امتیازات STARFIELD

پیش بینی شما از امتیاز بازی در سایت Metacritic

• +98

رای‌ها: 10 2.8%
  • 95-98

رای‌ها: 42 11.6%
  • 92-94

رای‌ها: 124 34.3%
  • 90-91

رای‌ها: 90 24.9%
  • 87-89

رای‌ها: 71 19.7%
  • 84-86

رای‌ها: 19 5.3%
  • 83-

رای‌ها: 5 1.4%

• مجموع رای دهنده‌ها
    361
  • نظرسنجی بسته شده است .

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,736
1692284586133.jpeg

release date: September 6, 2023
Engine: Creation Engine 2
Platforms: Xbox Series X and Series S, Microsoft Windows
Developer: Bethesda Game Studios
Genres: Action role-playing game

تاریخ و ساعت برداشته شدن امبارگوی نقد بازی

پنجشنبه ۳۱ آگوست (۹ شهریور)
ساعت ۷:۳۰ عصر به وقت ایران

metacritic

Screenshot (2032).png
Screenshot (2031).png

opencritic

Screenshot (1908).png

Attachments

• 1693510278170.jpeg
    1693510278170.jpeg
    1.8 MB · مشاهده: 950
  • F5XSweqXcAArpEk.jpeg
    F5XSweqXcAArpEk.jpeg
    798.3 KB · مشاهده: 409
آخرین ویرایش:

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,986
نام
مهدی
من یادمه خودم سر دیرکت استارفیلد تو مراسم مایکروسافت به شدت با بازی حال کرده بودم و نظرم این بود که اگر بتونن مکانیزهایی که معرفی کردن رو با عمق زیاد تحویل مخاطب بدن و قسمت نویسندگی بازی هم خوب باشه، حتی اگه بیشتر سیاراتش خالی باشن باز هم با یه بازی خاص طرفیم. یعنی بعد اون دیرکت از حالت "meh" که نسبت به بازی داشتم، به "کاش زودتر بیاد بازیش کنم" تغییر پیدا کرد حالتم و در کنار زلدا برام به بازی مورد انتظار سال تبدیل شد. ولی خب با نقدایی که ازش می‌بینم و چیزایی که ازش می‌شنوم، مثل اینکه صرفا یه بازی خوبه. و صرفا خوب بودن برای بازی‌ای که این همه سر و صدا داشت حقیقتا ناامیدکننده‌ست.

من تا چند روز پیش تو فکر این بودم که چجوری وسط BG3 قراره وقت برای استارفیلد که خودش بازی عظیمی هست پیدا کنم، و راستش به طرز خودخواهانه‌ای بدم نمی‌اومد که بازی زیادی خفن نباشه که مجبور باشم در کنار BG3 برای بازی‌ کردنش عجله داشته باشم. الان با خیال راحت می‌شینم پای BG3 (که اصلا فکر نمی‌کردم اینجوری درگیرم کنه و پتانسیل بازی سال رو برام داشته باشه) و احتمالا چند ماه دیگه هم می‌رم سراغ استارفیلد ببینم چه کردن. اما از این قضیه مطمئنم که دیگه هیچ وقت قرار نیست برای بازی بتزدا تا این اندازه مشتاق باشم. انگار دیگه واقعا پتانسیلشون همین اندازه‌ست، که ایرادی نداره، ولی خب دیگه نمایش‌ بازی‌هاشون قرار نیست تا اون اندازه هایپم کنه.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
دقیقا چرا انسان بابد خودش رو گول بزنه؟ کریتوس یک انسان هست و ویژگی ذاتی انسان ها فانی بودنشون هست.
چجوریه که یک انسان فانی میزنه یک تایتان رو، نه یک موجود عادی رو، که حتی خدایان یونانی نتونستن از بین ببرنشون و فقط زندانی کردنشون رو نابود میکنه؟
توی هورایزن چجوری میشه که با تیر کمان بزنی به قسمت های حساس و نابودشون کنی، ولی تیر ها و موشک های جنگی ای که به تو میخوره، باعث نشه که به هزاران تیکه کوچیک تقسیم بشی؟
چجوریه که با یک سلاح ساده میشه رباتی مثل هادس رو شکست داد ولی انسان های مدرن با تمام اون امکانات جنگی و غیر جنگی و قدرت برنامه نویسی ربات ها تا مرز انقراض پیش رفتن؟

این پست جدیه؟

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
توصیه ای که به دوستان جعبه فن میشه کرد اینه که شل کنید عزیزان، هر چی الان بیاید اینجا بگید فقط وضع خودتون رو بدتر و بحرانی تر میکنه:D حالا هی به در و دیوار بکوبید که یجوری این گند جمع بشه، باور کنید فایده ای نداره. اوضاع خیلی خرابه:D

TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
3,664
نام
Moein
دقیقا چرا انسان بابد خودش رو گول بزنه؟ کریتوس یک انسان هست و ویژگی ذاتی انسان ها فانی بودنشون هست.
چجوریه که یک انسان فانی میزنه یک تایتان رو، نه یک موجود عادی رو، که حتی خدایان یونانی نتونستن از بین ببرنشون و فقط زندانی کردنشون رو نابود میکنه؟
توی هورایزن چجوری میشه که با تیر کمان بزنی به قسمت های حساس و نابودشون کنی، ولی تیر ها و موشک های جنگی ای که به تو میخوره، باعث نشه که به هزاران تیکه کوچیک تقسیم بشی؟
چجوریه که با یک سلاح ساده میشه رباتی مثل هادس رو شکست داد ولی انسان های مدرن با تمام اون امکانات جنگی و غیر جنگی و قدرت برنامه نویسی ربات ها تا مرز انقراض پیش رفتن؟
ولی به نظرم بحث رو تو همین متای استارفیلد نگه دارید، کل صنعت گیم/سرگرمی رو دارید زیر سوال میبرید با این فرمون :D :-"

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
از در و دیوار بازی هم Woke میباره ها... میتونید دو تا پدر داشته باشید!!! بعد یکی بود میگفت ما ترجیح میدیم نژاد پرست و هوموفوب باشیم ولی سکانس دو تا پیرمرد رو یهودی به ما قالب نکنه... آخرش استارفیلد اینجوری اومد وسط.

View attachment 306864

این Woke بودن انصافی ایراد نیست دیگه. از این چیزا تو بازی نزارن خشتکشون رو میکشن رو سرشون. همه مجبورن. مگه فف16 یادتون رفته بود طرف میگفت بعد بازی کردنش دو..نم به حد کافی به خارش نیفتاد و هوس دون دونک بازی نکردم، پس 6! یا چرا اژدها داره اما سیاه پوست نه. واقعا هر سازنده ای برای اینکه گنگ بنگ نشه مجبوره هرچی دستش میادو بزاره تو بازی.

DM.JAGUAR

کاربر سایت
Apr 11, 2022
108
ولی به نظرم بحث رو تو همین متای استارفیلد نگه دارید، کل صنعت گیم/سرگرمی رو دارید زیر سوال میبرید با این فرمون :D :-"
اصلا بحث سر استارفیلد نبود. بعضی ها اومدن یک سری از مواردی رو که وجودش غیر منطقی بودش رو اعلام کردن. منم این متن رو درجواب اون ها فرستادم که چنین مواردی توی صنعت بازی سازی وجود داره و نمیشه روی این موارد مانور داد.

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,882
نام
malek
پسر فک کن اگه تاخیر نمیزد متاش میشد ۸۶ ۸۸ :D

View attachment 306909
یه نقل قولهایی از زیر خاک میکشید بیرون که آدم پشماش میریزه :))
پیشنهاد میکنم یه تیم منتخب از بچه های بازیسنتر برداریم بریم گنج های پیدا نشده کره زمین رو کشف کنیم :)

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
توی صنعت سرگرمی تولیدکننده و مصرف‌کننده تاثیر مستقیمی رو همدیگه میذارن. هم تولیدکننده می‌تونه رو شکل‌گیریِ سلیقه‌ی مخاطب تاثیر بذاره و هم مصرف‌کننده می‌تونه روی مسیری که تولیدکننده در پیش می‌گیره اثر بذاره.
یعنی این دوتا اثرگذاری قابل توجهی روی همدیگه دارن.
مثال: تولیدکننده میاد تمام خط و مشی خودش رو بر پایه ی "اعتقاد به ظهور منجی و شاید این جمعه بیاید شاید" میذاره. مصرف کننده هم به تدریج با این باور همسو میشه.
از اونور مصرف کننده میاد سطح انتظارش رو میاره پایین، با هرچیزی که جلوش بذارن راضی میشه و انتقادی نمی کنه. خلاصه که با این اعتقاد که "هرچه پیش‌آید، خوش آید" هرگونه فشاری رو از روی تولیدکننده بر میداره و نتیجه‌اش میشه اینکه طرف تا دیروز قبلِ 7.5 منتظر بوده بازی بیاد متا98+ بگیره و صنعت گیمو به قبل و بعد خودش تقسیم کنه.
بعدِ 7.5چرخش قهرمانانه می‌کنه و میگه همین هم از سرمون زیاده و برید خداتونو شکر کنید.

Starless

کاربر سایت
Jan 25, 2022
1,495
نام
عرفان
من یادمه خودم سر دیرکت استارفیلد تو مراسم مایکروسافت به شدت با بازی حال کرده بودم و نظرم این بود که اگر بتونن مکانیزهایی که معرفی کردن رو با عمق زیاد تحویل مخاطب بدن و قسمت نویسندگی بازی هم خوب باشه، حتی اگه بیشتر سیاراتش خالی باشن باز هم با یه بازی خاص طرفیم. یعنی بعد اون دیرکت از حالت "meh" که نسبت به بازی داشتم، به "کاش زودتر بیاد بازیش کنم" تغییر پیدا کرد حالتم و در کنار زلدا برام به بازی مورد انتظار سال تبدیل شد. ولی خب با نقدایی که ازش می‌بینم و چیزایی که ازش می‌شنوم، مثل اینکه صرفا یه بازی خوبه. و صرفا خوب بودن برای بازی‌ای که این همه سر و صدا داشت حقیقتا ناامیدکننده‌ست.

من تا چند روز پیش تو فکر این بودم که چجوری وسط BG3 قراره وقت برای استارفیلد که خودش بازی عظیمی هست پیدا کنم، و راستش به طرز خودخواهانه‌ای بدم نمی‌اومد که بازی زیادی خفن نباشه که مجبور باشم در کنار BG3 برای بازی‌ کردنش عجله داشته باشم. الان با خیال راحت می‌شینم پای BG3 (که اصلا فکر نمی‌کردم اینجوری درگیرم کنه و پتانسیل بازی سال رو برام داشته باشه) و احتمالا چند ماه دیگه هم می‌رم سراغ استارفیلد ببینم چه کردن. اما از این قضیه مطمئنم که دیگه هیچ وقت قرار نیست برای بازی بتزدا تا این اندازه مشتاق باشم. انگار دیگه واقعا پتانسیلشون همین اندازه‌ست، که ایرادی نداره، ولی خب دیگه نمایش‌ بازی‌هاشون قرار نیست تا اون اندازه هایپم کنه.
البته چیزی که من توی نقدها دیدم به نویسندگی قوی و کوئست های اصلی قوی و داستان خوب اشاره داشتند برخلاف رویه معمول BGS که معمولا داستان اصلی بازی خیلی چیز خاصی نیست :D

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,986
نام
مهدی
البته چیزی که من توی نقدها دیدم به نویسندگی قوی و کوئست های اصلی قوی و داستان خوب اشاره داشتند برخلاف رویه معمول BGS که معمولا داستان اصلی بازی خیلی چیز خاصی نیست :D
آخه مثل اینکه نصف مراحل اصلی بازی فچ کوئسته. بعد از اون طرفم گشت و گذار تو بازی به شدت بورینگه. نه تنها خالی بودن سیارات به گشت و گذار صدمه می‌زنه، بلکه مثل اینکه بازی پر از point of interestهای کپی پیست شده‌ست. به غیر از اینا، اینجوری که من متوجه شدم مثل اینکه بازی اصلا rpg خوبی هم نیست. دیگه حالا اصلا به چیزای دیگه مثل AI اشاره نمی‌کنم. نقاط مثبت بازی‌ هم مثل اینکه به کاستومایز کردن مربوطه و همین نویسندگی بازی که نسبت به کارای قبلی بتزدا بهتره. ولی خب کافی نیست اینا برای من.

یعنی واقعا هرچی بیشتر از بازی می‌بینم و می‌شنوم، رقبتم برای بازی کردنش کمتر و کمتر می‌شه. الان کم‌کم دارم به این نتیجه می‌رسم که همون فالوت ۴ رو بازی کنم دوباره جای این! حداقل با وجود مشکلاتی که داشت، جمع و جورتر بود. یه بازی به این عظمت با این حجم از مشکلات فاندنتال واقعا از صبر من خارجه متاسفانه یا خوشبختانه.

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
IMG_20230901_195059.jpg
خودت گفتی اسکرین بگیریم ماهم گرفتیم... زیبا نواختی علی، زیبا 😎

IMG_20230901_195045.jpg

اسپنسر دست رو کسی گذاشت که کاسشو گذاشت تو دست اسپنسر و باز دوباره همشون فحش میخورن 😂

IMG_20230901_195852.jpg
آره داداش ولی خب متاسفانه یک امتیاز کم آورد تا برای 10 سال دیگه به یاد سپرده بشه 😢

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر