بازیـی که سبک FPS را تغییر داد..

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
kaizershauze :

البته اون دو بازی مذکور هم نوآوری هایی داشتن، خب Halo : CE که بیشتر موفقیتش عملکرد عالی روی کنسول بود که در حقیقت FPS ها رو برای اولین بار اپتیمایز شده برای کنسول ها ساخت(تازه بماند که قبل از اون هم Golden eye 007 این سبک رو روی کنسول ها آورده بود) البته هر چند که من اصلا با بازیش حال نکردم( همین چند وقت پیشا Halo ce رو بازی کردم، باور کنید اصلا دغدغه ی گرافیک ندارم، چون گیمر قدیمی هستم ولی کلا از استایل بازی خوشم نیومد:d) ولی با این حال هیچ وقت منکر قابلیت ها و نو آوری هاش نیستم.
COD هم روند داستان محوری سینمایی رو با کاتسین های کارگردانی شده همراه با سرعت گیم پلی و انیمیشن های زیبا رو به این سبک اضافه کرد، همه ی اینا تاثیر گذار بودن و من منکرش نیستم ولی وقتی حرف از انقلاب میشه باید یه جهش بزرگ شکل بگیره، همون Quake و HL و Doom حتی از لحاظ تنوع enemy و چالش بازیباز هم کاملا رو به جلو حرکت دادن این ژانرو.
با اینکه بحث AI اونقدر مطرح نبود توی این ژانر اون زمان، ولی تنوع دشمن و به طبع اون سیستم Gunning و تنوع اسلحه هم توی این سه عنوان هنوزم نظیر نداره و سبک مبارزه رو پر از چالش میکنه برای گیمر، مثلا همین Quake 1 بیشتر از 20 نوع دشمن داشت Doom هم به همین شکل، HL 1 هم تنوع فوق العاده ای داشت، از یه جایی به بعد کلا سبک مبارزاتش عوض میشد به علاه اینکه تا اونجایی که حضور ذهن دارم قابلیت شلیک جایگزین یا Second shot برای اولین بار توی HL1 ساخته شد. ولی عنوانی مثل COD با تمام علاقه ای که بهش دارم(خیلی ها میدونن تو این سایت:d) ولی اگه روند سینمایی بازیرو ازش بگیری شاید خیلی کسل کننده بشه، چون مبارزات و Enemy و میزان تنوع سلاح توش خیلی محدودتر از عناوینی مثل HL یا Quake هست.

نظر شخصی من اینه که بعد از اون 3 بازی تو دهه ی 90 تاثیگذارترین شوتر تاریخ HL2 هست و بعد از اون هم Bioshock :d.

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
حتما شما نه دووم بازی کردی نه کواک نه هاف لایف .من هنوز دارم کواک 1 رو بازی می کنم کرایسیس 3 هم به من نچشبید چه برسه یکش اینا مقابل اسطوره ای مثل دووم پشیزی هم نیستن
برای امتحان تو بگو دووم 4 فردا میاد مردم خوشحال تر میشن یا کرایسیس 4.
این ها که نام بردی حتی در اندازه اسم کرایسیس1 هم نیستند چه برسه بخوان مقایسه بکنی با این شاهکار !
شما را نمی دونم ولی من صد البته خوشحال تر میشم که نسخه بعد کرایسیس معرفی بشه !

kkkz

کاربر سایت
Mar 3, 2012
105
این ها که نام بردی حتی در اندازه اسم کرایسیس1 هم نیستند چه برسه بخوان مقایسه بکنی با این شاهکار !
عنوان کرایسیس در مقال عنواین هاف لایف و دووم هیجی نیست اونا تاریخ گیم رو عوض کردند حرف شما کاملا اشتباست

onlysonic

کاربر سایت
Mar 21, 2013
350
نام
سید محمد حسین

حیف شماها 7و8 سال پیش نبودید و نمی دونید....اینکه هیچی درباره دووم نمی دونید به من مربوط نیست.اگه هم دارید از لحاظ گرافیکی میگید ،درسته کرایسیس هم یه انقلابی بود (ولی نه در حدّ دووم و کواک)بعلاوه اینکه تنوع دشمنان در دو عنوان ذکر شده+هاف لایف رو من تا حالا تو هیچ بازی شوتر اول شخصی ندیدم.دلهره ای که یه باس تو کواک به آدم وارد میکرد هیچ جا نظیر نداشت...اینکه بخوایم کرایسیس که کلا جهشش از لحاظ گرافیکی بود با عنوان هایی که از همه ی لحاظ یه سبک رو جلو بردند کار اشتباهیه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر