امتیازات Dying Light 2 Stay Human

پیش بینی شما از امتیاز بازی در سایت Metacritic

• مجموع رای دهنده‌ها
    109
  • نظرسنجی بسته شده است .

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali

Dying Light 2 Stay Human

header.jpg

Release Date: February 4, 2022
Developer: Techland
Publisher: Square EnixTechland

Platforms: Xbox One & Series X/S, PlayStation 4/5, Nintendo Switch,Pc

➿➿➿➿➿➿

Meta
PlayStation 5 ➖ 77
Xbox Series X ➖ 77
Pc ➖ 78

🔹

Open
76
➿➿➿➿➿➿

Screenshot_20220202-222151_Samsung Internet_copy_400x216.jpg

Screenshot_20220224-151155_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20220224-151926_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20220224-151122_Samsung Internet.jpg

🔹 🔹 🔹 🔹
Game Informer 9.5/10
GameGrin 9.5/10
Attack of the Fanboy 9/10
PlayStation Universe 9/10
CGMagazine 9/10
GameSpew 9/10
Checkpoint Gaming 9/10
Enternity.gr 9/10
But Why Tho? 9/10
Hey Poor Player 9/10
-----------
Generación Xbox 8.8/10
Xbox Achievements 8.6/10
Vinhadel 8.5/10
SECTOR.sk 8.5/10
XboxEra 8.5/10
Geek Culture 8.5/10
PC Gamer 8.4/10
VG247 8/10
God is a Geek 8/10
Windows Central 8/10
Wccftech 8/10
TrueAchievements 8/10
We Got This Covered 8/10
Press Start 8/10
Niche Gamer 8/10
3DNews 8/10
Worth Playing 8/10
GameSkinny 8/10
Total Gaming Network 8/10
Gamer Escape 8/10
Saving Content 8/10
GamesFinest 8/10
Kakuchopurei 8/10
Sirus Gaming 8/10
Daily Star 8/10
-----------
KnowTechie 7.8/10
GameWatcher 7.5/10
WellPlayed 7.5/10
IGN 7/10
GamesRadar+ 7/10
Metro GameCentral 7/10
Shacknews 7/10
VideoGamer 7/10
Push Square 7/10
GameMAG 7/10
MMORPG.com 7/10
The Outerhaven Productions 7/10
TechRaptor 7/10
Hardcore Gamer 7/10
GamingBolt 7/10
GGRecon 7/10
Prima Games 7/10
Inverse 7/10
Screen Rant 7/10
------------
Game Revolution 6.5/10
GameSpot 6/10
PCGamesN 6/10
Digital Trends 6/10
EGM 6/10
Stevivor 6/10
Gamepur 6/10
------------
Game Rant 5/10
Paste Magazine 5/10
Guardian 4/10

آخرین ویرایش:

Infinite PS

عضو جدید
Feb 4, 2022
3
از عدم بهینه سازی گفتید،
یادم اومد سازنده Dying Light میگفت کنسول های نسل نهم برای بازی ما به اندازه کافی قدرتمند نیستند :/

الان دارم میفهمم چرا قوی نیستند!!!

مارو بگو نمره رو زدیم 83 تا 86!!!
ولی خب قفلشو کرک کنن تجربه ش میکنم
مسأله اینه که RT برای یک سری از دولوپر ها شده وسیله ای برای تنبلی اونها.
این یک حقیقته . نورپردازی rt که تو این بازی میبینیم چیز خاصی نیست که تو بازیهایی بزرگ که از رسترازیشن استفاده میکنن نباشه.
فقط نیاز به این داره که سازنده چقدر وقت بذاره که بتونه نورپردازی قوی در حالت رسترازیشن تو بازیش ایجاد کنه . یه rt میندازه تنگ انجین قدیمی و دربه داغون و نتیجش میشه بهینه سازی داغون.. ولی از اون طرف دموی ماتریکس را میبینیم که تا خرخره پالیگان و تکنیک های انریل انجین و rt اونم با دوتا tire سنگین یعنی reflection و gi را باهم داره که همین ps5 و sx چقدر خوب از پسش بر اومدن

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
این یک حقیقته . نورپردازی rt که تو این بازی میبینیم چیز خاصی نیست که تو بازیهایی بزرگ که از رسترازیشن استفاده میکنن نباشه.
فقط نیاز به این داره که سازنده چقدر وقت بذاره که بتونه نورپردازی قوی در حالت رسترازیشن تو بازیش ایجاد کنه . یه rt میندازه تنگ انجین قدیمی و دربه داغون و نتیجش میشه بهینه سازی داغون.. ولی از اون طرف دموی ماتریکس را میبینیم که تا خرخره پالیگان و تکنیک های انریل انجین و rt اونم با دوتا tire سنگین یعنی reflection و gi را باهم داره که همین ps5 و sx چقدر خوب از پسش بر اومدن
دقیقا... میخواستم همینو بگم اینجا ولی مثل تمامی جملاتی که نوشتم و پاک کردم همیشه، نشد که بیانش کنم.

من جمله ام کنایه بود به سازنده بازی. برای اینکه میبینم توی صفحات قبلی میگن این بازی اصلا کیفیتش در حد همون نسل هشت هست ولی به خاطر یه RT الکی سنگین شده و باید صبر کنیم کارت گرافیک های RTX40 بیان یا نمیدونم کنسول های نسل دهم بیان که بتونیم بازی کنیم! خب چه کاریه! عدم بهینه سازی بازی برای نسلی که پلی استیشن 5 و SX و نهایتش 3090ti هست که اونم همه کسی نمیتونه بخره نشون از تنبلی بیش از حد سازنده س.

من ترجیح میدم کیفیت بافت بازی در حد TLOU 2 روی PS4 که هنوز که هنوزِ وقتی اجرا میکنم فکم میوفته باشه اما RT و هزاران افکت نورپردازی سنگین رو نداشته باشه. یا به قول شما همین دموی ماتریکس فک برانداز باشه و به راحتی هم روی کنسول های نسل فعلی اجرا بشه. نه اینکه یارو میاد کرایسیس 4 میسازه که کارت 5000 دلاری زیرش میزاد بعد بگن ما خیلی کارمون خوبه؟ هر چند این مباحث بر میگرده به انجین و سازنده های بازی و ... ولی با این حال کم کاری سازنده اصلا نباید با قدرت محدود کنسولی توجیح بشه.

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
این الکس باتالیا کلا آدم جو گیری هست، خودشو جر داده با ری تریسینگ. واقعا میشد بدون حضور ری تریسینگ، نورپردازی و سایه زنی خیلی بهتری ارائه داد. مثل سایبر پانک که نورپردازی و گلوبال ایلومینیشن عادی بازی بقدری خوب بود که آنچنان تفاوتی با نورپردازی ری تریسینگ نداشت. ولی همانطور که دوستان گفتن این وضعیت رو باید بگذاریم به حساب ... گشادی تکلند.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
کلا ری تریسینگ یک تکنیک سینمایی رده بالا هست که انویدیا برای اولین بار اوردش به دنیای REAL TIME RENDERING

شما اگر برید مطالعه کنید می بینید که چقدر گیم چنجر هست و سازنده ها اگر براش خیلی وقت بذارن نتیجه ش خیلی عالی می شه کلا هر کاریم که سازنده ها بکنن بازم نتیجه ش به هیچ کجای ری تریسینگ نمی رسه بحث تنبلی نیست بحث تکنیک هست الان لست اف اس 2 خودش کشت اما تهش شد یک نورپردازی فیک ثابت که درسته قشنگ بود اما چندان به حقیقت نزدیک بود ری تریسینگ ممکنه حتی جاهایی به نظر بی کیفیت تر بیاد یا زشت تر بیاد اما به جاش شبیه تر به دنیای واقعی هست
این ری تریسینگ ها هم که می بینید خیلی هاش کار مهندس های انویدیا هست که با سازنده ها قرار داد بستن
این الکس باتالیا کلا آدم جو گیری هست، خودشو جر داده با ری تریسینگ. واقعا میشد بدون حضور ری تریسینگ، نورپردازی و سایه زنی خیلی بهتری ارائه داد. مثل سایبر پانک که نورپردازی و گلوبال ایلومینیشن عادی بازی بقدری خوب بود که آنچنان تفاوتی با نورپردازی ری تریسینگ نداشت. ولی همانطور که دوستان گفتن این وضعیت رو باید بگذاریم به حساب ... گشادی تکلند.
اقا نزن این حرفو اصلا کل جذابیت سایبر به ری ترسینگ جذابش هست
منتها اصل ری تریسینگی که توی این بازی کار شده برای ریفلکشن های بازی هست اصلا گرافیک سایبر بدون RT خیلی توی ذوق می زنه اگر ری تریسینگ نداشت پی سی باز اینقدر جذابش نمی شدن
بازی DEATH LOOP هم نمایش هاش دیدم ار تی اون هم خیلی بازی رو متفاوت می کرد

کلا اینده با RT با تکنیک های اپ اسکیل هوشمند هست کسی که می گه قبول ندارم داره سر خودش کلاه می ذاره
ار تی هم عین همه ی تکنیک های سنگین دیگه اولاش تا سخت افزارها و بهینه سازی هاش درست بشن زمان می بره

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
اقا نزن این حرفو اصلا کل جذابیت سایبر به ری ترسینگ جذابش هست
منتها اصل ری تریسینگی که توی این بازی کار شده برای ریفلکشن های بازی هست اصلا گرافیک سایبر بدون RT خیلی توی ذوق می زنه اگر ری تریسینگ نداشت پی سی باز اینقدر جذابش نمی شدن
بازی DEATH LOOP هم نمایش هاش دیدم ار تی اون هم خیلی بازی رو متفاوت می کرد

کلا اینده با RT با تکنیک های اپ اسکیل هوشمند هست کسی که می گه قبول ندارم داره سر خودش کلاه می ذاره
ار تی هم عین همه ی تکنیک های سنگین دیگه اولاش تا سخت افزارها و بهینه سازی هاش درست بشن زمان می بره

نه منظورم فقط بخش آرتی لایتینگ بود که میشد بین low تا ultra تغییرش بدی. وگرنه رفلکشن سایبرپانک که اصلا بینظیره، کاملا هم موافقم که بدون رفلکشن سایبرپانک گرافیکش تو ذوق میزنه. من با اینکه کارت 6600xt دارم ولی حاضر نبودم آرتی رفلکشن رو خاموش کنم. فریم از 75 به 35 فریم کاهش پیدا میکرد اما بنظرم ارزششو داشت. تا خودت از نزدیک ری تریسینگ رفلکشن رو نبینی متوجه ارزش بالای اون نمیشی، با ویدیو یوتیوب نگاه کردن حق مطلب ادا نمیشه.

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
من خودم چند ساعت بازی رو تجربه کردم
من نمیدونم منتقدا چه نسخه ای رو بازی کردن
ولی من که روز لانچ با اخرین اپدیت بازی کردم تا الان یه دونه باگ ندیدم
نکته جالب اینه اگه به کسی بازی رو بدی بازی کنه و بعد از چند ساعت سطح کیفی گیم پلی بازی رو ببینه و ازش بپرسی متاش چنده میگه بالا ۸۰
یعنی طرف بره متا رو ببینه هنگ میکنه😐
بنظر من این بازی قربانی مشکلات پرفورمنس و باگای قبل لانچ شده
من نسخه قبلی باهاش زندگی کردم و باید بگم تا الان سرگرم کننده تر از این بازی ندیدم
واقعا داره به حق بعضی از بازیا ظلم میشه
دنیا شده دنیای گرافیک اون سایبرپانک فقط بخاطر پرفورمنس خوبش رو پی سی متای ۹۰ گرفت بازیی که من هنوز گذاشتم کنار منتظر اپدیت نسل نهمیم و این بازی به این محشری متای ۷۸
البته خداروشکر گیمرا دنیای اطرافمون برخلاف بچه های بازیسنتر که فقط منتظرن متای یه بازی بیاد پایین و تا میتونن ویدئو و کامنت هیت پیدا کنن بفرستن میدونن بازی چه جواهریه
آمار پلیرا و فروش هم داره این جریان رو ثابت میکنه

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
من خودم چند ساعت بازی رو تجربه کردم
من نمیدونم منتقدا چه نسخه ای رو بازی کردن
ولی من که روز لانچ با اخرین اپدیت بازی کردم تا الان یه دونه باگ ندیدم
نکته جالب اینه اگه به کسی بازی رو بدی بازی کنه و بعد از چند ساعت سطح کیفی گیم پلی بازی رو ببینه و ازش بپرسی متاش چنده میگه بالا ۸۰
یعنی طرف بره متا رو ببینه هنگ میکنه😐
بنظر من این بازی قربانی مشکلات پرفورمنس و باگای قبل لانچ شده
من نسخه قبلی باهاش زندگی کردم و باید بگم تا الان سرگرم کننده تر از این بازی ندیدم
واقعا داره به حق بعضی از بازیا ظلم میشه
دنیا شده دنیای گرافیک اون سایبرپانک فقط بخاطر پرفورمنس خوبش رو پی سی متای ۹۰ گرفت بازیی که من هنوز گذاشتم کنار منتظر اپدیت نسل نهمیم و این بازی به این محشری متای ۷۸
البته خداروشکر گیمرا دنیای اطرافمون برخلاف بچه های بازیسنتر که فقط منتظرن متای یه بازی بیاد پایین و تا میتونن ویدئو و کامنت هیت پیدا کنن بفرستن میدونن بازی چه جواهریه
آمار پلیرا و فروش هم داره این جریان رو ثابت میکنه
سایبر متاش 86 شد
بعد این بازیم گرافیکش دست کمی از سایبر نداره اما اون زرق و برق و حالت اغراق امیز نداره لاقل انیمیشن هاش خیلی بهتره
اون اپدیت نسل نهمی هم همین گرافیک پی سی برای کنسولا هست برای پی سی فکر نکنم چیزی اضافه بشه

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
راست گفته البته.
بازی RT اه فوق العاده ای داره و حتی کارت های گرافیک های بالارده فعلی هم توان پردازشش رو ندارن و باید منتظر نسل بعدی کارت گرافیک ها موند تا بشه فریم مناسب گرفت.
من الان ویدیو DF رودیدم کاری به پایه بازی ندارم ولی RT بازی میشه گفت حتی بازی دیگه هم نزدیکش نیست احتمالا برای همین سنگین شده تازه RT که روی کنسول ها هست کامل نیست تفاوت بازی مثل روز و شب هست با RT ویدیو DF حتما ببینید خود الکس هم میگه این RT برای کارت های آینده طراحی شده :D
ربطی اصلا به ری تریسینگ نداره. شما بنچمارک ها رو نگاه کنید، بازی بدون RT هم به شدت سنگینه. الان Series X تو مود رزولوشون، 1944p و ۳۰ فریمه! ۳۰ فریم آخه؟:| اگه یه بازی فول نسل نهمی بود با مثلا فیچرهای آنریل انجین ۵ و ... قابل قبول بود، ولی چیز خاصی نداره واقعا که ۳۰ فریم باشه.

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
من مدت ها بود میخواستم در رابطه با نسخه اول این بازی یه صحبت هایی بکنم. راستش موقعیتش پیش نیومده بود، تا این که نسخه دوم این بازی منتشر شد. همین اول کار این نکته رو من اشاره ای بکنم که نسخه دوم این بازی رو هنوز تجربه نکردم و هیچ نظری هم فعلا در رابطه با نسخه دوم نمی دم و نمرات و در ادامه متایی که بازی گرفته برای من یه پرسش اساسی به وجود آورده !

حالا این پرسشی که برای من به وجود اومده اینه که آیا متایی که بازی گرفته بازم همون داستان نسخه اول تکرار داره میشه ؟! یا این که نه و متایی که بازی گرفته حقشه ؟!

حالا جریان نسخه اول چیه؟ من نسخه اول این بازی وقتی منتشر شد اصلا بازی رو نخریدم و تجربه نکردم. راستیتش اخبارش رو هم دنبال نکردم. نمرات بازی هم اومد و متا رو دیدم، دیگه پیش خودم گفتم : بازم یه بازی زامبی کُشی کلیشه ای ساخته شده و به درد نمیخوره و حد اکثر یه بازی در سطح متوسط هستش با توجه به متایی که گرفته !

مدتی گذشت و رفتم خونه دوستم ( فکر کنم 4 سال پیش این ورا بود ) همین طوری این بازی رو نسخه دموش رو نصب کرده بود و بهش گفتم آقا همین طوری برم تو بازی و کمی تستش کنم! رفتیم تو بازی و کمی جلو رفتیم و تو یه اتاق گیر کردم و زامبی ها حمله ور شدن به من. یعنی از گیم پلی خفن بازی، فیزیک بازی و همه چیز بازی اصلا من به شدت غافلگیر شدم. به شدت غافلگیر. یعنی اصلا فکرش رو هم نمی کردم بازی انقدر خوب باشه.

به دوستم گفتم صد در صد میرم نسخه اصلی رو میخرم. نسخه اصلی بازی رو خریدم و نشستم بازیش کردم. تمامی ماموریت های اصلی و فرعی و ... انجام دادم. باور کنید یکی از بهترین بازی های نسل هشتم بود این بازی. ماموریت های اصلی،ماموریت های فرعی، گیم پلی، آپگرید های اسلحه، محتوا، گرافیک بصری/فنی، صدا گذاری فوق العاده، داستان قابل قبول و همه و همه چیز بازی عالی طراحی شده بود.

من نمی خوام نسخه اول بازی رو برای شما اسپویل کنم، ولی بازی رو هر چقدر جلو تر برین، بازی جذاب تر و بهتر میشه. باور کنید به بازی فرصت بدید، در ادامه در بازی غرق خواهید شد. تغییر محیط ؟ ( اسپویل ؟! ) بازی کنید؛ هر کسی نسخه اول این بازی رو تجربه نکرده، پیشنهاد می کنم بازی رو بخره و تجربش کنه و به بازی فقط فرصت بدید. باور کنید شما را مایوس نخواهد کرد.

اگر نسخه اول اون زمان دست من بود، بدون هیچ شکی به بازی نمره 9 رو می دادم. بدون هیچ شکی.

در رابطه با نسخه دوم هم واقعا نمی تونم نظری بدم. سر نسخه اول دیگه ترسیدم که بخوام نظری بدم یا پیش داوری در این زمینه بکنم. تا این که بازی رو روزی بخرم و تجربش کنم و ببینم نسبت به نسخه اول پیشرفت هایی داشته یا خیر و مثل نسخه اول من رو غافلگیر بازم خواهد کرد و یا خیر !!!​

آخرین ویرایش:

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,466
نام
Nimo
من مدت ها بود میخواستم در رابطه با نسخه اول این بازی یه صحبت هایی بکنم. راستش موقعیتش پیش نیومده بود، تا این که نسخه دوم این بازی منتشر شد. همین اول کار این نکته رو من اشاره ای بکنم که نسخه دوم این بازی رو هنوز تجربه نکردم و هیچ نظری هم فعلا در رابطه با نسخه دوم نمی دم و نمرات و در ادامه متایی که بازی گرفته برای من یه پرسش اساسی به وجود آورده !

حالا این پرسشی که برای من به وجود اومده اینه که آیا متایی که بازی گرفته بازم همون داستان نسخه اول تکرار داره میشه ؟! یا این که نه و متایی که بازی گرفته حقشه ؟!

حالا جریان نسخه اول چیه؟ من نسخه اول این بازی وقتی منتشر شد اصلا بازی رو نخریدم و تجربه نکردم. راستیتش اخبارش رو هم دنبال نکردم. نمرات بازی هم اومد و متا رو دیدم، دیگه پیش خودم گفتم : بازم یه بازی زامبی کُشی کلیشه ای ساخته شده و به درد نمیخوره و حد اکثر یه بازی در سطح متوسط هستش با توجه به متایی که گرفته !

مدتی گذشت و رفتم خونه دوستم ( فکر کنم 4 سال پیش این ورا بود ) همین طوری این بازی رو نسخه دموش رو نصب کرده بود و بهش گفتم آقا همین طوری برم تو بازی و کمی تستش کنم! رفتیم تو بازی و کمی جلو رفتیم و تو یه اتاق گیر کردم و زامبی ها حمله ور شدن به من. یعنی از گیم پلی خفن بازی، فیزیک بازی و همه چیز بازی اصلا من به شدت غافلگیر شدم. به شدت غافلگیر. یعنی اصلا فکرش رو هم نمی کردم بازی انقدر خوب باشه.

به دوستم گفتم صد در صد میرم نسخه اصلی رو میخرم. نسخه اصلی بازی رو خریدم و نشستم بازیش کردم. تمامی ماموریت های اصلی و فرعی و ... انجام دادم. باور کنید یکی از بهترین بازی های نسل هشتم بود این بازی. ماموریت های اصلی،ماموریت های فرعی، گیم پلی، آپگرید های اسلحه، محتوا، گرافیک بصری/فنی، صدا گذاری فوق العاده، داستان قابل قبول و همه و همه چیز بازی عالی طراحی شده بود.

من نمی خوام نسخه اول بازی رو برای شما اسپویل کنم، ولی بازی رو هر چقدر جلو تر برین، بازی جذاب تر و بهتر میشه. باور کنید به بازی فرصت بدید، در ادامه در بازی غرق خواهید شد. تغییر محیط ؟ ( اسپویل ؟! ) بازی کنید؛ هر کسی نسخه اول این بازی رو تجربه نکرده، پیشنهاد می کنم بازی رو بخره و تجربش کنه و به بازی فقط فرصت بدید. باور کنید شما را مایوس نخواهد کرد.

اگر نسخه اول اون زمان دست من بود، بدون هیچ شکی به بازی نمره 9 رو می دادم. بدون هیچ شکی.

در رابطه با نسخه دوم هم واقعا نمی تونم نظری بدم. سر نسخه اول دیگه ترسیدم که بخوام نظری بدم یا پیش داوری در این زمینه بکنم. تا این که بازی رو روزی بخرم و تجربش کنم و ببینم نسبت به نسخه اول پیشرفت هایی داشته یا خیر و مثل نسخه اول من رو غافلگیر بازم خواهد کرد و یا خیر !!!​
نسخه دوم هم به همون میزان خوبه و در هر زمینه که بازی نیاز داشت پیشرفت کرده به نظر من خیلی به بازی سخت گرفتن اگرچه پیشنهاد میشه نسخه pc رو بازی کنین

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر