خبر رسمی بازیهای استارفیلد، Hi-Fi Rush و Sea of Thieves برای PLAYSTATION 5 عرضه خواهند شد

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,584
واقعا من حرف این دوستانی که نگران بی رغیب موندن سونی هستن رو نمی فهمم. دقیقا کدوم رقابت؟ مثلا مایکروسافت تو این دو نسل چه رقابتی کرده؟ غیر از زدن زیر میز و گرد و خاک به پا کردن و باز کردن راه سودجویی برای سونی دقیقا چه کرده؟

حالا رقیب که پیدا می شه ولی شما فکر کن نشه. زمین خالی بهتر از رقابت با چنین رقیبیه.

مایکرو رو با سگا و دریمکست مقایسه می کنن. هر کی این کار رو از روی غفلت می کنه که هیچ ولی اگه از روی آگاهیه خدا ازش نگذره😂 جدا با سگا مقایسه می کنید؟ سگا از کنسول سازی رفت چون پول نداشت بازی داشت و خلاقیت. مایکرو داره میره چون هیچی تاکید می کنم هیچی جز پول نداره
رقیب حتی یه شیر بی یال و دم و تیم اسگلان فیل و دوستانش بهتر از نبودنش هست. همین که پلاس انقدر خوب شده و بازی های زیادی پیدا کرده سر صدقه گیم پس بوده. درسته گیم پس از اولش یه کار مزخرف و بدبختی واسه ماکروسافت آورد و سونی هم این رو میدونست ولی بازم نمیخواست همون تعداد مشتری که واسه گیم پس ممکن بود از دست بده.

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,822
مدیریت ایکس باکس رو شیش ماه بدن به من کاری میکنم ps5 حذف بشه:D اول کل بازیهاش از جمله کال اف دیوتی انحصاری باید باشه . حتی برای pc هم نباید هیچ کدومشون عرضه بشه . اون وقت میبینید فروش xbox چقدر زیاد میشه . وقتی ببینید برای تجربه این بازی به ایکس باکس نیاز دارید مجبورید این کنسول رو تهیه کنید .
الان سونی کل بازی هاش رو همزمان برای pc عرضه کنه خیلی ها سمت کنسول نمیرن و بازی ای که روی pc موجوده با کیفیت بهتر روی کامپیوتر تجربه میکنن .

اما میبینید که last 2 بعد از ۴ سال هنوز روی pc عرضه نشده یا spider 2 تا دو سال دیگه هم روی pc نمیاد و همین باعث میشه برای تجربه این بازی مجبور بشیم کنسول سونی رو تهیه کنیم .

آخرین ویرایش:

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
مدیریت ایکس باکس رو شیش ماه بدن به من کاری میکنم ps5 حذف بشه
حالا شما رحم داشته باش بزار سونی یک سال دیگه باشه، من چنتا بازی هست نتونستم هنوز برم! شما با این قدرت تخریب و خذف، به نظرم در دولت انقلابی استخدام شو و وعده بیست و پنج ساله رو سریعتر به عمل برسون!!

franticfixer

کاربر سایت
Mar 5, 2011
395
خیلی هم خوب شد اتفاقا.
مگه مایکرو رقابت درست و حسابی میکرد که حالا سونی بی رقیب شده باشه؟ خرید کل صنعت بازی، انحصاری کردنشون و خیرات بازی به قیمتی که هیچ رقیبی نتونه انجامش بده کجاش یه رقابت سازندس؟؟؟
وقتی بدون رقیب موندن بد که همه رقبا بهترین محصولاتشون رو ارائه بدن و با عرضه بهترین کیفیت، مشتری رو جذب کنن- اینی که ما دیدیم اسمش هر چیزی بود جز رقابت

.
حالا زمان بهتون ثابت می‌کنه. من خودم پلی استیشن دارم و سویچ، اکس باکس هم فقط ۳۶۰ داشتم. ولی همون خریدن و شلوغ بازی و انحصاری کردن و این داستانها سونی رو رو پنجه پاش نگه می‌داشت. کلا بی رقیب بودن توی بازار خیلی بده، باعث افت کیفیت میشه. مخصوصا که الان هم هیچ کمپانی دیگه ای تو شرایطی نیست که بخواد کنسول پرهزینه بسازه وارد این بازاری بشه که سونی قبضه کرده. ولو شاید شرایطش رو داشت که اونا هم قبلاً تلاش کردن با استیم ماشین و شکست خوردن و بعیده دوباره امتحان کنند.

• Like
Reactions: ps3_360_wii

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
رقیب حتی یه شیر بی یال و دم و تیم اسگلان فیل و دوستانش بهتر از نبودنش هست. همین که پلاس انقدر خوب شده و بازی های زیادی پیدا کرده سر صدقه گیم پس بوده. درسته گیم پس از اولش یه کار مزخرف و بدبختی واسه ماکروسافت آورد و سونی هم این رو میدونست ولی بازم نمیخواست همون تعداد مشتری که واسه گیم پس ممکن بود از دست بده.
شما صرفا یه جمله که رقیب خوبه رو ملکه ذهن کردی و می گی.
چرا رقیب خوبه؟ چون باعث میشه شما تلاش بکنی و محصولتو بهتر کنی. این در شرایط عادی درسته.

حالا اگه رقیبت رقابتش رو بر اساس بهبود کیفیت نزاره و شروع کنه به کارای عجیب غریب کردن و منکوب کردن تو چی؟

مایکرو بازی نمی سازه پابلیشر می خره. یعنی به جای جنگ بازی داره رقابت رو می بره رو جنگ پول

پاسخ به لین رقیب دیگه نمی تونه کیفیت باشه . نکته اینه عزیزم

اگر رقابت فقط در زمینه پول کشیدن از مشتری رفت چی؟ اگر رقابت به جای کیفیت صرفا عوض کردن زمین بازی و ... بود چی؟

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,843
نام
مهراد
میبینم هی از رقیب و رقابت میگید اینجا. به نظرم یه موردی رو اشتباه متوجه شدید. سونی اگر ایکس باکس وجود نداشته باشه نمیاد به نیل دراکمن و کوری بارلوگ بگه: خب دوستان، مایکروسافت مرد حالا به جای آی پی پولاریس برید یک نسخه جدید از برداشت توت فرنگی بسازید و کامیونیتی پلی استیشن باید و حتما اینو بخرن چون همینه که هست! اتفاقا ابدا اینجوری نیست و یک رقابت داخلی بین خود استودیو ها هست با بهترین های سکند پارتی (مثل کوجیما پروداکشن) و ثرد پارتی (مثل اسکوار) که باعث میشه همیشه پلی استیشن استودیوز عنوانی بسازن که بزرگتر از بازی های قبلی خودشون و همکاراشون باشه. از این بابت خیالتون راحت.

اما اینکه بازی ها بشه 100 دلار و قیمت عناوین و کنسول و سخت افزار گرون بشه، بستگی به رقیب داره و شرکا. مثلا تیک-تو با عنوان GTA VI و اون فروش فرای تصوری که قرار بکنه، بازی رو بکنه 99 دلار برای نسخه استاندارد هم، ملت میخرن. یا اکتیویژن با COD بعدی و EA Game با FC بعدی، میتونن بدون مشکل بازی ها رو گرون کنن و سونی هم از نبود رقیب استقبال کنه و بازیو گرون کنه. یا سخت افزار نسل بعدی رو به جای 499 دلار 699 دلار به فروش برسونه یا دسته 69 دلاری رو 89 دلار عرضه کنه و چون اینجا دیگه رقیبی نیست که با عرضه چیزی با قیمت کمتر مخاطب رو جذب کنه.

مایکروسافت یه ناشر میشه که بازی هاشو برای همه پلتفرم ها عرضه میکنه پس مایکروسافت هم از گرون شدن بازی ها استقبال میکنه.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,195
نام
ماکان
مدیریت ایکس باکس رو شیش ماه بدن به من کاری میکنم ps5 حذف بشه:D

مشکل اینه که نگرش مدیران مایکروسافت هم دقیقا همین بود و مشخصا همین تصور اشتباه هم اون هارو به این ورطه انداخت. تو ایمیل هایی که سر همون جریان دادگاه لو رفت یکی از همه جالب تر بود، که معتقد بودن باید پول زیاد خرج کنن تا سونی رو از رقابت بندازن بیرون! همین تصور هم باعث شد این همه ناشر بخرن و فکر کنن این پول و در نتیجه قدرت خرید، محبوبیت هم میاره و میتونن به همین واسطه بین خودشون و مخاطب اعتماد ایجاد کنن. که نکرد و در نهایت بعد 4 نسل تلاش، ظاهرا دارن کنسول وار رو رسما بیخیال میشن (که البته این اقدام عاقلانه تر و رقابت به معنی واقعی کلمه است).

اما رقابت به معنای حذف اون یکی نیست، به معنا بدست آوردن سهم از بازار و ایجاد درآمده. حالا با استراتژی ها و روش های مختلف، نه اینکه رقیب رو حذف کنی! مشابه نینتندو که وقتی چند نسل در کنسول وار گند زد و رقابت رو به سونی باخت به فکر حذف رقیب نیفتاد، بلکه یه بازار دیگه برای خودش ساخت که در اونجا بی رقیب باشه و الان هم خودش برنده است، هم سونی! برای مایکروسافت هم همینه. رقابت درست به معنا اینکه زمین و زمان رو بخریم و انحصار ایجاد کنیم تا به اجبار مخاطب کنسول مارو بخره نیست. چون مخاطب اینکارو نمیکنه، و صرف انحصار باعث محبوبیت نمیشه.

برای همینم من از ابتدا پست هام تو همین تاپیک گفتم و معتقد بودم که مایکروسافت تازه داره رقابت رو درک میکنه و عاقل میشه! من برخلاف برخی از دوستان این تصمیم جدید رو به معنا مرگ مایکروسافت گیمینگ و یه طرف شدن بازار و ... نمیبینیم، چون از نظر من رقابت فقط کنسول وار نیست. از حیث Vs مایکروسافت شاید تسلیم بشه، اما این رو من شخصا به منزله اتمام رقابت نمیدونم، بلکه معتقدم شکلش داره عوض میشه و تازه مایکروسافت از یه جنبه دیگه میشه رقیبی که از سونی بالاترم هست، و اون سهم از بازاره! کما اینکه همین الانم به لطف اکتی/بلیزارد درآمد بیشتری داره و بعد تنسنت دومه! با مالتی پلتفرم شدن و افزایش درآمد، میتونه دوم هم بشه. این یعنی مایکروسافت داره زمین بازیش رو عوض میکنه، نه اینکه از رقابت میره کنار و برای هر دو کمپانی برد برده.

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,822
مشکل اینه که نگرش مدیران مایکروسافت هم دقیقا همین بود و مشخصا همین تصور اشتباه هم اون هارو به این ورطه انداخت. تو ایمیل هایی که سر همون جریان دادگاه لو رفت یکی از همه جالب تر بود، که معتقد بودن باید پول زیاد خرج کنن تا سونی رو از رقابت بندازن بیرون! همین تصور هم باعث شد این همه ناشر بخرن و فکر کنن این پول و در نتیجه قدرت خرید، محبوبیت هم میاره و میتونن به همین واسطه بین خودشون و مخاطب اعتماد ایجاد کنن. که نکرد و در نهایت بعد 4 نسل تلاش، ظاهرا دارن کنسول وار رو رسما بیخیال میشن (که البته این اقدام عاقلانه تر و رقابت به معنی واقعی کلمه است).

اما رقابت به معنای حذف اون یکی نیست، به معنا بدست آوردن سهم از بازار و ایجاد درآمده. حالا با استراتژی ها و روش های مختلف، نه اینکه رقیب رو حذف کنی! مشابه نینتندو که وقتی چند نسل در کنسول وار گند زد و رقابت رو به سونی باخت به فکر حذف رقیب نیفتاد، بلکه یه بازار دیگه برای خودش ساخت که در اونجا بی رقیب باشه و الان هم خودش برنده است، هم سونی! برای مایکروسافت هم همینه. رقابت درست به معنا اینکه زمین و زمان رو بخریم و انحصار ایجاد کنیم تا به اجبار مخاطب کنسول مارو بخره نیست. چون مخاطب اینکارو نمیکنه، و صرف انحصار باعث محبوبیت نمیشه.

برای همینم من از ابتدا پست هام تو همین تاپیک گفتم و معتقد بودم که مایکروسافت تازه داره رقابت رو درک میکنه و عاقل میشه! من برخلاف برخی از دوستان این تصمیم جدید رو به معنا مرگ مایکروسافت گیمینگ و یه طرف شدن بازار و ... نمیبینیم، چون از نظر من رقابت فقط کنسول وار نیست. از حیث Vs مایکروسافت شاید تسلیم بشه، اما این رو من شخصا به منزله اتمام رقابت نمیدونم، بلکه معتقدم شکلش داره عوض میشه و تازه مایکروسافت از یه جنبه دیگه میشه رقیبی که از سونی بالاترم هست، و اون سهم از بازاره! کما اینکه همین الانم به لطف اکتی/بلیزارد درآمد بیشتری داره و بعد تنسنت دومه! با مالتی پلتفرم شدن و افزایش درآمد، میتونه دوم هم بشه. این یعنی مایکروسافت داره زمین بازیش رو عوض میکنه، نه اینکه از رقابت میره کنار و برای هر دو کمپانی برد برده.
این نقطه نظر شماست فکر میکنی ماکرو هدفش این بوده که سونی رو حذف کنه و اینکه بازی انحصاری باعث جذب طرفدار یا محبوبیت بیشتر نمیشه باز هم فقط نظر شماس و آمار فروش ماهانه کنسول در زمان عرضه بازی هایی مثل last 2 یا gow کاملا این رو ثابت میکنه که از دلایل اصلی محبوبیت سونی همین بازی های انحصاریش هست . البته این که گفتی مدیریت ماکرو کند زده کاملا قبول دارم . بنظرم ماکرو با انحصاری کردن تمام بازی هاش و عدم عرضه اونها رو pc میتونه فروش کنسولاش بالا ببره

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,807
چه مجلس ختم و عزاداری تو اپیزود این هفته Digital foundry برقراره. سه نفری فقط کم مونده لخت شن سینه بزنن. :))

یه جا سه تایی با دلی پر از غصه میگن هنوزم نمیدونیم چرا ps5 اینقدر خوب میفروشه ولی کسی باکس هارو تحویل نمیگیره!!! ;))

الکس قیافه شو میبینی قشنگ معلومه قبل پادکست دو سه ساعت رو بالشت گریه کرده! :))

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,648
نام
mohammad
چند نکته که نظر شخصیمه...

1-اگر بازی های غیر پرچم دار مایکی و xbox بر روی نینتندو و ps عرضه بشن و خروجی مالی خوب باشه! قطعا مدیران ارشد و بالارده طرح مولتی پلتفرم شدن عناوین مهم رو هم به تایید نهایی می رسونن

2-اگه عرضه عناوین غیر پرچم دار و غیر موفق (در بحث تجاری) روی پلتفرم های دیگه نتیجه خوبی نده، باز قطعا برای سود بیشتر روند عرضه عناوین شناخته شده سرعت می گیره

یعنی ته این بازی هر چند بخوان دو یا سه سال این کارو به عقب بندازن همین ناشر شدن هست!

3-اکثر پورت های بازی ها روی پلتفرم های دیگه، خبرشون چند هفته یا چند ماه قبل عرضه منتشر میشه، پس هیچوقت برای همه عنوان ها قرار نیست مایکی بیاد خیلی زود یا حتی چند سال زودتر پورت یک پلتفرم دیگه رو اعلام کنه(اگه واقعا براشون رقابت مهمه و قصد نداشته باشن صرفا یک ناشر باشن و بخوان کنار ناشر بودن هنوز پلتفرم خودشون رو داشته باشند)

4-قطعا مایکی جز ps به نینتندو و کنسولاش هم علاقه منده! و خب خودمون رو فریب ندیم از لحاظ فضای روانی در جامعه مخاطبین xbox اگه بازی ها کنار ps روی نینتندو هم عرضه بشن! قطعا کمک می کنه خیلی زودتر با این اتفاق کنار بیان، تا اینکه بحث اصلی PS باشه!!!! پس به نظر من تا زمانی که سوییچ یا کنسول بعدی نینتندو معرفی نشده، مایکی صرفا پورت عناوینی رو اعلام می کنه که سوییچ فعلی هم توان اجراشون رو داره و تا زمان کنسول بعدی نینتندو و افزایش قدرت پردازشی اون کنسول، خبری از بازیایی که قدرت پردازشی زیادی رو طلب می کنند... نمیشه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر