انتقاد کارگردان AC III از توجه رسانه ها به بازی های ژاپنی

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,228
نام
Мojtaba
Hutchinson_78841_screen.jpg

آقای Alex Hutchinson کارگردان هنری بازی ASSASSSI'S CREED III در صحبت هایش از بازی های ژاپنی و کسانی که آنها را نقد می کنند، انتقاد کرده است. اظهارات وی در پاسخ به این سوال مطرح شده است که چطور Nintendo قادر است یک سری بازی را در طول چند سال بدون کمترین
میزان انتقاد عرضه کند. وی در پاسخ به این سوال گفته است: "فقط نگاه کنید که چند تا از بازی های ژاپنی عرضه شده اند در حالیکه داستان شان نامفهوم بوده است. به هیچ وجه نمی شود از پای این داستان بی تفاوت گذشت اما خبرنگاران و منتقدان همیشه آن را فوق العاده قلمداد می کنند و سپس Gears of War عرضه می شود و احتمالا به بدترین داستان نویسی ممکن تبدیل می شود. با این حال من Gears of War را همیشه بالاتر از عنوانی مثل Bayonetta می دانم." Alex Hutchinson در ادامه عنوان کرده است: "من تصور می کنم گونه ای از نژادپرستی در این صنعت در حال رواج است، و بخصوص این مساله در مورد خبرنگاران وجود دارد. جایی که اشتباهات سازندگان ژاپنی بازی ها نادیده انگاشته می شود. من فکر می کنم نسبت به عملکرد آنها مهربانانه رفتار می شود." وی معتقد است که بازی ها باید بر اساس یک مقیاس ساده و مشخص مورد داوری قرار بگیرند و آن هم در پاسخ به خوب یا بد بودن داستان بازی ها خلاصه می شود.
منبع
{صفحه اصلی}

آخرین ویرایش:

dragonslayer

کاربر سایت
Jul 22, 2012
534
نام
محمدرضا
ای بابا هی نمیزارن آدم ساکت بمونه. آقا محمد من قبول دارم که enslaved از نظر داستان پردازی و از نظر بیان داستان تو این نسل از بهترینا بود اما چه ربطی به ICO داره ؟؟رنگ بندی شاد و شنگول enslaved کجا رنگ بندی مرده و محزون ICO کجا. سکوت ICO کجا, هیاهوی enslaved کجا. جنب و جوش و زد و خورد enslaved کجا فضا سازی تنهاییه ICO کجا. دیالوگ های طنز enslaved کجا, دیالوگ نداشتن ICO کجا. اصلا هرچی فکر میکنم فقط به این نتیجه میرسم که شما یکی از این دوبازی رو درست بازی نکردی.
منم قبول دارم که ico و shadoe of colossus شاهکار هایی هستن که تکرار نمیشن و مقایسه ی هر بازی دیگه ای با اونا اشتباهه . ولی از نظر هنری و ناب و ساده بودن داستان و همچنین هماهنگی بینظیر گیم پلی با داستان enslaved نزدیکترین بازی به ico هست .

dragonslayer

کاربر سایت
Jul 22, 2012
534
نام
محمدرضا
شاید نزدیکـترین بازی به ICO باشه ولی همچنان خیلی ازش دوره.
کاملا درسته . ولی همینشم خیلیه . کمتر بازی میتونه شبیه ico باشه . که enslaved تونسته . :d
این بحث ico رو ولش کنید که تاپیک از بحث اصلیش یعنی چرند بودن داستان بازیای ژاپنی از نظر اقای Alex Hutchinson منحرف نشه .

Kavigne

کاربر سایت
Sep 16, 2007
7,940
تنها شباهت ایکو و انسلیود این بود که تو هردوتاش یه زید همرات بود میبردیش اینور اونور ... !
من نمیدونم چرا هیچکس تا چند ساعت پیش متوجه شباهت ایکو با انسلیود نشده بود .

dark souls

کاربر سایت
May 19, 2012
1,025
نام
رضا
مردك مثل اينكه دارك سولز رو بازي نكرده تا حساب كار بياد دستش بفهمه بازي هايه ژاپني يعني چي...
اگه يه بار بازي ميكرد پشمو كركش ميريخت چرت و پرت نمي گفت.

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
بیا بعد عمو کوجی احمق عاشق AC هاست.....

فقط نگاه کنید که چند تا از بازی های ژاپنی عرضه شده اند در حالیکه داستان شان نامفهوم بوده است

راست میگه به خدا نمونش همین MGS عمو
=))

---------- نوشته در 02:06 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 02:04 AM ارسال شده بود ----------

یا قلی.......

ملت دارن کفر میگن
دارن ico رو با Enslaved مقایسه میکنن..........x_x

dark souls

کاربر سایت
May 19, 2012
1,025
نام
رضا
هر چقدر هم چرند گفته باشه نژاد پرستی‌ رو گًل گفته منتقد‌های جوگیر (که نمونش تو همین مجلات داخلی‌ ایران هم بیداد میکنند) می‌خواد بگه من خیلی‌ خفن و خاصم میاد .... به call میگه پیف پیف بعد یه بازی ژاپنی ds معلوم نیست از کجاش در میاره نقد می‌کنه میگه اوف عجب داستانی‌! حالا واسه کاراکتر اصلی‌ صدا هم نزاشتن ها!

مگه براي داشتن داستان خوب حتما بايد كاراكتر اصلي بازي صدا داشته باشه وبتونه حرف بزنه؟
يه نگاهي به بازي هايي مثل dragon age1 , portal2 و bio shock بنداز ميبيني كه هيچكدومشون كاراكترهاي اصلي بازيشون حرف نميزنن ولي داستان هايي رو ارائه دادن كه مورد تمجيد اكثر منتقدان واقع شد و از برترين داستان هايه اين نسل به شمار ميرن...همچنين دارك سولز هم داستان عميقي داره و داستان بازي خيلي راحت با مخاطب ارتباط برقرار مي كنه.

K o j i m a

کاربر سایت
Jul 2, 2012
2,146
نام
Morteza
حرفت کاملا بی منطقه ! یعنی هر بازی که قراره تو سبک hack and slash قراره عرضه بشه باید یه داستان مسخره داشته باشه !( وجود بازی هایی مثل god of war یا onimusha یا enslaved دقیقا بر خلاف حرفته ) .

من کارى به hack & slash ندارم.

من ميگم سبک کلى Asura (نه فقط گيم پلى) همچين داستانيو براى خودش داره و داستان قابل قبولى هست و اگه داستانو عوض کنن ديگه اسمش asuras wrath نيست.

در ضمن داستان asura به نظرم از enslaved بهتره.

Karchect

hardcore will never die, but you will
کاربر سایت
May 26, 2010
4,989
نام
کیان
خب از یه طرف این یارو یه سری از صحبتهاش قابل دفاع نیست کلا
ولی این قسمت که کلا منتقدها واسه بازی ژاپنی نقد های غیر متعارفی میکنن کاملا درسته

کلا مرده شور نظر شخصی رو ببرن که باعث شده نقد به این مسیر کشیده بشه، مسیری که منتقد خیلی خفن و عاشق اوَلیون صنعت گیم تشریف دارن و کلا از وقتی ایده ساخت نینتندو و آتاری دستی و ... پایه ریزی شده ایشون به عنوان دستیار فلان تئوریسین بازی سازی مشغول فعالیت بودن!
آره نقد بازی ژاپنی که باشه، ایشان تحت تاثیر قرار گرفته و به بیان احساسات دوران طفولیت خود درباره ویدیو گیم میپردازن ...

حالا دوستان بازیسنتری که از دهه 80 وارد بازی سازی شدین و مراحل تکامل سلولیتون و کلا سانتیمترهای قدتون با ویدیو گیم ژاپنی بوده، با تمام احترام، بازی سازی ژاپن هر چی که بوده الان دیگه اون جایگاه سابق رو نداره، تعداد انگشت شماری IP قابل احترام ازش باقی مونده که یا با سیستم جدید چپوندن مگا رزولیشنی و یا با رفتن طراح اصلی، به زودی اونا هم به فنا میرن

amirsaman2

کاربر سایت
Feb 17, 2008
639
نام
سامان
کاملا درسته . ولی همینشم خیلیه . کمتر بازی میتونه شبیه ico باشه . که enslaved تونسته . :d
!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چه ربطی داره ؟!!!
:-/ چیو با چی مقایسه میکنید شما ، جالبه همدیگرو تائید هم میکنید !
چیز به شقیقه چه ربطی داره ؟

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
اتفاقا اونایی که نوشتم داستان خیلی خوبی دارن، نه اینکه فقط روایت داستانیشون خوب باشه. اگه صرفا روایت داستانی باشه که Brutal Legends و Uncharted 3 و کلی بازی دیگه رو میشه نام برد. الان مثلا داستان Dragon Age خوب نیست یا Red Dead Redemption یا BioShock؟ :D

پ.ن: بگذریم از اینکه من اصلا بازی هایی مثل Alan Wake و Darkness و ... رو هم تو لیست نیاوردم وگرنه همین 2 تا عنوان هم تو کلیت داستان و هم تو نحوه روایت از عناوین بزرگ این نسل بودن. در کل من خواستم بگم عناوین غربی تو زمینه داستانی اصلا ضعیف نیستن وگرنه بازم مثال زیاده و محدود به این چند تا عنوان نمیشه.

همه ي اينهايي كه گفتي داستان سرايي عالي داشتن ولي داستانشون در مقايسه با عناوين بزرگ معرفي شده در ژاپن سطحشون متوسطه.(البته Dragon Age رو بازي نكردم)

كافيه يكم وارد دنياي Silent Hill بشي تا بفهمي اين يارو چرت گفته.Red Dead Redemption رو اگه كسي بخواد ميشه داستانش رو در عرض 2 دقيقه نقل كرد ولي سايلنت هيل چي؟اما انصافا روايتش به قدري عالي هستش كه آدمرو تحت تاثير ميذاره.

در ضمن Darkness داستانش توسط جامعه بازيسازي غربي نوشته نشده و دست پخت اونها نيست.گرچه بازم اعتقاد دارم تا اون حد هم چيز شاخي نيست و اتمسفر فوق العاده بازي رنگ و لعاب ميده بهش.(همون قضيه داستان سرايي).

فرق يك داستان فوق العاده با يك روايت داستان خوب مثل فرق بين Game Of Thrones و Spartacus هستش.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,509
نام
محمد
همه ي اينهايي كه گفتي داستان سرايي عالي داشتن ولي داستانشون در مقايسه با عناوين بزرگ معرفي شده در ژاپن سطحشون متوسطه.(البته Dragon Age رو بازي نكردم)

كافيه يكم وارد دنياي Silent Hill بشي تا بفهمي اين يارو چرت گفته.Red Dead Redemption رو اگه كسي بخواد ميشه داستانش رو در عرض 2 دقيقه نقل كرد ولي سايلنت هيل چي؟اما انصافا روايتش به قدري عالي هستش كه آدمرو تحت تاثير ميذاره.

در ضمن Darkness داستانش توسط جامعه بازيسازي غربي نوشته نشده و دست پخت اونها نيست.گرچه بازم اعتقاد دارم تا اون حد هم چيز شاخي نيست و اتمسفر فوق العاده بازي رنگ و لعاب ميده بهش.(همون قضيه داستان سرايي).

فرق يك داستان فوق العاده با يك روايت داستان خوب مثل فرق بين Game Of Thrones و Spartacus هستش.
اصل کاری که همون Dragon Age هست :D وقتی نوع داستان با هم فرق داشته باشه نمیشه دقیق مقایسه کرد، مثلا داستان روانشناسانه با داستانی که تو غرب وحشی اتفاق میفته زیاد سنخیتی با هم ندارن. اگه قرار باشه از نظر داستانی Silent Hill رو با یه بازی غربی مقایسه کنیم، نزدیکترین عنوان بهش میتونه Alan Wake باشه. حالا خارج از این بحث وقتی شما داستان Red Dead Redemption (با اون سطح از شخصیت پردازی و دیالوگ های به یادماندنی و کیفیت بالای کلیت داستان) و Darkness رو متوسط میدونی من هر چی هم بگم فایده نداره. بازم میگم من یه داستان عالی مثل Dragon Age و یه روایت داستانی عالی مثل Uncharted 3 رو از هم تفکیک کردم. راستی این آقا جایی نگفته داستان های ژاپنی چرت هستن، گفته اون بازیهایی که داستانشون چرت هستن رو هم منتقدها کاری بهش ندارن، فکر کنم این دو تا قضیه خیلی با هم فرق دارن :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر