گزارش بازی جنجالی که نینتندو و مایکروسافت اجازه انتشار آن برای پلتفرم‌هایشان را نمی‌دهند!

MJ_KING

کاربر سایت
Sep 14, 2023
359
نام
محمد جواد جعفری
بازی Christmas Massacre یک عنوان در سبک ترسناک است که با آرت استایل بازی‌های پلی استیشن 1 توسعه داده شده است و در تاریخ 17 نوامبر یا به عبارتی 26 آبان، «فقط برای کنسول‌های پلی استیشن» عرضه خواهد شد؛ وقتی از توسعه دهنده بازی سوال شد که چرا بازی فقط برای پلتفرم سونی عرضه میشود پاسخ جالبی داد.

Christmas-massacre-1024x638-1-300x187.webp

استودیو Puppet Combo با انتشار تریلر این بازی عجیب و غریب اعلام کرد که اثر جدید آنها فقط برای پلی استیشن منتشر خواهد شد، چرا که نینتندو و مایکروسافت اجازه انتشار آن، بر روی پلتفرم‌هایشان را نداده‌اند.

تریلر این بازی که در X (توئیتر سابق) منتشر شده، بازیکن را نشان می‌دهد که در نقش بابانوئل و با استفاده از چاقو و شعله‌افکن، کودکان مدرسه‌ای و راهبه‌ها را به قتل می‌رساند!

هر سه پلتفرم دارای بازی‌های بسیار خشن مشابه می‌باشند و نمی‌شود با قاطعیت گفت که دلیل اجازه ندادن مایکروسافت و نینتندو به توسعه دهندگان، خشونت افسار گسیخته آن باشد.

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,970
نام
احمد
تفاوت پلتفرمه :D در مورد EA ما با یک سیستم جنایتکار تروریستی طرف هستیم، پس "اپسیلون" حقانیتی نمیشه برای پیاده کردن اراده اش قائل شد (همون داستان ای اِی پس) و اصن باید در صورت امکان زد و خود سیستم رو با قهوه ته چاه، یکی کرد :D

اما در یک جامعه با حداقل مکانیزم های دموکراتیک، فکر کنم میشه اول ازادی داد، و بعد بر اساس ظرفیت هر گروه، اون ازادی رو تمدید یا تحدید کرد...

*** ازادی بیان تا زمانی میتونه به گروهی تعلق بگیره، که اون گروه خودش "ازادی بیان" و دیگر ازادی های جامعه رو ازشون سلب نکنه... این دیگه میشه جز قوانین پایه برای اینکه جامعه تبدیل به جنگل نشه (برعکس دور و اطراف ما که خیلی وقته شده، چون "دولت" نتونست به درستی اوضاع رو مدیریت و گروه های شر رو خنثی کنه)

***خط قرمز باید قبلش ازادی وجود داشته باشه، تا "خط قرمز" اصن معنی پیدا کنه، وگرنه میشه سد، محدودیت، نه "خط قرمز" که ماهیتی متفاوت نسبت به سد یا محدودیت داره... و فقط در یک "ازادی" معنی پیدا میکنه...
ببین در تئوری حرفت درسته و ای کاش در عمل هم درست میبود اما متاسفانه حداقل طبق چیزی که من دارم میبینم خیلی گارانتی نداره در عمل :D
شما الان آمریکا رو ببین، تقریبا منطبقه با این سیستم مد نظرت. یعنی تقریبا همین قضیه آزادی تا قبل عمل رو دارن. حالا این سیستم در چند سال اخیر به قطبی ترین وضعیت مدرنش می شه گفت رسیده. شدن دو دسته که اونا به اینا می گن شما فاشیستین، اینا به اونا می گن شما کمونیستین :D هر دو هم سعی در خفه کردن گروه مقابل دارن. حالا الان اگه یهو توازن کج بشه به سمت یکی از اینا، چه گارانتی هست که اون یکی رو با تکنیک آزادی تا قبل عمل خفه ش نکنن؟شما وقتی یه خط قرمزی قائل بشی (هر خط قرمز دلخواهی) خب قاعدتا اونی که بیاد سر کار و قدرت بگیره به خواست خودش تکون می ده اون خط رو. چطور می تونی ضمانت کنی سواستفاده پیش نمیاد در حالی که تو همین آمریکای دموکراتیک که خیلی هم بالاتره از حداقل های دموکراسی می شه دید کم و بیش این قضیه خفه کردن رو (از هر دو سمت حالا یکی بیشتر یکی کمتر)؟
حتی در ابتدای EA هم یه برهه خیلی کوتاهی این چند دستگی وجود داشت و همه میومدن حرف می زدن ولی خب زور یه عده ناگیمر(خوانده شود ناانسان) چربید به بقیه و خط رو بردن اونجا که می خواستن. در واقع مشکل من با خود این خط پیشنهادی نیست، همونطور که گفتم مشکلم با اینه که نمی شه حتی در جامعه دموکراتیک ضمانت کرد عدم سواستفاده ش رو، چون هر چقدر هم شما بر خرد جمعی متکی بشی بالاخره یه جاهایی به صورت مقطعی این خرد جمعی می ره سمت خریت :D حالا اگه شما سیستمت رو کامل باز بزاری می شه گارانتی کرد که بعدا دوباره بر می گرده به جای درست بدون اینکه فاجعه غیرقابل جبرانی رخ بده، اما وقتی راه برای خفه کردن گزاشتی (حتی اگه برای خفه کردن امثال EA بوده باشه) ممکنه (هر چند با احتمال کم) یه فاجعه ای رخ بده که زندگی چندین نسل رو تباه کنه. در واقع راه حل بنده ریاضیه :D در عین تاسف، از دست رفتن تعداد محدودی جون ارزشمند آدم های بیگناه رو تحمل می کنیم ولی عوضش به صورت قطعی از بروز یه فاجعه ای که میلیون ها آدم رو در چندین نسل بدبخت می کنه جلوگیری می کنیم...

حالا میگی آزادی بیان تا موقعی که جلوی آزادی بیان بقیه رو نگیره، خب برو جلوی هر کی آزادی بیان رو گرفت بگیر چرا اونایی که فقط حرف زدن رو هم می خوای خفه کنی؟(هر چند موافقم با ذات حرفت)

پ.ن: در همین راستا اشاره کنم به توییتی که چند وقت پیش سازمان ملل زد با این مضمون که حرف از نارنجک می تونه خطرناک تر باشه :D اینا رو من دیدم که از راه حل پیشنهادیت می ترسم...

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,638
نام
Mehrdad
حتی در ابتدای EA هم یه برهه خیلی کوتاهی این چند دستگی وجود داشت و همه میومدن حرف می زدن
اول این رو بگم، خیر :D در هیچ جای تاریخ EA چند دستگی وجود نداشت، همون موقع تک تک طرفداران "زندگی ازاد و نورمال" در صورت ابراز عقیده، در ثانیه حذف میشدن، جدی به نظرم خیلیا تاریخ EA رو دقیق نمیدونن و برای همین این اشتباه ها تو تحلیل ها وجود داره، اقا EA یک اذ-ان گو رو صرفا چون یه سری جاهای خاص هم اواز خونده بود، تیکه تیکه کرد، و برد تو بیابون پخش کرد... پس این مثالت که رد شد و هیچی :D

اما در مورد امریکا، ببین این تاپیک که قرار نیست مسائل 8 میلیارد و اندی انسان رو حل کنه، اگه شدنی بود که همین چند هفته پیش یک عده "کثافت" بچه ادم رو تو فر نمیپختن و طرفدارهای خجالتی وقیحش براش دست نمیزدن (همون طرفدار هایی که خ ندارن در فضای مجازی اصلی، اشعارشون رو بازگو کنند چون میدونند چه نتیجه ای داره، یا به طور عملی برند از رفیقاشون در Ground Zero دفاع کنند و اوج هنرشون روضه خونی در جایی مثل اینجاست :D)، بحث خیلی پیچیده است و در اینده تو یک تاپیک دیگه ادامه میدیم :D

*صرفا فعلا بگم، در نهایت وجود "ازادی" قبل از عمل به شدت بهتر از بودن "محدودیت" قبل از عمله، خیلی بحث گسترده است و نیازه که خیلی بیشتر در موردش فکر و تحقیق کنیم ببینیم دقیقا چی به چیه...

**چاقو دست رو میبره، اما این دلیل کافی برای عدم استفاده از چاقو نیست...

آخرین ویرایش:

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,049
نام
سهند
اوه اوه چقدر بحث کردین چقدرم بحث جالبی پیش اومده باید بخونم حتما .
به نظر من هرکسی مختاره هرکاری میخواد انجام بده یعنی بیشتر بستگی به هرفردی داره . زیاد نمیخوام بحث رو باز کنم ولی شاید یه نفر پیدا بشه که از انجام دادن این بازیها لذت ببره . میشه ازون بالاتر مثال بزنیم هستن آدمای زیادی هستن که روح و جنبه متافیزیکشون با گناه از هر نوعی ، تکبر ، بددهنی و توهین ، پرخوری ، خشونت بالا و ... تغذیه می‌کنه و جهان بر این اساس بهشون پاداش میده و اصلا چیز عجیبی نیست . ولی خب کودکان در سن رشد شاید اصلا آگاه نباشند از وجود این ابعاد و بازیهای خشن و خارج از عرف باعث افسارگسیخته شدن ناخودآگاه ، ایگو ، همزاد ، روح یا هرچیزی که اسمشو می‌ذارید میشه که این می‌تونه خیلی خیلی خطرناک باشه . اما همون میدونیم که پاداش کار بد بالاتر از کار خوبه وگرنه وضع جهان این نبود که هست .
شاید سوال پیش بیاد که چرا مدیاهای رادیکالی روی همه تاثیر مخرب نداره یا اصلا چرا بعضی ها نمیتونن چنین چیزیو قبول کنن و باهاش سرگرم بشن که باز برمیگرده به تفاوت در فطرت آدما که علوی باشند یا سفلی .
مشکل دنیای ما اینه که بهمون گفتن این باشید نه اینکه برید پیدا کنید که چی هستید.

آخرین ویرایش:

Muhammadreza

The High Priest of Chaos
Gold User
Oct 24, 2020
290
نظر نامحبوب: هیچ خط قرمزی نباید برای ترویج فکر و آزادی بیان وجود داشته باشه؛ فردی که به بلوغ ذهنی رسیده که مسئولیت تمام اعمالش با خودشه، فردی هم که به بلوغ ذهنی نرسیده، مسئولیتش با قیمشه. پس به عنوان مثال برای کودکان و افراد زیر سن قانونی، این وظیفه و مسئولیت قیمشونه که محتواهایی که اونا قراره مصرف کنن رو بررسی کنه و مانع از مصرف محتواهای مخرب توسط اونها بشه.​

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر