بازی The Elder Scrolls VI هنوز در مرحله طراحی قرار دارد

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
تاد هاواراد اخیرا در مصاحبه‌ای با تلگراف جزئیات اندکی را از روند توسعه بازی The Elder Scrolls VI به‌اشتراک گذاشته است. با بازی سنتر و جدیدترین اخبار بازی همراه شوید.
بازی The Elder Scrolls 6

نمایش بازی Starfield در برنامه E3 2021 ایکس باکس و بتسدا توجهات زیادی را به‌‌خود جلب کرد و هر چند تریلر جدید شامل گیمپلی نبود، با این وجود تاد هاوارارد جزئیات کلیدی مختلفی را از جمله ساخته شدن این عنوان با موتور گرافیکی Creation Engine 2 اعلام کرد. اما همانند همیشه، این سوال به‌وجود می‌آید که ساخت The Elder Scrolls VI در چه نقطه‌ای قرار دارد؟

شماره ششم الدر اسکرولز در کنار استارفیلد، برای اولین بار در سال 2018 رونمایی شده بود و تاکنون اطلاعات چندانی درباره آن اعلام نشده. اما حال تاد هاواراد در مصاحبه جدید خود با تلگراف، کمی در مورد آن صحبت کرده و توضیحاتی را ارائه داده است:

«تکنولوژی جدید و موتور گرافیکی کریشن انجین 2 به‌نوعی برای هر دو بازی (Starfield و The Elder Scrolls VI) ساخته شده. می‌توان آن را تکنولوژی پایه جدید ما دانست. بخش وسیعی از کار تولید ما در حال حاضر بر روی استارفیلد متمرکز است، اما همه افراد بر روی همه‌چیز کار می‌کنند بنابراین پروژه‌ها درهم تنیده هستند.»

«خوب است که الدر اسکرولز 6 را به‌عنوان بازی‌ای در نظر بگیریم که هنوز در مرحله طراحی است... اما ما مشغول چک کردن تکنولوژی هستیم: آیا چنین چیزی می‌تواند از پس کارهایی که می‌خواهیم با این بازی انجام دهیم برآید؟ هر بازی نیازهای جدیدی را از تکنولوژی خواهد داشت، بنابراین مواردی به موتور گرافیکی کریشن انجین 2 اضافه خواهد شد که الدر اسکرولز 6 به آن‌ها نیاز دارد.»

هر چند هنوز بازه زمانی تقریبی عرضه The Elder Scrolls VI مشخص نشده، اما شرکت Bethesda و مایکروسافت در E3 امسال اعلام کردند که بازی استارفیلد در تاریخ 11 نوامبر سال 2022 (20 آبان 1401) به‌طور انحصاری برای رایانه‌های شخصی و ایکس باکس سری ایکس|اس عرضه خواهد شد.​

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,970
نام
احمد
خیلی دارن دیگه طولش می دن. یه سری از اونایی که موقع بازی کردن نسخه 5 بچه مدرسه ای بودن الان ازدواج کردن و بچه شون هم تو راهه بعد اینا تازه تو مراحل طراحی نسخه 6 هستن. با این رویه بعید می دونم خود هاوارد نسخه 8 رو بتونه ببینه تو زندگیش...

• Like
Reactions: Morgoth Bauglir

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
با این ساپورتی که از Elder scrolls online میشه حالا حالا منتظر این بازی نباشید..!!!! اصلا باور اینکه بعد از 7 سال این بازی ESO هرروز بهتر شد برای من یکی خیلی سخته..!! از 2014 بازی میکنم این بازی رو و قشنگ پیشرفت رو دیدم تو این بازی درسته اوایل خیلی آپدیت یداد ولی بعدا واقعا تغییر کرد و یه دنیای دیگه ای شد..!!!! الانم با blackwood واقعا کولاک کرده..!!! البته بدی این بازی اینه که هر کاری خوای بکنی باید پول خرج کنی...!!! یعنی لذت واقعی بردن رو باید با ESO plus تجربه کنی اونم ماهی 400 هزار تومان هزینه ش هست..!!! البته چند سال پیش اصلا پولی نبود ولی الان.....!!

the batman

کاربر سایت
May 25, 2013
394
با این ساپورتی که از Elder scrolls online میشه حالا حالا منتظر این بازی نباشید..!!!! اصلا باور اینکه بعد از 7 سال این بازی ESO هرروز بهتر شد برای من یکی خیلی سخته..!! از 2014 بازی میکنم این بازی رو و قشنگ پیشرفت رو دیدم تو این بازی درسته اوایل خیلی آپدیت یداد ولی بعدا واقعا تغییر کرد و یه دنیای دیگه ای شد..!!!! الانم با blackwood واقعا کولاک کرده..!!! البته بدی این بازی اینه که هر کاری خوای بکنی باید پول خرج کنی...!!! یعنی لذت واقعی بردن رو باید با ESO plus تجربه کنی اونم ماهی 400 هزار تومان هزینه ش هست..!!! البته چند سال پیش اصلا پولی نبود ولی الان.....!!
eso چه ربطی به tes vi داره ؟ الدر انلاین رسما فقط اسم سری رو به دوش میکشه یه محصول جدا با مخاطبای جداس

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
eso چه ربطی به tes vi داره ؟ الدر انلاین رسما فقط اسم سری رو به دوش میکشه یه محصول جدا با مخاطبای جداس
ربطش به اینه که تا وقتی با این محصول Bethesda داره فروش میکنه و اکثر مخاطبهای سری Scrolls رو جذب کرده و داره فروش میکنه حالا حالا سره یه پروژه ی غولی مثل Elder scrolls اونم سری جدید نمیره..!! اینو خیلی راحت میشه فهمید...!!!من خودم یکی از اصلی ترین دلایلی که سمت ESO رفتم این بود که عاشق Skyrim بودم و از روزی که رفتم سراغ این بازی همش گفتم خودم و سرگرم کنم تا سری جدید Scrolls از راه برسه..!!! ولی نرسید که هیچ من و هم معتاد کرد شدید...!!!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: king of north

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
ربطش به اینه که تا وقتی با این محصول Bethesda داره فروش میکنه و اکثر مخاطبهای سری Scrolls رو جذب کرده و داره فروش میکنه حالا حالا سره یه پروژه ی غولی مثل Elder scrolls اونم سری جدید نمیره..!! اینو خیلی راحت میشه فهمید...!!!من خودم یکی از اصلی ترین دلایلی که سمت ESO رفتم این بود که عاشق Skyrim بودم و از روزی که رفتم سراغ این بازی همش گفتم خودم و سرگرم کنم تا سری جدید Scrolls از راه برسه..!!! ولی نرسید که هیچ من و هم معتاد کرد شدید...!!!
تیم BGS برخلاف تصور، مثل Rockstar و CDP تعدادشون زیاد نیست. یه استارفیلد رو بعد فالوت ۴ استارت زدن(این وسط مشکلات فالوت ۷۶ هم بوده) و طبیعیه TES رو حالا حالا نتونن با تمام نیروهاشون بسازن‌.

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
تیم BGS برخلاف تصور، مثل Rockstar و CDP تعدادشون زیاد نیست. یه استارفیلد رو بعد فالوت ۴ استارت زدن(این وسط مشکلات فالوت ۷۶ هم بوده) و طبیعیه TES رو حالا حالا نتونن با تمام نیروهاشون بسازن‌.
تازه همون CDP که تعدادشون زیاد بود ر......دن سر سایبر پانک :D تازه توقع و انتظارات بازی مثل سایبر پانک کجا و انتظارات از بازی سری اصلی Scrolls کجا...!!!!! اونم با وسواسی که Bethesda داره..!!

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,418
نام
مــاکــان
چجوری دلتون میاد ESO رو با بازیهای بتسدا مقایسه کنین؟
اسکایریم کجا و ESO کجا.
تیم های جدا این بازیهارو ساختن، اصلا روح بازیها کاملا با هم متفاوت.
تجربه 50 ساعت ESO نمیتونه جای 5 ساعت از TESهای بتسدا رو بگیره.

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
چجوری دلتون میاد ESO رو با بازیهای بتسدا مقایسه کنین؟
اسکایریم کجا و ESO کجا.
تیم های جدا این بازیهارو ساختن، اصلا روح بازیها کاملا با هم متفاوت.
تجربه 50 ساعت ESO نمیتونه جای 5 ساعت از TESهای بتسدا رو بگیره.
به جان بچم :D مقایسه نکردم..!! من خودم عاشق skyrim بودم جذب بازی ESO شدم..!!! خوب در نبود یه بازی که آدم عاشقش هست پناه میبره به یه بازی که شبیه اون باشه دیگه..!! من از 2014 پناه بردم به این بازی ESO تا سرگرم بشم گفتم تا نهایت 2017 سری جدید Scrolls میاد..!! هی از اون روز گفتم میاد میاد ولی متاسفانه خبری نشد منم رو معتاد سری ESO کرد..!!! بخدا خود من Greymoore expansion رو فقط و فقط برای اینکه بتونم توی اسکایرم قدم بزنم 39 دلار به روز خریدم...!!!!! درکم کن جوان :D :D آدم با یه معتاد اینطوری برخورد نمیکنه:D:D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
درسته ESO جای یه TES اصلی رو نمیگیره
ولی بازم بازی محشریه تو سبک MMO این قدر بهش گیر ندید.
به نظرم واسه فن های "سه آتیشه" سری، بهترین آپشن واسه پر کردن این خلاء فعلیه خداوکیلی

ولی مشکل دیر شدن TES VI به وضوح آماده شدن CE2 و پروسه ساخت Starfield ـه نه ESO
ESO اصن سازنده و تیم دولوپ اش فرق داره. اونا تو یه دنیایی اند اینا تو یه دنیای دیگه.
احتمال زیاد تا سال بعد که پروسه ساخت استارفیلد شروع کنه جمع شدن، موتور ساخت اون بازی هم به طور سنگین راه می افته. اینا عمرا بتونن دو تا پروژه با این عظمت رو با هم دولوپ کنن

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,946
نام
محمد حسین
باید امیدوار باشید که تیم بتسدا رو حالا ماکرو بزرگ کنه و بعد الان rpg ساز ماکرو زیاد داره. یکم بده بقیه هم همکاری کنن تا بتونه سریعتر بازی بعدی بسازه .
در کنار زنده شدن نیو وگاس و فال اوت بعدی و ......
من خودم انتظارم اینه quake هم دوباره زنده بشه.
ولی منتظران الدر، یکی از مدهای معروف pc برای اسکایریم که forgotten city بود بصورت یه عنوان مستقل 28 جولای میاد از دستش ندید.

the batman

کاربر سایت
May 25, 2013
394
ربطش به اینه که تا وقتی با این محصول Bethesda داره فروش میکنه و اکثر مخاطبهای سری Scrolls رو جذب کرده و داره فروش میکنه حالا حالا سره یه پروژه ی غولی مثل Elder scrolls اونم سری جدید نمیره..!!
والا ESO کامیونیتی عظیم MMO پشتشه نه اسکایریم و باقی بازی های سری elder scrolls, بازی bethesda game studios هم نیست, محصول تیم zenimax onlineه رسما 1% هم ارتباطی به پروسه ساخت tes vi نداره, تیم سازنده جداس طرفدارا جداس پلیرا جداس.

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
والا ESO کامیونیتی عظیم MMO پشتشه نه اسکایریم و باقی بازی های سری elder scrolls, بازی bethesda game studios هم نیست, محصول تیم zenimax onlineه رسما 1% هم ارتباطی به پروسه ساخت tes vi نداره, تیم سازنده جداس طرفدارا جداس پلیرا جداس.
تا یه حدودی حرف شما درسته ولی ببین وقتی مثلا شما طرفدار یه بازی هستی مثل Darksouls و مثلا قرار شماره 4 بازی سه یا 4 یا 5 سال دیگه بیاد و مطمئن هستی میاد تا اونموقع خودت رو با خیلی از بازیهای سولز بورنی سرگرم میکنی تا اون بازی بیاد(مثل Bloodborne و lord of fallen) منم حرف اینه دقیق.
من خودم اصلا عاشق بازی skyrim بودم و هستم ولی وقتی اصلا معلوم نبود و نیست کی میاد منم رفتم سمت هر بازی که که مثل اون باشه یا به سبک اون باشه. تو پست قبل خودمم گفتم من به عشق قدم زدم تو skyrim رفتم greymoore رو خریدم..!! حتی این dlc خیلی خیلی شبیه به آخرین dlc بازی skyrim بود(downguard)خوب واقعا انتظار برام سخت بود اونموقع. سال 2014 از خود اسکایرم دقیق 3 سال میگذشت و من گفتم خیلی طول بکشه 2017 نهایت 2018 سری Scrolls بعدی میاد و من میرم سراغش..!! الا 2021 هم از نصف گذشته و خبری نشده از این بازی همش و همش یه عکس...!!! خوب الان کسی عاشق سری Scrolls باشه یه جوری هم بتونه MMO رو تحمل کنه قشنگ میاد سمت ESO و سرگرم میشه ...!! هرچند این بیشرف ها بازی رو فیلتر کردن و به سرورها وصل نمیشه و خودم الان 3 ماه دارم با VPn بازی میکنم ولی چاره ی نیست چون واقعا دوست دارم بازی شو..!!

• Like
Reactions: the batman

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
به جان بچم :D مقایسه نکردم..!! من خودم عاشق skyrim بودم جذب بازی ESO شدم..!!! خوب در نبود یه بازی که آدم عاشقش هست پناه میبره به یه بازی که شبیه اون باشه دیگه..!! من از 2014 پناه بردم به این بازی ESO تا سرگرم بشم گفتم تا نهایت 2017 سری جدید Scrolls میاد..!! هی از اون روز گفتم میاد میاد ولی متاسفانه خبری نشد منم رو معتاد سری ESO کرد..!!! بخدا خود من Greymoore expansion رو فقط و فقط برای اینکه بتونم توی اسکایرم قدم بزنم 39 دلار به روز خریدم...!!!!! درکم کن جوان :D :D آدم با یه معتاد اینطوری برخورد نمیکنه:D:D
بخدا درکت میکنم هرو یک غم داریم که منوی بازی اهنگ tes vi رو پخش کنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر