انویدیا: دیگر امکان داشتن گرافیکی بهتر نسبت به PC برای کنسولها وجود ندارد

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
در یک مصاحبه از مجله ی PowerPlay با Tony Tamasi از شرکت انویدیا در مورد کارت های گرافیک با عنوان آسمان سقوط نمی کند, این جمله بیان شده که: "دیگر امکان داشتن گرافیکی بهتر نسبت به PC برای کنسولها وجود ندارد." و دلیل این گفته نیز پول نداشتن غولهای کنسولی (مایکروسافت و سونی) برای رقابت در این زمینه (گرافیک) عنوان شده.
nvidia.jpg

وی در ادامه می افزاید:

در زمان Xbox 360 و PS3, کنسولها با PC برابر بودند. اگر شما داخل آن جعبه های کنسولی را نگاه می کردید, تکنولوژیهای گرافیکی ساخته شده توسط AMD و NVIDIA را مشاهده می کردید که در آن زمان تمامی این ابداعات گرافیکی توسط کمپانی های گرافیک ساز PC انجام می شد.

NVIDIA هر ساله نزدیک به 1.5 میلیارد دلار برای تحقیقات و پیشرفتهای گرافیکی خرج می کند و این در حالیست در طول عمر یک کنسول ما باید نزدیک 10 میلیارد دلار خرج کنیم. و سونی و مایکروسافت قادر به پرداخت این پول نیستند. آنها ظرفیت سرمایه گذاری برای رقابت با PC را ندارند ولی ما بعلت اقتصاد پلکانی, توان آن را داریم چون سال به سال ما بیش از 100 میلیون تراشه به فروش میرسانیم.
سرچشمه

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,749
نام
علی
یه چندتا مقایسه گرافیکی ببینید مثلا واچ داگز که روی پی سی اجرا شده بود با نسخه ی PS4,بعد بیاین بگین این حرفا الکیه.
عزیزم مسئله این نیست این رو تقریبا همه قبول دارن که بازی های مولتی پلتفرم رو پی سی بهتر میشه در اکثر مواقع!
مشکل این هست که چرا انویدیا دم به دم همش میاد میگه کنسولها ضعیفن یا نمی دونم به پای پی سی نمی رسن! یک رفتار کاملا بچگانه! خب مشخصه دلیلش چی هست که برای بار چندم داره قدرت کنسولها رو زیر سوال می بره!
من خودم در درجه ی اول پی سی باز هستم اما :
کنسول ها همیشه قویتر از اون چیزی هستند که تصور میشه!
این که برخی بازی ها مثل بتلفیلد 4 و...دارن رو نکست کنسولها 720 اجرا میشن دلیل بر ضعف کنسول ها نیست بلکه یک سری مسائل دیگه مثل محدودیت زمانی ساخت رو پلی 4 و وان باعث شده که 1080 نباشه!
من اجرای عناوینی چون آخرین ما و جی تی ای 5 و کرایسیس 3 و.... رو روی کنسولهای پلی 3 و 360 با چنین محدودیتهای سخت افزاری رو معجزه ی هزاره ی سوم می دونم که نسل بعد هم چینی معجزه هایی حتی بیشتر هم وجود خواهند داشت!

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
مایکروسافت توی کنفرانسش گفت که گرافیک High end رو به دلایلی هدف نرفته:dCPU هم که هیچی!کلا دنبال PC های اند نبودن مثل 2005:d

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
nvidia واقعا زرنگی کرد این نسل. با این بازار خوابیده کنسول‌ها و نداشتن سود تو این بازار داغون حتما شکست میخورد این شرکت و خداد تومن هم ضرر میداد...

همون بهتر میدون برای شرکتی مثل AMD خالی کنه تا ورشکست شه...

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
آره انویدیا تو که راست میگی !!! ............500 هزار دلار یک پی سی تو خونه داشته باشی و لی هنوز RDRو GTAV رو بازی نکرده باشی به چه درد میخوره یا فیفای نسل بعد و خیلی بازی های دیگه که پی سی باز ها باید سال ها صبر کنن تا شاید برای پی سی بیاد ......

حرف انویدیا موقعی درست هستش که بازی هایی هم بیاد که کنسول ها توانایی اجراش رو به راحتی نداشته باشن مثل سال های 2000 تا 2004 که بازی هایی مثل فار کرای و هالف لایف 2 و دووم 3 اومده بود که در پی سی ها واقعا کیفیتی بی نظیر داشتن یا حتی قبل ترش بازی هایی همانند مافیا 1 ............. منظور اینه که کارت های گرافیک قدرتمند و رم های فوق سریع و سی پی یو های قدرتمندی که برای پی سی وجود داره یک بازی ساخته بشه که واقعا بشه این تفاوت رو به طور چشمگیری دید و همین طور باز های انحصاری برای پی سی بیاد که از توان بالا و نامحدود پی سی نهایت استفاده رو ببرن و لی در آخرش هیچی حتی شاهد این هستیم که یک سری بازی مولتی برای دو کنسول میاد ولی برای پی سی نه ، مثل بازی های ورزشی نسل بعد EA و خیلی بازی های دیگه !!

جالبیش به این هم هست که GPU به کار رفته کنسول ایکس باکس 360 که ساخته AMD بوده از GPU کنسول پلی استیشن 3 قوی تر بوده که توسط خود انویدیا ساخته شده بود و در ضمن دقیقا اون زمان یادم هستش که ورژن دایرکت ایکسی که کنسول مایکروسافت بهره میبرد شماره 9 بود ولی در همون زمان شماره 10 دایرکت ایکس برای پی سی اومده بود و لی در نسلی که داره شروع میشه مایکرو اعلام کرده که از آخرین ورژن دایرکت ایکس 11.2 بهره میبره و GPU کنسول پلی استیشن 4 هم تا جایی که گفته شده واقعا قدرتمند هستش .............

آخرین ویرایش:

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
حرفش درسته ولی مسئله اینه که هر کسی نمیتونه هزینه کنه و یه PC های اند بخره گذشته از اون بازیای اختصاصی کنسولی که دلیل اصلی کنسول خریدن هستن هیچ وقت برای PC ریلیز نمیشن این یعنی اینکه شما اگه ابر کامپیوتر ناسا رو هم داشته باشین بازم از داشتن یه سری بازیای تاپ محروم میمونین از اون گذشته اکثر بازیای PC با گرافیک پایین تر روی کنسولا میان و به هر حال تجربه کم و بیش نزدیک به PC رو ارائه میدن.

amirsaman2

کاربر سایت
Feb 17, 2008
639
نام
سامان
خدائیش تمام حرفش درسته :|
الان شما با خرید سری سطح بالا 7900 یا Titan براحتی میتونید کنسول های جدید رو پشت سر بذارید
البته قبول دارم قیمت این سری واقعا بالاست ، اما از نظر قدرت براحتی قوی تر از کنسول ها هستن
یه حساب 2 2تا 4 تاس
کنسولی که باید بالاترین گرافیک رو ساپورت کنه ، چطور میتونه با تمامی اجزائش 400 تا 500 دلار قیمت گذاری بشه ؟!!!!:|
کنسول های جدید برای توازن بین قیمت و کارائی بصرفه هستن

yeke

کاربر سایت
Jun 30, 2013
502
یک سوال مایکرو سافت و سونی با اون پولایی که دارند چه جوری قادر به پرداخت نیستند؟؟؟؟
بعد یک چیز دیگه
چرا بازیای pc بهینه نیست؟؟ :| درسته گرافیک pc تو بازیا بیشتر ولی دیگه خیلی نیست ولی همیشه سیستم بالا میخواد
pc gaming forever

آخرین ویرایش:

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,020
نام
محمد امین
تو این دنیای که همه بر به مشکل اقتصادی خوردن و دارن ریاضت اقتصادی پیشه میکنن قیمت وسایل الکتریکی سر به فلک رسونده و همین جوریش ماکرو و سونی دارن رو کنسولهاشون ضرر میدن حالا اگر میخواست یک غول بسازن قطعا ورشکست می شدن اگر هم قیمت رو میبردن بالا مثلا 1000 دلار فروششون یک چهارم می شد.

در کل چیزی که صنعت گیم رو نگه داشته بازی هاش هست نه سخت افزارش
الان GTA خیلی راحت می تونست با یک گرافیک فضایی رو PC عرضه بشه ولی راکستار برای اینکه نابود نشه اون رو روی کنسولها عرضه کرد و نتیجش هم دید

master.mhn

کاربر سایت
Sep 15, 2009
2,775
عزیزم مسئله این نیست این رو تقریبا همه قبول دارن که بازی های مولتی پلتفرم رو پی سی بهتر میشه در اکثر مواقع!
مشکل این هست که چرا انویدیا دم به دم همش میاد میگه کنسولها ضعیفن یا نمی دونم به پای پی سی نمی رسن! یک رفتار کاملا بچگانه! خب مشخصه دلیلش چی هست که برای بار چندم داره قدرت کنسولها رو زیر سوال می بره!
من خودم در درجه ی اول پی سی باز هستم اما :
کنسول ها همیشه قویتر از اون چیزی هستند که تصور میشه!
این که برخی بازی ها مثل بتلفیلد 4 و...دارن رو نکست کنسولها 720 اجرا میشن دلیل بر ضعف کنسول ها نیست بلکه یک سری مسائل دیگه مثل محدودیت زمانی ساخت رو پلی 4 و وان باعث شده که 1080 نباشه!
من اجرای عناوینی چون آخرین ما و جی تی ای 5 و کرایسیس 3 و.... رو روی کنسولهای پلی 3 و 360 با چنین محدودیتهای سخت افزاری رو معجزه ی هزاره ی سوم می دونم که نسل بعد هم چینی معجزه هایی حتی بیشتر هم وجود خواهند داشت!

مسئولین سونی هم زیاد از این حرفا درباره رقیب میزنن,اینجور چیزا تو بازار رقابت عادیه.

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,749
نام
علی
مسئولین سونی هم زیاد از این حرفا درباره رقیب میزنن,اینجور چیزا تو بازار رقابت عادیه.
سونی کنسول خودش رو داره مورد تعریف و تمجید قرار میگیره و کاملا هم تو بازار رقابت عادی هست!
ولی انویدیا که سهمی از نسل بعد کنسول ها نداره نباید چینی حرفی بزنه و کارش بشه تخریب!

master.mhn

کاربر سایت
Sep 15, 2009
2,775
حرفش درسته ولی مسئله اینه که هر کسی نمیتونه هزینه کنه و یه PC های اند بخره گذشته از اون بازیای اختصاصی کنسولی که دلیل اصلی کنسول خریدن هستن هیچ وقت برای PC ریلیز نمیشن این یعنی اینکه شما اگه ابر کامپیوتر ناسا رو هم داشته باشین بازم از داشتن یه سری بازیای تاپ محروم میمونین از اون گذشته اکثر بازیای PC با گرافیک پایین تر روی کنسولا میان و به هر حال تجربه کم و بیش نزدیک به PC رو ارائه میدن.

حرف انویدیا درباره تعداد بازی نیست,سر گرافیک بازیاست.کنسولایی که با تمام ادعا اومدن و ادعای قویترین گیمینگ دیوایس رو دارن,یه ابجکت رو نمیتونن لود کنن یا AA ندارن ,وقتی یک متری ابجکت رسیدی سایه ها و جزئیاتش میاد.این همه حرف از پهنا باند و سرعت میزدن همین بود؟

- - -ویرایش - - -

سونی کنسول خودش رو داره مورد تعریف و تمجید قرار میگیره و کاملا هم تو بازار رقابت عادی هست!
ولی انویدیا که سهمی از نسل بعد کنسول ها نداره نباید چینی حرفی بزنه و کارش بشه تخریب!

رقابت سر بازی و گرافیک,پی سی و کنسول فرقی نمیکنه.انویدیا هم همونقدر که سونی حق داره بازار گرمی کنه,حق داره که از کارت گرافیکاش تعریف کنه.

yeke

کاربر سایت
Jun 30, 2013
502
نویدیا هم داره قطعات خودشو تعریف میکنه سونی هم کارش تخریب xone است

- - -ویرایش - - -

نویدیا هم داره قطعات خودشو تعریف میکنه سونی هم کارش تخریب xone است

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
خوب امكان داره تا چندين سال ديگه قيمت توليد و طراحي يه سري قطعه حتي بهتر از تايتان و اين سري جديد AMD از ايني كه هست خيلي پايين تر بياد !
اين حرفي كه زده اصلا" رو حساب كتاب نيست

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
من که PS4 و X1 رو با PC High End به هیچ وجه عوض نمیکنم چون لذتی که تو کنسول گیمینگ هست به هیچ وجه واسه من تو PC گیمینگ نیست.قدرت بازیهایی انحصاری که سونی داره + ویژگی های آنلاین بسیار جذابی که X1 داره به همراه کینکتش به هیچ وجه قابل مقایسه با بازیهای PC نیست.کلا هیچی کنسول نمیشه;)

وقتی هنوز هنوزه بازی نیومده واسه PC بگه من آنچارتد هستم من last of us هستم حالا میخواد PC High End داشته باش که چی بشه؟قدرت بازی و گرافیک برتر الان تو دستان سونی هستش نه شما جناب Nvidia . فکر کردی نسل بعد این دو کمپانی بزرگ بخصوص سونی میذاره به راحتی جلوی بازیهای ناچیز PC شکست بخوره؟هرگز!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر