بازی های PlayStation Vita

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
دوستان راهی هست که یه نفر بتونه به بازیای جی آر پی جی علاقه مند بشه ؟ مثلا خودم :|
سوال بعدی اینه که ویتا 2000 ـه باندل خاصی هم داره ؟

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,825
نام
بردیا دلوشی
دوستان راهی هست که یه نفر بتونه به بازیای جی آر پی جی علاقه مند بشه ؟ مثلا خودم :|

اره راه ها این هاست :

انمیه ببینی
انگلیسی بلد باشی
حوصله داشته باشی
وقت داشته باشی
عشق خالص به ژاپن داشته باشی
..
...
.....

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,938
نام
آرتین
سوال اول :
یهو نمیشه ولی استارت بزنی کم کم میری توش اولش رد کنی تمومه :d
انیمه ببین
سعی کن تمام داستانشو درک کنی توش فرو بری
حتماً حتماً بازی رو با دوبله اصلی یا همون ژاپنی بازی کن (زیرنویس انگلیسی)
سوال دو هم که دوستان یکی عکس باندل Borderland 2 گذاشته بود

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
زبانم که عالیه :D
وقتم کمه :|
من متاسفانه اولین عنوان jrpg که این نسل شروع کردم فاینال فانتزی 13 بود که 10 دقیقه بازی کردمش و سریعا رها کردمش چون از مبارزه نوبتی متنفرم :| ( در دوران پی اس 2 wild west رو هم زده بودم که اون باحال بود )
بهترین جی آر پی جی ویتا درحال حاضر چیه ( برای ریجن 2 )

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,825
نام
بردیا دلوشی
زبانم که عالیه :D
من متاسفانه اولین عنوان jrpg که این نسل شروع کردم فاینال فانتزی 13 بود که 10 دقیقه بازی کردمش و سریعا رها کردمش چون از مبارزه نوبتی متنفرم :| ( در دوران پی اس 2 wild west رو هم زده بودم که اون باحال بود )

برای شروع بنظرم persona 4 golden رو شروع کن !

The Thing

کاربر سایت
Jan 20, 2010
188
اول اینکه قرار نیست حتما کسی به همه ی سبک ها علاقه داشته باشه. اگه شروع کردی با یه انتخاب درست و باز هم علاقه نداشتی،خوب نداری دیگه!
برای آشنایی با سبک ها معمولا بازیهای قدیمی رو پیشنهاد میدن چون هم خالص تر اون المان ها رو دارن و هم معمولا پیچیدگی کمتری نسبت به بازیهای چند ژانره ی اخیر.
بهترین انتخاب chrono trigger میتونه باشه و خوبیش اینه که حداقل یکی از بهترین بازیهای تاریخ رو امتحان کردی.
persona 4 هم خیلی خوبه به خصوص برای کسایی که اهل انیمه و این جور چیزان.مبارزاتش با تازه کارا مهربونه و در کنارش کلی المان دیگه داره که سرگرم کنندس.
سری tales هم خوبه این جور مواقع.این آخری ( xillia) رو بازی نکردم البته.
ماریو هم تو اکثر سبکا بازی داره و ویژگیشونم پیچیده نبودن واسه تازه کاراس.تو این سبکم چندتا داره مثل paper mario که من البته هیچ وقت امتحانشون نکردم ولی عناوین شناخته شده ای هستن.
حالا باز اهل jrpg انتخابای بهتری میتونن بدن.
اون سوال دومت هم برای غرب فعلا وقت ویتای مشکی 2000 هست با بازی borderlands و رم که 200 دلاره و قراره بیاد چند وقت دیگه.
زبانم که عالیه :biggrin1:
اون واقعا انتخاب بدی بوده.انتخاب بد بودنش هم ربطی به مبارزات نوبتی داشتن نداره.
منم شخصا هیچ وقت فکر نمیکردم به مبارزات نوبتی علاقه داشته باشم ولی کافیه تجربه ی یه مبارزه ی نوبتی خوب بره زیر دهن آدم:D

همونطور که انتظار میرفت سرانجام سروکله بازی Akiba Trip هم توی خارج از JApan پیدا شد D: "البته خواهد شد !" نمیدونم یاد دارید که این بازی رو معرفی کردم یا نه اما امروز XSEED به طوره رسمی معرفی کرد بازی Akiba Trip 2 به نامه Akiba Trip: Undead And Unressed رو تابستان امسال بر روی PLayStation 3 و PS VITA منتشر خواهد کرد. داستان بازی در مورده شخصیتی هست که تبدیل به نوعی Vampire شده است و باید با دیگر Vampire ها در محل Akiba شهره Tokyo به مبارزه پبردازد. تفاوت این توع Vampire این هست که به جای خون اشام بودن در واقع نیاز دارن با مردم ارتباط برقرار کنن تا Energy کافی به دست بیارن و برای نابود دیگر Vampire ها باید اونها رو زیره نو خورشید بندازن ( بدونه لباس :)):p=))) . همچنین بازی نیز حالتی تغریبا Open World دارد و شما از Mobile phone های خود برای ارتباطات نیز استفاده خواهید کرد. XSEED GAMES گفته در نظره نداره چیزی رو از نسخه JApanese بازی برداره و بازی قرار به صورت نسخه Digital و فیزیکی عرضه بشه .

واسه اروپا تایید نشده انگار:-"

2flow

کاربر سایت
Dec 14, 2012
472
نام
حسین
اره راه ها این هاست :

انمیه ببینی
انگلیسی بلد باشی
حوصله داشته باشی
وقت داشته باشی
عشق خالص به ژاپن داشته باشی
..
...
.....

آره خب ولی یه نکته از همه مهمتره...اونم حوصله است...
ببین من خودم تمام فاکتور هارو دارم(یک کیس مناسب:))
ولی حوصله میخواد واقعا...برای مثال من بازی نی نو کونی رو رو حالت ایزی شروع کردم و واقعا به خاطر اینکه استدیو گیبلی طراحی کرده بود و موزیکش هم مال جو هیسایاشی بود شروع کردم و به نظرم شاهکار بود ولی گیم پلی وحشتناک آزار دهنده است از نقطه A میخوای بری نقطه B مجبوری کلی مبارزه که هر کدوم حداقل یه ربع طول میکشه انجام بدی بعد میفهمی نقطه B خبری نیست باز میخوای برگردی دوباره همینطوری باید مبارزه های تکراری و طولانی انجام بدی...من به زور هی تحمل کردم به خاطر داستان و انیمه بودنش و....ولی چند وقت پیش که حدود 80 درصد بازی رو به زور رفته بودم دیگه نتونستم پاکش کردم:(
فاینال فانتزی 7 روی ps1 هم همینطور شدم دقیقا تا آخراش به زور رفتم به هوای داستان ولی دیگه گیم پلی بازی رو نتونستم تحمل کنم گیر کردم ولش کردم:(((
فاینال 13 هم نصب کردم خیلی خوب بود ولی دیگه حالم از کلیشه های اسکوئر به هم خورد انگار همه کرکترها رو بردی تئاتر به شعورم توهین شد خیلی چیپ بود باز پاکش کردم ولی موزیک و گرافیکش عالی بود(به نظرم تو کل فاینال ها فقط 7 خوبه و 15 و 10)
کینگدام هارتز هم تا وسطاش رفتم رسیدم به یه غول خونش شصت برابر من بود گیر کردم پاکش کردم:d
ولی در مورد نی نو کونی واقعا حسرت میخورم....
خلاصه این که اگه هم زبانت خوب باشه هم انیمه دوست داشته باشی هم علاقه به ژاپن داشته باشی باز باید حوصله گیم پلی رو داشته باشی
اما پرسونا 4 گیم پلی واقعا خوبی داشت و بسیار مهیج و لذت بخش بود(البته تو حالت وری ایزی که هر بار بمیری باز احیا میشی لول!)
تنها بازی که گیم پلی اش برای قابل تحمل بود فاینال فانتزی 7 کرایسیس کور بود که ترکیبی بود از اکشن سوم شخص و فایتینگ..به نظرم مهم اینه حداقل گیم پلی راحت باشه بتونی تحملش کنی
ولی به قول دوستمون اگه بازی خوش ساخت باشه نوبتی هم خیلی لذت بخشه...فقط مشکل اینه وقتی بازی رو تموم میکنی میبینی 200 ساعت گیم پلی زدی دو ساعت داستان داشته:(
توصیه اینه که کلا رو حالت وری ایزی بری بازی هاشونو مخصوصا بازی های اسکوئر انیکس رو

آخرین ویرایش:

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,825
نام
بردیا دلوشی
آره خب ولی یه نکته از همه مهمتره...اونم حوصله است...
ببین من خودم تمام فاکتور هارو دارم(یک کیس مناسب:))
ولی حوصله میخواد واقعا...برای مثال من بازی نی نو کونی رو رو حالت ایزی شروع کردم و واقعا به خاطر اینکه استدیو گیبلی طراحی کرده بود و موزیکش هم مال جو هیسایاشی بود شروع کردم و به نظرم شاهکار بود ولی گیم پلی وحشتناک آزار دهنده است از نقطه A میخوای بری نقطه B مجبوری کلی مبارزه که هر کدوم حداقل یه ربع طول میکشه انجام بدی بعد میفهمی نقطه B خبری نیست باز میخوای برگردی دوباره همینطوری باید مبارزه های تکراری و طولانی انجام بدی...من به زور هی تحمل کردم به خاطر داستان و انیمه بودنش و....ولی چند وقت پیش که حدود 80 درصد بازی رو به زور رفته بودم دیگه نتونستم پاکش کردم:(
فاینال فانتزی 7 روی ps1 هم همینطور شدم دقیقا تا آخراش به زور رفتم به هوای داستان ولی دیگه گیم پلی بازی رو نتونستم تحمل کنم گیر کردم ولش کردم:(((
فاینال 13 هم نصب کردم خیلی خوب بود ولی دیگه حالم از کلیشه های اسکوئر به هم خورد انگار همه کرکترها رو بردی تئاتر به شعورم توهین شد خیلی چیپ بود باز پاکش کردم ولی موزیک و گرافیکش عالی بود(به نظرم تو کل فاینال ها فقط 7 خوبه و 15 و 10)
کینگدام هارتز هم تا وسطاش رفتم رسیدم به یه غول خونش شصت برابر من بود گیر کردم پاکش کردم:d
ولی در مورد نی نو کونی واقعا حسرت میخورم....
خلاصه این که اگه هم زبانت خوب باشه هم انیمه دوست داشته باشی هم علاقه به ژاپن داشته باشی باز باید حوصله گیم پلی رو داشته باشی
اما پرسونا 4 گیم پلی واقعا خوبی داشت و بسیار مهیج و لذت بخش بود(البته تو حالت وری ایزی که هر بار بمیری باز احیا میشی لول!)
تنها بازی که گیم پلی اش برای قابل تحمل بود فاینال فانتزی 7 کرایسیس کور بود که ترکیبی بود از اکشن سوم شخص و فایتینگ..به نظرم مهم اینه حداقل گیم پلی راحت باشه بتونی تحملش کنی
ولی به قول دوستمون اگه بازی خوش ساخت باشه نوبتی هم خیلی لذت بخشه...فقط مشکل اینه وقتی بازی رو تموم میکنی میبینی 200 ساعت گیم پلی زدی دو ساعت داستان داشته:(
توصیه اینه که کلا رو حالت وری ایزی بری بازی هاشونو مخصوصا بازی های اسکوئر انیکس رو

حسین بی شوخی چقدر بازی رو ول کردی از وسطاش ! :|

ولی دقیقا منظورم من رو حسین به بهترین حالت گفت حوصله فاکتور مهمی هست !
من خودم حوصله نداشته باشم بازی نمیکنم شده که دوروز هم بازی نکردم بعد از دو روز رفتم باس فایت رو زدم به راحتی !

بنظر من بازی Disagea 3 هم خوبه احساس اعتیاد بالا بهت میده گیم پلی هم خوب و جالبته ولی +400 ساعت گیم پلی داره اگر بخوایی طول بدی ! :d

Danteppc

کاربر سایت
Dec 29, 2008
995
من این رو همراه با Disageaa 3 و Sorcere saga curry god خریدم ولی فعلا دارم new litle king story بازی میکنم !
چرا به کسی بر بخوره سبک بازی مثل مانستر هانتره ولی خیلی هم قشنگ میزنه !‌ :d
من یکم اولش رو رفتم خوب وقت گیره ولی از soul sacrefise خیلی خیلی خیلی بهتره !

=============================

آرمان این بازی کی برای ما{خارج ژاپن} میاد ؟!

تو یوب تیوب دیدم گیم پلیش رو خیلی گرافیک خدایی داشت همه چیش عالی بود !
برو آرمان بگو دیگه تو که نفوذت بالاست بگو بازی رو بزنن اینور هم بیاد ! ;;)

disgaea چطوره؟ من tactical rpg زیاد رفتم مثل fire emblem , jeanne d'arc , valkyria chronicles اما disgaea تاحالا بازی نکردم. ارزش خرید داره؟ یا بچسبم به fire emblem با متا 90 ؟ :d

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,825
نام
بردیا دلوشی
disgaea چطوره؟ من tactical rpg زیاد رفتم مثل fire emblem , jeanne d'arc , valkyria chronicles اما disgaea تاحالا بازی نکردم. ارزش خرید داره؟ یا بچسبم به fire emblem با متا 90 ؟ :d

سلام داداش مهیار !!
ببین اصلا این بازی disagea قضیش فرق داره اینه که معتاد کننده است شدید بخدا گیرشم هنوز !
4اش رو روی ps3 رفتم !
این 3اش هم تازه برای ویتا خریدم خدایی عشق و حاله من fire emblam رو هم بازی کردم نسخه ی wii رو اونم خدا هست ولی خدایی disaea بیشتره !
باور میکنی با این پسندی که توی Jrpg ها داری مطمعتم معتادش میشی خدا وکیلی به ویدیو ها اتکا نکن بازی کنی نمیتونی ول کنی خیلی خیلی اعتیاد آوره و خیلی مکانیزم باحالی داره !

ارزش خرید : 10000000000000 میباشد !
باید یک نسخش رو بازی کنی تا بفهمی !

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
=============================

آرمان این بازی کی برای ما{خارج ژاپن} میاد ؟!

تو یوب تیوب دیدم گیم پلیش رو خیلی گرافیک خدایی داشت همه چیش عالی بود !
برو آرمان بگو دیگه تو که نفوذت بالاست بگو بازی رو بزنن اینور هم بیاد ! ;;)
احتمالش بالاست Localize کنن بازیش رو !

باندل Borderlands 2 رو بگیر دیگه D:
برو Ni NO Kuni بازی کن روی ps3 لوووووووووووول !

واسه اروپا تایید نشده انگار:-"
فکر کنم یکم اینور اونور اعلام میشه. اکثر این بازیا که نزدیک زمانه لانچ میشه تاریخ نسخه اروپا هم میدن.

s0h3ill

کاربر سایت
Apr 21, 2006
847
نام
s0heill
اگه کسی تا الان نتونسته يه بازی نقش آ فرینی رفته باشه یا تموم کرده باشه دیگه فک نکنم بتونه الان شروع کنه به علاقه مند شدن به این سبک،.چون بازیهای بسیار ناب و عالی رو در گذشته از دست داده،.مثل سری FF یا Kingdom Hearts,Dragon Quest,Elder Scrolls,Mass Effect,Fable,Ys,Persona,بعید میدونم بتونی علاقه مند بشی الان،.:|

Sent from my C5302 using Tapatalk

Danteppc

کاربر سایت
Dec 29, 2008
995
سلام داداش مهیار !!
ببین اصلا این بازی disagea قضیش فرق داره اینه که معتاد کننده است شدید بخدا گیرشم هنوز !
4اش رو روی ps3 رفتم !
این 3اش هم تازه برای ویتا خریدم خدایی عشق و حاله من fire emblam رو هم بازی کردم نسخه ی wii رو اونم خدا هست ولی خدایی disaea بیشتره !
باور میکنی با این پسندی که توی Jrpg ها داری مطمعتم معتادش میشی خدا وکیلی به ویدیو ها اتکا نکن بازی کنی نمیتونی ول کنی خیلی خیلی اعتیاد آوره و خیلی مکانیزم باحالی داره !

ارزش خرید : 10000000000000 میباشد !
باید یک نسخش رو بازی کنی تا بفهمی !
حالا که اینطوره حتما لازم شد بگیرم. فکر کنم خوراک free time نوروز باشه :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر