انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,279

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,138
نام
طائل
در مورد معلم خوب، من زیاد داشتم خوشبختانه. ولی بخوام فقط یه نفر رو انتخاب کنم، معلم تاریخ راهنمایی رو انتخاب می‌کنم.
یه معلم تپلی داشتیم به نام قلی‌زاده که واقعاً آدم درجه یکی بود. مهربون، با علم و دانش، سیبیلو(!)، با یه آرامش عجیبی که آدم رو از فضای سخت مدرسه خارج می‌کرد و می‌برد توی یه عالم دیگه با صدایی شبیه مرحوم حمیدرضا صدر، با همون میزان عشق و علاقه‌ای که صدر در مورد فوتبال صحبت می‌کرد.
برعکس خیلی از معلم‌ها که کلاً درس دادن رو یه چیزی مثل بقیه مشاغل می‌دونن و مثلاً شبیه تعمیرکاری که موتور ماشین رو راه میندازه، اینا هم میان توی کلاس و چند صفحه از کتاب رو می‌خونن و می‌رن، این آقای قلی‌زاده در کنار درس‌های کتاب، خودش هم کلی صحبت‌های جانبی می‌کرد. از ایراداتی که نسبت به کتاب تاریخ مدرسه می‌گرفت و چیزهایی که در مورد سیاست معاصر می‌گفت، تا جواب دادن به سؤال بچه‌ها در کمال آرامش.
من دبستان رو نمونه مردمی می‌رفتم (مثل اینکه بعداً اسم اینا شد نمونه دولتی) که اتمسفر خوبی داشت و دبیرستان هم غیرانتفاعی می‌رفتم، ولی راهنمایی دولتی بود و خب تفاوت جَو مدرسه رو از هر نظر نسبت به اون دو حالت دیگه تجربه کردم. یعنی به جز یه سری از معلم‌ها و عوامل مدرسه که اعصاب‌شون داغون بود، خود بچه‌ها هم بیشتر شر به پا می‌کردن. :D حالا توی همچین محیطی، یه معلم تاریخ بتونه کلاس رو خیلی آروم پیش ببره و بچه‌ها به جای مسخره بازی یا خوابیدن و... به صحبت‌هاش گوش کنن اون هم بدون ترس از کتک خوردن، واقعاً اتفاق جالبیه!
یه معلم ریاضی به نام مرادی هم داشتیم که آدم باحالی بود و اون هم هیکل عظیمی داشت! چاق پُر چربی نبود و از اینایی بود که مثلاً ۲ متر و خورده‌ای قدشون هست و استخون‌درشت هستن! بعد ایشون یه ماشین مینی‌ماینر داشت که هنوز نمی‌دونم دقیقاً چطوری توش جا می‌شد و یه بار این دو تا معلم که وزن‌شون روی هم شاید به بالای ۳۰۰ کیلو می‌رسید رو توی میرداماد داخل این مینی‌ماینر دیدم و یکی از جالب‌ترین صحنه‌های اون روزگار برای من بود! :D
حیف که ۱۰،۱۱ سال پیش شنیدم آقای قلی‌زاده سکته کرده و از دنیا رفته... :(

من یه دونه معلم این طوری داشتم
شیمی سال دوم دبیرستان
اولین روز مدرسه اومد
شغل باباها رو پرسید
رسید به یه پسره
گفت شغل بابات چیه
پسره گفت علاف
همه زدن زیر خنده
به پسره گفت بیا جلو
شق خوابوند زیر گوشش
پسره رو انداخت بیرون
حالا علاف یعنی چی؟ یعنی کسی که علوفه میفروشه‌ از علف میاد. بایاش علافی داشت. دام و طیور.
خنده بچه و کمپلسیتی لحظه اجازه ادامه توضیح پسره رو نداد. که بخواد طنزش رو توضیح بره.
هفته بعد کلاس نیومد پسره
معلم بهم گفت رفیقت کو؟
گفتم زدیش نمیاد دیگه
گفت برو بهش بگو بیاد بابا حالا ما یه کاری کردیم
رفتم به پسره گفتم این میگه برو بهش بگو بیاد حالا ما یه کاری کردیم، باور نمیکرد ، فکر میکرد دارم ** گیرش میارم هزار تا قسم خوردم تا باور کنه
بعد دیگه تا آخر سال کسی رو نزد
میومد رو تخته بنویسه عنصر
ع رو گنده جدا مینوشت نصر جدا
این طوری : ع نصر
بعد بچه ها نمیدونستن اصلا از روی طنز داره این کار رو میکنده یا زیبایی شناسی
میترسیدن بخندن
بعد همیشه کارش تموم میشد
گچ رو پرت میکرد، و گچ دقیق میرفت تو جاش رو تخته. حتی اگر چند متر فاصله داشت
یه روز یکی از این بچه خرخون ها که نوک کلاس میشینه به صورت روان پریشی دنبال نمره هستن
گفت همسایه ما فلان کاره شیمی هست، گفت این مسئله رو اشتباه کردی
بعد این رو تخته شروع کزد به نوشتن کل بچه ها ساکت، بعد از چند دقیقه تخته کامل پر شد
بعد گچ رو پرت کرد گچ رفت سرجاش رو تخته
به پسره گفت این رو بنویس برو به همسایه ات بده:D
کل بچه ها تو این مدت طرفدار معلمه بودن، هیرو همه بود، همه افتخار میکردیم این معلم ماست
همون اول فصل یک و دو هر چی پرانتز داشت رو گفت بزنید خودتون حفظ کنید به من مربوط نیست
یکسره رفت سر 1s 2s 2p 3s ، بعد پیوند کوالانسی و الکترونگاتیوی و عدد اسپینی اینا
همه بچه های کلاس یاد گرفتن، همه شدن ۱۸ و ۱۹ و ۲۰ اینا،
اون پسره چک خورد شد ۱۹ و نیم
پسر قلدر کلاس شد ۱۹ ۲۰ اینا. کلا رنج همین ۱۹ ۲۰ بود. ساده نگرفت ، فقط همه یاد گرفته بودن
بعد رسیدیم به فضای کنکور، همه میگفتن شیمی سال دو چقدر سخته،
ولی برای بچه های کلاس سال دوم دبیرستان شهید شریعت زاده شیمی ۲ دیگه تیازی به خوندن نداشت.
آمار گرفتم همه حتی کنکورم بالا زدن
تو کلاس شعرهای شاعرای دوره اوج ایران رو میخوند
بعد میگفت ایران هیچی نداره همه بلفه :D
مرد جالبی بود
بچه ها بهش میگفتن دبیر درسته امروز زنگ اخر کنفرانسه
میگفت من نه امار کنفرانس ها رو دارم نه شرکت میکنم توشون
میگفت هیچکدوم از معلم ها رو هم نمیشناسم، حتی یک بار مچش رو گرفتیم که فلان جا با فلون کس تو سلام علیک کردی، باز انکار میکرد :D

cheofox

کاربر سایت
Feb 24, 2023
230
زمان ما پیشرفته ترین چیزی که برنامه کودک میزاشت همین فوتبالیست ها سری اول بود که تیم آدم بدا سه تا بازیکن تاپ داشت میپریدن هوا کله ملق میزدن مثل ژیمناست ها و شیرجه المپیک

بعدش هم که سری دوم فوتبالیست ها اومد ، سوباسا و بقیه خز ها همه دپرس شدن از بس ازگل بود

اینا رو میگم خیلی توپ بودن کارای خفنی میکردن

1681791722027.jpeg 1681791722027.jpeg

View attachment 1681791749982.webp

1681791764410.jpeg

این موی بلند اریک خیلی دخترها را کشته بود

1681791846956.jpeg

cheofox

کاربر سایت
Feb 24, 2023
230
دوستان یه مجله بود سالای 83 اینا
یه cd هم داخلش میذاشتن تریلر بازیا
کسی یادشه اسمش چی بود؟

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

زمان پرزیدنت محمود بود تموم شد رفت . دیگه از این دست ودل بازی ها نمیکنن .

یا این بازی :

1681792146606.jpeg

golden axe که خسرو پرویز چند نفر را سیاه چاله انداخته بود آزاد نمیکرد .
باسه sega بود ولی ما روی پی سی بازی میکردیم .

آخرین ویرایش:

BoxBox

کاربر سایت
Jun 16, 2014
3,142
نام
آریا
یکبار برای همیشه
"باسه" اشتباس و باید بنویسین "واسه"

واسه = برای
-------------------------------
باسه = سیاه رو , سیه روی. بی آبرو. رسوا. گناهکار.

باسه. ( فرانسوی ، اِ ) نوعی سگ با پاهای کوتاه.

باسه. نام شهری در قسمتهای شمالی فرانسه در 24 هزارگزی شهر لیل که دارای قریب 3500 تن جمعیت است. شهری صنعتی و دارای کارخانه های نختابی و قندریزی است.

باسه شهر مکه معظمه زادهااﷲ شرفا و تعظیما. ( ناظم الاطباء ). باسة و البساسه از نامهای مکه شرفهااﷲ تعالی است. ( تاج العروس ). مکه معظمه و بَساسَه بمعنی باسه است. ( منتهی الارب ).

آخرین ویرایش:

AhmadGr

کاربر سایت
Jan 17, 2014
984
نام
Ahmad
یکبار برای همیشه
"باسه" اشتباس و باید بنویسین "واسه"

واسه = برای
-------------------------------
باسه = سیاه رو , سیه روی. بی آبرو. رسوا. گناهکار.

باسه. ( فرانسوی ، اِ ) نوعی سگ با پاهای کوتاه.

باسه. نام شهری در قسمتهای شمالی فرانسه در 24 هزارگزی شهر لیل که دارای قریب 3500 تن جمعیت است. شهری صنعتی و دارای کارخانه های نختابی و قندریزی است.

باسه شهر مکه معظمه زادهااﷲ شرفا و تعظیما. ( ناظم الاطباء ). باسة و البساسه از نامهای مکه شرفهااﷲ تعالی است. ( تاج العروس ). مکه معظمه و بَساسَه بمعنی باسه است. ( منتهی الارب ).
از خط آخری که نوشتی فقط معنی کلمه "است" رو فهمیدم.

playstation2

کاربر سایت
Jan 3, 2023
145
ولی از حق نگذریم،فیلم و سریالهای ما دهه ۶۰ ی ها خیلی تاپ بودن.چه سریالهای ایرانیش و چه خارجیش.یادمه جمعه ها رو خوب درس میخوندیم تا بزارن شبش جنگجویان کوهستان رو ببینیم

یادمه اون زمان تو تلویزیون تو فیلم ها و سریال ها
هم کلوپ ها و هم باشگاه بدنسازی رو نشون میداد که محل اغفال بچه هاست و غیره
مثلاً پسره ناباب شده تو خونه تو اتاقش عکس ورزشکار های بدنساز چسبونده بود
پدر مادرش دعواش میکردن و ناراحت بودن انگل اجتماع شده و باعث خفت و خواری شده
میرفتن صاحب کلوپ یا باشگاه بدنسازی رو تهدید می‌کردن

نسل اولیه فضای مجازی هم اومد تو فیلم ها و سریال های تلویزیونی نشون میداد مثلاً یه دختر توی یاهو مسنجر چت میکرد یهو بهش تجاوز میشد و از این خزعبلات

بعد رسید به وبلاگ نویسی و بعد فیسبوک و اورکات و غیره ، اوناهم داستان خودش
تا اینکه شبکه های برون مرزی فارسی زبان اومد هر اتفاقی تو کشور می افتاد می گفتن تقصیر فارسی ۱ ه و ......

دیگه خوب خوبش قصه ها مجید بود
که اونم پر کتک ، استرس ، بی بی به میگو می‌گفت نجاست و .....

آخرین ویرایش:

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,466
نام
امین
یادمه اون زمان تو تلویزیون تو فیلم ها و سریال ها
هم کلوپ ها و هم باشگاه بدنسازی رو نشون میداد که محل اغفال بچه هاست و غیره
مثلاً پسره ناباب شده تو خونه تو اتاقش عکس ورزشکار های بدنساز چسبونده بود
پدر مادرش دعواش میکردن و ناراحت بودن انگل اجتماع شده و باعث خفت و خواری شده
میرفتن صاحب کلوپ یا باشگاه بدنسازی رو تهدید می‌کردن

نسل اولیه فضای مجازی هم اومد تو فیلم ها و سریال های تلویزیونی نشون میداد مثلاً یه دختر توی یاهو مسنجر چت میکرد یهو بهش تجاوز میشد و از این خزعبلات

بعد رسید به وبلاگ نویسی و بعد فیسبوک و اورکات و غیره ، اوناهم داستان خودش
تا اینکه شبکه های برون مرزی فارسی زبان اومد هر اتفاقی تو کشور می افتاد می گفتن تقصیر فارسی ۱ ه و ......

دیگه خوب خوبش قصه ها مجید بود
که اونم پر کتک ، استرس ، بی بی به میگو می‌گفت نجاست و .....
هنوز که هنوزه بیلیارد جز هنون ها حساب میشه و تو 90درصد مزخرفاتی که میسازن خلافکار ها دارن بیلیارد بازی میکنن 😁😁😁

silent ops

کاربر سایت
Feb 4, 2017
1,715
من مثلا فوق لیسانس برق دارم توی یه آفیس کار میکنم...
حقوقمون پارسال 20 درصد زیاد شد ولی تخم مرغ از 34 تومن شد 100 تومن...
انقد همه چی گرون شد که دارم پاره میشم
ولی جالب اینجاس که حقوق من همون اندازه موند و هیچ افزایشی نداشت 💅

--

چقد موقع کنکور و درس و دانشگاه حرص خوردم و الکی به خودم استرس دادم بخاطر فاکینگ هیچ چیز...
الان تنها چیزی که میتونه خوشحالم کنه یه ساک پر پول با یه شوگر تنهاست.
ببخشید ..یه سئوال شخصی از شما BoxBoxجان فکرم درگیر کرده .شما پسر هستید یا دختر..:Cheesygrin:
آخه به یه نکته قبلآ اشاره کردید..که تایپیک بالا مشخص.. و زیر

• Like
Reactions: Sina pishdar

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,736
هنوز که هنوزه بیلیارد جز هنون ها حساب میشه و تو 90درصد مزخرفاتی که میسازن خلافکار ها دارن بیلیارد بازی میکنن 😁😁😁
دوم دبیرستان که بودیم تازه بیلیارد آزاد شده بود و چندتا باشگاه باز شده بود یکیش هم نزدیک دبیرستان ما بود.یه روز از دیوار مدرسه فرار کردیم که بریم بیلیارد بعد یدونه از این خودشیرین ها رفته بود لو داده بود :D

یعنی هنوز این صحنه یادم نمیره...مدیرمون با پیکانش انگار سگ گله افتاده بود دنبالمون ما هم مثل گوسفند هرکی یه طرف فرار میکردیم:))

خیلی صحنه مضحکی بود هی پشت سرمون نگاه میکردیم میدیدم یه پیکان در تعقیبمونه.یکی وسط خیابون-یکی به طرف کوه-یکی زیر ماشین و...آخرم همه رو گرفت انداخت تو ماشین با خفت برگردوند مدرسه:D

BoxBox

کاربر سایت
Jun 16, 2014
3,142
نام
آریا
ببخشید ..یه سئوال شخصی از شما BoxBoxجان فکرم درگیر کرده .شما پسر هستید یا دختر..:Cheesygrin:
آخه به یه نکته قبلآ اشاره کردید..که تایپیک بالا مشخص.. و زیر

من یه مرد کاملم 💅

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر