خبر رسمی بازیهای استارفیلد، Hi-Fi Rush و Sea of Thieves برای PLAYSTATION 5 عرضه خواهند شد

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,584
حس سر خوردگی به پی اس فن مگه برا مایکرو نون و آب میشه؟!

بحث خیلی کلانتر از این فن بازی هاست
یه مخدر سرخوش مقطعی به طرفدارای خودشون میشه و البته تبلیغ برای خرید کنسول برای بازی هایی خودشون که همه منتظر بودن تو کنسول رقیب تجربه کنن. ممکنه نه تنها بازی نیاد یه بازی خیلی دهن پر کن هم معرفی کنن برای کنسول خودشون. بازم همه اینا حدسه

• Like
Reactions: ps3_360_wii

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,961
نام
نـــــــویـــــــــد
یه مخدر سرخوش مقطعی به طرفدارای خودشون میشه و البته تبلیغ برای خرید کنسول برای بازی هایی خودشون که همه منتظر بودن تو کنسول رقیب تجربه کنن. ممکنه نه تنها بازی نیاد یه بازی خیلی دهن پر کن هم معرفی کنن برای کنسول خودشون. بازم همه اینا حدسه

فن‌های اکس باکس اصن به این چیزا نیاز ندارن. مگه جایی ابراز نارضایتی کردن یا مثلا تهدید به عدم استفاده از گیم‌پسشون کردن؟ نسل پیش رو طوری گذروندن که انگار برنده‌ی مطلق بودن و همین برنامه توی نسل فعلی هم ادامه داشته. خیلی قانع‌تر ازین حرفان که نیاز به همچین سناریویی داشته باشن اونم برای بیش از یک هفته :D

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,772
نام
مراد حلیمی
ویدئو امیرگیم‌شو هم جالب بود. ممکن هم هست همین باشه. یه سیرکی که ترتیب دادن یهو با تکذیب همه چی و چند تا بازی اسم و رسم دار تو گیم‌پس یه حس سرخوردگی و شکست به طرفدارای طرف مقابل و حس برنده شدن به طرفدارای خودشون باشه. والا از این جماعت هیچی بعید نیست
هییت مدیره مایکروسافت 80 میلیارد دلار که معادل یک سوم الی چهارم بودجه سالانه ایران هست رو خرج این نکردن که با اجرای یه فیلمنامه بالیوودی طرفدارای xb شاد بشن یا طرفدارای ps ناراحت بشن.
این همه پول خرج کردن که بازگشت سرمایه و سود برای سهامدارا داشته باشه.

و برای برگشت سرمایه و سود این مقدار بشدت هنگفت، نادلا و اسپنسر اگر مجبور بشن قرارداد با سونی که سهله دست به هر کاری خواهند زد.

قضیه اینه خبر عرضه این بازیها رو xb نگرفت و استارفیلد و هیلو و .... هم موثر واقع نشدن و اینا مجبور شدن برن سراغ پلن B شون ( شایدم از همون اول پلن همین بوده).
فقط هم سود مهمه .....طرفدارای xb هم نه اونقدری زیادن و نه اونقدری وفادار به برند. در نتیجه با کسب سود، مایکرو به راحتی ازشون چشم پوشی میکنه.

فعلا هم یکی دو تا بازی معمولی مولتی میشن تا کم کم بقیه هم تو ماهها و سالهای اینده به این موج بپیوندن

.

آخرین ویرایش:

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,807
اسپنسر همیشه دم از شنیدن صدای کامیونیتی میزنه ولی الان ده روزه خودش و اطرافیانش خودشون رو زدن به موش مردگی یه توییت هم نمیزنن محض رضای خدا که حداقل جوابی به فن ها داده باشن. قشنگ به بالز هاشون گرفتند فن ها رو.

جدا چطوری میتونی از یه شرکت و محصولش حمایت کنی وقتی اینجوری سر بزنگاه پشت کامیونیتی و اینفلونسرهای ایکس باکس رو خالی میکنه و جوابی براشون نداره. کلی فن رو تو برزخ گذاشتند و هیچ جوابی هم نمیدند.

این جواب ندادن از خود قضیه مولتی شدن و ثرد پارتی شدن ایکس باکس خیلی بدتر بوده به نظرم.

هر اتفاقی بیوفته بی نهایت مبتدیانه با این موضوع برخورد کردند و تیم PR ایکس باکس آبش قطع بوده کاملا.

مهم تر از هر چیزی اعتماد یک فن هست که تو این ده روز حسابی اعتماد مصرف کنندگانش خدشه دار شده.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
متاسفانه سونی در این زمینه هم به کسی نگاه نمیکنه! :( همین الان رقیب فعلی، مایکروسافت،گیم پس رو داره و هرچی انحصاری هست رو دی وان میزاره توش، اما دلیل نشد سونی بازی هاش رو 70 دلار نکنه! :cry2:

فکر کنم استدلالشون هم اینه که خوب ما الان مثلا 350 میلیون دلار خرج SM2 کردیم که بخشی از درآمد هم میره تو جیب مارول، پس باید گرون کنیم که پول ساخت برگرده و سود بده تا باز بسازیم. پس کار نداریم بقیه چیکار میکنن، ما 70 دلار فرو میکنیم! ژآپنی ها کلا اینجورین. نینتندو هم خیلی خسیس و بیرحمه. تا الان کسی دیده رو بازی هاش عین بقیه تخفیف بده مثلا؟
من بارها گفتم آوردن دو واژه نینتندو و تخفیف در یک جمله باعث میشه به دلیل غلط گرامری جملت از بیخ اشتباه باشه. الان همین جمله ای که من گفتم در کل اشکال ساختاری پیدا کرد😂

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,609
نام
Mehrdad
خیلی توطئه بینانه است ولی شاید این ریج زدن اینفلوئنسر های مایکرو و تخریب اکس باکس از طرفشون (والا 100 درصد از همینا شروع شد، مثلا قبل اینکه ما بگیم اکس باکسیا بتا تستر میشن، اینا گفتن، این فقط یه نمونه)

شاید این شورششون نتیجه "بی خبر موندن" از سمت مایکرو و خارج شدن از مدار اخبار و تصمیم گیری ها باشه، یه جورایی دارن با این کاراشون به مایکرو نشون میدن که چقدر قدرت واکنش نشون دادن دارن (که معلوم شد واقعا هم دارن، کمااینکه اییییین همه حاشیه راه انداختن) و الانم چقدر ماتحتشون سوخته که در بی خبری و تاریکی قرار دارن، نمیدونم، شایدم کلهم برعکش باشه و خط به خط از مایکرو تا همین الانشم دستور گرفته باشن (هرچند به نظرم بعیده، که کمپانی غول پیکری مثل مایکرو، بیاد اهرم و بهانه و بامبول دست چهارتا نوبادی و یارو بده که بعدا بتونن براش شاخ شن و دست به افشاگری و نتیجتا درامد های میلیونی بزنن...)

بنابراین واقعا به نظرم اینا هم نمیدونن چه خبره و بیشتر حدس و گمانه، نهایتا یکی 2 تا معتمد و گنده ترشون ریز ریز از سمت مایکرو بریف میشن که بتونن فضا رو جهت دهی کنن..

با این حال زیاد نمونده و بلاخره معلوم میشه... خدایی از روزی که این خبر اومده اصلا دلم نمیره با اکس باکس حتی بازی کنم !!! و واقعا به نظر منم زیاده روی کردن، خیلی راحت میتونستن از همون توییت اسپنسر به بعد، با چهارتا خبر مثبت (نه در مورد انحصاری موندن، مثلا در مورد تضمین کیفیت بالای بازی های اینده و ادامه ی سخت افزار های حرفه ای اکس باکس) فضا رو طوری کنن که هم فن ها همه اماده احیانا مولتی شدن برخی از بازی های مایکرو و استراتژی جدیدشون باشن؛ هم این فضای به شدت تاریک پیرامون اکس باکس پیش نیاد، من واقعا تصورم این بود که همین خلا اخبار رو به شکل مثبت ادامه میدن تا همه اماده شنیدن مولتی شدن بازی ها یا شروع روند مولتی شدن، باشن..

نه اینکه بیان از بیخ همه چی رو تخریب کنن طوری که عالم و ادم به فحش بکشتشون و این فضای تاریک پیش بیاد... وو اقعا بعید نیست که این نتیجه ریج اینفلوئنسر ها باشه نه لزوما اراده مایکرو...

دیگه باید صبر کرد دید، در کل هم به نظرم قبل این برنامه ها و شایعات هم میشد تصور کرد که مایکرو در نهایت یک نوع پلن مولتی پلتفرم به استراتژیش اضافه میکنه، کمااینکه بارها تو سال های گذشته تو تاپیک اکتی مثلا، در مورد همین موضوع مشخصا، حرف زدیم و پیشبینی های زیادی کردیم... قبل اینکه هیچ خبر خاصی باشه (خبر خاصی نبود، اما همه مون سال هاست ماینکرفت رو میبینیم، همین خودش نشونه ای بود برای رسیدن به امروز)

کلا هم طبیعیه که روند مولتی شدن ( در صورت حقیقت داشتن) به شدت کند باشه، از بازاریابی تا توسعه بازی ها هم مهم ترین علتش، و خب از طرفی همین کند بودن باعث میشه کامیونیتی اکس باکس با قضیه راحت تر کنار بیاد، عین اتفاقی که سمت سونی در مورد PC رخ داده و احتمالا اکثریت دیگه براشون اهمیت خاصی نداشته باشه...

• Like
Reactions: GameS123 and SIMPLE

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,201
نام
سامان
ویدئو امیرگیم‌شو هم جالب بود. ممکن هم هست همین باشه. یه سیرکی که ترتیب دادن یهو با تکذیب همه چی و چند تا بازی اسم و رسم دار تو گیم‌پس یه حس سرخوردگی و شکست به طرفدارای طرف مقابل و حس برنده شدن به طرفدارای خودشون باشه. والا از این جماعت هیچی بعید نیست
این کیه همچین پیشبینی کرده؟ =))

• Like
Reactions: MrElectricWizard

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,609
نام
Mehrdad
این کیه همچین پیشبینی کرده؟ =))
دوستمون سیاست زده به قضیه نگاه میکنه (من نمیشناسمش و فقط تو همین فروم اسمش رو شنیدم)، ولی در مورد نظرش، ویدئوگیم و فضاش مثل سیاست، حذفی نیست که الان مثلا مایکرو بخواد سونی فن هارو حذف کنه، نه تنها نمیتونه و کلا قفله این قضیه، اگرم بتونه خب چه فایده ای داره؟ مثلا سرخورده ها 2 روز دیگه سونی رو میندازن دور و مایکرو فن میشن؟

اصلا مگه خورشید سونی فن ها مایکرو هست که بخواد اینجوری تاثیر بذاره؟ سونی فن ها برای پلی استیشن و بازی هاش فن سونی هستن نه هیت به مایکرو و سرخوردگی و فولان...

نه به نظر منم همچین چیزی نیست و نهایتا یک ترفند باشه برای اینکه کم کم ذهن ها اماده تغییرات بزرگ یا اسپارک تغییرات بزرگ، بشه، که همینم با این همه شایعات، فعلا گند زده شده توش و بیشتر از اینکه ذهن ها "اماده" باشه، کم کم به سمت "بی تفاوتی و حس خیانت دیدن" میره......

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,201
نام
سامان
دوستمون سیاست زده به قضیه نگاه میکنه (من نمیشناسمش و فقط تو همین فروم اسمش رو شنیدم)، ولی در مورد نظرش، ویدئوگیم و فضاش مثل سیاست، حذفی نیست که الان مثلا مایکرو بخواد سونی فن هارو حذف کنه، نه تنها نمیتونه و کلا قفله این قضیه، اگرم بتونه خب چه فایده ای داره؟ مثلا سرخورده ها 2 روز دیگه سونی رو میندازن دور و مایکرو فن میشن؟

اصلا مگه خورشید سونی فن ها مایکرو هست که بخواد اینجوری تاثیر بذاره؟ سونی فن ها برای پلی استیشن و بازی هاش فن سونی هستن نه هیت به مایکرو و سرخوردگی و فولان...

نه به نظر منم همچین چیزی نیست و نهایتا یک ترفند باشه برای اینکه کم کم ذهن ها اماده تغییرات بزرگ یا اسپارک تغییرات بزرگ، بشه، که همینم با این همه شایعات، فعلا گند زده شده توش و بیشتر از اینکه ذهن ها "اماده" باشه، کم کم به سمت "بی تفاوتی و حس خیانت دیدن" میره......
الگوی مدیریت تیم ایکس باکس ایشونه: :D
IMG_7350.jpeg

شما اگه فهمیدی نقشه داچ چی بود نقشه اسپنسرم میفهمی!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,195
نام
ماکان
هییت مدیره مایکروسافت 80 میلیارد دلار که معادل یک سوم الی چهارم بودجه سالانه ایران هست رو خرج این نکردن که با اجرای یه فیلمنامه بالیوودی طرفدارای xb شاد بشن یا طرفدارای ps ناراحت بشن.

این تحلیل هایی که دوستان میکنن ماقبل اشتباهه! یعنی مثلا مدیران یه شرکت با ارزش 3 هزار میلیارد دلار میشینن با خودشون فکر میکنن نقشه بریزیم همه بگن بازی هامون داره مولتی میشه، یه هفته همه فن هامون رو شکنجه بدیم، فن های رقیب هم جولون بدن، بعد بیاییم تکذیب کنیم رقیب ضایع بشه و فن هامون شاد؟ تئاتر کمدی که نیست.

بیزنس وایز به این داستان نگاه کنیم، همه چیز خیلی واضح و مبرهنه و نیازی به انقدر کارآگاه بازی نداره واقعا. از اونجایی که تکذیب هم نکردن یعنی کلیت این ماجرا هم صد در صد درسته و یه دفعه این همه آدم اسگلشون در نمیره بیان برند خودشون رو تخریب کنن. تنها نکته مجهول که باید تا اعلام رسمی منتظرش موند استراتژی اجرای این قضیه است. یعنی فقط باید ببینیم مایکروسافت چطور میخواد این بیزنس مدل جدید رو پیاده سازی و اجرا کنه.

من تو پست اولمم گفتم، به نظرم این اقدام مایکروسافت، بسیار عاقلانه است. شاید از حیث Vs ناامید کننده باشه، اما از حیث رقابت به مثابه بیزنس و درآمد، به مایکروسافت قدرت بیشتری میده و دارن کار درستی میکنن و نه به معنا افول و نابودی مایکروسافت، که به معنا رشد بیشتر اینهاست. چون درآمدشون میره بالا و با خریدهای بیشتر شاید بتونن تنسنت رو هم بگیرن بشن شماره یک ویدئو گیم، از حیث درآمد. استراتژیشون اینه، چون فهمیدن هیچ وقت شماره یک ویدئو گیم از حیث محبوبیت برند نخواهند شد و Xbox یه چیز شکست خورده است.

عرضه Hi FI Rush و SoT هم به نظر من هوشمندانه ترین انتخاب ممکنه. اولی علاوه بر اینکه یکی از باکیفیت ترین بازی های سال قبل بود و تونست کلی هم جایزه بگیره، ژاپنی پسند ترین بازی حال حاضر مایکروسافته و به نظر من این بازی اگه رو سوییچ و PS5 میومد از اول، کلی میفروخت و میترکوند. SoT هم که یه بازی موفق آنلاین هست و مایکرو بتونه با تبلیغ درست این بازی رو به پلتفرم های دیگه بیاره، یعنی کارخونه پول سازیش رو گسترش داده. این دوتا بازی واقعا برای شروع بهترین گزینه های ممکن هست.

در کل به نظر من این داستان مالتی پلتفرم شدن مایکروسافت گیمینگ، با جهت افزایش درآمد و بازگشت سرمایه کلانی که کردن، در سطح بالا قطعی شده، و الان فقط باید بشینیم ببینیم نحوی اجرایی شدنش به چه شکلی هست. مگه یه درصد خیلی کوچیکی که بیان دوشنبه بگن از بیخ و بن چرت بوده که اونم باز به نظر من محاله. اینجوری بود نمیزاشتن انقدر اخبار منفی پخش بشه از ابتدا امر میومدن میگفتن آقا چرت و پرته، برید پی رد کارتون. مخلص کلام بیزنس در این سطح رو واقعا Vs گونه که مدیریت نمیکنن!:D

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,872
نام
شیخ صدرا
متاسفانه سونی در این زمینه هم به کسی نگاه نمیکنه! :( همین الان رقیب فعلی، مایکروسافت،گیم پس رو داره و هرچی انحصاری هست رو دی وان میزاره توش، اما دلیل نشد سونی بازی هاش رو 70 دلار نکنه! :cry2:

فکر کنم استدلالشون هم اینه که خوب ما الان مثلا 350 میلیون دلار خرج SM2 کردیم که بخشی از درآمد هم میره تو جیب مارول، پس باید گرون کنیم که پول ساخت برگرده و سود بده تا باز بسازیم. پس کار نداریم بقیه چیکار میکنن، ما 70 دلار فرو میکنیم! ژآپنی ها کلا اینجورین. نینتندو هم خیلی خسیس و بیرحمه. تا الان کسی دیده رو بازی هاش عین بقیه تخفیف بده مثلا؟

ربطى به بيرحمى و خساست نداره.
وقتى شما محصول با كيفيت ارائه ميدى مشترى دارى و نيازى نبست بخواى سوارى بيجا بدى كه بيان ازت خريد كنن :D

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,195
نام
ماکان
ربطى به بيرحمى و خساست نداره.
وقتى شما محصول با كيفيت ارائه ميدى مشترى دارى و نيازى نبست بخواى سوارى بيجا بدى كه بيان ازت خريد كنن :D

خوب پس احترام متقابل به فن هات چی میشه؟:D یعنی نباید یه بازی رو بعد یه مدت و وقتی سودش رو کرد بهش تخفیف بدی که طیف وسیع تری بتونن بیان سمتش؟:D به نظر من که نینتندو واقعا خسیس و بی رحمه:D

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,872
نام
شیخ صدرا
خوب پس احترام متقابل به فن هات چی میشه؟:D یعنی نباید یه بازی رو بعد یه مدت و وقتی سودش رو کرد بهش تخفیف بدی که طیف وسیع تری بتونن بیان سمتش؟:D به نظر من که نینتندو واقعا خسیس و بی رحمه:D

والا من زياد سر از دنياى نينتندو در نميارم ولى به نظرم انقدى كيفيتش واسه محاطبش بالا هست كه موضوعيت نداشته باشه مساله :D
تخفيف و آفر دادن خوبه ولى لزومى هم نداره.
هر چند در اين زمينه سونى معقول عمل ميكنه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر