انویدیا: دیگر امکان داشتن گرافیکی بهتر نسبت به PC برای کنسولها وجود ندارد

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
در یک مصاحبه از مجله ی PowerPlay با Tony Tamasi از شرکت انویدیا در مورد کارت های گرافیک با عنوان آسمان سقوط نمی کند, این جمله بیان شده که: "دیگر امکان داشتن گرافیکی بهتر نسبت به PC برای کنسولها وجود ندارد." و دلیل این گفته نیز پول نداشتن غولهای کنسولی (مایکروسافت و سونی) برای رقابت در این زمینه (گرافیک) عنوان شده.
nvidia.jpg

وی در ادامه می افزاید:

در زمان Xbox 360 و PS3, کنسولها با PC برابر بودند. اگر شما داخل آن جعبه های کنسولی را نگاه می کردید, تکنولوژیهای گرافیکی ساخته شده توسط AMD و NVIDIA را مشاهده می کردید که در آن زمان تمامی این ابداعات گرافیکی توسط کمپانی های گرافیک ساز PC انجام می شد.

NVIDIA هر ساله نزدیک به 1.5 میلیارد دلار برای تحقیقات و پیشرفتهای گرافیکی خرج می کند و این در حالیست در طول عمر یک کنسول ما باید نزدیک 10 میلیارد دلار خرج کنیم. و سونی و مایکروسافت قادر به پرداخت این پول نیستند. آنها ظرفیت سرمایه گذاری برای رقابت با PC را ندارند ولی ما بعلت اقتصاد پلکانی, توان آن را داریم چون سال به سال ما بیش از 100 میلیون تراشه به فروش میرسانیم.
سرچشمه

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
انویدیا زمان 7800 و در داخل ps3 یکجور دیگه فلاپس رو حساب میکرد همون 8800 از RSX داخل ps3 بسیار بسیار قدرتمند تر بود اون عدد 600 Gflops رو از کجا آوردین؟
PS3 | RSX: 176 Gflops and Cell: 230 Glops, Total 406 Gflops

آخرین ویرایش:

Optimus Prime

کاربر سایت
Sep 18, 2011
1,245
نام
ALEX
با سلام.
من هم با حسین بروسلی موافقم و از یه زاویه دیگه به قضیه نگاه میکنم.
چند درصد از PC فنا اون موقع 8800 داشتن ؟ حسین رو این حساب میگه کنسول 2-3 سال از PC جلو بوده.
الان چند درصد PC فنا تایتان و 780 و 690 و 7970 و 7990 دارن ؟
همیشه باید Average رو مد نظر قرار بدیم.
تو این نسل مخصوصا اوایلش کنسولها نه تنها از Mid End PC عقب نبودن که جلوتر هم بودن تا حدودا 1 سال از High End هم جلوتر بودن.
حتی اگه برنامه نویسان کنسولی دانش امروز رو اون موقع داشتن،کنسولها تا 3-4 سال از High End هم قویتر بودن.
من میبینم دوستان در مورد کرایسس دارن خیلی مانور میدن.
کرایسس حاصل کار یه سری آدم خودشیفته است که همه چی رو فقط و فقط گرافیک میدونن و همیشه Top of the Line رو مد نظر قرار میدن.
یادمه موقع کرایسس 1 کلی هزینه کردم تو بتونم اونو بازی کنم.
الانم برا تجربه کردن کرایسس 3 بی محتوای آقایون مجبور هستم 2 تا 780 بگیرم . اونم فقط به خاطر اینکه چند تا پلی گون بیشتر ببینم.
ولی نسل بعد متاسفانه کنسولها از PC بدجوری عقب موندن. اونم از یه PC مید رنج.
فقط امیدوارم اینکار باعث نشه که شاهد بازیهای با پورت بد برا PC باشیم.

RAMB0o0

کاربر سایت
Mar 9, 2010
227
نام
سیدحسن
نمیدونم بعضی از بچه ها فقط گیر دادن به سه چهار ساله پیش اون سه چهارسال گذشت و رفت اقا اصلن اون موقع کنسولا ابر سخت افزار بودن:d باشه ولی بحث امروزی بحث سر کنسول های مثلا نسل بععععععد هست که متاسفانه در بهترین حالت ممکنشون به گرد پی سی های امروزی نمیرسن پس بهتره خودتون رو اذیت نکنین و این بحث رو کشش ندین دیگه :))

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
حرف حسين كاملا منطقي بنظر ميرسه

اصلا كاري به اين اعداد و ارقام ندارم ولي بريد يه نگاه به گرافيك TloU يا Halo 4 بندازيد. تنها بازي رو PC كه بهتر از اين دو تا بازيه كرايسس سه هست اونم به شرطي كه روي سيستم 10 برابر قويتر اجرا بشه. كنسول براي گيم طراحي شده و بازده بسيار بالاتري نسبت به PC داره موج دوم بازياي كنسولي كه بياد خيلي از دوستان PC فن مطمئنا يه سر پشت شهرداري ميزنن تا كنسول بخرن اين خط و اين هم نشان

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
با سلام.
چند درصد از PC فنا اون موقع 8800 داشتن ؟ حسین رو این حساب میگه کنسول 2-3 سال از PC جلو بوده.
تو این نسل مخصوصا اوایلش کنسولها نه تنها از Mid End PC عقب نبودن که جلوتر هم بودن تا حدودا 1 سال از High End هم جلوتر بودن.
حتی اگه برنامه نویسان کنسولی دانش امروز رو اون موقع داشتن،کنسولها تا 3-4 سال از High End هم قویتر بودن.
کرایسس حاصل کار یه سری آدم خودشیفته است که همه چی رو فقط و فقط گرافیک میدونن و همیشه Top of the Line رو مد نظر قرار میدن.
الانم برا تجربه کردن کرایسس 3 بی محتوای آقایون مجبور هستم 2 تا 780 بگیرم . اونم فقط به خاطر اینکه چند تا پلی گون بیشتر ببینم.
الان دیگه مدله 5 6 سال قبل نیستش که برای گرفتن پرفرمنس خوب بری کارتها و سی پی یو های high end بخری بنده 2سال نیمه با یک کارت midrange 560 ti و I5 2400 پرفرمنسی چند برابر بهتر از کنسول میگیرم تو بازی های مولتی پلتفرم. متاسفانه همه به صورت default میگن pc gaming خلاصه شده در تایتان و 7970 و .... نه خیر این حرف چند سالیه که قدیمی شده

اصلا كاري به اين اعداد و ارقام ندارم ولي بريد يه نگاه به گرافيك TloU يا Halo 4 بندازيد. تنها بازي رو PC كه بهتر از اين دو تا بازيه كرايسس سه هست اونم به شرطي كه روي سيستم 10 برابر قويتر اجرا بشه. كنسول براي گيم طراحي شده و بازده بسيار بالاتري نسبت به PC داره موج دوم بازياي كنسولي كه بياد خيلي از دوستان PC فن مطمئنا يه سر پشت شهرداري ميزنن تا كنسول بخرن اين خط و اين هم نشان
metro 2033,metro last light ,far cry 3, witcher 2 , BF3 و planetside 2 همشون از بازی های کنسولی بسیار بسیار جلو تر هستن

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
الان دیگه مدله 5 6 سال قبل نیستش که برای گرفتن پرفرمنس خوب بری کارتها و سی پی یو های high end بخری بنده 2سال نیمه با یک کارت midrange 560 ti و I5 2400 پرفرمنسی چند برابر بهتر از کنسول میگیرم تو بازی های مولتی پلتفرم. متاسفانه همه به صورت default میگن pc gaming خلاصه شده در تایتان و 7970 و .... نه خیر این حرف چند سالیه که قدیمی شده

metro 2033,metro last light ,far cry 3, witcher 2 , BF3 و planetside 2 همشون از بازی های کنسولی بسیار بسیار جلو تر هستن
به هيچ وجه شما صد در صد بازيايي كه گفتم رو بازي نكردي و روي هوا حرف ميزني برو روي تلويزيون HD بازياي ياد شده رو اجرا كن نظرت عوض ميشه

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
به هيچ وجه شما صد در صد بازيايي كه گفتم رو بازي نكردي و روي هوا حرف ميزني برو روي تلويزيون HD بازياي ياد شده رو اجرا كن نظرت عوض ميشه
بنده تا الان 5 بار TLOU رو روی پلاسما 50 اینچی تموم کردم گرافیک قوق العادست تکنیک light bounces و indirect shadowing اش بی نظیره ولی رزولوشن 720 و 512 مگ رم کنسولهای فعلی جلوشو گرفته وقتی metro last light رو 1080p بازی میکنی میفهمی که واقعا کنسولهای نسل فعلی یکی 2 سال زیاد تر از حد عمر کردن

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat

اصلا این قضیه که شما میخوای بگی خوب بیاید ببینم تو pc چه بازی بهتر از Halo 4 هست از بیخ مشکل داره. اگر بازی روی هر دو پلت فرم اومد میتونی مقایسه کنی نه این که همه یاد گرفتید چپ میاید راست میرید هی مثلا The Last of Us رو میکشید وسط هی میگید هیچ بازی PC بهتر از اون نیست. اگر اینجوریه پس Crysis واسه PC از هر بازی که شما بگی روی سیستم های امروزی PC بهتره حتی بعد از گذشت 7 سال.
بعد هم خب معلومه خود من میرم یه کنسول میخرم اصلا چه ربطی به این بحث داره من نفهمیدم؟! کسی نیومد بگه اصلا کنسول به درد هیچ نمیخوره و گیم فقط روی PC معنی میده! خود من سه تا کنسول خریدم با اینکه پلت فرم اصلی واسم PC هست. شدید مثل آدمهای Racist اصلا به خدا! هر کس بیاد یه نقدی کنه چنان بهتون بر میخوره عجیب غریب.

====================================================

تمام این ها به نفع من و شمای مصرف کننده هست چرا یه کم از فن بازی دست بر نمی دارید؟ همیشه رقابت به نفع مصرف کننده هست. همین طرفداران سر سخت کنسول یه لحظه فکر کنند که اگر رقابت بین Sony و Microsoft نبود چه میشد؟ اگر اگر کنسول ها اینقدر قوی نمیشدند سازنده های کارت گرافیک نمیومدن به فکر تولید کارت های قوی که قابلیت رقابت با کنسول ها رو داشته باشند و قیمت تقریبا مناسبی داشته باشند. الان همه راضی هستن، کنسول های نسل بعد با قدرت نسبتا مناسب و قیمت مناسب، کارت های گرافیکی قوی و قیمت مناسب برای کسانی که دوست دارن رو PC بازی کنن. امکان تجربه بازی هایی مثل BF4 برای هم PC و کنسول ها وجود داره. یادتون نره که یه روزی رویا بود که روی کنسول بشه BF2 رو بازی کرد...الان گیمینگ تو یکی از بهترین شرایط قرار داره اونم فقط به خاطر رقابت بین سازنده ها هست ما هم که نشستیم داریم لذت میبریم! من واقعا نمیدنم بعضی ها چرا از وجود رقابت ناراحتن و حاضرن رقیب نباشه فقط پلت فرم خودشون! رقابت نباشه همه بدبختیم! میشه مثل اون موقعی که Nvidia با خیال راحت نشسته بود و هر جور دوست داشت محصول با هر قیمتی که حال میکرد میداد، خیلی روز های بدی بود. الان مثلا AMD سری جدید کارت هاش رو میده به زودی، Nvidia هم مجبوره سری جدید بده و مهمتر اینکه از نظر قیمت دستش باز نیست بیاد به هر جور حال کرد بکنه تو پاچه من و شما. یادتون هم باشه اون موقع که سونی از غرور اومد و PS3 رو با قیمت 600 دلار داد بیرون، اما الان مجبور شد برای رقابت قیمت مناسبتر رو در نظر بگیره تا بتونه با Xboxone رقابت کنه...

آخرین ویرایش:

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
اصلا این قضیه که شما میخوای بگی خوب بیاید ببینم تو pc چه بازی بهتر از Halo 4 هست از بیخ مشکل داره. اگر بازی روی هر دو پلت فرم اومد میتونی مقایسه کنی نه این که همه یاد گرفتید چپ میاید راست میرید هی مثلا The Last of Us رو میکشید وسط هی میگید هیچ بازی PC بهتر از اون نیست. اگر اینجوریه پس Crysis واسه PC از هر بازی که شما بگی روی سیستم های امروزی PC بهتره حتی بعد از گذشت 7 سال.
بعد هم خب معلومه خود من میرم یه کنسول میخرم اصلا چه ربطی به این بحث داره من نفهمیدم؟! کسی نیومد بگه اصلا کنسول به درد هیچ نمیخوره و گیم فقط روی PC معنی میده! خود من سه تا کنسول خریدم با اینکه پلت فرم اصلی واسم PC هست. شدید مثل آدمهای Racist اصلا به خدا! هر کس بیاد یه نقدی کنه چنان بهتون بر میخوره عجیب غریب.

داداش جان من خودت هم میدونی داری چی میگی؟! یه کم فکر کن خواهشا بعد تند تند بنویس. اولا که این که شما 5 بار بازی رو تو تلوزیون 50 اینچی تموم کردی و اینکه 4 تا اصطلاح گرافیکی بلدی به هیچ وجه به شما این جایگاه رو نمیده که فکر کنی متخصص گرافیک هستی. دوما هم بحث همینه رفیق، اگر بازی روی کنسول محدود میشه پس 100% همیشه روی PC بدون محدودیت زیاد بهتر و زیبا تر خواهد بود. خودت الان داری حرف خودت رو در مورد Halo 4 و TLOU میزاری زیر پا که! تو که گفتی هیچ بازی PC به اینها نمیرسه حالا میگی امکانات کم کنسول اون ها ور محدود کرده؟! همین TLOU میتونست روی PC بسیار بهتر و با امکانات تر اجرا بشه.

یه نفس اروم بکش بعد دوباره اون چیزی که نوشتم بخون .من نوشتم TLOU گرافیک خیلی خوبی داره ولی محدودیت سخت افزاری کنسول ها نمیزاره بهتر از این چیزی که هست بشه :|

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,617
نام
Armin
بحث کنسول های قدیم به نظرم تموم شده چیزی که الان مشاهده میشه اینه که ، کنسولها برای جهش گرافیک بازیها دست و پاگیر شدن . اگه کنسولها هم الان در رده PC های رده بالا بودند . بعید نبود توی بازیها با گرافیکی در حد فیلم AVATAR روبرو می شدیم . منتها این قضیه قدرت کنسول ها داره یه مقدار پیشرفت این صنعت و میندازه عقب . هرچند مطمئنم تا چند سال دیگه گرافیک بازیهای کنسولی پیشرفت زیادی می کنه ، منتهی اون چیزی که الان PC پتانسیل شو داره و می تونه انجامش بده رو سالها به تاخیر میندازه .
مگه اینکه یه شرکتی مثل کرایتک دوباره پیدا بشه و یه سری مسائل و بذاره کنارو یه بازی انحصاری برای PC بسازه که کار کرایسیس 1 و در زمان خودش انجام بده . مثلا برای اجراش باید دوتا تیتان و بذاری تنگ هم !
یه نکته دیگه
این اصطلاح PC بدون محدودیت و نمی دونم کی از خودش درآورده . لطفا دیگه ازین شوخی ها نکنید! چه چیزی توی این دنیا بی محدودیته که PC باشه !

ZFT

کاربر سایت
Aug 30, 2013
25

همین Metro last light رو زیر 780 یا تایتان داشته باشی ، کیفیت و پرفورمنس که میگیری نصف نسخه کنسولی هم نیست

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
یه نفس اروم بکش بعد دوباره اون چیزی که نوشتم بخون .من نوشتم TLOU گرافیک خیلی خوبی داره ولی محدودیت سخت افزاری کنسول ها نمیزاره بهتر از این چیزی که هست بشه :|

مال شما اشتباهی اون وسط quote شد ببخشید!

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
واقعا یا دقت نکردی یا داری اذیت میکنی ! :| :d نقطه سفیدی که X360 و مشخص کرده ، دقیقا روی 2005 و PS3 دقیقا روی 2006 قرار داره . این 2 نقطه به موازات عدد 120 یا 130 FLOPS هستن و نشون دهنده ثابت بودن سخت افزار محدود کنسول ها تو سال مورد نظر و برحسب عدد فوق هست . خط سبزی که میبینی بالای نقطه PS3 هست بدین معنی هست که سری GEFIRCE 8800 سال 2007 منتشر شد و تازه از اون زمان بود که PC کم کم از کنسول ها جلو افتاد . این نمودار همونطوری میره بالا تا جایی که نشون میده کل قدرت PS4 و XBOX ONE حدودا 1100 TFLOP محاسبات شناور هست ، در صورتی که خود کارت تایتان حدود 1600 یا 700 تا محاسبات شناور داره ! با این توضیح فکر کنم سوال شما کاملا برعکس بود آقا بهزاد !! اینطور نیست ؟! :d چون x360 یک سال زودتر از ps3 اومد و قاعدتا زودتر از کارت های 8800 تو بازار بوده ! :d

تو چرا یه نمودار خیلی خیلی ساده رو انقدر پیچیده میکنی؟ خیلی جالبه وسط هر بحثی یه سری عدد و رقم میاری و میگی بر اساس محاسباتی که بر نقطه‌ی مرکزی فلان چیز متمرکز میشن و خیلی هم شناور هستن TFLOP ها اینجوری میشن! ملت از پشت کوه نیومدن که 2 تا کلمه انگلیسی تو پستت مینویسی فکر میکنی الان چه توضیحات عجیب و محیر العقولی دادی!
یه نمودار خیلی خیلی سادس. X360 فقط در همون لحظه‌ای که منتشر شده اونم به اندازه‌ی خیلی کم از سری 7000 جلوتر بوده. توی همون نمودارم مشخصه که قبل از اینکه اصلا کار به اومدن PS3 و سری 8800 برسه X360 از سری 7000 عقب افتاده. یعنی کارتهای سری 7000 حالا چه به واسطه‌ی درایور باشه چه به واسطه اورکلاک یا هرچیز دیگه، بعد از گذشت چند ماه از اومدن X360 ازش جلو زدن. الان میتونی اینو متوجه شی؟

قدرت PS3 و X360 تقریبا در حد مساوی قرار داره .چه طور فکر میکنی PS3 خیلی قوبتر از X360 هست !؟

من اصلا همچین فکری نکردم. منظورم از PS3 که هیچی این بود که PS3 حتی در یک مقطع کوتاه هم نتونسته Performance بهتری داشته باشه از کارتهای گرافیک هم دوره خودش

تنها بازي رو PC كه بهتر از اين دو تا بازيه كرايسس سه هست

تو اون عکسها هم گرافیک فار کرای 3 خیلی بهتر به نظر میاد والله

من دیگه واقعا نمیدونم چی باید بگم!! یعنی این 2 تا جمله کل صنعت Game رو نابود کرد!

Hesam_1994

کاربر سایت
Jun 9, 2008
1,459
نام
حسام
همین Metro last light رو زیر 780 یا تایتان داشته باشی ، کیفیت و پرفورمنس که میگیری نصف نسخه کنسولی هم نیست

این پست واقعا تحسین برانگیزه! یعنی 680 و 670 هم قبول نیست ؟!:)) دقت دارید که نسخه کنسولی 720p (زیر 720 در واقع، 1280x672 برای X360 و 1152x640 برای PS3) هست با پارگی تصویر و افت فریم به 25-26 به خصوص در صحنه های شلوغ ؟! نصف این جدا ؟!:)) با خیلی از کارت های دیگه به جز اون دوتایی که شما نام بردید میشه بازی رو درآخرین تنظیمات و در بهترین کیفیت ممکن بازی کرد. حتی با 570 هم میشه روی High بازی کرد در رزولوشن 1080p که کیفیت خیلی بهتری از کنسول داره و همینطور نرخ فریم بهتر.
این هم نقل قولی از DF :
Our GTX 670 combined with a Sandy Bridge Core i5 processor clocked at 4.2GHz achieves between 40-50FPS on maximum settings, albeit with no SSAA engaged.
که نشون میده برای آخرین تنظیمات به هیچ وجه به 780 و Titan نیازی ندارید.

با سلام.
:| واقعا نیاز نیست که از نقد های مثبت Crysis اینجا نقل قول کنم ؟! Crysis یکی از بهترین شوترهای این چند سال اخیر هست.

آخرین ویرایش:

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,952
نام
malek
خیلی دلم میخواد اون شرکت استرالیایی(Euclideon) انجین بازیش رو بده بیرون (البته اگه چاخان نگفته بود و یا اینکه سونی و ماکرو سرشو زیر آب نکرده باشن) تا بشه رو ps2 هم avatar رو بازی کرد و دیگه این بحث مقایسه گرافیکی توم بشه:d(یه جورایی اصلا مهم نباشه)

- - -ویرایش - - -

حتما GTX460 من تو این مدت واسه خودش ورزش میکرده که تونست رو 1080p اونم با جزئیات و فریم خیلی بیشتر این بازی رو اجرا کنه نه:dحرفا میزنید ها .دیگه یکم انصاف هم بدنیست تو جملاتمون به کار ببریم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر