امتیازات The Last of Us Part II

پیش بینی دقیق شما از امتیاز بازی در سایت Metacritic ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    369
  • نظرسنجی بسته شده است .

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,034
نام
نیما
146004

The Last of Us Part II

Release Date: 19 June 2020
Developer: Naughty Dog
Publisher: Sony Interactive Entertainment
Platforms: PS4, PS4 Pro

SmartSelect_20240127_112654_Samsung Internet.jpg
KeenGamer-----------------100
The Digital Fix-------------100
BaziCenter-----------------100
Gaming Age----------------100
The Sydney-----------------100
Digital Chumps------------100
Games.cz-------------------100
Screen Rant----------------100
GameOver.gr--------------100
Washington Post---------100
GRYOnline.pl---------------100
Digital Trends--------------100
Gamer.nl--------------------100
Comicbook.com----------100
Vgames---------------------100
Gamersky-------------------100
Power Unlimited----------100
Everyeye.it-----------------100
SpazioGames-------------100
Malditos Nerds------------100
Game Rant------------------100
Impulsegamer--------------100
Telegraph-------------------100
Guardian---------------------100
DarkStation-----------------100
Shacknews------------------100
Gameblog.fr-----------------100
VG247------------------------100
IGN-----------------------------100
Game Informer--------------100
Trusted Reviews------------100
VGC-----------------------------100
We Got This Covered------100
JeuxActu----------------------100
M3-------------------------------100
PlayStation LifeStyle-------100
PlayStation Universe-------100
Post Arcade------------------100
Push Square------------------100
TheSixthAxis-----------------100
GameSpew--------------------100
GamesRadar+----------------100
GamingTrend-----------------100
God is a Geek----------------100
Hardcore Gamer------------100
Attack of the Fanboy-------100
Carole Quintaine-------------100
COGconnected--------------100
Critical Hit--------------------100
Daily Star----------------------100
Digitally Downloaded------100
EGM----------------------------100
Eurogamer Italy-------------100
Areajugones-----------------100

Hobby Consolas-------------99
Game Over Online-----------98
XGN------------------------------98
Atomix--------------------------98
GamePro Germany----------97
Vandal---------------------------97
Multiplayer.it------------------97
Cheat Code Central----------96
Forbes--------------------------95
LevelUp-------------------------95
Worth Playing-----------------95
Gaming Nexus----------------95
3DJuegos----------------------95
Merlin'in Kazan---------------95
The Games Machine--------95
Jeuxvideo.com---------------95
Millenium-----------------------95
Easy Allies----------------------95
Wccftech------------------------95
Press Start Australia--------95
PSX-Sense.nl------------------95
GamesBeat---------------------95
IGN Italia------------------------95
4Players.de--------------------94
Meristation---------------------93
AusGamers--------------------92
Player 2--------------------------91
DualShockers-----------------90
Noisy Pixel---------------------90

Edge Magazine---------------90
USgamer------------------------90
VideoGamer--------------------90
Video Chums-------------------90
Metro GameCentral----------90
CGMagazine--------------------90
Gamer.no------------------------90

Destructoid----------------------85
Gamers Heroes----------------80
New York Daily News---------80
Digital Spy-----------------------80
New Game Network-----------80
Stevivor---------------------------80
GameSpot------------------------80

ZTGD------------------------------75
Riot Pixels------------------------72
TheGamer------------------------70
Game Revolution---------------70
GAMINGbible--------------------70
IGN Japan------------------------70
Cultured Vultures---------------65

hs_gamer

کاربر سایت
Jul 26, 2013
726
نام
حمزه
ممنون دوست عزیز بابت توضیحاتی که دادید نظر شما برام قابل احترامه اما خوب با بخشی از فرمایشاتتون هم عقیده نیستم.
صرفا جهت اطلاع بگم من تازه بازی رو شروع کردم و طبیعتا با سه ساعت بازی کردن نمی شه در مورد بازی نظر داد در خصوص اینکه فن سونی و ناتی داگ هم هستم شکی نیست ولی تا جاییکه یادم میاد جایی نگفتم بازی بی ایراده.
ببین دوست من ، در تمام سال‌هایی که تو صنعت بازی فعال بودم چه به عنوان گیمر چه به عنوان منتقد یادم نمیاد یا نخوندم کسی این جمله رو تو نقدش به کار برده باشه.وقتی رده بندی M برای یه بازی لحاظ می شه کاملا مشخصه که با چه چیز های باید روبرو بشیم از جمله خشونت ، خون ، و ،..
پس اینکه منتقد بگه میزان خشونت ممکنه برای بعضی ها بیش از حد باشه به نظرم کمی از ادبیات منتقدین به دوره چرا که درجه بندی بازی خودش قبلا این موضوع رو متذکر شده و بیان مجددش تو نقد موضوعیت نداره.
گیر من و امثال من اینه که بازی های خیلی زیادی هستن که خشونت رو در سطح خیلی بالاتری به تصویر می کشن ولی هیچکس نمیاد بگه خشونت بازی چون زیاده پس از امتیاز بازی کم می شه یا چون بازی حاوی صحنه های پورن هست پس بازی داستان خوب نیست و از این حرف‌ها که متاسفانه به معنی تناقض تعبیر می شه یعنی در یه بازی این نکته خوب و به‌ جاست و دیگری خوب نیست چون بر خلاف انتظار منتقد هست در حالیکه نقد باید بر اساس استاندارد شکل بگیره نه احساسات شخصی.
نکته جالب اینه که همه موارد بالا با شدت خیلی بالاتری تو بازی GTA به خصوص نسخه پنجم وجود داره ولی من ندیدم کسی به این مسائل اعتراض کنه.زیر گرفتن انسان‌ها ، ضرب و شتم ، به رگبار بستن و سایر خشونت‌ها که چه عرض کنم اعمال جنایتکارانه تو این بازی اشکال نداره اما تو بازی last of us اشکال داره و جایی هم تو این کره خاکی ندیدم کسی بگه این بازی بی ارزشه چون خشونت تو بازی موج می زنه.
مثال دیگه بازی Soldier of Fortune که شما می تونی تمام شخصیت های بازی رو مثله کنی ولی یادم میاد سال ۲۰۰۰ که بازی منتشر شد همه دنیا به جای گیر دادن به خشونت عریان بازی از پیشرفت های تکنیکال بازی ،فیزیک و غیره ابراز شادمانی می کردن.
اگر شما مباحث این تاپیک رو دنبال کرده باشید مثالهای خیلی زیادی توسط دوستان در خصوص تناقض منتقدین نسبت به بازی های مشابه وجود داره که از حوصله بحث ما خارج هست و توصیه می کنم اگر وقت دارید خودتون این پست ها رو بخوانید.
اجازه بدید این نکته رو بگم که با بحث آزادی بیانی که فرمودید با شما هم عقیده نیستم سازنده بازی تصمیم گرفته داستان کاملا متفاوتی بنویسه اونوقت یه بخش کوچکی از منتقدین و هوادارا (از هیترها چشم پوشی می کنم) به عقیده نویسنده احترام نمی گذارن ولی نکته جالب اینه که شما من رو متهم می کنید به نقض آزادی بیان و انتظار خفه خون گرفتن منتقدین.
برادر ، نقد باید منصفانه باشه نه اینکه منتقد چون با بازی حال نکرده از عباراتی استفاده کنه که اعتبار خودش رو زیر سوال ببره.
اگر تمایل داشته باشید بازی رو بعد از اتمام (هم من و هم شما) خط به خط با هم بررسی می کنیم.
ببخشید دوستان بابت آف تاپیک
من هم از متانت شما متشکرم. با توجه به جو بسیار عصبی این تاپیک انتظار چنین جوابی رو نداشتم.

اینارو بخونید:

Gaming Age، امتیاز A (توی متا 10 ثبت شده):
The Last of Us Part II is probably one of the most polished videogame experiences out there and it’s pretty easy to give it a great score and call it a day. But honestly, thanks to the intense pace, mature subject matter and stressful situations, it may not be for everyone.

DarkStation، امتیاز 10:
It's a beautiful game, graphically and in terms of storytelling, but those qualities are coupled with a ridiculous level of violence and gore.

IGN، امتیاز 10:
Ellie’s revenge-minded focus, and the violence those in power will use to control this post-pandemic society, but that doesn’t make the impact any less gruesome, and occasionally hard to stomach.

و جمله‌ی قرن در همین نقد:
As a dog owner, I found it horrifying to be confronted with a situation in which I have to kill a dog (as opposed to a human who’s made a conscious decision to fight you to the death).

God Is A Geek، امتیاز 10:
The brutality, desperation, and darkness of the human soul is borne out for all to see in pixel perfect format, and in absolute truth, it is going to be too much for some to take

بیشتر هم میتونم بگردم پیدا کنم.

همونجور که می‌بینی اون جمله‌ی آبکی رو سایت‌های معتبرتر که به بازی 10 دادن هم گفتند. اینارو نباید تحویل لبو فروش سر کوچه داد؟ یا فقط اونی که به بازی امتیاز پایینی داده؟
این فقط در زمینه‌ی خشونت هست. کلیت نقدها اینجوریه: مخفی‌کاری بازی خوب بود. چند تا دشمن با مشت کشتم که کمبتش حال داد بهم. بازی خیلی پولیش و قشنگه. داستان بازی خیلی درگیرکننده‌اس.

همه‌ی اینا داخل یه قشر قرار می‌گیرن، چه اونی که ده میده چه اونی که هفت می‌ده ادبیاتشون یه شکله، دلایلشون هم یه شکله.

حرف شما درسته که خشونت بازی یه چیز فرعیه و نباید بولد بشه، مثال‌های خوبی هم اوردید. خشونت ارزشش در وهله‌ی دهم، بیستم یا حتا صدم باید بررسی بشه. اونم نه فقط اینکه خشونت بازی زیاده یا کمه، اینکه چه تاثیری روی کلیت بازی و Impression مخاطب می‌زاره یا بررسی‌اش در کانتکستی که بازی توش قرار داره، نه فراتر. «خشونت بازی غیرقابل تحمله»، از کانتکست بازی کاملاً خارجه و حرفیه که به مخاطب عام زده می‌شه، به مشتری‌ای که داره به کاور بازی توی ویترین نگاه می‌کنه باید اینو گفت.

حرف من این بود که سایت‌های مورد قبول شما و کالتی که اینجا برقراره، مگه اومدن بازی رو ذره به ذره طبق استانداردهایی که گفتید تحلیل کردن که شما انتظارت از سایتی که امتیاز پایین داده هم به همین شکله و اومدی حرف‌شون رو ترول می‌کنی؟

اجازه بدید این نکته رو بگم که با بحث آزادی بیانی که فرمودید با شما هم عقیده نیستم سازنده بازی تصمیم گرفته داستان کاملا متفاوتی بنویسه اونوقت یه بخش کوچکی از منتقدین و هوادارا (از هیترها چشم پوشی می کنم) به عقیده نویسنده احترام نمی گذارن ولی نکته جالب اینه که شما من رو متهم می کنید به نقض آزادی بیان و انتظار خفه خون گرفتن منتقدین.

این هم سوءتفاهم شده. حرف من با کسایی بود که میگن متا باید امتیازات پایین رو حذف کنه. خب اگر قراره امتیازات پایین رو حذف کنه، چرا امتیازات رو جمع‌آوری می‌کنه اصلاً؟ که فن‌های بازی رو خوشحال کنه؟

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
من هم از متانت شما متشکرم. با توجه به جو بسیار عصبی این تاپیک انتظار چنین جوابی رو نداشتم.

اینارو بخونید:

Gaming Age، امتیاز A (توی متا 10 ثبت شده):

DarkStation، امتیاز 10:

IGN، امتیاز 10:

و جمله‌ی قرن در همین نقد:

God Is A Geek، امتیاز 10:

بیشتر هم میتونم بگردم پیدا کنم.

همونجور که می‌بینی اون جمله‌ی آبکی رو سایت‌های معتبرتر که به بازی 10 دادن هم گفتند. اینارو نباید تحویل لبو فروش سر کوچه داد؟ یا فقط اونی که به بازی امتیاز پایینی داده؟
این فقط در زمینه‌ی خشونت هست. کلیت نقدها اینجوریه: مخفی‌کاری بازی خوب بود. چند تا دشمن با مشت کشتم که کمبتش حال داد بهم. بازی خیلی پولیش و قشنگه. داستان بازی خیلی درگیرکننده‌اس.

همه‌ی اینا داخل یه قشر قرار می‌گیرن، چه اونی که ده میده چه اونی که هفت می‌ده ادبیاتشون یه شکله، دلایلشون هم یه شکله.

حرف شما درسته که خشونت بازی یه چیز فرعیه و نباید بولد بشه، مثال‌های خوبی هم اوردید. خشونت ارزشش در وهله‌ی دهم، بیستم یا حتا صدم باید بررسی بشه. اونم نه فقط اینکه خشونت بازی زیاده یا کمه، اینکه چه تاثیری روی کلیت بازی و Impression مخاطب می‌زاره یا بررسی‌اش در کانتکستی که بازی توش قرار داره، نه فراتر. «خشونت بازی غیرقابل تحمله»، از کانتکست بازی کاملاً خارجه و حرفیه که به مخاطب عام زده می‌شه، به مشتری‌ای که داره به کاور بازی توی ویترین نگاه می‌کنه باید اینو گفت.

حرف من این بود که سایت‌های مورد قبول شما و کالتی که اینجا برقراره، مگه اومدن بازی رو ذره به ذره طبق استانداردهایی که گفتید تحلیل کردن که شما انتظارت از سایتی که امتیاز پایین داده هم به همین شکله و اومدی حرف‌شون رو ترول می‌کنی؟

این هم سوءتفاهم شده. حرف من با کسایی بود که میگن متا باید امتیازات پایین رو حذف کنه. خب اگر قراره امتیازات پایین رو حذف کنه، چرا امتیازات رو جمع‌آوری می‌کنه اصلاً؟ که فن‌های بازی رو خوشحال کنه؟
اینا که این جمله رو نوشتن جز نکات منفی بازی به حساب نیاوردن ، دقیقا مشکل همین جاست که بازی بر اساس همین اصل و تنش بالاش استواره، یعنی این بخش رو بگیری ازش هیچ فرقی با بازی های دیگه پیدا نمیکنه ... خود سازنده ها هم وعده یه بازی شدیدا خشن رو دادن ، اتفاقا اگه بازی نمیتونست اون خشونتی که سازنده ها وعده دادن رو ارائه بده باید نکته منفی در نظر میگرفتن ، نه الان که حتی از تصورات ملت راجع به یه بازی خشن پا رو فراتر گذاشتن

مسئله دیگه ، خشونت توی tlou و دلیلی که بعضی ها باهاش مشکل پیدا کردن ، واقع گرایی و طبیعی بودن این خشونته نه یه خشونت اغراق شده و فانتزی مثل مورتال کامبت و دووم

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,034
نام
نیما
وقتی ساب ردیت بازی که مجمع فن ها هست بر ضد بازیه نشون میده مشکل از کجاست.
دیگه عالم و آدم میدونن داستان این بازی بصورت افتضاحی نوشته شده.
مولتی پلتفرم هم میشد فرقی نداشت:D

مشکل اینجاست فن بودن رو پسندیدن هرچیزی که جلوی شما قرار میدن میدونید.
بنده اگه چیزایی که در نسخه اول دوست داشتم خراب کنن مطمئنن نظرم رو میگم.
بشدت برای بازی هایپ بودم و وقتی دیدم با این نویسندگی سطح پایین همچین دنباله ساختن واقعا ناامید شدم.

کاشکی این دنباله هیچوقت ساخته نمیشد و بجاش یک آیپی جدیدی چیزی میساخت.
حداقل اونموقع انتظارات خودم و بقیه اینقدر بالا نبود.

بشدت دچار توهم خود اکثریت بینی شدی ، نمیدونم چه مشکلی برات پیش اومده که بدون اینکه بازی کنی داری خودتو به در و دیوار میکوبی که نفرتت رو نشون بدی . هر چقدر هم که تلاش کنی چیزی که ملاک سنجش کیفیت یک بازیه نقدهای سایت معتبر و جوایز آخر سال هست . اکثریت مطلق منتقدین سایت ها و مجلات معتبر این بازی رو ستایش کردن که اگه سرتو نکنی زیر برف به وضوح قابل مشاهده ست.
حتی اونایی که امتیاز پایین دادن و در اقلیت هستن چیزی که تو و رفیقات میگی رو تایید نمیکنن .
مرجع شما شده یه سری یوزر هیتر بازی نکرده که میرن 100 تا اکانت مختلف میسازن و تو گوگل و متا 0 میدن به بازی و یک سری دلقک جلف یوتوبر مثل انگری جو و ...
اونایی که خودشون تجربه کردن بازی رو اکثریت کاملا راضی هستن از بازی ، و این مدتی که شما و دوستانتون ( عالم و آدم :)) ) از بیکاری و نفرت مشغول تشکیل کمپین و صفر دادن به بازی بودید ما داشتیم بازی میکردیم که خودمون درک کنیم داستان رو . نه اینکه ببینیم امام ( Angry Joe ) چی میفرمایند .
اینقدر هم روی تعداد هیترها مانور نده ، اینا هر کدوم 100 تان . فیکن . همین TLOU 1 که الان شده محبوب قلبها و وسیله ای برای مقابله با TLOU II کل تعداد یوزراسکورش که اکثرا هم مثبته 10 هزار تاست . بعد TLOU II تا الان 83 هزار تا که اکثرا منفیه . دیگه اگه کسی واقعا منطقی بخواد ببینه قضیه رو میفهمه که جز کثافت کاری هیچی نیست . اون عالم و آدم ساب ردیت هم اگه زیادن همینجوری زیاد شدن .
این عکس رو چند بار گذاشتم بازم میذارم که بیشتر حال کنی از کثرت هم اندیشان ( عالم و آدم ) :

150490

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
مرجع شما شده یه سری یوزر هیتر بازی نکرده که میرن 100 تا اکانت مختلف میسازن و تو گوگل و متا 0 میدن به بازی و یک سری دلقک جلف یوتوبر مثل انگری جو
من کاری به پستی که شما نقل قول کردی ندارم، در مورد خود بازی هم نظری نمیدم :-"
ولی انصافا کجای اون پست در مورد یوزر اسکور حرفی زده که شما همش اون اسکرین شات از یوزر اسکور رو میزاری؟
چیزی که همه میدونن اینه که اون یوزر اسکور متا رو اصلا نمیشه جدی گرفت و یه چیز مسخره ای هست الان، طرف میاد مثلا میگه من از یه جای بازی خوشم نیومد، سریع نقل قول میکنید و اسکرین شات یوزراسکور میزارید :-j

فکر کنم حداقل یه 10-20 باری اون اسکرین شات رو دیدم که دوستان همینجوری پرت میکنن وسط تاپیک :-"
بهترین کاری که در مورد یوزر اسکور و به قول خودتون "هیتر" ها میشه کرد اینه که کاملا نادیدشون بگیرید تا توجهی بهشون نشه، کسیم که انتقاد میکنه خوب جواب انتقادشو بدید نه اینکه دوباره بحث مسخره یوزراسکور رو بیارید وسط.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,034
نام
نیما
من کاری به پستی که شما نقل قول کردی ندارم، در مورد خود بازی هم نظری نمیدم :-"
ولی انصافا کجای اون پست در مورد یوزر اسکور حرفی زده که شما همش اون اسکرین شات از یوزر اسکور رو میزاری؟
چیزی که همه میدونن اینه که اون یوزر اسکور متا رو اصلا نمیشه جدی گرفت و یه چیز مسخره ای هست الان، طرف میاد مثلا میگه من از یه جای بازی خوشم نیومد، سریع نقل قول میکنید و اسکرین شات یوزراسکور میزارید :-j

فکر کنم حداقل یه 10-20 باری اون اسکرین شات رو دیدم که دوستان همینجوری پرت میکنن وسط تاپیک :-"
بهترین کاری که در مورد یوزر اسکور و به قول خودتون "هیتر" ها میشه کرد اینه که کاملا نادیدشون بگیرید تا توجهی بهشون نشه، کسیم که انتقاد میکنه خوب جواب انتقادشو بدید نه اینکه دوباره بحث مسخره یوزراسکور رو بیارید وسط.
الان مگه ایشون انتقاد کرد؟ داره از عالم و آدم میگه، این عالم و آدم رو از کجا آورده ؟ یدونه پست از من بیار که اگه کسی خودش بازی کرده و به هر دلیلی خوشش نیومده و نظرش رو درست و واقعی مطرح کرده، کوچکترین اعتراضی کرده باشم !
سایت ها و مجلات معتبر رو ایگنور میکنه، میگه توی ساب ردیت فلان میگن! ساب ردیت مگه نوابغ داستان نویسی و تایید شده نظر میدن؟ اونا هم اکثرا از همین جنس یوزراسکورن دیگه !
نه تنها ایشون بلکه هیچ کسی که خودش بازی رو تجربه نکرده صلاحیت نقد و انتقاد نداره.
شما میگی چرا یوزراسکور رو مطرح میکنید، دلیلش اینه که همین یوزراسکور یهو شور حسینی انداخت به جون دوستان که بیان با اعتمادبنفس بگن عالم و آدم میدونن داستان بازی افتضاحه!
یعنی اینهمه سایت و مجله یا اینهمه از بچه های معتبر و تایید شده و با سابقه ی همین سایت خودمون که خودشون شخصا بازی رو تجربه کردن و دارن از داستان بازی تعریف میکنن باد هواست ؟
اتفاقا تنها چیزی که این عزیزان جدی گرفتن همین یوزراسکوره .

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
میگه توی ساب ردیت فلان میگن! ساب ردیت مگه نوابغ داستان نویسی و تایید شده نظر میدن؟ اونا هم اکثرا از همین جنس یوزراسکورن دیگه !
نه تنها ایشون بلکه هیچ کسی که خودش بازی رو تجربه نکرده صلاحیت نقد و انتقاد نداره.
شما میگی چرا یوزراسکور رو مطرح میکنید، دلیلش اینه که همین یوزراسکور یهو شور حسینی انداخت به جون دوستان که بیان با اعتمادبنفس بگن عالم و آدم میدونن داستان بازی افتضاحه!
یعنی اینهمه سایت و مجله یا اینهمه از بچه های معتبر و تایید شده و با سابقه ی همین سایت خودمون که خودشون شخصا بازی رو تجربه کردن و دارن از داستان بازی تعریف میکنن باد هواست ؟
اتفاقا تنها چیزی که این عزیزان جدی گرفتن همین یوزراسکوره .
خوب توی سابردیت (و یا هر سایت و فورم دیگه) هم مردم عادی هستن دیگه، نمیشه گفت همشون فقط از سر لجبازی از بازی بد میگن :|
یکی هست که میاد یوزر اسکور رو سند بد بودن بازی قرار میده، خوب اون طرف تکلیفش معلومه و نمیشه باهاش بحث کرد، برای همین بهترین راه اینه کسی بهش توجهی نکنه تا خودش ساکت بشه.
ولی مثلا یکی میاد دیگه "داستان به درد نمیخوره و خیلی بده"، اگه من بودم میگفتم خوب مثال بزن که چرا داستان بده و ... بعدشم خوب میشه راحت بحث کرد و به نتیجه رسید.
+
به نظر بنده درسته نمیشه بازی رو بدون انجام دادن نقد کردن، ولی در مورد یه سری بخش های بازی (مثلا داستان که بحثش داغه الان) نظر داد....

• Like
Reactions: Arima Kishou

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,034
نام
نیما
خوب توی سابردیت (و یا هر سایت و فورم دیگه) هم مردم عادی هستن دیگه، نمیشه گفت همشون فقط از سر لجبازی از بازی بد میگن :|
یکی هست که میاد یوزر اسکور رو سند بد بودن بازی قرار میده، خوب اون طرف تکلیفش معلومه و نمیشه باهاش بحث کرد، برای همین بهترین راه اینه کسی بهش توجهی نکنه تا خودش ساکت بشه.
ولی مثلا یکی میاد دیگه "داستان به درد نمیخوره و خیلی بده"، اگه من بودم میگفتم خوب مثال بزن که چرا داستان بده و ... بعدشم خوب میشه راحت بحث کرد و به نتیجه رسید.
+
به نظر بنده درسته نمیشه بازی رو بدون انجام دادن نقد کردن، ولی در مورد یه سری بخش های بازی (مثلا داستان که بحثش داغه الان) نظر داد....
نه متاسفانه ، اصلا نمیشه بدون تجربه ی شخصی ، از روی نوشته یا ویدیو داستان بازی رو درک کرد و فهمید.
گذشته از این ، ایشون هم فقط تو کار نقل قول از این و اون و ترول و Meme و مسخره کردنه ، یعنی حتی نیومده یکبار منطقی و با لحن مناسب ( بگذریم که بازی نکرده اصلا ) بگه که بر اساس چیزی که از داستان بازی متوجه شدم این مشکلات رو دارم تا بشه باهاش بحث منطقی کرد !
بنظرم شما که میخوای بی طرف و منطقی به قضیه نگاه کنی بهتره بجای نصیحت کردن من ، ایشون رو نصیحت کنی که روش اظهار نظرش رو عوض کنه.

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,387
نام
محمد
بشدت دچار توهم خود اکثریت بینی شدی ، نمیدونم چه مشکلی برات پیش اومده که بدون اینکه بازی کنی داری خودتو به در و دیوار میکوبی که نفرتت رو نشون بدی . هر چقدر هم که تلاش کنی چیزی که ملاک سنجش کیفیت یک بازیه نقدهای سایت معتبر و جوایز آخر سال هست . اکثریت مطلق منتقدین سایت ها و مجلات معتبر این بازی رو ستایش کردن که اگه سرتو نکنی زیر برف به وضوح قابل مشاهده ست.
حتی اونایی که امتیاز پایین دادن و در اقلیت هستن چیزی که تو و رفیقات میگی رو تایید نمیکنن .
مرجع شما شده یه سری یوزر هیتر بازی نکرده که میرن 100 تا اکانت مختلف میسازن و تو گوگل و متا 0 میدن به بازی و یک سری دلقک جلف یوتوبر مثل انگری جو و ...
اونایی که خودشون تجربه کردن بازی رو اکثریت کاملا راضی هستن از بازی ، و این مدتی که شما و دوستانتون ( عالم و آدم :)) ) از بیکاری و نفرت مشغول تشکیل کمپین و صفر دادن به بازی بودید ما داشتیم بازی میکردیم که خودمون درک کنیم داستان رو . نه اینکه ببینیم امام ( Angry Joe ) چی میفرمایند .
اینقدر هم روی تعداد هیترها مانور نده ، اینا هر کدوم 100 تان . فیکن . همین TLOU 1 که الان شده محبوب قلبها و وسیله ای برای مقابله با TLOU II کل تعداد یوزراسکورش که اکثرا هم مثبته 10 هزار تاست . بعد TLOU II تا الان 83 هزار تا که اکثرا منفیه . دیگه اگه کسی واقعا منطقی بخواد ببینه قضیه رو میفهمه که جز کثافت کاری هیچی نیست . اون عالم و آدم ساب ردیت هم اگه زیادن همینجوری زیاد شدن .
این عکس رو چند بار گذاشتم بازم میذارم که بیشتر حال کنی از کثرت هم اندیشان ( عالم و آدم ) :

View attachment 150490
توهم؟ اول از همه اینکه آروم باشید .
و نه اقا اصلا این خبرا نیست همه هیتر باشن، شما فقط چشماتون رو به انتقاد های بقیه بستید و فقط میخواید نظر نظر خودتون باشه.
من حرفی در مورد یوزر اسکور ها نزدم... وحتی خودم مخالف Review Bombing هستم و هر کس هم 0/10 بده بنظرم احمقه، ولی اینطوری هم نیست هرکسم انتقادی داره هیتره و از این حرفای پیش پا افتاده.

در مورد نظر اکثریت...دیگه یک هفته از لانچ گذشته بحث دیگه یوزر اسکور و حتی متا نیست، بحث جامع مردم نسبت به بازی، داستان اشه!
+
استریمر ها وخیلی از کاربرای فروم ها و شبکه های اجتماعی!
همه اینا فالوور های خیلی زیادی دارن و اصلا کوچیک نیستن.
من فقط تنها کسی که دیدم خوشش اومده بود دانکی بود.
دیگه همه اینا بازی رو تموم کردن، وقتی تقریبا درصد زیادی میگن داستان بازی پر از ایراده و بشدت ضعیفه، نشون میده یک نظر جمعی وجود داره که این مشکل وجود داره و اصلا و ابدا در اقلیت نیستن.
لابد همه اینا هیتر هستن و پدر کشتگی با ناتی داگ دارن؟:D
مطمئنن همه قرار نیست بدشون بیاد ولی همه هم قرار نیست خوششون بیاد.
حداقل وقتی خود سازنده بازی میگه بازی که من ساختم قراره بشدت دو قطبی باشه، پس منتظر همچین واکنش منفی بوده.

بعدشم از یک زاویه دیگه نگاه کنیم، خود شما مگه نمیگفتید این بازی مال آدمای منحصر به فردی مثل شماست، دیگه چطوری اکثریت جامع قراره درکش کنن؟ لشگر سطحی بینان اصلا مگه شعور و توانایی درکش هم دارن؟:-"
والا با منطق شما هم اصلا قراره نیست کلیت جامع گیمینگ از داستان بازی خوششون بیاد، نه؟:D

بعد من گفتم فعلا در مورد داستان فقط نظر میدم(نه کلیت بازی ) و بنظرم هیچ ایرادی نداره چون بازی نقش آفرینی که نیست عمل چندانی خود پلیر بخواد انجام بده و تاثیری داشته باشه، داستانی خطی و سینمایی داره.

در مورد خود تاپیک هم...یعنی ما 20 صفحه بحث کردیم شما فقط و فقط meme دیدید و به انتقادات هیچکس توجه نکردید؟دمتون گرم

جالب اینجاست من ندیدم یکبارم خود شما پستی داده باشید که اصلا بخواد بحثی با شما شروع بشه.
اگه واقعا با دقت پست ها رو میخوندید، بارها شده در اون تاپیک بحث های منطقی مطرح شده و همش ترول و meme نیست و نبوده.
خیلی ساده است، همینطور که شما حق دارید دوست داشته باشید خیلی ها هم حق دارن خوششون نیاد.

اصلا من به کنار چون بقول شما نظرم رو قبول ندارید(:D )، خیلی از کاربرا بودن که بازی رو تموم کردن نظرشون و پست هاشون موجوده، انتقادات منطقی هم دارن.
اگه حرفی و توجیحی برای اون ها دارید بسم الله!

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,094
نام
MohammadAli
نه متاسفانه ، اصلا نمیشه بدون تجربه ی شخصی ، از روی نوشته یا ویدیو داستان بازی رو درک کرد و فهمید.
چرا نمیشه؟ داستانی که اکثرا توی کات‌سین و ست‌پیس روایت میشه رو چرا نمیشه تو ویدیو درک کرد؟ شما تند تند مربع رو میزنی درکت از داستان میره بالا؟

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
616
واقعا متاسفم که بعضی از گیمرها نتونستن از دنیای این بازی لذت ببرن ( منظورم اون گروهی هست که بی شیله پیله خوششون نیومده از بازی! )

خیلی این بازی کار رو سخت کرد برای بقیه بازی سازها. از نظر طراحی محیط های یک دنیای پسا اخر الزمانی. از نظر گرافیک، موسیقی، گان پلی و ........

به قول یکی از دوستان بعد از تموم کردن این بازی دیگه نمیدونم چطوری باید به خودم بقبولونم که بازیهای دیگه رو بشینم بازی کنم.

این لعنتی ها سطح انتظارات رو خیلی بردن بالاتر. خدا ازشون نگذره.:D

اصن فیلم واقعا.;;)

( درباره داستان نظری ندارم چون هنوز تموم نکردم و نصفه نیمه هم اظهار نظر کردن کار درستی نیست. )

blue lion

کاربر سایت
Sep 9, 2012
1,474
نام
Amir
البته همین الان 53 تا ده ثبت شده داره تو متا با اون دوتا که ثبت نشدن میشه 55 تا
اندازه رد دد ده گرفته یعنی متا بازی باید 97 میبود نه اینی که الان هست ...
عجب کامنت نابی ! \m/
چون به اون تعداد 10 گرفته باید متای کلش دقیقا همون قدر میشد و الان در حقش ظلم و اجحاف فراوانی صورت گرفته .:-"

آخرین ویرایش:

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
چرا نمیشه؟ داستانی که اکثرا توی کات‌سین و ست‌پیس روایت میشه رو چرا نمیشه تو ویدیو درک کرد؟ شما تند تند مربع رو میزنی درکت از داستان میره بالا؟
داستان تو tlou part 2 فقط از طریق کات سین و ست پیس روایت میشه ؟ :)) سعی کن مثل بقیه دوستات کامنتات در حد همون ترول و ... باقی بمونه.بگو متا مهم‌نیست اون پسره یوتیوبره میگه بده و تمام :) میخوای تخصصی صحبت میکنی عدم سواد و اطلاع کافی موج میزنه تو حرفات:)

p.s : نود تا منتقد نفهمیدن داستان بازی بده ، محمد علی و رفقاش بدون پلی دادن بازی فهمیدن:))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر