انویدیا: دیگر امکان داشتن گرافیکی بهتر نسبت به PC برای کنسولها وجود ندارد

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
در یک مصاحبه از مجله ی PowerPlay با Tony Tamasi از شرکت انویدیا در مورد کارت های گرافیک با عنوان آسمان سقوط نمی کند, این جمله بیان شده که: "دیگر امکان داشتن گرافیکی بهتر نسبت به PC برای کنسولها وجود ندارد." و دلیل این گفته نیز پول نداشتن غولهای کنسولی (مایکروسافت و سونی) برای رقابت در این زمینه (گرافیک) عنوان شده.
nvidia.jpg

وی در ادامه می افزاید:

در زمان Xbox 360 و PS3, کنسولها با PC برابر بودند. اگر شما داخل آن جعبه های کنسولی را نگاه می کردید, تکنولوژیهای گرافیکی ساخته شده توسط AMD و NVIDIA را مشاهده می کردید که در آن زمان تمامی این ابداعات گرافیکی توسط کمپانی های گرافیک ساز PC انجام می شد.

NVIDIA هر ساله نزدیک به 1.5 میلیارد دلار برای تحقیقات و پیشرفتهای گرافیکی خرج می کند و این در حالیست در طول عمر یک کنسول ما باید نزدیک 10 میلیارد دلار خرج کنیم. و سونی و مایکروسافت قادر به پرداخت این پول نیستند. آنها ظرفیت سرمایه گذاری برای رقابت با PC را ندارند ولی ما بعلت اقتصاد پلکانی, توان آن را داریم چون سال به سال ما بیش از 100 میلیون تراشه به فروش میرسانیم.
سرچشمه

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,407
نام
Majid
بیا این ویدیو مقایسه .همون تریلر E3 2012 با نسخه PS4

Watch Dogs PC/PS4 compared | Lazygamer .:: The Worlds Best Video Game News ::.

من دیدمش
خودت نگاه کن هر جاش به نظرت تو pC بهتر بود عکس بگیر بزار اینجا

اگه بخای من عکس بزارم از ویدیو
خوب الان بحث سر تریلرا هست؟ خوب وقتی خود یوبی سافت تایید کرده دیگه باز چرا کار خودتونو سخت میکنید!
نسخه ی PC بازی Watch Dogs از نظر گرافیکی برترین خواهد بود ! |

- - -ویرایش - - -

منبع؟
http://gamingbolt.com/watch-dogs-pc-version-to-have-superior-graphical-effects

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,738
نام
alireza
بیا این ویدیو مقایسه .همون تریلر E3 2012 با نسخه PS4

Watch Dogs PC/PS4 compared | Lazygamer .:: The Worlds Best Video Game News ::.

من دیدمش
خودت نگاه کن هر جاش به نظرت تو pC بهتر بود عکس بگیر بزار اینجا

اگه بخای من عکس بزارم از ویدیو

- - -ویرایش - - -

منبع؟

دوست عزیز تو خود ویدیو داره توضیح میده که نسخه pc بهتره..بخون خوب

:arrowd:

خود یوبی سافت روی این قضیه تاکید کرد که نسخه PC بازی از نظر گرافیکی از نسخه های کنسولی نسل بعد جلوتر هست!

Yukimura

کاربر سایت
Aug 15, 2013
1,094
خوب الان بحث سر تریلرا هست؟ خوب وقتی خود یوبی سافت تایید کرده دیگه باز چرا کار خودتونو سخت میکنید!

- - -ویرایش - - -

http://gamingbolt.com/watch-dogs-pc-version-to-have-superior-graphical-effects

اینجا از نسخه PS4 حرفی زده شده ؟
گفته نسخه PC یه سری ویژگیهای گرافیکی خاص داره . از PS4 و مقایسه حرفی وجود نداره

کدوم شرکتی قبل از عرضه بازی نسخه هاشو مقایسه میکنه که یوبیسافت بکنه؟ فقط از ویژگی نسخه pC گفتن نه مقایسه

@ّAdam
اگه از رو هوا حرف میزنیم مشکلی نیست حق با تو

:arrowu:
خود یوبی سافت روی این قضیه تاکید کرد که نسخه PC بازی از نظر گرافیکی از نسخه های کنسولی نسل بعد جلوتر هست!
هر وقت یوبیسافت دو نسخه رو مقایسه کرد لینکشو بزار

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,407
نام
Majid
اینجا از نسخه PS4 حرفی زده شده ؟
حرفی از PS4 زده نشده ولی گفته نسخه PC بازی از افکت های خارقالعاده ای برخورداره مثل بازی SC Black List و AC IV که بخاطر همکاری انویدیا با یوبی سافت نسبت به نسخه کنسولی برتری داره!

Yukimura

کاربر سایت
Aug 15, 2013
1,094
حرفی از PS4 زده نشده ولی گفته نسخه PC بازی از افکت های خارقالعاده ای برخورداره مثل بازی SC Black List و AC IV که بخاطر همکاری انویدیا با یوبی سافت نسبت به نسخه کنسولی برتری داره!
قسمت Bold شده ترجمه کدوم بخشه این لینکه؟

Yukimura

کاربر سایت
Aug 15, 2013
1,094
:D
گفته نسخه PC از افکت های Nvidia’s HBAO+ Technology استفاده میکنه!
مگه نسخه کنسولی داره؟

الان تاپیک در مورد چی هست ما داریم سر چی بحث میکنیم :D

خب عزیزم تو میگی یوبیسافت مقایسه کرده . مقایسه ای در کار نیست
این میشه ویژگی های نسخه PC
:D
اوکی بیخیال

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,738
نام
alireza
@ّAdam
اگه از رو هوا حرف میزنیم مشکلی نیست حق با تو

هر وقت یوبیسافت دو نسخه رو مقایسه کرد لینکشو بزار

میگم تو ویدیو که لینکش رو گذاشتید خودش نوشته که pc چه برتریهایی داره...خودتون لینک گذاشتین بعدش منکر میشین!!!:-o بعد دوستان میگن خود شرکت سازنده می گه بازی رو pc بهتره..شما لینک می خواین..اینم از یه منبع معتبر:
Tech Analysis: Watch Dogs on PlayStation 4 &bull; Articles &bull; Eurogamer.net

کامل توضیح داده

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,407
نام
Majid
خب عزیزم تو میگی یوبیسافت مقایسه کرده . مقایسه ای در کار نیست
این میشه ویژگی های نسخه PC
من مقایسه نکردم!
وقتی یوبی سافت اومده از امکانات و ویژگی هایی انویدیا میگه یعنی نسخه کنسولی فاقد این ویژگی ها هست! پس در نتیجه این برتری رو نشون میده!

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
من مقایسه نکردم!
وقتی یوبی سافت اومده از امکانات و ویژگی هایی انویدیا میگه یعنی نسخه کنسولی فاقد این ویژگی ها هست! پس در نتیجه این برتری رو نشون میده!

آقا حالا تا فردا صبح بگو، تا خود رییس Ubisoft نیاد بگه ایشون و امثال ایشون قبول نمیکنن.

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
من اصن نظرات تاپیک ها رو دنبال نمی کنم فقط خیلی اتفاقی به این تاپیک اومدمو این پسستتو رو دیدم ، جوابی بهتر از ترکیب این دو شکلک برای حرفاتون پیدا نکردم " :-j:| "
من هم خودم طرفدار PC بودم و هستـــــــــــم . . . . ولی باید اقرار کنم دقـــیقا همین تاخیرها و عدم وجود چنین بازی هایی باعث شد کنســـول بگیرم . . .
خودتـــــون رو با PC گیمرهای دیگـــه جمع نبیندید ، سلیقه ها کاملا مختلف هست . . . یا واقعا شما حسرت نمی خورید که خیلی خفنید ، دمتون گرم :d یا همین جوری الکی برای اینکه فقط جواب دندون شکنی به دوستمون داده باشید اینجوری نوشتید . . . l-)

در ضمن اون عکسی هم که در پست بالا در جواب یکی از دوستان گذاشتید اصلن در حد شخصیت و شان مدیر سایتی به این بزرگی و جامعی نیست ;)

هر شخصی که با PC بازی میکنه لزوما اسمش PC Gamer نیست. PC Gamer به اشخاصی میگن که معمولا سبکهایی مثل First Person Shooter، Point & Click Adventure، Strategy و RPG براشون در اولویت قرار دارن. اینکه شما یه PC خریدی و باهاش GTA و Batman و DMC و ... بازی میکنی دلیل نمیشه که خودتو PC Gamer بدونی. شما و امثال شما کنسول بازهایی هستین که با PC بازی میکنین

ضمنا اینکه چه چیزی در حد شان و شخصیت من هست به خودم مربوطه نه به شما

از طرفی میگید به سبک Hack and Slash هیچ علاقه ای ندارید ، بعدش تو خط بالا از سبک Hack and Slash رو PC دفاع میکنی !

من از سبک H&S روی PC دفاعی نکردم. اگرم کرده باشم ربطی به این نداره که به این سبک علاقه دارم یا ندارم. شما گفتی روی PC نمیشه به تجربه‌ای که روی کنسول هست رسید چون همه با دسته‌های 13-14 تومنی!! بازی میکنن منم گفتم همچین چیزی نیست و با یه کنترلر معمولی رو به خوب (در حد همون کنترلر 360) خیلی راحت میشه همه‌ی بازیهایی که نیاز به کنترلر دارن رو با PC بازی کرد

در این مورد هم بهتره مطالعه بیشتری کنید ، بعد کل خط و با یه شکل زیر سوال ببرید ! میتونم در اون مورد بیشتر وارد جزئیات بشم !

شما که ظاهرا مطالعاتتون در این زمینه کامله چکیدش رو بذارین تا بقیه هم بدونن کی قراره گرافیک اونقدر پیشرفت کنه که مثه زندگی عادی بشه و دیگه به چشم کسی نیاد

Hossein-Brusli

کاربر سایت
Aug 28, 2013
77
نام
حسین
من از سبک H&S روی PC دفاعی نکردم. اگرم کرده باشم ربطی به این نداره که به این سبک علاقه دارم یا ندارم. شما گفتی روی PC نمیشه به تجربه‌ای که روی کنسول هست رسید چون همه با دسته‌های 13-14 تومنی!! بازی میکنن منم گفتم همچین چیزی نیست و با یه کنترلر معمولی رو به خوب (در حد همون کنترلر 360) خیلی راحت میشه همه‌ی بازیهایی که نیاز به کنترلر دارن رو با PC بازی کرد

شما که ظاهرا مطالعاتتون در این زمینه کامله چکیدش رو بذارین تا بقیه هم بدونن کی قراره گرافیک اونقدر پیشرفت کنه که مثه زندگی عادی بشه و دیگه به چشم کسی نیاد

اینکه میگد همچین چیزی نیست ، نظر شخصی شماست . شدنش خیلی راحته . اما حسی که به ادم دست میده مهمه . من هم تجربه بازی با دسته PC رو دارم وهم X360 دارم . PS3 هم بازی کردم . لذت بازی کردن با هر کنترلر هم متفاوت با اون یکی بوده . لااقل من که اینطور حس کردم . فرضا شما برو دسته مثلا معمولی برای بازی فوتبال رو PC بخر ! این دسته ها اونقدر بد هستن که اصلا نمیتونی با فلش های جهت نماش راحت بازی کنی و باید کلی فشارشون بدی و اگر میخوای حرفه ای بازی کنی باید رو شوک L3 تنظیمش کنی ! شاید بهتر باشه جمله رو این طوری اصلاح کنم که اگر با دسته X360 بازی کنی ، دسته های دیگه برات زیاد جالب نخواهند بود ! ضمنا هیچ دسته معمولی تو بازار وجود ندره ! ما خودمون فروشنده ایم . دسته های PC یا بدن ! یا خیلی خوبن ! هیچ چیز میانه ای تو دسته ها وجود نداره ! همشون هم چینی ان !

در مورد تجربه هم فکر کنم حق با من باشه ! شما که فن PC هستی یه سوال ازت دارم : به نظرت میشه با کنترلر های کنسولی ، همون تجربه لذت بخش PC با بازیهای استراتژیک و روی کنسول داشت ؟ مطمئنن خیر ! به نظرم بر عکس همین مورد هم برای کنسول ها هم صدق میکنه .

هیچ وقت تصاویر گرافیکی مثل زندگی عادی نمیشه ! نهایتش اینه که بشه CG با قابلیت کنترل کامل ! اونم زمانیکه قدرتیه PC به اندازه یه ابر کامپیوتر برسه ! هر چند بازم با کمبود منابع پردازشی دچار میشن ! بخش کوچیکی از همون چکیده هایی که شما میگی رو تو لینک زیر گذاشتم : ( حتما با عکس ببینش - لینک های عکس و کپی کن تو نوار ادرس ! )

http://forum.bazicenter.com/blogs/blog4779/

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,952
نام
malek
از دوستان میخوام اونایی که میتونن دموی beyond رو بازی کنن زود این کار رو بکنن و بعد بیان اینجا بحث کنن.چیزی که مثل روز روشنه pc تو گرافیک از کنسول همیشه سرتربوده و خواهد بود.ولی امروز دموی beyond رو که بازی کردم یکم به شک افتادم.انگار چیزی که گرافیک بازیها رو ارتقا میده سخت افزار نبوده بلکه چیزی به نام ذوق و هنر و خلاقیت بازیساز(تو اینجا منظور استاد گیج هستش)بوده.

- - -ویرایش - - -

هیچ وقت تصاویر گرافیکی مثل زندگی عادی نمیشه ! نهایتش اینه که بشه CG با قابلیت کنترل کامل ! اونم زمانیکه قدرتیه PC به اندازه یه ابر کامپیوتر برسه
http://forum.bazicenter.com/blogs/blog4779/
همین الانش به همچین گرافیکی خیلی نزدیک شدن(البته تو انیمیشن فیلما).در ضمن اون زمون دیگه ابر کامپیتر یه pc هستش نه برعکسش;)

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
به نظرت میشه با کنترلر های کنسولی ، همون تجربه لذت بخش PC با بازیهای استراتژیک و روی کنسول داشت ؟ مطمئنن خیر ! به نظرم بر عکس همین مورد هم برای کنسول ها هم صدق میکنه .

شما خودت متوجه میشی چی میگی؟
من میگم اگر برای انجام بازیی روی PC نیاز مبرم به کنترلر وجود داشته باشه، خیلی راحت میشه یه کنترلر (به قول شمای فروشنده از همون خوباش) برای PC خرید و اون بازی رو انجام داد

بعد شما اومدی میگی همونطور که نمیشه با کنترلر روی کنسول استراتژی بازی کرد، نمیشه با کنترلر هم روی PC مثلا H&S یا Fighting بازی کرد؟ این مثال نقضی که شما به خیال خودت زدی در صورتی درست بود که مثلا میگفتی اگه یه Mouse و Keyboard به کنسول وصل کنیم، آیا میشه بازیهای استراتژی رو با همون کیفیتی که روی PC انجام میشه، روی کنسول انجام داد؟

در هر صورت ما فرض میکنیم که شما سوالت رو درست مطرح کردی؛ و من در جواب شما میگم خیر حتی در صورت وصل کردن Mouse و Keyboard به کنسول نمیشه بازیهای استراتژی رو بخوبی روی کنسول انجام داد. به دلیل اینکه اولا اصلا بازی استراتژی برای کنسول ساخته نمیشه که کسی بخواد همچین موردی رو تست کنه. ثانیا اگر هم ساخته بشه به دلیل محدودیت‌های بسیار زیاده کنسولها، نمیشه به اون تجربه‌ای که روی PC وجود داره رسید.
اما برعکس این موضوع کاملا شدنیه و به علت نامحدود بودن امکانات روی PC، حتی اگر شرکت سازنده هم ساپورت خوبی برای کنترلرهای PC انجام نداده باشه، با نرم‌افزارهای جانبی میشه مشکل رو به راحتی حل کرد. ولی روی کنسول چنین امکاناتی وجود نداره و شما نمیتونی یه Mouse و Keyboard به کنسولت وصل کنی و هر موقع توی یه بازی خوب جواب نداد بری از اینترنت یه پچ پیدا کنی و نصب کنی تا مشکل حل بشه

Understand؟

هیچ وقت تصاویر گرافیکی مثل زندگی عادی نمیشه ! نهایتش اینه که بشه CG با قابلیت کنترل کامل ! اونم زمانیکه قدرتیه PC به اندازه یه ابر کامپیوتر برسه ! هر چند بازم با کمبود منابع پردازشی دچار میشن !

خیلی جالبه شما اول میای میگی یه زمانی گرافیک انقدر پیشرفت میکنه که چشم دیگه قدرت تشخیص از یه حدی بالاتر رو نداره. بعد میای یه پست میدی میگی این اتفاق زمانی میفته که قدرت PCها به ابر کامپیوترها برسه و تازه بعدشم دچار کمبود منابع پردازشی میشن!
ما بالاخره نفهمیدیم همچین روزی میرسه یا نمیرسه؟ اگه میرسه، کِی به سلامتی!؟

sajad021

کاربر سایت
Nov 29, 2012
524
نام
❤Sajad♛B!zar❤
کاملا نظر بهزاد تایید میشه.
ولی من یه چیز میگم:smoke::
""کنسول یعنی:از پنجره خونه شوتش کن پایین""
اگه خونه 4 طبقه بود که چه بهتر:punk:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟