ایا ps3 برای اجرای فیلم و بازی های 3d نیاز به hdmi 1.4 دارد؟

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
منم همین سوال دوستمون رو دارم.
یعنی Anaglyph 3D پخش کنه که بشه با عینک های دورنگ دید.
نگاهی به این لینک ها داشته باشید:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_stereoscopic_video_games
http://www.3dtested.com/3d-ps3-games-list/

(بعضی موارد را نوشته Anaglyph 3D که عناوین PS3 هم موجود هست در لیست)

این فایل را هم پیدا کردم ، شاید به درد بعضی از دوستان بخورد:

Optimization for Making Stereoscopic 3D Games on PS3

http://research.scee.net/files/pres...MakingStereoscopic3DGamesonPlayStationPS3.pdf

آخرین ویرایش:

nimaprince

کاربر فعال بخش مطبوعات و دنیای بازی
کاربر سایت
Jun 4, 2009
2,332
نام
نيما
ممنون از جوابت . فیلم رو متوجه شدم که نمیشه.

اما هنوز بازیو متوجه نشدم که آیا امکانش هست با LED یا LCD معمولی و یک عینک فیروزه ای / قرمز حالا به هر روش و یا کلکی به صورت 3d بازی کرد یا خیر!؟ (یعنی کاری که با کامپیوتر میشه انجام داد)

تا اونجایی که من اطلاع دارم اصلا اگر TV شما 3D نباشه بازی مستقیم به صورت 2D پردازش و نمایش داده میشه و اصلا به حالت 3D نمیره(البته اکثرا ) مثلا بازی مثل کرایسیس یا بتمن تو منو گزینه ای برای حاموش یا روشن کردن قابلیت 3D دارند ولی خیلی ها نه به صورت هوشمند روشن میشند
در مورد فیلم که متوجه شدید ، در باره بازی هم که گفتم
در کل این ها روی که میگم تو PS3 صدق میکنه و امتحان کردم مثلا موتور استروم آپوکالیپس هوشمنده
موفق باشید :)

Amir_Fahrenheit

کاربر سایت
Jun 3, 2006
125
نام
امیر
مدل تلویزیونشون چیه؟!

سلام..نمیدونم دقیق چی هست اما میدونم که سری Smart از سامسونگه! و حتی کارتون سه بعدی هم توش دیدیم با دستگاه بلوری که اشانتیونش بود!

دوست من اول بگو حجم بازیش چقدره؟
چون یه سری از نسخه ها بودن که 3D نداشتن(کپی ها رو میگم) نزدیک به 18 یا 20 گیگ بودن درصورتی که نسخه کامل بازی نزدیک به 43 گیگ هستش که کاملا 3D ساپورت هستش

والا نمیدونم حجم بازی چقدر بوده! چون واسه دوستم بود دیگه نگاه نکردم!

Amir_Fahrenheit

کاربر سایت
Jun 3, 2006
125
نام
امیر
انقدر دیر به دیر جواب میدین که آدم بعضی مواقع پشیمون میشه که بیاد دیگه سر بزنه! وقتی هم سر میزنه میبینه 10نفر منتظر جوابشن!!!:d بعد دوباره همه چیز از اول!

GOD-OF-BLURAY

کاربر سایت
Mar 24, 2011
35
نام
علی
سلام دوستان
من تو کار فیلم هستم به سوالاتون یکی یکی پاسخ میدم که متوجه بشین.
1 - کابل 1.3 برای اجرای 3D لازمه ولی کابل 1.4 خیر
2- 1.4 در انتقال همزمان صدای دالبی 7.1 با تصویر 3D 1080P نیازه در صورتی که اکثر بازی ها 720 هستند برای فیلم هم اگر 1.3 باشه صدا 5.1 ساپورت میشه
3- برای اجرا 3D اکتیو یا استروسکوپیک هم به پخش کننده 3D نیازه هم به تلوزیون 3D
4- در برخی بازی ها مانند بتمن شما با داشتن عینک های آناگلیف ( آبی قرمز ) بدون داشتن 3D TV و با تلوزیون معمولی 3بعدی ببینید هرچند از لحاظ کیفی پایینتر و از لحاظ پزشکی مضر تر هستند
5- KILLZONE همونتور که دوستمون گفت کپیش 2 نسخه داره که یکی 3D ساپورت میکنه و دیگری خیر.

اگه سوالی بود درخدمتم

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
سلام دوستان
من تو کار فیلم هستم به سوالاتون یکی یکی پاسخ میدم که متوجه بشین.
1 - کابل 1.3 برای اجرای 3D لازمه ولی کابل 1.4 خیر
2- 1.4 در انتقال همزمان صدای دالبی 7.1 با تصویر 3D 1080P نیازه در صورتی که اکثر بازی ها 720 هستند برای فیلم هم اگر 1.3 باشه صدا 5.1 ساپورت میشه
3- برای اجرا 3D اکتیو یا استروسکوپیک هم به پخش کننده 3D نیازه هم به تلوزیون 3D
4- در برخی بازی ها مانند بتمن شما با داشتن عینک های آناگلیف ( آبی قرمز ) بدون داشتن 3D TV و با تلوزیون معمولی 3بعدی ببینید هرچند از لحاظ کیفی پایینتر و از لحاظ پزشکی مضر تر هستند
5- KILLZONE همونتور که دوستمون گفت کپیش 2 نسخه داره که یکی 3D ساپورت میکنه و دیگری خیر.

اگه سوالی بود درخدمتم

ضمن تشکر
کدوم بتمن؟
اگه امکان داره لیست بازیهائی که آناگلیف (بدون تلویزئون 3D) ساپورت میکنند را بفرمائید.

reza9622003

کاربر سایت
May 7, 2011
54
سلام دوستان.
من چند تا فیلم سه بعدی فول 1080p دانلود کردم با فرمت mkv.حجمشون هم بالا 8 گیگ.
حالا من اینارو میخوام از طریق هارد اکسترنال وصل کنم به کنسول و با شوتایم اجرا کنم.ولی مشکلی که هست اینه که فایل بیشتر از 4 گیگ نمیشه تو این هارد های فت 32 ریخت.حالا باید چه کار کنم؟
در ضمن کابل hdmi 1.3 دارم.باید 1.4 بخرم؟

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
سلام دوستان.
حالا من اینارو میخوام از طریق هارد اکسترنال وصل کنم به کنسول و با شوتایم اجرا کنم.ولی مشکلی که هست اینه که فایل بیشتر از 4 گیگ نمیشه تو این هارد های فت 32 ریخت.حالا باید چه کار کنم؟

با این نرم افزار میتونید به راحتی فایل های MKV را چند قسمتی کنید ، آموزش + لینک دانلود:
معرفی و دانلود نرم افزار MKVToolNix

Azor

کاربر سایت
Feb 23, 2007
207
نام
شهاب
فیلم 3d گیر از کجا گیر بیارم؟ می خوام با ps3 rebug 3.55 ببینم. کپی بلوری جواب میده؟ دانلود کنم بریزم رو هارد میشه؟ یا حتماً باید بلوری اورجینال بگیرم

GOD-OF-BLURAY

کاربر سایت
Mar 24, 2011
35
نام
علی
فیلم 3d گیر از کجا گیر بیارم؟ می خوام با ps3 rebug 3.55 ببینم. کپی بلوری جواب میده؟ دانلود کنم بریزم رو هارد میشه؟ یا حتماً باید بلوری اورجینال بگیرم
بهتون پخ دادم

---------- نوشته در 04:05 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 03:57 PM ارسال شده بود ----------

سلام دوستان.
هارد رو مستقیم به خود TV وصل کن و از گزینه های 3D تلوزیون بستگی به نوع فیلم دانلودی ( ساید بای ساید ) یا ( اور آندر ) تبدیل رو انتخاب کن احتمالا فرمت رو تلوزیونت ساپورت میکنه. اگه هم نشد تبدیل فرمت کن فایل ها رو .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر