بازی های رایانه ای چه هدفی را دنبال می کنند ؟

ARTH4S

کاربر سایت
Jul 28, 2013
18
نام
Has S san
موافقم باهات

بخاطر همین این متن نوشتم تا کمی همه ماهایی که این متن میخونیم فکر کنیم اما قبول کن خیلی ها اصلا تا حالا از این جهت به بازی ها کامپیوتری نگاه نکردن

حتی یادمه یه بازی خیلی قدیمی به اسم دلتا فورس 2 بود به ایران حمله میکرد و دشمن ها ایرانی هایی بودن که میگفتن الله اکبر و به فارسی میگفتن حمله کنید و ما باید میکشتیمشون

و بی جهت مثل بعضیا شوروی ( که حتی سال 1320 به ایران حمله کرد ) کبیر خطاب نکنیم و بقیه رو مقصر بدونیم

درسته که شوروی هم جنایاتی رو مرتکب شده الآن هدف ما از زدن این تاپیک بحث در مورد اثرات و اهداف بازی هاست که بیشتر شامل آمریکا میشه تا شوروی!.درضمن این که شما میاید جنایات این کشور رو میگید اینم باید بدونید که شوروی کارهایی (بسیار سازنده) برای ایران کرده که اینجا نمیشه بهش اشاره کرد.

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
درسته که شوروی هم جنایاتی رو مرتکب شده الآن هدف ما از زدن این تاپیک بحث در مورد اثرات و اهداف بازی هاست که بیشتر شامل آمریکا میشه تا شوروی!.درضمن این که شما میاید جنایات این کشور رو میگید اینم باید بدونید که شوروی کارهایی (بسیار سازنده) برای ایران کرده که اینجا نمیشه بهش اشاره کرد.

در باب اثرات و اهداف پنهان بازی میشه به افکار فراماسیونری اشاره کرد

مثلا در بازی Call Of Duty:MW3 مراحل نخستین بازی (مرحله ی Black Tuesday) درحالیکه در خیابان وال استریت جنگ در حال روی دادن است… به ساختمانی وارد میشید که نماد هرم و چشم جهان بین در سراسر این ساختمان به چشم میخورد

Freemasonery%20in%20COD(MW3)%20jc313.ir%20(3).jpg

این یکی از اصلی ترین نمادهای فراماسونرهاست که در این بازی مشاهده میکنید!

و خیلی از این چیزا تو بازیا هست که اگه بخواید میتونم بزارم از توهین به قرآن گرفته تا علائم شیطان پرستی و .........

تبلیغ برای کشور ایالات متحده ی آمریکا:|
اینا چیه که شما الکی اومدید نوشتید چمی دونم آرماگدون و اعتقاد و .... هدف تمامی فیلیم های هالیوودی و بازی های رایانه ای تبلیغ برای آمریکائه .

نمونه بارزش هم عوض کردن تصور مردم از جنگ جهانی دومه.در جنگ جهانی دوم(شروع در ۱۹۳۹) و قتیی که ارتش سرخ شوروی بعد از پیروزی در استالینگراد(1943) به سمت آلمان حرکت کرده بود و تقریبا نیمی از سرزمین های آلمان رو فتح کرده بود(1944) دیگه نه امیدی به آلمان بود نه به ابتالیا یعنی چنگ تمام شده بود و کل افتخار جنگ هم مال اتحاد جماهیر شوروی بود اما آمریکا و قتی دید که آلمان نازی داره شکست میخوره وارد جنگ شد و به ساحل نرماندی حمله کرد(1944) ارتش سرخ هم سرانجام در تاریخ۱۶ ژانویه ۱۹۴۵ برلین رو فتح کرد و جنگ تموم شد وآلمان هم تسلیم شده بود که آمیرکا در 8 ماه بعد یعنی ۶ آگوست 1945 به دلیل سرعت ژاپن در پیشرفت های علمی و صنعتی برای کاهش این سرعت ,این کشور رو بمب باران اتمی کرد.

اما به لطف بازی هایی چون cod و فیلم هایی چون نجات سربازان رایان و هزاران هزار فیلم و بازی دیگه هر وقت اسم جنگ جهانی دوم میاد همه یاد آمرکا و افتخار و ساحل نرماندی می افتن. هیچکس یاد اتحاد جماهیر شوروی کبیر و افتخاراتش بخصوص در استالین گراد نمی افته. هیچ کس یاد جنایتی که آمریکا در ژاپن مرتکب شد نمی افته . این اثر بازی ها و هدف بازی هاست نه آرماگدون و آخر الزمان و و چرت و پرت.

دیدی اینا هست فقط یه نفر که چشمشو رو به واقعیت بسته راحت میگه چرت و پرت ( عکس بالا نگاه کن )

پس دیگه این حرف نزن

شوروی . انگلیس . آمریکا از قدیم دشمن ایران بودن دشمن دشمنه خوب و بد نداره یکی با آب زیر کاهی کارشو میکنه یکی میاد کنف یکون میکنه پس معنایی نداره به دشمن ایران بگیم (( کبیر ))

نه آمریکا دوست ایرانه نه انگلیس نه شوروی ( چه تزاری چه کمونیستی ) . شوروی که غیر از اونایی که گفتم از سال 1200 تا 1300 حداقل 5 تا جنگ بزرگ با ایران کرده از 1300 به بعد هم که قبلا گفتم چه جنایت هایی کرده همون کشتن 22 هزار سرباز لهستانی تو منطقه کاتین برای چسبیدن ننگ روی پیشونیش برای همیشه کافیه ( اونم ادعا متفقین بودن بعد کشتن نیرو ها متنقین )

ARTH4S

کاربر سایت
Jul 28, 2013
18
نام
Has S san
در باب اثرات و اهداف پنهان بازی میشه به افکار فراماسیونری اشاره کرد

مثلا در بازی Call Of Duty:MW3 مراحل نخستین بازی (مرحله ی Black Tuesday) درحالیکه در خیابان وال استریت جنگ در حال روی دادن است… به ساختمانی وارد میشید که نماد هرم و چشم جهان بین در سراسر این ساختمان به چشم میخورد

Freemasonery%20in%20COD(MW3)%20jc313.ir%20(3).jpg

این یکی از اصلی ترین نمادهای فراماسونرهاست که در این بازی مشاهده میکنید!

و خیلی از این چیزا تو بازیا هست که اگه بخواید میتونم بزارم از توهین به قرآن گرفته تا علائم شیطان پرستی و .........

دیدی اینا هست فقط یه نفر که چشمشو رو به واقعیت بسته راحت میگه چرت و پرت ( عکس بالا نگاه کن )

پس دیگه این حرف نزن

شوروی . انگلیس . آمریکا از قدیم دشمن ایران بودن دشمن دشمنه خوب و بد نداره یکی با آب زیر کاهی کارشو میکنه یکی میاد کنف یکون میکنه پس معنایی نداره به دشمن ایران بگیم (( کبیر ))

نه آمریکا دوست ایرانه نه انگلیس نه شوروی ( چه تزاری چه کمونیستی ) . شوروی که غیر از اونایی که گفتم از سال 1200 تا 1300 حداقل 5 تا جنگ بزرگ با ایران کرده از 1300 به بعد هم که قبلا گفتم چه جنایت هایی کرده همون کشتن 22 هزار سرباز لهستانی تو منطقه کاتین برای چسبیدن ننگ روی پیشونیش برای همیشه کافیه ( اونم ادعا متفقین بودن بعد کشتن نیرو ها متنقین )

دیگه کم کم لحن صحبتت داره ترسناک میشه و من به بحث ادامه نمیدم:-s

نظرم در موردت چیزه دیگه ای بود اما این سایتی که عکسو ازش گرفتی نظرمو نسبت بهت عوض کرد و الآن دقیقا میدونم دارم با چه آدمی بحث میکنم

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,446
نام
علی
ساده انگارانه ترین حالت ممکن!

شما با توهمات پیچیده انگارنتون! ساده ترین چیزو انقد پیچیدش میکنید که آخرش خودتونم نمیدونید چی شد!!! میشه مثه نظریه ی نسبیته آلبرته بزرگ که گف: از وقتی دیگرون از سر کولش رفتن بالا...:|

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
شما با توهمات پیچیده انگارنتون! ساده ترین چیزو انقد پیچیدش میکنید که آخرش خودتونم نمیدونید چی شد!!! میشه مثه نظریه ی نسبیته آلبرته بزرگ که گف: از وقتی دیگرون از سر کولش رفتن بالا...:|

تا حالا درباره نظریه عوام و هژمونی چیزی اصلا به گوشت خورده

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,446
نام
علی
تا حالا درباره نظریه عوام و هژمونی چیزی اصلا به گوشت خورده

دوست عزیز, این توهماتی که شما در حال حاضر درش دست و پا میزنید رو من چندین سال پیش ازش در اومدم و باید بگم بله, شنیدم!
بزار یه داستانی برات بگم! سر کلاس نشسته بودیم که معلم گف: یه دانش آموزی هست که همیشه نمرش تو درس زبان بده ولی سره یکی از امتحانات زبان, نمره ی خیلی خوبی میگیره! فکر میکنید چجوری این نمره رو گرفته؟ از یه کلاس 15 نفری, 14 تاشون که یکیشونم خود من باشم رفتیم برا تقلب! ولی فقط یکی از این جمع گفت که آقا شاید درس خونده!!! میبینی! به همین سادگی با یه جمله و یه سوال, ذهنیت کلی آدم رو تغییر داد! این مساله ای هم که شما دنبالشی, دقیقا همینه! یکی یه قصه ای تعریف کرده و شما هم بیش از حد جدی گرفتیش!!!

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
دوست عزیز, این توهماتی که شما در حال حاضر درش دست و پا میزنید رو من چندین سال پیش ازش در اومدم و باید بگم بله, شنیدم!
بزار یه داستانی برات بگم! سر کلاس نشسته بودیم که معلم گف: یه دانش آموزی هست که همیشه نمرش تو درس زبان بده ولی سره یکی از امتحانات زبان, نمره ی خیلی خوبی میگیره! فکر میکنید چجوری این نمره رو گرفته؟ از یه کلاس 15 نفری, 14 تاشون که یکیشونم خود من باشم رفتیم برا تقلب! ولی فقط یکی از این جمع گفت که آقا شاید درس خونده!!! میبینی! به همین سادگی با یه جمله و یه سوال, ذهنیت کلی آدم رو تغییر داد! این مساله ای هم که شما دنبالشی, دقیقا همینه! یکی یه قصه ای تعریف کرده و شما هم بیش از حد جدی گرفتیش!!!

سفسطه میدونی چیه پس ازش استفاده نکن

Jackdaw

کاربر سایت
Dec 19, 2013
1,174
نام
محمّد
اون قدیما حدود 12سال پیش بازیهای اکثرا جنبه ی سرگرمی و تفریح داشتن..یه چندسالیه که در کنار سرگرمی با نوشتن سناریو های منطقی وهدف دار یک طرز فکر و یک نگرش رو میخان در گیمر القا کنن.. ...الان مثلا اکثر گیمرها با در دست گرفتن کنترل Assassin ها حال میکنن(از جمله خود من) ولی اگر به فلسفه ی وجودیه این فرقه نگاه کنید(رجوع کنید به کتاب تاریخ اسماعیلیان=نوشته ی برنارد لوئیس) متوجه میشید که این فرقه در اثر یک انحراف در تفهیم دین به وجود اومده..اگر یک گیمر 10-12ساله باشید و برید سراغه Assassin's Creed این چیزا براتون مهم نیست ولی اگر دوتا کلاس و دوتاکتاب بیشتر مطالعه کرده باشید سعی میکنید درحین بازی کردن به اون طرز فکر و هدفی که سازندگان به دنبالشن برسید و این وسط کسی موفقه که این اهداف رو کشف کنه و باعث نشه روی طرز فکرش تاثیر بزارن..

مثال دیگه..از همون نسخه ی اولیه ی Call OF Duty برنده ی میدان ایالات متحده بوده..این القا که آمریکا در هرشرایطی منجیه دنیاست رو به وفور تواین سالها تو بازیهاشون دیدیم..این تکرار و تداوم در القای همچین نکاتی باعث میشه یه عده به شدت فریب بخورن و همونطور که قبلا گفتم عقلشون رو بدن دست سازندگان و کورکورانه قضاوت کنن...

این دوتا مثالو زدم که بگم بازی های این دوره زمونه 90درصد از دو بخش تشکیل میشن..یکیش همیشه مثبته و اون سرگرم شدنه گیمره و بخش دیگر مثبت یامنفی بودنش به دست خود گیمر رقم میخوره..من با بازی کردن عنوانی که TellTale ساخت و اسمش The Walking Dead بود بسیار لذت بردم و جزو خاطره انگیز ترین بازیهای دوران گیمریم میدونمش ولی این مقوله که آخر الزمان به سبک آمریکائی قراره پراز زامبی باشه رو به هیچ وجه قبول ندارم..پس با وجود منفی بودن بخش دوم بازی رو برای خودم مثبت جلوه دادمl-)

شرمنده فلسفی شد یه ذره...:d

• Like
Reactions: ehsanservat

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
اون قدیما حدود 12سال پیش بازیهای اکثرا جنبه ی سرگرمی و تفریح داشتن..یه چندسالیه که در کنار سرگرمی با نوشتن سناریو های منطقی وهدف دار یک طرز فکر و یک نگرش رو میخان در گیمر القا کنن.. ...الان مثلا اکثر گیمرها با در دست گرفتن کنترل Assassin ها حال میکنن(از جمله خود من) ولی اگر به فلسفه ی وجودیه این فرقه نگاه کنید(رجوع کنید به کتاب تاریخ اسماعیلیان=نوشته ی برنارد لوئیس) متوجه میشید که این فرقه در اثر یک انحراف در تفهیم دین به وجود اومده..اگر یک گیمر 10-12ساله باشید و برید سراغه Assassin's Creed این چیزا براتون مهم نیست ولی اگر دوتا کلاس و دوتاکتاب بیشتر مطالعه کرده باشید سعی میکنید درحین بازی کردن به اون طرز فکر و هدفی که سازندگان به دنبالشن برسید و این وسط کسی موفقه که این اهداف رو کشف کنه و باعث نشه روی طرز فکرش تاثیر بزارن..

مثال دیگه..از همون نسخه ی اولیه ی Call OF Duty برنده ی میدان ایالات متحده بوده..این القا که آمریکا در هرشرایطی منجیه دنیاست رو به وفور تواین سالها تو بازیهاشون دیدیم..این تکرار و تداوم در القای همچین نکاتی باعث میشه یه عده به شدت فریب بخورن و همونطور که قبلا گفتم عقلشون رو بدن دست سازندگان و کورکورانه قضاوت کنن...

این دوتا مثالو زدم که بگم بازی های این دوره زمونه 90درصد از دو بخش تشکیل میشن..یکیش همیشه مثبته و اون سرگرم شدنه گیمره و بخش دیگر مثبت یامنفی بودنش به دست خود گیمر رقم میخوره..من با بازی کردن عنوانی که TellTale ساخت و اسمش The Walking Dead بود بسیار لذت بردم و جزو خاطره انگیز ترین بازیهای دوران گیمریم میدونمش ولی این مقوله که آخر الزمان به سبک آمریکائی قراره پراز زامبی باشه رو به هیچ وجه قبول ندارم..پس با وجود منفی بودن بخش دوم بازی رو برای خودم مثبت جلوه دادمl-)

شرمنده فلسفی شد یه ذره...:d

درسته باهات موافقم

تو پست 9 هم گفتم که روی همه تاثیر داره حتی من عکس کاور بازیو دادم روی تیشرت چاپ کنن

حالا این تاثیرات باور کردن قدرتمند بودن یه کشوره یا فراماسونری . دینی و ..... هست تو بازی رزیدنت اویل 6 جایی که مقصر بود تو آفریقا جنوبی قرآن افتاده رو زمین این نشون میده یعنی این افراد خطا کار مسلمان بودن یا تو بازی Assassin's Creed تو یه نسخه از بازی دیدم پرچم این گروه نوشته علی پس این باور به وجود میاد تروریست ها شیعه هستن و همین شم جهان بین تو خیلی از بازیا اومده که نماد شیطان پرستاس و ......

حالا کاری ندارم 2 تا بچه 13 ساله که هنوز به بلوغ نرسیدن فکر میکنن بقیه مثل خودشون ساده لوح هستن و هیچ چیزی درک نمیکنن مثال میزنن در حد سفسطه بچه ها سوم دبستان

BatmanGame

Only DC
کاربر سایت
Jun 7, 2011
1,600
نام
Omid
2 تا بچه 13 ساله ...
جالبه ، کافر همه را به کیش خود پندارد ...
____
شما چه بازی کنید ، چه نکنید _ چه متوجه این علائم باشید و چه نباشید و هر دیدی که داشته باشید ، سازنده ها کار خودشون رو میکنن و عقاید و حرفهای شما پشیزی برای اونها و من و امثال من ارزش نداره پس بهتره خودتونو جور دیگه ای سرگرم کنید و سراغ بازی نرید !
کلا اینقدر آدم بی خیالی هستم که نه چیزی روم تاثیر بذاره ، نه تاثیر گذار باشم و نه برام مهمه کی چیکار میکنه
شما هم مشغول باش ایشالا موفق میشی !
____
من دیگه حرفی ندارم بزنم تو این ترد

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,766
نام
مراد حلیمی
من نميدونم اگر قرار نظرات رو با جوابهايي مثل "ساده انگارانه" يا "٢ تا بچه ١٣ ساله" پاسخ بديم چه نيازي به زدن تاپيك و بحث وجود داره.....اين كه نشد بحث و انجمن ميشه به زور يه نظري رو تحميل كردن

+

در مورد فريميسني و اين حرفا هم اين چيزا رو تو خود امريكا(كه حضور داشتم و دارم) ملت در موردش نه ميدونن و نه ميخوان بدونن و تجربه نشون داده فقط كشورهايي مثل كشور ما كه يجورايي ميخوان گناهان و زشتي ها و كلا نكات منفي دنيا رو بندازن سر برخي كشورها اين مسايل رواج داره......
و چون پايه اثبات شده نداره ميشه تا ابد بسطش داد(فلاني عطسه كرد اين نشون ميده ميخوان مسلمونا رو بكشن دلارو فلان جور تا كني ايت علامت ميشه و ......)

در مورد مثلا cod هم يه لحظه فكر كنين ساخت مثلا تركيه بود طبيعي بود كه ميومد ارتش تركيه رو تبليغ مي كرد مال ايران بود هميشه ارتش ايران پيروز ميشد:d حالام ساخت امريكاس و طبيعيه اين اتفاق بيفته
يارو داره در مورد ارتش كشور خودش بازي ميسازه بعد شكستشو نشون بده؟:d(شما تو كدوم فيلم ايراني ديدي ارتش ايرانو خبره نشون ندن و اخرش هم شكت بخورن/:))

+

در نتيجه بازيتو انجام بدين و لذت ببرين ....اينم بدونين بازيها ٩٠ درصدشون سرگرمي رو دنبال مي كنن و در درصد مواقع هم يا تبليغات عادي يا پيامهاي فلسفي هست(فراميسيني هم باشه اكثرا فقط خريداراي ايراني شون متوجه خواهند شد:))

.

• Like
Reactions: ehsanservat

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر