای عینک ها - شارژی بودن عینک ها - وزن بالای عینک ها و و و و ...

در این بین من تریجیح دادم که رزولوشنم نصف بشه (که بخدا به پیر به پیغمبر اصلا من چیزی متوجه نمیشم بهتره خودتون حدود چند ساعت تست کنید) تا اینکه سیستم عصبی و چشمی بدنم رو به هم بریزم و هر وقت هم که خواستم 10 تومن بدم یه عینک جدید بگیرم و نگران خراب شدن عینک هام نباشم.

حالا در این راه من خودم شخصا با چند نفر از متخصصین تلویزیون های سه بعدی مکاتبه کردم که ایمیل هاشونم موجوده خواستید میدم میخونید. سلامتی برام مهمتر از رزولوشنه.

اون سر دردی که مگید رو قبول دارم ولی رو همه افراد نیست و تو مدت طولانی به وجود میاد. الان تو tv ای جدید مشکلFlicker تا حدود زیادی حل شده.

در ضمن crosstalk تو پنل های جدید الان مشکلش حل شده وقتی پنل جدی سامسونگ 800 هرتز هست دیگه چنین مشکلی دیده نمیشه.

تاریکی صفحه بیشتر تو پلاسما به چشم میخوره من خودم وقتی میخوام فیلم 3 بعدی ببینم سعی میکنم تو محیط تاریک باشه چون به نظرم عمق بیشتری داره

در مورد شارژی بودن عینک هم باید بگم که حدود 100 ساعت با هر باطری میشه فیلم دید هر فیلم 3D رو هم 2 ساعت در نظر بگیریم یعنی بیشتر از 40 عنوان فیلم(که بعید میدونم تو خونه ای این تعداد فیلم پیدا بشه)

لینک رو هم براتون فرستادم

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
اون سر دردی که مگید رو قبول دارم ولی رو همه افراد نیست و تو مدت طولانی به وجود میاد. الان تو tv ای جدید مشکلFlicker تا حدود زیادی حل شده.

در ضمن crosstalk تو پنل های جدید الان مشکلش حل شده وقتی پنل جدی سامسونگ 800 هرتز هست دیگه چنین مشکلی دیده نمیشه.

تاریکی صفحه بیشتر تو پلاسما به چشم میخوره من خودم وقتی میخوام فیلم 3 بعدی ببینم سعی میکنم تو محیط تاریک باشه چون به نظرم عمق بیشتری داره

در مورد شارژی بودن عینک هم باید بگم که حدود 100 ساعت با هر باطری میشه فیلم دید هر فیلم 3D رو هم 2 ساعت در نظر بگیریم یعنی بیشتر از 40 عنوان فیلم(که بعید میدونم تو خونه ای این تعداد فیلم پیدا بشه)

لینک رو هم براتون فرستادم
لینکی که برام فرستادید رو خوندم و همچنان سر حرف خودم هستم که رزولوشن نصف رو به تمامی معایب اکتیو ترجیح میدم. حالا چندتا عیب هم اکتیو داره که تو اون لینکی که دادین نگاه کردم و یادم اومد که بالا از قلم افتاده بود . اون هم پرش تصویر و پاریدگی تصویر و از دست دادن فریم در فیلم هست که در مدل های پسیو وجود نداره و چون اکتیو ها باز و بسته میشن این مشکل به وجود میاد.

در مورد اون 2 بعدی هم که گفته بودید فقط در حد همونیکه خودتون گفتید نوشته بود و توضیح نداده بود که معنی گفتش چیه. من که در حالت 2 بعدی مشکلی ندیدم :-/

sprbi

کاربر سایت
Jul 21, 2010
49
الان دیگه تقریبا همه TV HD فکر کنم دارن تو خونشون ، میشه به جای خریدن یک TV HD 42 اینچ یا بالاتر ، یک 3D TV کوچیکتر خرید :d البته فقط فکر میکنم اینا تو یک رنج قیمت باشن مطمئنن نیستم ... آقا یکی بیاد قیمت بده :d .
آخه اینم حرف بودا آدم باری تو 42 اینچ رو ول کنه بره 20 اینچ بگیره اون هم واسه 3dای که هر سال هم مدلش عوض میشه من که به شخصه تا ماتیتور 3dبدون عینک نیاد اصلا طرف 3dنمیرم هر چقدر هم این شرکتا می خوان مردمو تیغ ببزنن این مانیتور 3dهم مثل سرخکن های برقی شد وقتی رو مد افتاد خانواده ها همه رفتن گرفتن بعدشم همه فهمیدن چه چیز بیخودیه صبر کنید یه چیز بدرد بخور بیاد بعد پول بدین بهش

---------- نوشته در 05:04 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 04:49 PM ارسال شده بود ----------

یعنی تکنولوژی 1950؟
بله ولی تو رو به خدا بگو من که الان یه پلاسما 60 اینچ دارم برم واسه بازی و دوتا فیلم 3d تلویزیون به این خوبی رو عوض کنم خدایش عاقلانه تر نیست که فیلما وبازی ها رو به این روش نگاه کنم تازه تو این روش اگر عینکت استاندارد باشه تفاوت خیلی کمی می بینی شما بودیت کدومو انتخاب می کردیذ گرون وجدید یا ارزون وقدیمی؟

aidin0000

کاربر سایت
May 19, 2008
726
آخه اینم حرف بودا آدم باری تو 42 اینچ رو ول کنه بره 20 اینچ بگیره اون هم واسه 3dای که هر سال هم مدلش عوض میشه من که به شخصه تا ماتیتور 3dبدون عینک نیاد اصلا طرف 3dنمیرم هر چقدر هم این شرکتا می خوان مردمو تیغ ببزنن این مانیتور 3dهم مثل سرخکن های برقی شد وقتی رو مد افتاد خانواده ها همه رفتن گرفتن بعدشم همه فهمیدن چه چیز بیخودیه صبر کنید یه چیز بدرد بخور بیاد بعد پول بدین بهش

---------- نوشته در 05:04 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 04:49 PM ارسال شده بود ----------

بله ولی تو رو به خدا بگو من که الان یه پلاسما 60 اینچ دارم برم واسه بازی و دوتا فیلم 3d تلویزیون به این خوبی رو عوض کنم خدایش عاقلانه تر نیست که فیلما وبازی ها رو به این روش نگاه کنم تازه تو این روش اگر عینکت استاندارد باشه تفاوت خیلی کمی می بینی شما بودیت کدومو انتخاب می کردیذ گرون وجدید یا ارزون وقدیمی؟

اگه قرار بود همه مثل شما فکرکنن الان تو همه خونه ها tv سیاه سفید بود. اگه تو پستت نگفته بودی پلاسما داری فکرمی کردم داری از CRT استفاده میکنی

pcgamer

کاربر سایت
Aug 28, 2006
1,748
نام
سیاوش
4 صفحه رو خوندم ..چرا انقدر به هم گیر می دید تو فروم..همه عصابا زیر خط فقر.
فقط یک نکته رو بگم تی وی 3 بعدی بدون عینک هم وقتی فراگیر شد اونم به مراتب مشکلات خودش رو داره و خواهد داشت ..اگه منتظر این هستید که سه بعدی رو روی ال سی دی یا پلاسما یا ...بدون عینک تجربه کنی باید سالهای زیادی رو صبر کنید تا اونم بدون نقصش بیاد و بازم بعد اون تکنولوزژی جدید تری می یاد که بخوای واسه اونم بشینی دیگه هیچی!
در کل تکنولوژی رو باید پول داد تجربه کرد فعلا همین پسیو های کیفیت خوبی دارن و به نظر منم رزولویشن نصف نمی شه یا اگه هم می شه اصلا احساس نمی شه..خستگی و.. هم نمی یاد

یاد یه بنده خدایی اومدم که یه عمر میخواست کامپیوتر بخره رو همین موضوع گیر کرده بود می گفت صبر کنم یه چیز بهتر بیاد اخرم نگرفت..گفت فایده نداره هی چیز جدید تر می یاد..
اصل رو که نباید فراموش کرد!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر