گزارش انتقاد از مجری اسکای نیوز که به گیمر نوجوان توهین کرده بود

MJ_KING

عضو تحریریه
Sep 14, 2023
358
نام
محمد جواد جعفری
یکی از مجریان شبکه اسکای نیوز به دلیل اینکه در طول برنامه پخش زنده، یک نوجوان 13 ساله که رکورد بازی Tetris را شکسته بود تحقیر می‌کند، موردانتقاد گسترده کاربران و جامعه گیمرها قرار گرفته است.

tetris-300x169.webp

ماه گذشته ویلیس گیبسون، نوجوان 13 ساله اهل اوکلاهامای آمریکا، توانست به اولین فردی تبدیل شود که بازی اصلی تتریس را در کنسول NES، با رسیدن به مرحله کشتار که در نهایت بازی در آن از کار می‌افتد، شکست بدهد و به پایان برساند؛ همین موضوع هم او را در اینترنت به شهرت رساند.

پیش از این تصور می‌شد که فقط هوش مصنوعی قادر به رسیدن به مرحله «کشتار تتریس» است، اما گیبسون توانست تا مردم را با رکوردشکنی‌اش حیرت‌زده بکند.

وینس کلمنت، رئیس مسابقات جهانی تتریس کلاسیک گفت: «این کار قبلا توسط یک انسان انجام نشده بود. اساسا این چیزی است که تا چند سال پیش همه آن را غیرممکن می‌دانستند.»

با این حال، ظاهرا دستاورد گیبسون 13 ساله به مذاق همه خوش نیامده و مجری شبکه اسکای نیوز انتقادات عجیبی را به این نوجوان و موفقیتش مطرح نموده.

جین سکر، خبرنگار و مجری 51 ساله این شبکه که داستان تتریس را در یک پخش زنده پوشش می‌داد، در پایان پخش گفت: «به عنوان یک مادر، فقط می‌گویم از صفحه نمایش فاصله بگیر، برو بیرون، کمی هوای تازه بخور. شکست دادن تتریس یک هدف زندگی نیست.»

این صحبت نه تنها موجب انتقاد گیمرهای عادی شد، بلکه برخی از افراد مطرح این صنعت هم به آن واکنش نشان دادند. از جمله Bhavina Bharkhada، رئیس انجمن تجارت صنعت بازی بریتانیا، که گفت: «چیزی که درمورد نحوه پوشش این موضوع نگران کننده است این است که اگر یک کودک، قهرمان شطرنج می‌شد همه ما جشن می‌گرفتیم!»

بکی فراست، از روسای شرکت بازیسازی Rare هم خطاب به این مجری گفت: « شکست تتریس کار فوق‌العاده‌ای است… شما در این سن چند رکورد گینس داشته‌اید؟ چه روش حقیرانه، خودخواهانه و وحشتناکی برای کوچک شمردن دستاورد این بچه. من به عنوان یک مادر فوق‌العاده به او (گیبسون) افتخار می‌کنم.»

نظر شما در اینباره چیست؟ حتما در بخش کامنت‌ها با ما درمیان بگذارید.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
سال‌ها بعد و زمانی که بشر به مرحله سکونت در مریخ رسیده هم این صحبت‌ها تموم نمی‌شه! :D
کلاً ذهنیت خیلی‌ها این‌طوریه که همه سرگرمی‌ها خوب هستن ولی بازی‌های ویدیویی ارزشی ندارن و نباید براشون وقت گذاشت و سرگرم شدن از این طریق، یه عمل حرام محسوب می‌شه. مثلاً اگه یه نفر بشینه ۱۵ نسخه Fast and Furious رو پشت سر هم ببینه، عیبی نداره چون فیلم سینمایی هست و تماشای فیلم سینمایی حلاله. :D یا اگه زردترین کتاب‌ها رو بخونه، مشکلی نیست و خیلی هم کار سومندی هست و سرانه مطالعه رو بالا برده و دیگه اهمیتی نداره که محتوای کتاب چیه، ولی به بازی که می‌رسه...
مطمئناً منظور من این نیست که تماشای F&F یا خوندن فلان کتاب ایرادی داره، ولی در مقایسه با بازی‌های ویدیویی برام جالبه که به بقیه سرگرمی‌ها گیر نمی‌دن و نمی‌گن «شما با این کارها به چه اهداف والایی در زندگی رسیدی و کدام قله را فتح کردی؟» ولی به این یکی یه جوری گیر می‌دن که انگار قتل عام صورت گرفته. یعنی حتی در حدی که یه عده به بازی‌های ویدیویی انتقاد می‌کنن، مثلاً به مصرف مواد کاری ندارن و اگه یه نفر هر شب در حال مصرف باشه و به مرحله اعتیاد رسیده باشه، کمتر خشمگین می‌شن و نصیحتش می‌کنن تا اینکه به عنوان سرگرمی، سراغ بازی کردن بره. :D
این پسرک عاشق Tetris بوده و کاری رو انجام داده که میلیون‌ها نفر دیگه در طول چند دهه موفق به انجامش نشده بودن. یه چیز کاملاً مهارت‌محور هم هست و نیاز به تمرکز و سرعت عمل بسیار بالا داره، نه اینکه یه اتفاق شانسی باشه یا مثلاً بگیم فقط نیاز به وقت داره و هر کسی می‌تونه انجامش بده. چطوریه که اگه یه نفر بتونه فلان تعداد هدف رو با تیرکمون بزنه و اسمش توی گینس ثبت بشه، خیلی کار فاخر و خفنی انجام داده ولی کسی که یه رکورد به شدت سخت رو توی یه بازی شکونده، باید تعطیل کنه و بره هوا بخوره؟

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
مثلاً اگه یه نفر بشینه ۱۵ نسخه Fast and Furious رو پشت سر هم ببینه، عیبی نداره چون فیلم سینمایی هست و تماشای فیلم سینمایی حلاله
حالا باز این فیلمه، میگی عِب نداره
لجم میگیره از کسانی که تنها هنرشون حکم بازی کردن و رجز خوندن الکی برای همدیگه و تا ساعت ۴ صبح سر و صدا کردنه (هزار بار بهشون گفتم اینقدر سر و صدا می کنین، حداقل سر یه بستنی شرط ببندین برای جمع، که ما هم بی بهره نمونیم این وسط)، میشینن برای امثال ما فاز فلسفی بر می دارن که آره بازی کامپیوتری اِله و بِله و فلانه و بهمان
جالبه که باهم مَچ هم نیستن و بازی کردنشون هم هیچ منطقی نداره، بعد هی میزنن توی سر هم که آره، من ۲لّو انداختم یعنی دستم پُره و تو بد بازی کردی باختیم! بازی بعدی میگه ۲لّو انداختم یعنی دستم خالیه و بازم تو بد بازی کردی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یکی نیست بگه تو برو آسِت رو بنداز

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
من هم طرف مجری هستم
تتریس رو شکست داده که داده
به چه دردی میخوره ؟
الان مثلا خیلی از گیمرها میشینن پلات میکنن واقعا به چه دردشون میخوره این کار ؟
غیر از اینه که عمرشون بیشتر تلف میشه ....
حرف درستی زده کاملا
میشه یکی راهنمایی کنه کجاش توهین بوده ؟
بعضیا هنوز معنی توهین کردنو نمی‌دونن انگار
خب شما تو فروم گیمینگ چیکار میکنید الان؟:D بازی رو بذارید کنار، ساین اوت کنید برید یه نفسی تازه کنید دیگه..

KingFisher

کاربر سایت
Jun 6, 2021
226
حرف درستی زده کاملا
میشه یکی راهنمایی کنه کجاش توهین بوده ؟
بعضیا هنوز معنی توهین کردنو نمی‌دونن انگار
دوست عزیز یک مجری تلویزیونی، باید از دانش و درک کافی نسبت به موضوعاتی که پوشش می‌دهد، برخوردار باشد.آگاه باشههه او باید می‌دانست یا می فهمید که شکستن رکورد تتریس، یک دستاورد خیلیییی بزرگ و قابل‌توجه است. اما او چیکار کرد؟ با صحبت‌های خود، دستاورد این نوجوان را کوچک شمرده و او را به بی‌اهمیتی متهم کرد.
توصیه،این مجری احمق بیشتر نشان می‌دهد که او بازی‌های ویدیویی را یک فعالیت بی‌اهمیت و بی‌فایده می‌داند.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
حالا باز این فیلمه، میگی عِب نداره
لجم میگیره از کسانی که تنها هنرشون حکم بازی کردن و رجز خوندن الکی برای همدیگه و تا ساعت ۴ صبح سر و صدا کردنه (هزار بار بهشون گفتم اینقدر سر و صدا می کنین، حداقل سر یه بستنی شرط ببندین برای جمع، که ما هم بی بهره نمونیم این وسط)، میشینن برای امثال ما فاز فلسفی بر می دارن که آره بازی کامپیوتری اِله و بِله و فلانه و بهمان
جالبه که باهم مَچ هم نیستن و بازی کردنشون هم هیچ منطقی نداره، بعد هی میزنن توی سر هم که آره، من ۲لّو انداختم یعنی دستم پُره و تو بد بازی کردی باختیم! بازی بعدی میگه ۲لّو انداختم یعنی دستم خالیه و بازم تو بد بازی کردی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یکی نیست بگه تو برو آسِت رو بنداز
عاشق این مثال شدم! :D
دقیقاً یکی از نمونه‌هاش همینه و ما هم توی فک و فامیل زیاد داریم. افرادی که هر چند وقت یه بار می‌شینن دور هم یه بازی تکراری مثل حکم و تخته انجام می‌دن و کلی هم بهشون خوش می‌گذره و دم‌شون هم گرم. ولی کافیه چند نفر بخوان FIFA بازی کنن و هی باید چیزهایی رو بشنون مثل: «خسته نشدین از این بازی‌ها و وقت تلف کردن‌های الکی؟» و از این صحبت‌ها.
همه اینا هم به طرز تفکری برمی‌گرده که از دهه‌ها قبل در مورد بازی‌های ویدیویی وجود داشته و اون رو یه سرگرمی بی‌هدف می‌دونن، انگار بقیه سرگرمی‌ها در راه رسوندن انسان به بهشت طراحی شدن! :D یعنی اگه یه موجود فضایی که در جریان فرهنگ بشر نیست به زمین سفر کنه، واقعاً براش خنده‌داره که بازی کردن رو اتلاف وقت می‌دونیم ولی تماشای یه سریال ۱۰ فصلی برای پنجمین بار رو یه چیز باارزش و متعالی در نظر می‌گیریم. یا مثلاً تخته نرد بازی کردن دو نفر برای ۲۵۰ـمین بار رو یه چیز فرهنگی و ارزشمند تصور می‌کنیم، ولی سرگرم شدن‌شون با بازی‌های ویدیویی یعنی یه چیز زشت و زننده که باید قطعش کنن و برن بیرون هوا بخورن! :D

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,925
نام
نـــــــویـــــــــد
سوال اصلی اینجاس که ایشون چرا فشاری شده؟ اصن چه ربطی بهش داشته که بیاد و همچین حرفی بزنه؟ اصن در جایگاهی نبوده که بخواد طرف رو قضاوت کنه و ازش ایراد بگیره. خیلی راحت میشه از همه و علایقشون و حتی کارشون ایراد گرفت. حتی یکی ممکنه بگه چرا مجری شدی؟ که چی بشه؟ برو سراغ یه کار بهتر. خیلی عجیبه تو فروم گیم از حرف این خانم دفاع میشه! پس ما کلا یه عمره ول معطلیم دیگه :D نمیدونم حالا نگاهتون به تتریس چیه اما تتریس در این سطح حرفه‌ای، بدون شک یکی از سخترین بازیایی هست که ساخته شده. مسابقاتش رو دنبال کنید کاملا متوجه میشید که چه انسان‌های عجیبی هستن صرف نظر از سن و سالشون. الان یکی میاد میگه "هه تتریس چیه که مسابقش باشه" :D. ولی خب گیمر جماعت از روزی که میشینه پای گیم، مُدام بهش میگن که بسه پاشو اینقدر بازی نکن آخرش که چی دیگه بزرگ شدی تا کی میخوای بازی کنی. حالا بگذریم که این پسر در آینده درامد خیلی خوبی خواهد داشت از کنار همین تتریس بازی کردنش ولی خب بازم یه عده میگن خب که چه! به هر حال آرزوی موفقیت دارم براش :D

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
دوست عزیز یک مجری تلویزیونی، باید از دانش و درک کافی نسبت به موضوعاتی که پوشش می‌دهد، برخوردار باشد.آگاه باشههه او باید می‌دانست یا می فهمید که شکستن رکورد تتریس، یک دستاورد خیلیییی بزرگ و قابل‌توجه است. اما او چیکار کرد؟ با صحبت‌های خود، دستاورد این نوجوان را کوچک شمرده و او را به بی‌اهمیتی متهم کرد.
توصیه،این مجری احمق بیشتر نشان می‌دهد که او بازی‌های ویدیویی را یک فعالیت بی‌اهمیت و بی‌فایده می‌داند.

دیگه فهم هر کسی در حد خودشه دیگه طرف میگه من به عنوان مادر
مادرانه راهنماییش کرد
حالا کسی می‌خواد بفهمه کسی می‌خواد نفهمه اون دیگه دست خودشه

این دستاورد بزرگ رو بره سر کوچشون فروشگاه باهاش تیتاپ هم بهش نمیدن

PlayStationStudios

کاربر سایت
Sep 16, 2020
873
حالا این بچست و تو غرب !
شما تو ایران مثلا ۳۰ سالت بشین گیم بزن کسی ببینه بیچاره ای !!! یعنی انگار بدترین انسان کره زمینی! حالا به جاش یه پورن گنگ بنگ بذار کسی ببینه یه نیم نگاهی میندازه میره :))

PlayStationStudios

کاربر سایت
Sep 16, 2020
873
دیگه فهم هر کسی در حد خودشه دیگه طرف میگه من به عنوان مادر
مادرانه راهنماییش کرد
حالا کسی می‌خواد بفهمه کسی می‌خواد نفهمه اون دیگه دست خودشه

این دستاورد بزرگ رو بره سر کوچشون فروشگاه باهاش تیتاپ هم بهش نمیدن
خوب شما هرکاری کنی بهت تیتاب هم نمیدن پس چی کار کنیم بریم معدن کار کنیم بهمون تیتاب بدن شما راضی میشی ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر