انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,284
دوستان دیگه من واقعا خیلی وقتا حال وحوصله هیچی رو ندارم. قصد دارم برم ازمایش بدم ببینم مشکلم پزشکیه یا باید روی ذهنم کار کنم. توی اینترنت هم برای این مشکل هر کس واسه خودش پاشده راه حل داده معلوم نیست کدوم راه حل درسته. ولی واقعا حس اینو ندارم کسی بهم بگه افسرده شدی چون انگیزه فعالیت ها رو دارم ولی فقط وقتی میخوام سراغشون برم حال و حوصله م نمیکشه. شما هم اینجوری هستید؟ راه حلی چیزی دارید از این وضع در بیام؟ یکم توصیف مشکل هم سخته. حس میکنم سر یه چیزی که وقت میزارم بعد از تموم شدنش انجام دادنش رو بی فایده میبینم. حتی مثلا پول دراوردن هم بی فایده میبینم. یعنی مثلا جوری شدم میگم فایده تلاش یا انرژی گذاشتن یا وقت گذاشتن برای یک فعالیت حتی سرگرمی باشه چیه وقتی در نهایت هیچ چیز این دنیا موندنی نیست. البته وقتی نتیجه یه چیز رو مفید بدونم حال و حوصله ش رو دارم. همین انجمن که میام میبینم دوستان انرژی دارن منم انرژی میگیرم و خوب میشه در بین شماها بودن خیلی خوبه. ولی فعالیت های دنیای واقعی واقعا واسم تبدیل به بی ارزش بودن شده. اگه چیزی به ذهنتون رسید بگید شاید از این وضع اوضاع دراومدم
نداشتن انگیزه به علت بیس لاین پایین دوپامین هست. شما باید علت این قضیه رو پیدا کنی. این وسط یه تراپی درست حسابی میتونی بهت کمک کنه. دلایلش هم میتونه متفاوت باشه. یعنی ممکن به علت ژنتیک باشه میتونه گره ای در زندگی شما وجود داشته باشه. میتونه به علت اعتیاد شدید باشه(نه صرفا مواد مخدر). میتونه به علت داشتن ارزش های نادرست باشه، حتی میتونه به علت نداشتن کار معنادار باشه که شما باید جستجو کنی در درون خودت و اطلاعاتت رو در این زمینه زیاد کنی.
به نظر من پادکست Huberman lab قسمت دوپامینش رو گوش کن. میتونه کمکت کنه.

نداشتن انگیزه به علت بیس لاین پایین دوپامین هست. شما باید علت این قضیه رو پیدا کنی. این وسط یه تراپی درست حسابی میتونی بهت کمک کنه. دلایلش هم میتونه متفاوت باشه. یعنی ممکن به علت ژنتیک باشه میتونه گره ای در زندگی شما وجود داشته باشه. میتونه به علت اعتیاد شدید باشه(نه صرفا مواد مخدر). میتونه به علت داشتن ارزش های نادرست باشه، حتی میتونه به علت نداشتن کار معنادار باشه که شما باید جستجو کنی در درون خودت و اطلاعاتت رو در این زمینه زیاد کنی.
لینک دانلود پاکست رو داری بفرستی بی زحمت

لینک دانلود پاکست رو داری بفرستی بی زحمت
لینک یوتوب:

لینک اسپاتیفای:

به همه دوستان پیشنهاد میکنم این قسمت از پادکست رو گوش کنن. دوستانی که سطح زبانی بالایی ندارن میتونن تو قسمت زیرنویس یوتوب گزینه Auto-translate رو بزنن و زبان Persian رو انتخاب کنن تا زیرنویس فارسی داشته باشه ویدیو.

آخرین ویرایش:
داداش این بیس پایین دوپامین آیا میتونه دلیل ایجاد و شکل گیری بیماری پارکینسون در فرد باشه ؟؟ چون پارکینسون در اثر فقدان دوپامین در مغز هستش این سوال رو پرسیدم .
آیا کسی راه حلی واسه درمان پارکینسون سراغ داره ؟؟

داداش این بیس پایین دوپامین آیا میتونه دلیل ایجاد و شکل گیری بیماری پارکینسون در فرد باشه ؟؟ چون پارکینسون در اثر فقدان دوپامین در مغز هستش این سوال رو پرسیدم .
آیا کسی راه حلی واسه درمان پارکینسون سراغ داره ؟؟
تا جایی که یادم تو همین پادکست صحبت میکنه راجع بهش. من اطلاعاتی در این رابطه ندارم.

ممنون دادا
دارم میبینمش. اطلاعات فوق العاده ای داره.

من جدیداً فهمیدم دچار یه مرضی شدم به نام گیر کردن در گذشته :D البته 2 سالی هست شروع شده ولی من تازه فهمیدم گرفتارش شدم چون هی تشدید شده، نمی دونم دارم دچار بحران 30 سالگی میشم یا چی ولی به شکل عجیب غریبی دل تنگ گذشته دور و نزدیکم و انگار واسم یه عمر گذشته؛ دلتنگ روز های مدرسه، روز های دانشگاه، شیطنت های اون دوران، گیم ها و فیلم و سریال اون دوران، رفقای قدیم و آنلاین بازی کردن و بگو بخند ها و خونه مادر و پدر و.... با اینکه شاید بعضی دورانش روز های بدش کم هم نبوده. ولی جدیداً دیگه خیلی رفته رو مغزم این موضوع و اصلاً از حالم غافل و از آینده قطع امیدم و هر اتفاقی مثبتی هم میفته تو زندگیم خوشحالم نمی کنه و همه چی از نظرم پوچه پوچه پوچ.... کلاً حس می کنم قبل از سربازیم آدم دیگه ای بودم و هنوز با اینکه 1 سال بیشتر گذشته ازش هر چقدر تلاش کردم نتونستم آدم سابق شم، نمی دونمم چرا و حتی مطمئن نیستم دلیلش سربازیم بوده یا نه! خل شدیم رفته حاجی 8-|

من جدیداً فهمیدم دچار یه مرضی شدم به نام گیر کردن در گذشته :D البته 2 سالی هست شروع شده ولی من تازه فهمیدم گرفتارش شدم چون هی تشدید شده، نمی دونم دارم دچار بحران 30 سالگی میشم یا چی ولی به شکل عجیب غریبی دل تنگ گذشته دور و نزدیکم و انگار واسم یه عمر گذشته؛ دلتنگ روز های مدرسه، روز های دانشگاه، شیطنت های اون دوران، گیم ها و فیلم و سریال اون دوران، رفقای قدیم و آنلاین بازی کردن و بگو بخند ها و خونه مادر و پدر و.... با اینکه شاید بعضی دورانش روز های بدش کم هم نبوده. ولی جدیداً دیگه خیلی رفته رو مغزم این موضوع و اصلاً از حالم غافل و از آینده قطع امیدم و هر اتفاقی مثبتی هم میفته تو زندگیم خوشحالم نمی کنه و همه چی از نظرم پوچه پوچه پوچ.... کلاً حس می کنم قبل از سربازیم آدم دیگه ای بودم و هنوز با اینکه 1 سال بیشتر گذشته ازش هر چقدر تلاش کردم نتونستم آدم سابق شم، نمی دونمم چرا و حتی مطمئن نیستم دلیلش سربازیم بوده یا نه! خل شدیم رفته حاجی 8-|
کلی بگم نظرم اینه ادم تو این حالت با حقیقت مواجه میشه و این حالت بهش دست میده.
پوچی مورد بدی نیست خوده حقیقته، باید درکش کرد و سعی کرد از داشته ها لذت برد.
بنظرم ادم باید از اخبار بد دوری کنه ، اخبار بد خودشون میان درسته ولی بعضی موارد رو ادم نباید دنبالشون بره برای حفظ اعصاب و روحیه.
در کل باید رفت دنبال مواردی که حس خوبی بهت بده و وقت بیشتری برای اعصاب و روانت بزاری.

آخرین ویرایش:
دانشمندان جدیدا متوجه شدن بازیهای ناتمام میتونه مثل کابوس تا مدتها در حافظه بلند مدت فرد بمونه و یکی از عوامل بحرانهای روانی همین موضوع هست ! لذا پیشنهاد بنده برپایی دورهمی گیمینگ ویژه گیمرهای قدیمی جهت به پایان رساندن یسری گیم های سگی گذشته است 😁 البته این برنامه ویژه افراد در دهه 30 سنی و به بالاست که ترجیحا با کنسولهای قدیمی مانند نینتندو ( همون میکرو خودمون) و حتی آتاری و تی وی گیم و کامپیوترهای ابتدایی مانند کومودور و آمیگا کار کرده و آشنایی دارن

دانشمندان جدیدا متوجه شدن بازیهای ناتمام میتونه مثل کابوس تا مدتها در حافظه بلند مدت فرد بمونه و یکی از عوامل بحرانهای روانی همین موضوع هست ! لذا پیشنهاد بنده برپایی دورهمی گیمینگ ویژه گیمرهای قدیمی جهت به پایان رساندن یسری گیم های سگی گذشته است 😁 البته این برنامه ویژه افراد در دهه 30 سنی و به بالاست که ترجیحا با کنسولهای قدیمی مانند نینتندو ( همون میکرو خودمون) و حتی آتاری و تی وی گیم و کامپیوترهای ابتدایی مانند کومودور و آمیگا کار کرده و آشنایی دارن
CEOHaTjgFDr.jpg

اصولا ذهن ما میاد برامون گذشته رو خیلی زیبا تر نشون میده حتی ٬ منم مثل تو به نوعی٬ یهو میبینم یجا ۱ ساعت بدون حرکت نشستم و غرق خاطرات شدم٬ عوامل خیلی زیادی دخیل هستن یکیش شرایط اقتصادی قطعا و چیزای دیگه که نیازی به گفتن من نیست ٬ سربازی هم واقعا ۲ سال زندگی آدم و به فنا میده ٬ به نظرم یه تغییر مثبت میتونه تغییر بده این شرایط و

اااااااااااااا😯😯😯😮😮
این تاپیک هنوز زندس؟

یادش بخیر زمانی که تو این تاپیک پیام میدادم حدودا ۱۸ سالم بود
الان دیگه شدم ۳۰ به بالا
باید بگم که هنوز هم بازی میکنم با اینکه ازدواج کردم بچه هم دارم
اخبار بازی ها رو دنبال میکنم و عاشق بازی های سختم مثل دارک سولز ، سکیرو ، لایز آف پی و ...
دیگه بازی های جدید انقدر آسون شدن که حوصلم سر میره از بس آسونن و بکش برو جلو شدن

اون کسایی که اوایل تو این تاپیک فعالیت میکردن دیگه تو سن ۴۵ سالگی هستن😁😁
اگر هنوزم هستن بیان بگن الان چه میکنن

زمانی که اولین کامنت رو تو این تاپیک دادم 21 سالم بود و الان 33. :D
هیچ چیز تغییر نکرده.
فقط ازدواج کردم. تعداد دوستانم به کمتر از ۵ انگشت میل میکنه و خانومم بهترین دوست و همراهم شده.
هنوزم عاشق گیم و هفته ای سعی میکنم ده ساعت واسش وقت بزارم.

یه مدت شدیدا درگیر کار، ازدواج بودم و از گیمینگ بدور.

ولی دوباره از پارسال فایو رو گرفتم و ازش لذت میبرم.

حس fulfilling خیلی مهمه تو این سن برای ادامه دادن و گیمر موندن. زندگی شخصیت باید سروسامون گرفته باشه تا با آرامش بتونی از بازی لذت ببری. الان مهم ترین دغدغه ام آرامش خانواده و همسرمه.

بعد از این آرامش همه چیز دوباره لذت بخشه.

گذشته ها رو خیلی دوست دارم ولی به هیچ وجه آرزو نمیکنم که برگردم بهشون. زندگی الان با همه ی سختی هاش خیلی راحتتره.

زمانی که اولین کامنت رو تو این تاپیک دادم 21 سالم بود و الان 33. :D
هیچ چیز تغییر نکرده.
فقط ازدواج کردم. تعداد دوستانم به کمتر از ۵ انگشت میل میکنه و خانومم بهترین دوست و همراهم شده.
هنوزم عاشق گیم و هفته ای سعی میکنم ده ساعت واسش وقت بزارم.

یه مدت شدیدا درگیر کار، ازدواج بودم و از گیمینگ بدور.

ولی دوباره از پارسال فایو رو گرفتم و ازش لذت میبرم.

حس fulfilling خیلی مهمه تو این سن برای ادامه دادن و گیمر موندن. زندگی شخصیت باید سروسامون گرفته باشه تا با آرامش بتونی از بازی لذت ببری. الان مهم ترین دغدغه ام آرامش خانواده و همسرمه.

بعد از این آرامش همه چیز دوباره لذت بخشه.

گذشته ها رو خیلی دوست دارم ولی به هیچ وجه آرزو نمیکنم که برگردم بهشون. زندگی الان با همه ی سختی هاش خیلی راحتتره.
خوشحالم که هنوز کسایی که قبلا تو این تاپیک فعالیت داشتن هستن و دارن بازی کردن رو ادامه میدن
الان تو این سن یه خوبی که داره اینه که دستت تو جیب خودته و هر بازی ای بخوای رو میخری حالا درسته تو این وضعیت اقتصادی سخته ولی دیگه دنبال جیب بابا و خواهش تمنا نیستیم

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or