اینترنت فیبر نوری (تانوما)

DoomedToKill

کاربر سایت
Oct 1, 2020
1,963
۱۰-۱۲ سال پیش محله قدیمی ما فیبر نوری بود اونموقع میخواستم نت بگیرم ساپورت نمی‌کردن اینترنت فیبر نوری
بعد الان تازه افتادن به تکاپو...
خیلی وقته که همه Utility ها تو کشور های دیگه زیر زمین رفتن، از سیم تلفن گرفته تا سیم برق و..
بعد تو ایران هنوز تیر برق های زشت با سیم های زشت تر تو خیابون ها و کوچه هاست، با اینکه شاید باورش سخت باشه ولی هزینه نگه داری و تامین این سیستم کلاسیک بیشتر از سیستم مدرن زیر زمین
بشخصه فیبر نوری و اینترنت 5G درک نمیکنم تو ایران
اینترنتی که هرروز پهنای باندش کوچیک و کوچیک تر و سرعت دانلودش پایین و پایین تر میاد؟ اینترنتی که ۹۰٪ وبسایت ها و اپ های مختلفش فیلتره؟
جمع کنند این بساط عین اینکه به خر روکش طلا بزنی، باطنش همون حالا ظاهرش فرق می‌کنه وگرنه اینترنت همراه ایران سرعتش حتی در حد 3G هم نیست و الکی با اسامی 5G و VDSL ظاهر بزک میکنند

* مثال بالا جای خر چیز دیگه ای میخواستم مثال بزنم

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
های وب حدود ۵ میلیون اینترنت ۱ ساله به همراه ۳۰۰ گیگ بین الملل و مودم لاک شده
پینگش واقعا پایین تر هست نسبت به ADSL؟ من روی ADSL پینگ 8.8.8.8 رو 33 هم گرفتم و روی 4.2.2.4 تا 72
روی این بسترها پینگ به سرورهای اروپا و امریکا تفاوت فاحشی داره؟ چون تو تبلیغاتشون که میگن داره.

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,730
نام
Javad
پینگش واقعا پایین تر هست نسبت به ADSL؟ من روی ADSL پینگ 8.8.8.8 رو 33 هم گرفتم و روی 4.2.2.4 تا 72
روی این بسترها پینگ به سرورهای اروپا و امریکا تفاوت فاحشی داره؟ چون تو تبلیغاتشون که میگن داره.
تفاوت که داره (از زمین تا زیر زمین :D ) ، سعی کن IP هایی رو Ping کنید که از داخل reply نشن !

• Like
Reactions: Black Roz

sauron1

عضو جدید
Jan 3, 2024
1
سلام دوستان
برای اینترنت فیبر نوری کافو نوری باید نصب بشه یا کابل فیبر نوری مستقیما از مخابرات میادو به fat میرسه؟بعد اگر نیاز به کافو هست فاصله تا خونه چقدر باید باشه؟

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,730
نام
Javad
سلام دوستان
برای اینترنت فیبر نوری کافو نوری باید نصب بشه یا کابل فیبر نوری مستقیما از مخابرات میادو به fat میرسه؟بعد اگر نیاز به کافو هست فاصله تا خونه چقدر باید باشه؟
مستقیم به FAT میرسه و از اونور spliter دارن و جداش میکنند، فقط فاصله و موانع بین شما و FAT باید کم باشه ک بتونن کابل بکشن و فیوژن بزنن !
فاصله فیبر هم مهم نیست چقدر باشه ، چون اکثر زیر 10 کیلومتر با مرکز فاصله دارن !
مخابرات جاهایی که به مشتری های سازمانیش سرویس میده(تهران) میگه ماژول glc lh sm بخرن که نشون دهنده اینه که زیر 10 کیلومتر فاصله تا مرکزه !
تازه اگر بیشتر از 10 کیلومتر هم باشه مشکلی نیست میتونن ماژول smd بخرن تا 70 کیلومتر جواب میده :D

pbgame

کاربر سایت
May 9, 2014
228
نام
peyman
دوستان من تازگی شرایطش مهیا شده که اینترنت فیبر نوری از مخابرات بگیرم.برای مصرف خانگی(بازی و اتصال به سرورها XBOX و PSN) و اینکه معمولا تایم زیادی رو انلاین هستم و اکثر اوغات با VPN کانکتم.با همه این ها گرفتن سرویس از مخابرات رو توصیه میکنید؟ برای گیم و اتصال به vpn مشکلی ندارند؟
چون نزدیک به ده تومن هزینه اش میشه اما در حال حاضر ADSL دارم سرعتش مناسب نیست و با وجود هزینه نسبتا زیاد اصلا صرفه نداره

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,057
نام
Ali
بالاخره فیبر نوری سمت ما هم رسید.
این ایرانسل داره بولدوزری همه منطقه ها و کوچه هارو فیبر میکشه.
پیمانکارهاش شبانه حتی کار میکنن و از همسایه ها بابت کنده کاری و سر و صدا قبلش حلالیت میگیرن.

بگذریم خلاصه مثل اینکه دارم از دست این adsl پ نویز و قطعی راحت میشم.
میخواستم بپرسم کسی تجربه ای از نت فیبر ایرانسل داشته؟

پینگ و کیفیت رو تو بازیهای رقابتی مثل csgo یا رینبوسیکس، lol, dota2 و... چطوره براش؟
عزیز شما فیبر ایرانسل رو گرفتید ؟

• Like
Reactions: J. Constantine

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,057
نام
Ali
حقیقتش هنوز نه.
کلی تبلیغ کردن که کل مناطق کابل کشیهاش انجام شده و من تا حالا چندبار درخواست اینترنتی دادم ولی انگار که نه انگار.
سپاس ، درخواست اینترنتی فکر نمیکنم خیلی جواب بده چون منهم برای آسیاتک ثبت نام کرده بودم دو ماه پیش اما هیچ خبری نشده
سمت من الان مخابرات می‌تونه فیبر بده ولی تو تعهد ، آسیاتک و ایرانسل هم هست ، با توجه سقف سرعت مسخره ای که مخابرات گذاشته (سقف ۵۰ که برای فیبر نوری گذاشته عیناً مشابه سقف vdsl هست!) و محدودیت هاش برای v.p.n و پشتیبانی بدش نمی‌خوام از اونها بگیرم
آسیاتک و ایرانسل به نسبت سرعت بهتری رو ارائه میدن هرچند ایرانسل حجمش کمتره و قیمتش بالاتره
اما تو خبر ها خوندم ظاهراً مخابرات داره کارشکنی می‌کنه برای بقیه شرکت ها بخاطر همین میخواستم ببینم کسی تونسته از غیر از مخابرات فیبر بگیره تازگی ها

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,821
فیبرنوری آیا محدودیت داره؟مثلا الان خونه ما تا سرکوچه فیبر کشیدن ولی گویا فقط ایرانسل و صبانت هست.به فرض از یکی از اینا بگیرم و فردا روز شاتل هم اونجا فیبر بده میشه از اونم بگیرم یا نه دیگه؟

• Like

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,424
نام
مــاکــان
فیبرنوری آیا محدودیت داره؟مثلا الان خونه ما تا سرکوچه فیبر کشیدن ولی گویا فقط ایرانسل و صبانت هست.به فرض از یکی از اینا بگیرم و فردا روز شاتل هم اونجا فیبر بده میشه از اونم بگیرم یا نه دیگه؟
فکر نکنم محدویت داشته باشه.
اصولا اینطوریه که شما میتونی از همشون سرویس بگیری.
فقط ممکنه که بحث مودم و... باشه که بگن ما فقط با این کار میکنیم که باید از خودمون بخری و... که ممکنه هزینه دوباره نیاز باشه.

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,821
فکر نکنم محدویت داشته باشه.
اصولا اینطوریه که شما میتونی از همشون سرویس بگیری.
فقط ممکنه که بحث مودم و... باشه که بگن ما فقط با این کار میکنیم که باید از خودمون بخری و... که ممکنه هزینه دوباره نیاز باشه.
ممنون
فعلا که شانس ما تا سر کوچه اومده ولی داخل کوچه سیم کشی نشده هنوز
به مخابرات 2020 هم زنگ زدم گفت اسمت میذاریم تو لیست ولی خبری نشده هنوز

• Like

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,424
نام
مــاکــان
ممنون
دقیقا برای منم همینطوره.
تا حالا 3 بار برای ایرانسل درخواست دادم ولی مثل اینکه قرار نیست بیان داخل کوچه رو بکشن ، چون اصلا پیمانکارهاش رو دیگه حوالی خونمون نمیبینم.

البته یکی از بچه ها هم میگفت اگه آخرش نکشیدن خودت میتونی بری کابل بخری و با نصاب هماهنگ کنی که بیاد کابل بکشه ، فقط باید یک جعبه تقسیم فیبر نوری سر کوچه یا جایی پیدا کنی که بتونی از اونجا کابل بکشی.
قیمت گرفتم کابل هم متری 17000 تومنه.

ولی خب از شانسم حتی جعبه تقسیمی هم سر کوچه نیست ، یعنی تقریبا هیچ کس اینجاها سرویس نگرفته هنوز.
امیدم به دهه زجر بود که کلا افتتاح کنن ولی مثل اینکه خبری نیست.

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,057
نام
Ali
ممنون
من امروز تقریبا با همه ارایه دهنده ها تماس گرفتم برای شیراز
صبانت رو کلا بیخیال ، پشتیبانیش گفت فعلا برای شیراز ثبت نام نداریم و شاید تا یک سال دیگه هم عملیاتی نشه فیبر شیراز
ایرانسل گفت بعضی مناطق شیراز داریم می‌دیم و مشترک داریم ، پیش ثبت نام کنید ولی معلوم نیست کی بیان محله شما ، بنظر میاد دارن کار میکنن ولی آهسته
آسیاتک گفت هنوز شیراز خط فیبر ندادیم (فعلا کازرون رو دارن کار میکنن ) پیش ثبت نام کنین ولی معلوم نیست کی بیان جایی که شما هستید
شاتل هم گفت فعلا شیراز فیبر ندادیم ، پیش ثبت نام کنید
مخابرات هم گفت میتونید برید مرکز مخابراتی ثبت نام حضوری

ظاهراً برای شیراز فعلا فقط مخابرات و ایرانسل فیبر دادن ، آسیاتک هم دنبالشه ولی معلوم نیست کی ، شاتل هم مرحله بعدش ، صبانت هم ظاهراً کلا خبری نیست این ورا فعلا

از شاتل پرسیدم امکان تغییر از فیبر مخابرات به شما هست که گفت آره
باید یه روز حضوری برم مرکز مخابرات اگر بگه بعدا امکان تغییر شرکت باشه فعلا از مخابرات فیبر رو میگیرم تا حالا یک سال دیگه یا هر وقت که بقیه هم فیبر بدن

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,821
من امروز تقریبا با همه ارایه دهنده ها تماس گرفتم برای شیراز
صبانت رو کلا بیخیال ، پشتیبانیش گفت فعلا برای شیراز ثبت نام نداریم و شاید تا یک سال دیگه هم عملیاتی نشه فیبر شیراز
ایرانسل گفت بعضی مناطق شیراز داریم می‌دیم و مشترک داریم ، پیش ثبت نام کنید ولی معلوم نیست کی بیان محله شما ، بنظر میاد دارن کار میکنن ولی آهسته
آسیاتک گفت هنوز شیراز خط فیبر ندادیم (فعلا کازرون رو دارن کار میکنن ) پیش ثبت نام کنین ولی معلوم نیست کی بیان جایی که شما هستید
شاتل هم گفت فعلا شیراز فیبر ندادیم ، پیش ثبت نام کنید
مخابرات هم گفت میتونید برید مرکز مخابراتی ثبت نام حضوری

ظاهراً برای شیراز فعلا فقط مخابرات و ایرانسل فیبر دادن ، آسیاتک هم دنبالشه ولی معلوم نیست کی ، شاتل هم مرحله بعدش ، صبانت هم ظاهراً کلا خبری نیست این ورا فعلا

از شاتل پرسیدم امکان تغییر از فیبر مخابرات به شما هست که گفت آره
باید یه روز حضوری برم مرکز مخابرات اگر بگه بعدا امکان تغییر شرکت باشه فعلا از مخابرات فیبر رو میگیرم تا حالا یک سال دیگه یا هر وقت که بقیه هم فیبر بدن
به نظرم همون برم حضوری مخابرات بهتر باشه.با تلفن کار راه نمیندازن
امروز داشتم تو خیابون راه میرفتم همه جا این کابلهای فیبر نوری زده بود بیرون.تا سر کوچه هم که بانک ملی هست کشیدن که فکر کنم فقط برای بانکه ولی داخل کوچه ها هنوز انگار شروع نکردن :|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر