خبر رسمی بازیهای استارفیلد، Hi-Fi Rush و Sea of Thieves برای PLAYSTATION 5 عرضه خواهند شد

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,195
نام
ماکان
در مورد اینکه اگه شایعه باشه و فیل اسپنسر صرفا خواسته باشه اکس‌ باکس‌فن‌هارو عذاب بده چی میشه،

اگه اینجوری باشه و با اینکه خبری نبوده، علی رغم این همه فحشی که خوردن کسی نیومده تکذیب کنه تا جو آروم بشه، باید از دم تک تک مدیرانشون رو فرستاد امین آباد نیویورک، یا هر دیوونه خونه دیگه ای که حاضر به پذیرش این حد از جنون سادستیکه:D

ضمن اینکه طبق صحبت های اون یارو فن بویه، تام وارن، این برنامه هفته آینده که برای توضیح استراتژی های آینده است توسط مایکروسافت برنامه ریزی شده نه Xbox، که یعنی یحتمل اسپنسر هم نمیاد منباب ماله کش، بالا سریاش رو قراره ببینیم:D

ولی در کل من عمیقا با تمام وجود آرزو میکنم شایعه باشه، و مایکرو نه تنها هیچ وقت بیخیال کنسول ساختن نشه، که به ساخت انحصاری های درست حسابی ادامه بده. برگردن به دوران 360، نه اینکه بشن سگا 2. اینکه مایکرو سعی کنه در رقابت با سونی بازی های خوب فرست پارتی با کیفیت بسازه، خیلی توفیر داره تا اینکه همون بازی ها مالتی پلتفرم باشن! فقط از انحصاری کردن بازی های بتزدا و اکتی و دوستان بکشن بیرون:D

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,566
آقا این داستان "رقابت نباشه بدبخت میشیم" به نظرم دیگه خیلی کلیشه‌ای و همچنین غیر منطقی شده. به نظرم دو نسلی هست که عملا رقابتی وجود نداره. سونی و نینتندو مخاطبای خودشونو دارن و عده‌ی زیادی ازینا مخاطبین هر دو کنسول رو همزمان دارن چون بهترین حالت ممکن هستش. مایکروسافت هم اون گوشه کنارا خوش بوده واسه خودش. اگه از بابت افزایش قیمت میگید که خب این موضوع کلا اجتناب ناپذیره. دیدیم که توی همین به اصطلاح رقابت هم، افزایش قیمت رو هم برای بازی‌ها شاهد بودیم هم برای پلاس. قیمت بازی از ۶۰ به ۷۰ که خیلی غیر منطقی نبود با توجه به اینکه دهه‌هاس رو اون قیمت ثابت مونده بود. اگه نگران کیفیت بازی‌ها هستید، که خب هیچکدوم از استودیوهای سونی برای رقابت بازی نمیسازن. اینا از ابتدای فعالیتشون یاد گرفتن که بهترین کیفیت رو بسازن. هم به خاطر خودشون و جایگاهشون هم به خاطر پلیرا و فن بیسشون. ازین گذشته، هنوزم مقدار زیادی استودیو و کمپانی ترد پارتی هستن که بازی با کیفیت بسازن و بتونن اون رقابتی که مد نظرتون هستش رو حفظ کنن. در کل هیچ اتفاق تلخ و دردناکی برای این صنعت رخ نخواهد داد خیالتون راحت :D
رقابت؟ همین کارایی که سونی کرده واسه اینه که دو نسله میدون عملا خالیه.
الان مدیرای سونی از یه طرف در صدد اینن که بودجه بازی های موفق و با کیفیتشون رو پایین بیارن و از طرف دیگه دارن همون استودیو هایی که این بازی ها رو میسازن رو مجبور به ساختن بازی لایو سرویس میکنن واسه اینکه میخوان پول مفت بتل پس رو بخورن. ناتی داگ چند سال الکی وقت تلف کرد واسه مولتی پلیر TLOU بعد به خاطر حرف بانجی بازی رو وسط پروسه تولید ریبوت و نهایتا کنسل کردن. فکر میکنی سونی با رفتار های اخیرش وقتی که هیچ گونه تهدیدی از سمت کمپانی دیگه حس نکنه واقعا این همه وقت و پول صرف ساخت بازی با کیفیت میکنه؟ :))

اصلا همه این حرفا کنار، مونوپولی همیشه برای مصرف کننده ضرر داره و اینکه فکر کنی فلان کمپانی خوبه و گند نمیزنه فن بوی بازیه. همین مایکروسافت خودش اول نسل یه کم از سونی جلو افتاد تو آمریکا و فکر کرد دیگه سونی شکست خورده و باید بره کل صنعت سرگرمی رو تصاحب کنه و در نتیجه Xbox One رو داد و بلافاصله گند زد تو کل برند Xbox

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,584
حتی این موضوع کنسل بشه این اتفاق دیر یا زود میافته چون مدیرهای بالا تا یه حدی وقت میدن به تیم ایکس باکس و از آخر تغییر رویه میدن

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,891
نام
malek
حالا اینکه گیرز و هیلو و فورزا هورایزن هم به زودی میان رو من خیلی قبول ندارم.
اتفاقا از نظر من محتملترین بازیا اینا هستن.چون چشم بسته همه ی سونی فنا میخرنش و درآمد وحشتناکی برا ماکرو خواهد داشت. ولی اگه قراره بازیهای لیگ ۶۰ تشون و رد فال توریشون رو بدن سایر پلتفرمها،از الان نه مرسی

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,035
نام
مازیار
رقیب نداشتن .. بهتر از یه رقیب بد و مخربه ... چیزی که مایکروسافت تو ده سال گذشته انجام داده بود زیر نظر حضرت ناجی فقط شت زدن بود .. اونم نه فقط به اکس باکس به کل صنعت گیم ... همین رقیب بد باعث شده بود این صنعت جوری به بیراهه بره که رقیبش که سونی باشه هم شروع کرده بود به کپی کردن سیاست ها و مدل های تجاری و اقتصادی اکس باکس...

آقا اگه شما یادتون نمیاد ما یادمون میاد که تعداد زیادی فن و کاربر حمله میکردن به سایت ها و اکانت های ناشر ها که چرا شما پول پرست ها بازی هاتون رو روی گیم پس نمی‌دید 🤣😂

yr1isone

کاربر سایت
Jun 9, 2021
231
من برخلاف نظر بقیه که میگن به ضرر صنعت گیمه نظرم اینه که دو تا کنسول زیاده گیمر ها پخش میشن بین دو کنسول یه کنسولی عملا شکست میخوره فقط باعث میشه پلی استیشن به حداکثر کاربر دست پیدا نکنه.بودجه ساخت بازی ها 10 برابر شده از نسل 6 تا الان ولی تعداد کاربر های کنسولی ثابت مونده.خود پلی استیشن هم مونده با این همه هزینه چه کنه .یه راهش همین ریمیک و ریمسترکردنه من موافقم باهاش بودجه بازی اسپایدرمن 300 میل، هزینه بازاریابی و تبلیغات احتمالا بالای 100 میل، هزینه لایسنس 100 میل یه بازی ساخته هزینه ساختش بالای 500 میلیون شده اگه یه دونه از این بازیاش شکست بخوره ضربه بسیار بدی میبینه تنها راه جبران این همه هزینه اینه که بتونه هر نسل تعداد کاربر های کنسولشو زیاد کنه اگه نتونست رو بیاره به ریمیک و ریمستر باز نتونست یکی از راه ها این بود که بازی رو دو پارته کنن تو هک ایسنامنیاکم بود که اسپایدرمن 3 دو پارته بشه بالاخره یکی از راه حلاست یه راه حلم این بود که بازی های بزرگ(بالای 300میل بودجه )رو کم کنن عوضش بازی های با بودجه کم(100 میل )رو هم زیاد کنن. راه حل آخرم همین قیمت بازی هارو زیاد کنن اینطوری هم نیست 100 دلار کنن باز مثل قبل بفروشه ‌شایدم کردن ولی دور از انتطار نمیبینم نسل بعدی بازم 10 دلار گرون کنن‌(اگه یه روزی هم ایکس باکس کام بک بزنه نهایتش اینه که هردو کنسول بین 80 تا 90 میل بفروشن بیشترین ضربه رو به نظرم پلی استیشن که مجبور میشه بودجه بازی هاش رو به شدت کاهش بده )

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: pbgame

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,020
نام
آریا
یه نکته عجیبی وجود داره.

همه حدس و گمان‌ها منفی و کاملا به ضرر فن‌های اکسباکس هست و نکته عجیب اینه که علی‌رغم اینکه میشه مثلا امیدوار بود که شاید این تصمیم فقط در مورد یک سری از بازی‌ها باشه یا مثلا با تاخیر زیاد باشه و ... چرا هیچ اینفلوئنسری یا هیچ رسانه‌ای اینا رو نمیگه و همه شایعات کاملا منفیه؟!!

منطقیش میشه اینکه به مرگ بگیریم که به تب راضی بشن ...
به خاطر همین چیزهاست که توی این پست سراغ یه تئوری توطئه رفتم که با اینکه احتمالش خیلی کمه، ولی صفر هم نیست. :D اینکه یه عده هی بیان جَو بدن و بگن همه چیز تموم شد رفت و فلان اینسایدر قهر کنه و بگه دیگه فعالیت نمی‌کنم و اون یکی خودسوزی کنه و...، ولی آخرش مشخص بشه که «حداقل فعلاً» خبری از بازی‌های بزرگ مثل Halo و Gears of War نیست و این قضیه با چیزهای کوچیک‌تر یا آنلاین/سرویسی شروع می‌شه.
این‌طوری در حالی که واقعاً یه اتفاق خاصی رو شاهد هستیم و یه سری از بازی‌های مایکروسافت دارن برای پلی استیشن منتشر می‌شن و خودش در حد بمب خبری محسوب می‌شه، ولی امثال جز کوردن و بقیه به اصطلاح اینسایدرها می‌تونن بگن «خبری از بازی‌های بزرگ نیست و ما در مورد حضرت اسپنسر اشتباه می‌کردیم و چقدر ایشون بزرگواره و کاش حلال‌مون کنه!» :D
کلاً بعضی از حرکات‌شون انقدر اغراق‌آمیزه که... مثلاً یه نفر با آیدی Timdog هست که من درست حسابی نمی‌شناسمش، ولی گویا جزو ایکس باکسی‌های معروفه و ۸۰ هزارتا فالوئر توی توئیتر داره. یه جوری با بغض انشا نوشته که آدم حیرت می‌کنه:

f03f07_24sasd3.jpg

یا یکی دیگه با آیدی PeterOvo که اونم انگار معروفه و با یه حالتی شبیه وصیت‌نامه، توئیت زده که: «ببین آقای فیل اسپنسر چه بلایی سر ملت آوردی و فلانی که تا دیروز فن ایکس باکس بود، دیگه این جبهه رو رها کرد و رفت PS5 خرید!»

0e2d07_24sadsa.jpg

یعنی یه وضعیت عجیبی شده و واکنش‌ها در حدی هست که آدم نمی‌دونه واقعاً این مدلی هستن یا دارن نمایش اجرا می‌کنن! :D
------------------
در مجموع به نظرم دو تا موضوع قطعی هست:
۱. یه سری از بازی‌های مایکروسافت مولتی‌پلتفرم می‌شن. وگرنه مرض نداشتن که به ملت بگن یه هفته صبر کنین تا بیانیه بدیم! اگه هیچ خبری نبود، می‌شد همون روز توی چند تا توئیت قضیه رو تموم کرد.
۲. بازی‌های اولیه شاید کم باشن و یه جوری هم صحبت بشه که اوضاع رو تا حدی کنترل کنن، ولی استارت ماجرا زده می‌شه و به تدریج تعداد بازی‌ها بیشتر می‌شه. پروسه‌ای که شاید خیلی هم سریع اتفاق نیفته و مدت‌ها طول بکشه، ولی بعیده به همین جا ختم بشه.
موضوعی که قطعی نیست، کمیت و کیفیت بازی‌ها مخصوصاً در ابتدای این مسیر هست که باید صبر کرد و دید چی می‌شه. :D

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,037
نام
نیما
به خاطر همین چیزهاست که توی این پست سراغ یه تئوری توطئه رفتم که با اینکه احتمالش خیلی کمه، ولی صفر هم نیست. :D اینکه یه عده هی بیان جَو بدن و بگن همه چیز تموم شد رفت و فلان اینسایدر قهر کنه و بگه دیگه فعالیت نمی‌کنم و اون یکی خودسوزی کنه و...، ولی آخرش مشخص بشه که «حداقل فعلاً» خبری از بازی‌های بزرگ مثل Halo و Gears of War نیست و این قضیه با چیزهای کوچیک‌تر یا آنلاین/سرویسی شروع می‌شه.
این‌طوری در حالی که واقعاً یه اتفاق خاصی رو شاهد هستیم و یه سری از بازی‌های مایکروسافت دارن برای پلی استیشن منتشر می‌شن و خودش در حد بمب خبری محسوب می‌شه، ولی امثال جز کوردن و بقیه به اصطلاح اینسایدرها می‌تونن بگن «خبری از بازی‌های بزرگ نیست و ما در مورد حضرت اسپنسر اشتباه می‌کردیم و چقدر ایشون بزرگواره و کاش حلال‌مون کنه!» :D
کلاً بعضی از حرکات‌شون انقدر اغراق‌آمیزه که... مثلاً یه نفر با آیدی Timdog هست که من درست حسابی نمی‌شناسمش، ولی گویا جزو ایکس باکسی‌های معروفه و ۸۰ هزارتا فالوئر توی توئیتر داره. یه جوری با بغض انشا نوشته که آدم حیرت می‌کنه:

f03f07_24sasd3.jpg

یا یکی دیگه با آیدی PeterOvo که اونم انگار معروفه و با یه حالتی شبیه وصیت‌نامه، توئیت زده که: «ببین آقای فیل اسپنسر چه بلایی سر ملت آوردی و فلانی که تا دیروز فن ایکس باکس بود، دیگه این جبهه رو رها کرد و رفت PS5 خرید!»

0e2d07_24sadsa.jpg

یعنی یه وضعیت عجیبی شده و واکنش‌ها در حدی هست که آدم نمی‌دونه واقعاً این مدلی هستن یا دارن نمایش اجرا می‌کنن! :D
------------------
در مجموع به نظرم دو تا موضوع قطعی هست:
۱. یه سری از بازی‌های مایکروسافت مولتی‌پلتفرم می‌شن. وگرنه مرض نداشتن که به ملت بگن یه هفته صبر کنین تا بیانیه بدیم! اگه هیچ خبری نبود، می‌شد همون روز توی چند تا توئیت قضیه رو تموم کرد.
۲. بازی‌های اولیه شاید کم باشن و یه جوری هم صحبت بشه که اوضاع رو تا حدی کنترل کنن، ولی استارت ماجرا زده می‌شه و به تدریج تعداد بازی‌ها بیشتر می‌شه. پروسه‌ای که شاید خیلی هم سریع اتفاق نیفته و مدت‌ها طول بکشه، ولی بعیده به همین جا ختم بشه.
موضوعی که قطعی نیست، کمیت و کیفیت بازی‌ها مخصوصاً در ابتدای این مسیر هست که باید صبر کرد و دید چی می‌شه. :D
آره منم نمیتونم قبول کنم همه چیز اینقدر دارک باشه و خودشون هم به شدت هیزم تو آتیش بریزن ...

jdepp

کاربر سایت
May 29, 2021
825
حتی این موضوع کنسل بشه این اتفاق دیر یا زود میافته چون مدیرهای بالا تا یه حدی وقت میدن به تیم ایکس باکس و از آخر تغییر رویه میدن
بنظر من که چنین سیاستهایی (هم خرید اکتیویژن هم این) از همون مدیرهای بالاست و اسپنسر نقش هویج رو داره کلا.
======
در مورد عرضه بازی ها هم اتفاقا من فکر می کنم با همون بازی های قدیمی و خیلی خوبش شروع می کنه، همون هیلو و گیرز و فورزا.

• Like
Reactions: Nameless King

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,584
بنظر من که چنین سیاستهایی (هم خرید اکتیویژن هم این) از همون مدیرهای بالاست و اسپنسر نقش هویج رو داره کلا.
نقش هویج رو که نداره مثلا طرح و برنامه رو اون میده ولی بالاخره تا ابد که نمیشه لیلی به لالای این بزارن. مدیرا و سهام دارا هم انتظار نتیجه دارن

jdepp

کاربر سایت
May 29, 2021
825
نقش هویج رو که نداره مثلا طرح و برنامه رو اون میده ولی بالاخره تا ابد که نمیشه لیلی به لالای این بزارن. مدیرا و سهام دارا هم انتظار نتیجه دارن
نه ببین برگزاری فلان نمایش و کنفرانس و نظارت بر کار استودیو ها و تزریق انگیزه و پول بهشون با اسپنسره. ولی اینکه در آینده قراره اکس باکس به چه شکل ادامه داشته باشه، انحصاری داشته باشه یا نداشته باشه دیگه خارج از کنترل اسپنسره. همین قضیه عرضه بر روی سایر پلتفرم ها رو نادلا در حرفاش گفته. یا خرید اکتیویژن بلیزارد چیزی نیست که اسپنسر تصمیم بگیره در موردش یا حتی نقش پررنگی داشته باشه. اگه گندکاری از سمت اسپنسر اتفاق افتاده بود تا حالا برکنار شده بود. اینکه الان اکس باکس به این روز افتاده نتیجه ی افکار عجیب و توهم بلندپروازی سیاست های مدیران رده بالای مایکروسافت هست که در سایر پلتفرم ها و کارهاشون که قبلا هم در تایپک های دیگه این فروم بهشون اشاره کردم هست و نه بخش اکس باکس. البته که این نظر من هست.

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,839
نام
مهراد
شایعه جدید:
قراره برند ایکس باکس جمع بشه و Microsoft Gaming ظهور کنه

به نظر من طبیعیه... وقتی یه برند شکست میخوره مجبور میشن ریبرندش کنن و با یه سری تغییرات گسترده دوباره معرفیش کنن. برای همینه که مایکروسافت قراره بیانیه بده نه ایکس باکس!

احتمالا پایان کار فیل اسپنسر و زیر دست هاش هم. خواهد بود.

jdepp

کاربر سایت
May 29, 2021
825
شایعه جدید:

به نظر من طبیعیه... وقتی یه برند شکست میخوره مجبور میشن ریبرندش کنن و با یه سری تغییرات گسترده دوباره معرفیش کنن. برای همینه که مایکروسافت قراره بیانیه بده نه ایکس باکس!

بنظر من که اسپنسر می مونه و با این ریبرندینگ که اهداف جدیدی داره ادامه می ده. این سیاست های مایکروسافت هست و از خرید اکتیویژن بلیزارد شروع شده. البته که اگه موفیقت PS (شامل فروش بالای کنسول و بازی ها و مشترکین پلاس) رو داشتن به هیچ وجه اینکارو نمی کردن.

• Like
Reactions: pbgame

S0lid Snake

کاربر سایت
Sep 26, 2012
2,122
نام
آرمان
شایعه جدید:

پشمام امروز دقیقا همین کلمه Microsoft Gaming تو ذهنم بود :D با اون شایعه طراحی کنسول نسل بعدی توسط تیم سرفیس هم یجورایی همخوانی داره. شاید کنسول خانگی و handheld نسل بعدیشون اصلا کنسول به این شکل و شمایل نباشه و تعریف که میشناسیم نباشه و steamdeck مانند بسازن، که اینجوری بازی های چند سال قبل سونی رو هم بتونن تجربه کنن 🤡 :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر