انویدیا: دیگر امکان داشتن گرافیکی بهتر نسبت به PC برای کنسولها وجود ندارد

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
در یک مصاحبه از مجله ی PowerPlay با Tony Tamasi از شرکت انویدیا در مورد کارت های گرافیک با عنوان آسمان سقوط نمی کند, این جمله بیان شده که: "دیگر امکان داشتن گرافیکی بهتر نسبت به PC برای کنسولها وجود ندارد." و دلیل این گفته نیز پول نداشتن غولهای کنسولی (مایکروسافت و سونی) برای رقابت در این زمینه (گرافیک) عنوان شده.
nvidia.jpg

وی در ادامه می افزاید:

در زمان Xbox 360 و PS3, کنسولها با PC برابر بودند. اگر شما داخل آن جعبه های کنسولی را نگاه می کردید, تکنولوژیهای گرافیکی ساخته شده توسط AMD و NVIDIA را مشاهده می کردید که در آن زمان تمامی این ابداعات گرافیکی توسط کمپانی های گرافیک ساز PC انجام می شد.

NVIDIA هر ساله نزدیک به 1.5 میلیارد دلار برای تحقیقات و پیشرفتهای گرافیکی خرج می کند و این در حالیست در طول عمر یک کنسول ما باید نزدیک 10 میلیارد دلار خرج کنیم. و سونی و مایکروسافت قادر به پرداخت این پول نیستند. آنها ظرفیت سرمایه گذاری برای رقابت با PC را ندارند ولی ما بعلت اقتصاد پلکانی, توان آن را داریم چون سال به سال ما بیش از 100 میلیون تراشه به فروش میرسانیم.
سرچشمه

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
@بهزاد
GPU در PS4 دقيقا بر پايه ي 7800 GTX ساخته شده كه همونجور كه از نمودار مشخصه پرفورمنس پايينتري نسبت به معادلش در 360 داره ( هميشه GPU در PS4 باعث شد كه نمونه بازياي مولتي رو 360 بهتر باشن) دقيقا GPU در PC ها فقط با اومدن 8800 بود كه تونستن حداقل روي كاغذ معادل كنسول عمل كنن

Hossein-Brusli

کاربر سایت
Aug 28, 2013
77
نام
حسین
آقا جان, فلش سبز رنگ قبل از 8800 داره پرفرمونس ه 7800 رو نشون میده.

نه بابا ! اعداد و ارقام که چیز دیگه ای میگن ! :| شما بهتره همون تسلیشن و توضیح بدی ! نیاز نیست پرفرمنس و واسه من تشریح کنی ! چون الان تناقص به وجود اومده ! یکی اعداد ارقام محاسبات شناور که میگه 8800 در حد X360 هست و یکی نمودار بالا که میگه 7800 به قول شما کاراییش بیشتر از X360 بوده !! نمیشه که ! پس به نظرم تعریف منطقی ترش اینه که بگیم میزان رشد و اختلاف 2 کارت و نشون میده !

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
چه طوری قبل از اومدنش داره Performance اش و نشون میده !!! مگه ممکنه یه کارت گرافیک قبل از اومدن سری جدیدش بتونه کارایی سری جدیدی که در اینده میاد نشون بده !!

#-o

سری 7800 ای که شما تو عکس توضیح دادی میشه نقطه سبزی که زیر نقطه X360 هست ! اون قسمتی هم که قرمز کردید تو عکس نشون دهنده رشد بین این 2 کارت گرافیکه ! یعنی معماریشون تغییر کرده و کاراییشون بالاتر رفته ، در نتیجه بازده و قدرتش بیشتر شده و شده 8800 که میشه نقطه ای که بالای PS3 هست !

ببین سعی کن درک کنی. اون قسمت قرمز رنگ که مشخص کردم هیچ ارتباطی به سری 8800 نداره. اون موقع هنوز چیزی به اسم 8800 وجود خارجی نداشته. اون رشدی هم که نشون داده شده مربوط به سری 7800 میشه. حالا یا به کمک درایور پرفورمنسش بهتر شده یا به هر علت دیگه‌ای

سوال من اینجاست شکه شما با چه استدلال و چه منبعی میگی سری 7000 از X360 قویتر بوده !؟ حالا خوبه تو پست صفحه قبل براتون مدارک معتبر از میزان محاسبات شناور چیپ های گرافیکی گذاشتم ! اونجا هم دیدیم که 8800 تازه در حد و اندازه X360 هست ! نه قویتر ! اما اینجا اومدی میگی X360 از 7800 عقب افتاده !! یعنی ضعیف تر بوده !؟

خوبه خودت نمودار گذاشتی! منم دارم بر مبنای همون نمودار خودت صحبت میکنم.
اصلا همه‌ی اینا رو ولش کن. این سوالو به زبان کاملا ساده میپرسم. اصلا بذار پله پله بریم جلو.

سوال شماره 1: اینکه خط سبز رنگ از خط سفید رنگ بالاتر است نشان دهنده‌ی چه چیزی است؟

Hossein-Brusli

کاربر سایت
Aug 28, 2013
77
نام
حسین
#-o

خوبه خودت نمودار گذاشتی! منم دارم بر مبنای همون نمودار خودت صحبت میکنم.
اصلا همه‌ی اینا رو ولش کن. این سوالو به زبان کاملا ساده میپرسم. اصلا بذار پله پله بریم جلو.

سوال شماره 1: اینکه خط سبز رنگ از خط سفید رنگ بالاتر است نشان دهنده‌ی چه چیزی است؟

نشون دهنده بالا رفتن پرفرمنس ( نه قدرت ) کارت گرافیک ! جوابی که خواستم به شما بدم و تو پست بالایی شما گذاشتم !

حالا سوال من اینه : این عکس یه نموداره : امارو ارقامی که تو 2 صفحه قبل گذاشتم و چه جوری میخوای تحلیل کنی ؟ اونجا اعداد و ارقام چیز دیگه ای میگه !

57896058793618155743.jpg

.:Ranger:.

کاربر سایت
Jan 18, 2010
2,296
نام
فرهاد
جلل خالق،حالا این دو کمپانی شدنی بی پول؟بله دیگه وقتی به یه کمپانی رو بدن همین می شه،یکی نیست بگه آآقای تونی تماسی همین کمپانی به قول تو بی پول و ویندوزش نبود شما و شرکاتون از کجا نون می خوردین؟اصلن اگه نبود شما هم شرکتتون وجود نداشت،این آقا حد خودشو می دونه؟؟می دونه که بیل گیتس یکی از پولدارترین افراد جهان هست و اراده کنه با پولهاش می تونه کل انویدیا رو با خاک یکسان کنه؟
این پسرک نمی دونه چی می گه چون این دو کمپانی دو تا از پول ساز ترین کمپانیهای دنیا هستند ماکروسافت در زمینه نرم افزار،سونی در زمینه لوازم صوتی و تصویری و سرگرمی صنعت بازی و سینما
ماکرو و سونی این بار نیومدن سراغ چیپستهای شما چون گرون فروشید و قیمتهاتون سر به فلک می زنه و سونی هم که این بار نمی خواست قیمت اولیه PS3 و ماجراش بر سر PS4 هم تکرار بشه رفت به سراغ رقیبتون AMD

مشخصه که باید بسوزید و آب هم نباشه چون یکی از سودمند ترین بازارها رو از دست دادید به همین خاطر هم مجبور شدید کنسول تولید کنید و تمرکزتون رو بر روی بازار موبایل و تبلت بگذارید تا از غافله عقب نمونید

هر کس دیگه انویدیا رو نشناسه ما کنسول بازها و به ویژه PS بازها می شناسیم که با چه حقه ای چیپست گرافیکیتون رو چپوندین تو PS3 با کلی تعریف که آخر هم نتیجش شد افتضاحات مقایسه ای بازیهای مولتی پلتفرم ابتدا و اواسط نسل هفتم،که اگر Cell تو PS3 نبود این ضعف قابل جبران نبود

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
872
نام
محسن
جلل خالق،حالا این دو کمپانی شدنی بی پول؟بله دیگه وقتی به یه کمپانی رو بدن همین می شه،یکی نیست بگه آآقای تونی تماسی همین کمپانی به قول تو بی پول و ویندوزش نبود شما و شرکاتون از کجا نون می خوردین؟اصلن اگه نبود شما هم شرکتتون وجود نداشت،این آقا حد خودشو می دونه؟؟می دونه که بیل گیتس یکی از پولدارترین افراد جهان هست و اراده کنه با پولهاش می تونه کل انویدیا رو با خاک یکسان کنه؟
این پسرک نمی دونه چی می گه چون این دو کمپانی دو تا از پول ساز ترین کمپانیهای دنیا هستند ماکروسافت در زمینه نرم افزار،سونی در زمینه لوازم صوتی و تصویری و سرگرمی صنعت بازی و سینما
ماکرو و سونی این بار نیومدن سراغ چیپستهای شما چون گرون فروشید و قیمتهاتون سر به فلک می زنه و سونی هم که این بار نمی خواست قیمت اولیه PS3 و ماجراش بر سر PS4 هم تکرار بشه رفت به سراغ رقیبتون AMD

مشخصه که باید بسوزید و آب هم نباشه چون یکی از سودمند ترین بازارها رو از دست دادید به همین خاطر هم مجبور شدید کنسول تولید کنید و تمرکزتون رو بر روی بازار موبایل و تبلت بگذارید تا از غافله عقب نمونید

هر کس دیگه انویدیا رو نشناسه ما کنسول بازها و به ویژه PS بازها می شناسیم که با چه حقه ای چیپست گرافیکیتون رو چپوندین تو PS3 با کلی تعریف که آخر هم نتیجش شد افتضاحات مقایسه ای بازیهای مولتی پلتفرم ابتدا و اواسط نسل هفتم،که اگر Cell تو PS3 نبود این ضعف قابل جبران نبود
خارج تاپیک بحث نکن آقا !!:d در راستای پست های قبلی بنویس !:d

Hossein-Brusli

کاربر سایت
Aug 28, 2013
77
نام
حسین
سوال شماره 2: در کدام بازه‌های زمانی پرفورمنس کارت گرافیکهای PC از 360 بالاتر است؟

جلل خالق ! پستت چه جوری اومد اینجا ! :d جواب سوال منو ندادیا ! ولی جواب سوال دومت میشه اواخر 2005 :d به جای یه سوال یه سوال ، همه سوالات و با هم بپرس !

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
جلل خالق ! پستت چه جوری اومد اینجا ! :d جواب سوال منو ندادیا ! ولی جواب سوال دومت میشه اواخر 2005 :d به جای یه سوال یه سوال ، همه سوالات و با هم بپرس !

دونه دونه بهتر متوجه میشی. پس تا اینجا به این نتیجه رسیدیم که اواخر سال 2005 پرفورمنس سری 7800 از X360 بهتر بوده. درسته؟

سوال شماره 3: X360 در چه تاریخی منتشر شد و از زمان انتشار X360 تا اواخر سال 2005، چند ماه می‌شود؟

Hossein-Brusli

کاربر سایت
Aug 28, 2013
77
نام
حسین
دونه دونه بهتر متوجه میشی. پس تا اینجا به این نتیجه رسیدیم که اواخر سال 2005 پرفورمنس سری 7800 از X360 بهتر بوده. درسته؟

سوال شماره 3: X360 در چه تاریخی منتشر شد و از زمان انتشار X360 تا اواخر سال 2005، چند ماه می‌شود؟

پرفرمنس بهتر بودده ! نه قدرت بیشتر ! اینا فرق میکنه باهم ! جواب سئوال 3 رو هم فرض کنیم تا اواخر 2005 میشه مثلا 4 یا 5 ماه ! اما اگر جواب سوال منو بدی تو 2 پست قبل ، سوالاتت از اعتبار می افته ! چون ملاک ما کارایی gpu نیست ! قدرتشه که تا اواسط 2006 به وضوح کمتر بوده !

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
پرفرمنس بهتر بودده ! نه قدرت بیشتر ! اینا فرق میکنه باهم ! جواب سئوال 3 رو هم فرض کنیم تا اواخر 2005 میشه مثلا 4 یا 5 ماه ! اما اگر جواب سوال منو بدی تو 2 پست قبل ، سوالاتت از اعتبار می افته ! چون ملاک ما کارایی gpu نیست ! قدرتشه که تا اواسط 2006 به وضوح کمتر بوده !

:))
شما چجوری ثابت میکنی که با اینکه پرفورمنس 360 ضعیف‌تر بوده ولی سخت افزارش قوی‌تر بوده؟ با همون آمار و ارقامی که 2 صفحه قبل گذاشتی حتما؟ پرفورمنس داره به وضوح یه چیز دیگه رو میگه. چیزی که روی کاغذ نوشته شده مهم نیست. چیزی که در عمل اتفاق میفته مهمه

Hossein-Brusli

کاربر سایت
Aug 28, 2013
77
نام
حسین
:))
شما چجوری ثابت میکنی که با اینکه پرفورمنس 360 ضعیف‌تر بوده ولی سخت افزارش قوی‌تر بوده؟ با همون آمار و ارقامی که 2 صفحه قبل گذاشتی حتما؟ پرفورمنس داره به وضوح یه چیز دیگه رو میگه. چیزی که روی کاغذ نوشته شده مهم نیست. چیزی که در عمل اتفاق میفته مهمه

پرفرمنس میشه میزان نرخ بهینگی تو کنسول ها یا ( 4 way type none void 64 operand issue ) که مخصوص CU core هاي CPU هست . کارت گرافیک و با قدرت پردازشی و پرازنده های جریانی کارت گرافیک ، کلاک هسته و فرکانس کاریش زمین تا اسمون با اون پرفرمنسی که شما میگی متفاوته ! اون امار 2 صفحه قبل هم امار رسمی AMD و سایت بزرگی مثل اناند تچ ، چیپ ورک و ... هست و اصلا 4 تا دونه عدد رو کاغذ نیست ! من چند صفحه قبل گفتم . گفتم X360 سال 2005 اومده .قبول ؟ خوب قدرتش هم حداقل تا 1 سال بیشتر از pC بوده ، قبول ؟ اگر میبینی به قول خودت در عمل چیزی براش ساخته نشد تا اون فاصله و قدرت 1 ساله رو نشون بده ، به خاطر نا آشنا بودن سازنده ها با سخت افزار کنسول ها بوده .

LOST

کاربر سایت
Jun 27, 2008
3,122
نام
مهراد
بعد سری 7800 تازه دوران رونمایی از کارت های 7900 (GTX - GX2) و به خصوص 7950GX2 که قوی ترین Dual Gpu اون زمان بوده هست که از نظر قدرت 7800 که هیچ 7900GTX رو هم میگره اونم با قدرتی تقریبا دو برابری فاصله زمانی ریلیز این دو کارت هم تقریبا 7 و 11 ماه بعد سری 7800 بوده و بعد از این ها دوران طلایی 8800 شروع میشه.
در کل خنده داره این بحث ها وقتی هنوز بعضی ها نمیتونن درک کنن که به راحتی میشد همون 7800 رو SLI کرد و بازده دو برابری ازش گرفت.

آخرین ویرایش:

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
پرفرمنس میشه میزان نرخ بهینگی تو کنسول ها یا ( 4 way type none void 64 operand issue ) که مخصوص CU core هاي CPU هست . کارت گرافیک و با قدرت پردازشی و پرازنده های جریانی کارت گرافیک ، کلاک هسته و فرکانس کاریش زمین تا اسمون با اون پرفرمنسی که شما میگی متفاوته ! اون امار 2 صفحه قبل هم امار رسمی AMD و سایت بزرگی مثل اناند تچ ، چیپ ورک و ... هست و اصلا 4 تا دونه عدد رو کاغذ نیست ! من چند صفحه قبل گفتم . گفتم X360 سال 2005 اومده .قبول ؟ خوب قدرتش هم حداقل تا 1 سال بیشتر از pC بوده ، قبول ؟ اگر میبینی به قول خودت در عمل چیزی براش ساخته نشد تا اون فاصله و قدرت 1 ساله رو نشون بده ، به خاطر نا آشنا بودن سازنده ها با سخت افزار کنسول ها بوده .

الان تو دقیقا بر چه مبنایی ثابت میکنی که سخت افزار 360 از کارتهای سری 7000 قویتر بود؟ GFLOPS؟ Core Clock؟ Memory؟ Memory Interface؟ Memory Bandwidth؟ همه‌ی اینا توی 360 مقدارش بیشتره دیگه؟
بعد شما اطمینان کامل داری که کارت گرافیک 360 قطعا از مدلهای 7800GTX، 7900GTX و 7900GX2 قوی‌تره دیگه؟ یعنی کارت گرافیک 360 حتی از 7900GX2 که در واقع 2 تا کارت گرافیک حساب میشه هم قویتره دیگه؟ بعد اگه 7900GX2 به صورت SLI بسته بشه چطور؟ یعنی یه چیزی تو مایه‌های 4 تا کارت گرافیک روی یک Mainboard. بازم کارت گرافیک X360 قویتره دیگه؟؟

بعد این قدرت کارت گرافیک 360 نسبت به کارت گرافیکهایی که گفتم رو میتونی با آمار و ارقام بهمون نشون بدی؟

Hossein-Brusli

کاربر سایت
Aug 28, 2013
77
نام
حسین

الان تو دقیقا بر چه مبنایی ثابت میکنی که سخت افزار 360 از کارتهای سری 7000 قویتر بود؟ GFLOPS؟ Core Clock؟ Memory؟ Memory Interface؟ Memory Bandwidth؟

GFLOPS ( کل قدرت محاسبات شناور کنسول - Floating point )

بعد شما اطمینان کامل داری که کارت گرافیک 360 قطعا از مدلهای 7800GTX، 7900GTX و 7900GX2 قوی‌تره دیگه؟

از 7800GTX، 7900GTX بله قویتره .

قدرت محاسباتی : PS3 در مقابل کارت های سال 2007 تا 2008 :

9800 GTX با قدرت
648 GFLOP
8800
ULTRA با قدرت GFLOP...576

قدرت محاسباتی : X360 در مقابل کارت های سال 2007 تا 2008 :

8800GTS - G80 باقدرت 346 GFLOP
6 600 GT باقدرت 312 GFLOP
GTS 240 با قدرت 385 GFLOP

یعنی کارت گرافیک 360 حتی از 7900GX2 که در واقع 2 تا کارت گرافیک حساب میشه هم قویتره دیگه؟ بعد اگه 7900GX2 به صورت SLI بسته بشه چطور؟ یعنی یه چیزی تو مایه‌های 4 تا کارت گرافیک روی یک Mainboard. بازم کارت گرافیک X360 قویتره دیگه؟؟

مشخصه قدرت 2 تا کارت گرافیک به صورت SLI بیشتر میشه . منم منظورم SLI نیست . خیر قویتر نیست .
بعد این قدرت کارت گرافیک 360 نسبت به کارت گرافیکهایی که گفتم رو میتونی با آمار و ارقام بهمون نشون بدی؟

بله بفرما :

پردازنده گرافیکی 360 : ( Xenon (processor

Xenon (processor) - Wikipedia, the free encyclopedia

Xbox 360 technical specifications

Xbox 360 technical specifications - Wikipedia, the free encyclopedia

منبع برای مقایسه با کارت گرافیکهای pc:

http://en.wikipedia.org/wiki/Compari...ocessing_units

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر