ایا شما کارت های جدید انویدیا GTX470 &480را می خرید؟

ایا شما کارت های جدید انویدیا GTX470 &480را می خرید؟

• بله.من GTX480را خریداری می کنم.

رای‌ها: 27 20.1%
  • بله.من GTX470را خریداری می کنم.

رای‌ها: 14 10.4%
  • خیر.من 5870را ترجیح می دهم یا خواهم خرید.

رای‌ها: 8 6.0%
  • خیر.من 5850را ترجیح می دهم یا خواهم خرید.

رای‌ها: 20 14.9%
  • خیر.من یک کارت از سری 5000را خواهم خرید.

رای‌ها: 12 9.0%
  • صبر می کنم تا سری Main-Streamانودیا عرضه بشود.

رای‌ها: 5 3.7%
  • فعلا قصد خرید dx11ندارم شاید بعدا خریدم!

رای‌ها: 15 11.2%
  • اصلا هیچ کدام را برای خرید قبول ندارم.

رای‌ها: 4 3.0%
  • تا همه این کارت ها ارزون نشود کارت dx11نمی خرم.

رای‌ها: 26 19.4%
  • بین ATiوNvidiaموندم کدام را انتخاب کنم!

رای‌ها: 3 2.2%

• مجموع رای دهنده‌ها
    134

moghazzal

کاربر سایت
Oct 30, 2008
152
نام
reza
کارت 8800gtx هم یه زمانی قیمتش 800 هزار تومن بود منتظر میمونم تا قیمت 480 gtx قیمتش به 250 هزار تومن برسه اون موقعه میخرم وگرنه این کار ت 9600 خودم خیلی خوب بازی ها رو جواب میده به این زودی ها هم قصد فروشش رو ندارم لااقل تا 2 سال اینده..

gtx280 هم تا یک سال پیش قیمتش حوالی 600 هزار تومن بود بعضی برنداش هم تا این اخریا رسیده بود زیر 300 هزار تومن اون وقت انتظار ندارید قیمت 480gtx زیر 300 هزار تومن برسه .؟
:laughing::laughing:چه زمانی 8800 800 تومن بود؟؟یه زمانی هم من pentium 3 بستم حدود 1 تومن هزینه برداشت!آخرش هم گذاشمش جلوی در!البته چند سال بعد
معلومه 480 ارزون می شه.ولی وقتی ارزون می شه که ان ویدیا 780 با تکنولوژی دایرکس 15 اومده و 9600 شما کلا دیگه وجود نداره!مثل 5200 که الان کلا نیست:cheesygri

http://www.hardocp.com/article/2010/03/26/nvidia_fermi_gtx_470_480_sli_review/7
قابل توجه طرفداران nvidia بخصوص آقا وحید!:laughing:
من که حاضر نیستم همچین صدا و مصرفی رو تحمل کنم

Last edited by a moderator:

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,054
نام
محمد امین
کارت 480 که رسما رویی ماکروفر و سرخکن و اجاق گاز رو کم کرده و داره با کوره اجر پزی رقابت میکنه..!

من نمیدونم چه طوری بعضی از دوستان این کارت رو پیشنهاد میکنن در حالی که هم قیمتش خیلی از 5870 بالاتره و هم قدرت خیلی محسوس نسبت به رقیبش نداره.

به نظر من باید صبر کرد حداقل 3 ماه باید صبر کرد.

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
من نمیدونم چه طوری بعضی از دوستان این کارت رو پیشنهاد میکنن در حالی که هم قیمتش خیلی از 5870 بالاتره و هم قدرت خیلی محسوس نسبت به رقیبش نداره.
سلام دوست عزيز
تا اينجا و در ساير تاپيك‌ها كسي اين كارت رو پيشنهاد نداده، حتي در تاپيك‌هاي مشاوره.

gtkiller

کاربر سایت
Jan 9, 2008
473
نام
سروش
خوب این کارت یک سری مزایا نسبت به ati5870 داره اول از همه physix و دوم سازگاری با nvidia3d vision درضمن هنوز درایورهای اختصاصی انویدیا برای این کارت نیومده و احتمال داره تا 20% کاریی این کارت رو بیشتر کنه درضمن مثل 5870 مشکل crushing نداره

moghazzal

کاربر سایت
Oct 30, 2008
152
نام
reza
خوب این کارت یک سری مزایا نسبت به ati5870 داره اول از همه physix و دوم nvidia3d vision درضمن هنوز درایورهای اختصاصی انویدیا برای این کارت نیومده و احتمال داره تا 20% کاریی این کارت رو بیشتر کنه درضمن مثل 5870 مشکل crushing نداره
:cheesygriمشکل کرش برای سری 5700 بود عزیزم و با درایور 10.3 کاملا حل شد!
درایور هم احتمال داره تا 20 درصد
physix واقعا مزیت بزرگی تو ان وی دیاست ولی 3d vision به نظر من اصلا مزیت نیست
کی از این تکنولوژی تو ایران استفاده می کنه!درضمن 5870 هم
http://www.amd.com/uk/products/desktop/graphics/Pages/desktop-graphics.aspx
ار تکنولوژی eyefinity استفاده می کنه
3d vision = 120hz monitor + under 200$ 3d vision kit یعنی کلی هزینه + ساپورت پایین بازی های حال حاضر

آخرین ویرایش:

qwe333

کاربر سایت
Dec 22, 2009
53
:laughing::laughing:چه زمانی 8800 800 تومن بود؟؟یه زمانی هم من pentium 3 بستم حدود 1 تومن هزینه برداشت!آخرش هم گذاشمش جلوی در!البته چند سال بعد
معلومه 480 ارزون می شه.ولی وقتی ارزون می شه که ان ویدیا 780 با تکنولوژی دایرکس 15 اومده و 9600 شما کلا دیگه وجود نداره!مثل 5200 که الان کلا نیست:cheesygri

http://www.hardocp.com/article/2010/03/26/nvidia_fermi_gtx_470_480_sli_review/7
قابل توجه طرفداران nvidia بخصوص آقا وحید!:laughing:
من که حاضر نیستم همچین صدا و مصرفی رو تحمل کنم

قيمت 8800 همين حدودا بود حالا يه خورده كمتر همين سه سال پيش هم همين قيمت ها بود لا اقل ديگه كمتر زا 600-700تومن نبود...

تكنولو‍ي دايركس 15 حداقل 12-13 ديگه بوجود مياد تا اون موقه 480 وجود خارجي نداره چه برسه به اينكه قيمتش پايين بياد :laughing::laughing:

قيمت 480 هم تا دو سه سال اينده قيمتش افت شديدي ميكنه تا اون موقه حتي دايركس 12 هم نيومده ...من كه حاضر نيستم بخاطر يه دو سه تا بازي محدود مثل كريسيس كارت گرافيكم رو مدام عوض كنم من كارتم رو سال پيش خريدم وازش هم راضيم و همه بازيا رو تقريبا راحت اجرا ميكنه تا دو سال اينده هم نميخوام به خاطر يه چند تا بازي محدود كارتم رو بفروشم هر چند همين كارت همون بازيا رو با فريم قابل قبولي اجرا ميكنه ....

حرف هاي شما تا حدودي زيادي مقرضانه هستش تا از روي منطق.....

vector

کاربر سایت
Apr 1, 2008
383
بعضی از دوستان غیر منطقی نظر میدن چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من خودم از طرفدارای شدید nvidia بودم ولی متاسفانه nvidia تو دسکتاپ ۲ نسله داره در جا میزنه فروش دسکتاپ هم اینو نشون میده . یادمه nvidia همیشه سردمدار vga دسکتاپ بود. اول nvidia کارتهای نسل بعد رو ارایه می کرد و بعد ati و همیشه هم باز جلوتر بود ولی از سری 4xxx به بعد ati خیلی بهتر عمل کرده . نسل جدید هم بعد ۶ ماه با اون همه دمبلو دیمبل و تبلیغ و ... که سری gtx 4xx شاخش اینه و بالش اینه همچین کارتی رو با این قیمت وکارایی روانه بازار کرد که تو تمام سایتهای review فقط ۱۰ تا ۱۵ ٪ ( که بعضی از دوستان میگن ۱۰ تا ۴۰٪!!!!!!!!!!!!!!! هیچ وقت در review های سخت افزار نقطه ای benchmark نمی گیرن) از رقیبش که کارتاشو ۶ ماه قبل عرضه کرد برتره . تمام سایتها و تمام کاربرا و اساتید حرفه ای هم نظرشون همینه (۶ ماه دیرتر + رفتن به ddr5 و نسل بعد با معماری جدید حداقل ۳۵ تا ۴۰ ٪ قویتر شدن تو ۸۰٪ از بازیها رو می طلبید) . در ضمن اصلا گفته نمیشه سری gtx4xx کارتهای ضعیفیه موضوع چیزه دیگریس.!!

آخرین ویرایش:

moghazzal

کاربر سایت
Oct 30, 2008
152
نام
reza
قيمت 8800 همين حدودا بود حالا يه خورده كمتر همين سه سال پيش هم همين قيمت ها بود لا اقل ديگه كمتر زا 600-700تومن نبود...

تكنولو‍ي دايركس 15 حداقل 12-13 ديگه بوجود مياد تا اون موقه 480 وجود خارجي نداره چه برسه به اينكه قيمتش پايين بياد :laughing::laughing:

قيمت 480 هم تا دو سه سال اينده قيمتش افت شديدي ميكنه تا اون موقه حتي دايركس 12 هم نيومده ...من كه حاضر نيستم بخاطر يه دو سه تا بازي محدود مثل كريسيس كارت گرافيكم رو مدام عوض كنم من كارتم رو سال پيش خريدم وازش هم راضيم و همه بازيا رو تقريبا راحت اجرا ميكنه تا دو سال اينده هم نميخوام به خاطر يه چند تا بازي محدود كارتم رو بفروشم هر چند همين كارت همون بازيا رو با فريم قابل قبولي اجرا ميكنه ....

حرف هاي شما تا حدودي زيادي مقرضانه هستش تا از روي منطق.....
9600همین الان جواب گوی بازی های حال حاضر نیست
راستش من اصلا مغرضانه حرف نزدم!480 هم حتما ارزون می شه.بحث من سر اینه که شما می گین 480 که ارزون شه 9600 رو می فروشم 480 می خرم!من می گم زمانی که 480 ارزون شده شما کلا نمی تونی کارت گرافیکت رو بفروشی و می شه مثل 6600 و 7600 در حال حاضر!که هیچ کس حاضر نیست پول براش بده;)
وگرنه 480 هم یه روز ارزون می شه ولی نه خیلی!

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,206
نام
امیر محمود
خوب این کارت یک سری مزایا نسبت به ati5870 داره اول از همه physix و دوم سازگاری با nvidia3d vision درضمن هنوز درایورهای اختصاصی انویدیا برای این کارت نیومده و احتمال داره تا 20% کاریی این کارت رو بیشتر کنه درضمن مثل 5870 مشکل crushing نداره

فیزیک انویدیا مزیت است ولی NVIDIA 3D VISIONمخصوصا در کشور ما غیر ممکنه با هزینه ای که بر می داره! ;)
در کنار مزایا به معایب هم باید نگاه کرد:
1-دمای بالا(97درجه)
2-مصرف انرژی بالا(پاور جدید ممکنه روی دستت بگذاره)
3-قیمت بالا نسبت به کارایی!(منظورم موقعی که وارد ایران بشه)

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
از اونجایی که من خیلی به میزان دما و مصرف برق توجه میکنم پس کوره های کنونی و بخاری برقی های انویدیا اصلا مناسب من نیستند (با آنکه قدرت خوبی دارن).
ای تی آی هم که فعلا خوب کار کرده و از نظر مصرف و دما خیلی بهتر از جی فورس ها است . اما ای تی آی یه مشکل بسیار بزرگ و در حد فاجعه داره اونم نداشتن موتور فیزیک انویدیا هستش .(من به شخصه به هیچ وجه نمیتونم کارتی بخرم که فیزیک نداشته باشه ! ). بازی هایی مثل
Mirror's Edge , Batman :AA , Warmonger, Ghost Recon , Unreal tournament ,Metro 2033 , .... با فیزیک واقعا یه چیز دیگه بودن.
پس فعلا وایمیسیم تا یه کارت Mainstream در حد 275 بیاد بعد میریم تو کارش ...
امیدوارم انویدیا هر چه زودتر این بخاری برقیاشو یه رفرش بکنه ( لا اقل یه 15 نانومتری کمترش بکنه).
فعلا باید دست نگه داشت .
(ATI wish you had Physx):biggrin1::biggrin1::biggrin1:

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,206
نام
امیر محمود
از اونجایی که من خیلی به میزان دما و مصرف برق توجه میکنم پس کوره های کنونی و بخاری برقی های انویدیا اصلا مناسب من نیستند (با آنکه قدرت خوبی دارن).
ای تی آی هم که فعلا خوب کار کرده و از نظر مصرف و دما خیلی بهتر از جی فورس ها است . اما ای تی آی یه مشکل بسیار بزرگ و در حد فاجعه داره اونم نداشتن موتور فیزیک انویدیا هستش .(من به شخصه به هیچ وجه نمیتونم کارتی بخرم که فیزیک نداشته باشه ! ). بازی هایی مثل
Mirror's Edge , Batman :AA , Warmonger, Ghost Recon , Unreal tournament ,Metro 2033 , .... با فیزیک واقعا یه چیز دیگه بودن.
پس فعلا وایمیسیم تا یه کارت Mainstream در حد 275 بیاد بعد میریم تو کارش ...
امیدوارم انویدیا هر چه زودتر این بخاری برقیاشو یه رفرش بکنه ( لا اقل یه 15 نانومتری کمترش بکنه).
فعلا باید دست نگه داشت .
(ATI wish you had Physx):biggrin1::biggrin1::biggrin1:

اگر بخواهند نانومتر را کاهش بدند اساسا تکنولوژی ساخت فرق میکنه و احتیاج به زمان داره!(یعنی باید منتظر سری بعد باشی! :biggrin1:)
ضمنا قدرتی که 275در DX10داشت بعیده سری MAINSTREAMخانواده400در DX11داشته باشه! ;)
اگر دنبال قدرت زیاد و مناسب در DX11هستید به فکر کارت های زیر باش!
ATi
HD5970
HD5870
HD5850
----------------------------------
NVIDIA
GTX480
GTX470

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
اگر بخواهند نانومتر را کاهش بدند اساسا تکنولوژی ساخت فرق میکنه و احتیاج به زمان داره!(یعنی باید منتظر سری بعد باشی! :biggrin1:)
ضمنا قدرتی که 275در DX10داشت بعیده سری MAINSTREAMخانواده400در DX11داشته باشه!
GTX470

البته اینطور هم نیست . کارت 8800GTX یا 8800 Ultra یا 8800 GTS همشون 90 نانو متری بودن و با یه رفرش خوب یه کارت بسیار خوبی با نانومتر کمتری مثل 8800GT رو دادن بدون اینکه یه نسل جلو برن !!!. (از 90 نانو به 65 نانو کوچ کردن)
کارت هایی رو هم که معرفی کردی همشون قوی هستن ولی مشکلات مخصوص به خودشونو دارن :smile:.
من خودم دنبال کارتی با مشخصات Price , Performance هستم ( مثل 8800GT ) . از اونجایی که من معمولا بازیهامو تو رزولوشن 720P بازی میکنم و تنها 2X ف ی ل ت ر آنتی آلایزینگ رو فعال میکنم پس نیازی به کارت High End ندارم . البته داشتن یه کارت خوب همیشه مستلزم داشتن یه پردازنده قوی هم هست .

Oracle idol

کاربر سایت
Aug 12, 2008
66
Catch me if U can :D Do U want me to Catch you up

آقايون شماها كه ميريد Review ميخونيد از روي اونا نظر نديد چون خيلياش جنبه تبليغاتي داره مثله ATI كه مياد برا فروشش از تكنولوژي كه نداره صحبت ميكنه و ميگه دماي پايني داره مثل حرفهايي كه AMD قبلآ ميزد در صورتي كه دماي پايين با ولتاژ پاين امكان پذير و ولتاژ پاين يعني قدرت كمتر كه هرتز رو پاين مياره.

كسي بايد راجع به يه جنس حرف بزنه كه حداقل يه سري از اين brand يه تكنولوژي رو تست كرده باشه اين كه نميذونم اين فر نميدونم ماكروفره شومينس فقط حرف ميزنه حتي فن دارا هم تو گيم سنگين به76-80 درجه ميرسه كه اونم خيلي دردت مياد برو Hydro Copper بخر كه حداقل 30 درجه از دما پاين مياد من خودم چون رو مدلاي مختلف از جمله رو سري 9800 GTX و رو سري GTX200 امتحان كردم.

ولي هر وقت ATI به سريهاي Quadro چيزي بهتر بزنه براش دست ميزنيم

البته من تا خودم سري 480 رو تست نكنم راجع بهش نظر نميدم ولي همين Gamespot كه جديدأ همرو ميكوبه گفته كه GTX480 حداقل 17 درصد قويتر از 5890 هست!

آخرین ویرایش:

XagroX

کاربر سایت
Dec 1, 2008
1,268
نام
عرفان
کمبود این فیزیکس میتونه چه مشکلاتی رو داشته باشه؟!
سطح تخریب پذیری و تغییر پذیری نقشه بازی کم میشه یا کوله بارش میفته رو سی پس یو؟!

آقايون شماها كه ميريد Review ميخونيد از روي اونا نظر نديد چون خيلياش جنبه تبليغاتي داره مثله ATI كه مياد برا فروشش از تكنولوژي كه نداره صحبت ميكنه و ميگه دماي پايني داره مثل حرفهايي كه AMD قبلآ ميزد در صورتي كه دماي پايين با ولتاژ پاين امكان پذير و ولتاژ پاين يعني قدرت كمتر كه هرتز رو پاين مياره.

كسي بايد راجع به يه جنس حرف بزنه كه حداقل يه سري از اين brand يه تكنولوژي رو تست كرده باشه اين كه نميذونم اين فر نميدونم ماكروفره شومينس فقط حرف ميزنه حتي فن دارا هم تو گيم سنگين به76-80 درجه ميرسه كه اونم خيلي دردت مياد برو Hydro Copper بخر كه حداقل 30 درجه از دما پاين مياد من خودم چون رو مدلاي مختلف از جمله رو سري 9800 GTX و رو سري GTX200 امتحان كردم.

ولي هر وقت ATI به سريهاي Quadro چيزي بهتر بزنه براش دست ميزنيم
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oracle idol

کاربر سایت
Aug 12, 2008
66
کمبود این فیزیکس میتونه چه مشکلاتی رو داشته باشه؟!
سطح تخریب پذیری و تغییر پذیری نقشه بازی کم میشه یا کوله بارش میفته رو سی پس یو؟!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دوست عزيز من كه نفهميدم چي گفتي ولي با اين كوله بار تعجب ميترسم سكته كني.

Last edited by a moderator:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر