شایعه اطلاعات فراوانی راجع به Xbox جدید لیک شد! همراه با مشخصات کنسول PS5

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
متنی که در ادامه می‌خوانید بر اساس پستی است که در سایت ردیت قرار گرفت و بالافاصله پاک شد، اما خوشبختانه این اطلاعات به لطف کچ گوگل همچنان در دسترس است.
این اطلاعات در حد شایعه خواهند بود و توسط شخص یا مایکروسافت تایید و تکذیب نشده‌اند.
فردی که این اطلاعات را منتشر کرده‌است در قسمتی هم به اطلاعات کنسول PS5 اشاره کرده، اما متن خبر با کلیت Xbox بعدی منتشر گشته‌است.

xbox-logo1.jpg

استودیو های جدید مایکروسافت:

در حال حاضر شرکت مایکروسافت در حال مذاکره با استودیو های فوق است:
- Asobo Studio

- IO Interactive

- Platinum Games

- Turtle Rock Studios

- Bluepoint Games

- Relic Entertainment

- The Farm 51

و استودیو های بیشتری در انگلیس، فرانسه، آلمان، لهستان، اوکراین، فنلاند، کانادا، ژاپن و کره. مایکروسافت به دنبال جذب استعداد های بزرگ و استودیو هایی در تمام نقاط جهان است. در نهایت آن‌ها یک هدف یا شماره خاص برای تعداد استودیو ندارند.

مشخصات کنسول جدید و تاریخ عرضه:

کنسول مخصوص به استریم بازی‌ها:
قیمت: 249$

- CPU: Custom 8 CORES/16 THREADS ZEN 2 CPU

- GPU: Custom NAVI @ 4+ TERAFLOPS

- MEMORY: 12GB GDDR6

- STORAGE: 1TB NVMe SSD @ 1+GB/s

- DIRECTX Raytracing + MS AI

کنسول خانگی:
قیمت: 499$

- GPU: Custom NAVI @ 12+ TERAFLOPS

- MEMORY: 16GB GDDR6

- STORAGE: 1TB NVMe SSD @ 1+GB/s

- DIRECTX Raytracing + MS AI

هر دو کنسول در تعطیلات سال ۲۰۲۰ منتشر خواهند شد. دیو کیت‌های کنسول‌های جدید در آپریل یا می سال ۲۰۱۹ در اختیار سازندگان قرار خواهند گرفت. هر دو کنسول دارای پردازنده‌های کاملا سفارشی شده هستند و از تکنیک‌های RayTracing همراه DXR پشتیبانی می‌کنند. اطلاعات بیشتر در این خصوص را در GDC سال آینده خواهیم دید.
Xbox بعدی به صورت کامل از بکوارد پشتیبانی خواهد کرد و قادر خواهد بود تمام بازی‌های Xbox One و همچنین دو کنسول Xbox 360 و Xbox را اجرا کند.

و اما PS5:
مشخصات و قیمت کنسول:
قیمت: 399$

- GPU: Custom NAVI @ 8+ TERAFLOPS

- MEMORY: 12GB GDDR6

- STORAGE: 1TB SSD

هنوز مشخص نشده که آیا کنسول PS5 از RayTracing پشتیبانی خواهد کرد.
تاریخ عرضه PS5 ابتدا در تعطیلات سال ۲۰۱۹ بوده است، اما تاریخ عرضه آن تا سال ۲۰۲۰ به تاخیر افتاده‌ و ممکن است در اوایل سال ۲۰۲۰ عرضه شود.
اطلاعاتی راجع به پشتیبانی کنسول از قابلیت بکوارد بازی‌های PS4 در دسترس نیست، اما ممکن است دلیل تاخیر عرضه اضافه کردن این قابلیت به کنسول PS5 باشد.

بازی‌های لانچ کنسول جدید Xbox:
- Halo Infinite
بازی برای کنسول Xbox one هم منتشر خواهد شد.

- Forza Motorsport
بازی از RayTracing پشتیبانی خواهد کرد.

- Age of Empires 4

- Perfect Dark

- Killer Instinct 2

- Bleeding Edge

و چند سوپرایز بزرگ دیگر:
اولین سال کنسول جدید بهترین لاین‌آپ تاریخ مایکروسافت خواهد بود.
تعدادی از فرانچایز‌ های قدیمی باز‌ خواهند گشت، ip های جدید از سازندگان جدید، بازی های انحصاری ژاپنی، بازی در سبک مخفیانه به صورت انحصاری و خیلی سوپرایز های بیشتر.

نسل جدید بهترین نسل خواهد بود!
مایکروسافت چندین و چند بمب خبری دارد که در طی ماه‌های آینده آن‌ها را اعلام خواهد کرد. بازی‌های بزرگی که منتظر آن‌ها هستید و بازی‌هایی که انتظار معرفی آن‌ها را ندارید. خرید استودیو های جدید و سرویس‌های بیشتری مثل گیم‌پس.

در نهایت هم فرد لیک کننده ادعا می‌کند که اطلاعات بیشتری دارد، اما می‌خواهد تعدادی از این اطلاعات را به صورت سوپرایز نگه دارد.

آخرین ویرایش:

ps4best

کاربر سایت
Oct 28, 2014
485
12>8
اتفاقا من به جای شماها بودم از الان به فکر کلبه تنهایی میفتادم
بی صبرانه منتظر تاپیک *کیفیت اجرایی بازی ها* باشید
قراره کنسول نسل بعدیتون حسابی با X1X مچ اندازی کنه ما هم با اناکوندا از دور دست ها نظار گره شما خواهیم بود :D
کیفیت اجرایی بازی ها همین الان هم xbox one x بیشتر از ps4 pro هست
منتها شما زیرش هستین و گند کردین اون زیر در حالی که انحصاری های ما گوتی میگیرن..
از فروش هم که دیگه حرف نزنیم بهتره
اگه کسی دنبال کیفیت اجرایی باشه میره سراغ pc نه کنسول

Only Xbox

کاربر سایت
Jun 12, 2018
474
کیفیت اجرایی بازی ها همین الان هم xbox one x بیشتر از ps4 pro هست
منتها شما زیرش هستین و گند کردین اون زیر در حالی که انحصاری های ما گوتی میگیرن..
از فروش هم که دیگه حرف نزنیم بهتره
اگه کسی دنبال کیفیت اجرایی باشه میره سراغ pc نه کنسول
www.farsv_.com-26.gif

• Like
Reactions: shooshcity

Only Xbox

کاربر سایت
Jun 12, 2018
474
ویندوز سنترال گزارش داده که ویکتوریا میلر با 8 سال سابقه در کمپانی سونی به استودیو انیشتیو مایکروسافت پیوست
چه خبره این روزا همه از سونی و استودیو هاش دارن کوچ میکنن؟

ps4best

کاربر سایت
Oct 28, 2014
485
ویندوز سنترال گزارش داده که ویکتوریا میلر با 8 سال سابقه در کمپانی سونی به استودیو انیشتیو مایکروسافت پیوست
چه خبره این روزا همه از سونی و استودیو هاش دارن کوچ میکنن؟
کمک سونی به مردمان مظلوم غزه....

mrhdir

کاربر سایت
Feb 8, 2013
77
نام
مهدی
فقط یک چیزی از پول پرستی مایکروسافت بگم و اون اینکه
مایکرو حتی برای آنلاین بازی های رایگان free2play مثل فورتنایت نیاز به خرید اشتراک گلد داره که واقعا زشته
فقط میترسم که سونی هم از مایکرو یاد بگیره همونطور که نسل قبل اول مایکروسافت کلاهبردار برای اولین بار برای انلاین بازی کردن اشتراک ویژه گذاشت در صورتی که بازی انلاین با ps3 رایگان هست

البته از گیم پس مایکروسافت خوشم میاد این کارش خوبه

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,986
نام
مهدی
یه بنده خدایی تو یوتوب که کانالش پر از محتوای مربوط به Xbox هست و به گفته خودش طرفدار Xbox هست، اخیرا The Last of Us رو بازی کرده و عنوان ویدیوش اینه که "چرا اینقدر صبر کردم برای بازی کردن این شاهکار؟"

اول همون ویدیو می‌گه می‌دونستم TLoU قراره یه بازی خوب باشه. از این همه تعریف و تمجید مشخص بود نمی‌تونه بازی بدی باشه. اما از اون طرف هم حس می‌کردم موقع بازی کردنش تو بورجکم بخوره؛ چون محاله یه بازی بتونه لایق این همه تعریف و تمجید باشه و باور داشتم با اینکه بازی خوبی هست، در عین حال overrated هم هست. ولی اشتباه می‌کردم و الان تبدیل شده به یکی از بهترین تجربیات گیمینگم.

می‌گه من طرفدار Xbox هستم و تقریبا 90% محتوای کانالم مربوط به این برنده، اما مجبورم این چیزی رو که می‌خوام بگم رو بگم، چون واقعیته. بعضی از مردم می‌گن بازی‌های سونی صرفا سینماییه و فقط برای یک بار تجربه کافیه. اما بعد از تجربه God of War و The Last of Us (خصوصا TLoU) همچین احساسی نداشتم. و گفتن این برام ناراحت کننده هست، اما باید بگم که مایکروسافت هیچ عنوانی نداره که بتونه حتی نزدیک به TLoU بشه. نویسندگی، داستان، voice acting، دیالوگا، لحظاتی که تو این 12 ساعت تو بازی تجربه کردم، یه حسی به من منتقل کردن که شک دارم قبلا تو یه بازی ویدیویی تجربه کرده باشم.

الان اینقدر شیفته بازی شدم که نگران نسخه دوم هستم. چون اونقدر پایان بازی فوق العاده بود که نمی‌دونم نسخه دوم چطوری قراره به این خوبی باشه. می‌گه بعد از تجربه کردنش نمی‌تونم کسایی رو که TLoU رو تجربه کردن و ازش بد می‌گن رو درک کنم. احتمالا نمی‌تونن قدردان چیزای خوب باشن. قدردان نویسندگی و داستان و گیم‌پلی و گرافیک خوب.

از بخش چند نفره هم تعریف می‌کنه و می‌گه با اینکه عادت کردن بهش زمانبر بود براش ولی خوشش اومده از این بخش.

در آخرم می‌گه خوشحالم از اینکه این بازی رو تجربه کردم و الان متوجه می‌شم دلیل اون همه تعریف و تمجید چی بود و امیدوارم مایکروسافت تلاش کنه برای رقابت با همچین عنوانی.

حرفایی که این بنده خدا زده اصلا چیزای جدیدی نیست. صرفا خواستم خلاصه حرفاش رو بذارم تا نظر یک Xbox Guy راجب یه بازی که 6 سال از عرضه‌اش می‌گذره رو ببینید و دفعه بعدی که خواستید تو یوتوب باگ‌ها و ایرادهای TLoU رو سرچ کنید تا تو این بحثای بچگونه حرفی برا گفتن داشته باشید، به این فکر کنید که می‌تونید جاش برید بازی رو تجربه کنید. شاید ازش خوشتون اومد و این همه نفرت پراکنی و رفتارهای بچگانه رو گذاشتید کنار.

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
یه بنده خدایی تو یوتوب که کانالش پر از محتوای مربوط به Xbox هست و به گفته خودش طرفدار Xbox هست، اخیرا The Last of Us رو بازی کرده و عنوان ویدیوش اینه که "چرا اینقدر صبر کردم برای بازی کردن این شاهکار؟"

اول همون ویدیو می‌گه می‌دونستم TLoU قراره یه بازی خوب باشه. از این همه تعریف و تمجید مشخص بود نمی‌تونه بازی بدی باشه. اما از اون طرف هم حس می‌کردم موقع بازی کردنش تو بورجکم بخوره؛ چون محاله یه بازی بتونه لایق این همه تعریف و تمجید باشه و باور داشتم با اینکه بازی خوبی هست، در عین حال overrated هم هست. ولی اشتباه می‌کردم و الان تبدیل شده به یکی از بهترین تجربیات گیمینگم.

می‌گه من طرفدار Xbox هستم و تقریبا 90% محتوای کانالم مربوط به این برنده، اما مجبورم این چیزی رو که می‌خوام بگم رو بگم، چون واقعیته. بعضی از مردم می‌گن بازی‌های سونی صرفا سینماییه و فقط برای یک بار تجربه کافیه. اما بعد از تجربه God of War و The Last of Us (خصوصا TLoU) همچین احساسی نداشتم. و گفتن این برام ناراحت کننده هست، اما باید بگم که مایکروسافت هیچ عنوانی نداره که بتونه حتی نزدیک به TLoU بشه. نویسندگی، داستان، voice acting، دیالوگا، لحظاتی که تو این 12 ساعت تو بازی تجربه کردم، یه حسی به من منتقل کردن که شک دارم قبلا تو یه بازی ویدیویی تجربه کرده باشم.

الان اینقدر شیفته بازی شدم که نگران نسخه دوم هستم. چون اونقدر پایان بازی فوق العاده بود که نمی‌دونم نسخه دوم چطوری قراره به این خوبی باشه. می‌گه بعد از تجربه کردنش نمی‌تونم کسایی رو که TLoU رو تجربه کردن و ازش بد می‌گن رو درک کنم. احتمالا نمی‌تونن قدردان چیزای خوب باشن. قدردان نویسندگی و داستان و گیم‌پلی و گرافیک خوب.

از بخش چند نفره هم تعریف می‌کنه و می‌گه با اینکه عادت کردن بهش زمانبر بود براش ولی خوشش اومده از این بخش.

در آخرم می‌گه خوشحالم از اینکه این بازی رو تجربه کردم و الان متوجه می‌شم دلیل اون همه تعریف و تمجید چی بود و امیدوارم مایکروسافت تلاش کنه برای رقابت با همچین عنوانی.

حرفایی که این بنده خدا زده اصلا چیزای جدیدی نیست. صرفا خواستم خلاصه حرفاش رو بذارم تا نظر یک Xbox Guy راجب یه بازی که 6 سال از عرضه‌اش می‌گذره رو ببینید و دفعه بعدی که خواستید تو یوتوب باگ‌ها و ایرادهای TLoU رو سرچ کنید تا تو این بحثای بچگونه حرفی برا گفتن داشته باشید، به این فکر کنید که می‌تونید جاش برید بازی رو تجربه کنید. شاید ازش خوشتون اومد و این همه نفرت پراکنی و رفتارهای بچگانه رو گذاشتید کنار.

یه ایکس باکس گای هم هست که بازی کرده و نظرش این بود که بازی گیم پلی معمولی و هوش مصنوعی افتضاحی داشته :D بازی بدی نبوده از نظرش در حد 8.5 تا 9 بوده ولی خب ارزش تکرار بالایی هم نداشته از نظرش :D یه 10 سالی هم هست که ایکس باکس گای هست :D

خودم رو عرض میکنم ولی هنوز ویدئوش رو ندادم بیرون :D امیدوارم از نظراتم لذت کافی و وافی برده باشید :D

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,773
فقط یک چیزی از پول پرستی مایکروسافت بگم و اون اینکه
مایکرو حتی برای آنلاین بازی های رایگان free2play مثل فورتنایت نیاز به خرید اشتراک گلد داره که واقعا زشته
فقط میترسم که سونی هم از مایکرو یاد بگیره همونطور که نسل قبل اول مایکروسافت کلاهبردار برای اولین بار برای انلاین بازی کردن اشتراک ویژه گذاشت در صورتی که بازی انلاین با ps3 رایگان هست

البته از گیم پس مایکروسافت خوشم میاد این کارش خوبه
اون موقع که مایکروسافت آنلاین مولتی پلیر داشت، شما با رفیقت time crisis میزدی و توهم مولتی پلیر داشتی!
مایکروسافت اگر برای آنلاین بازی کردن پول میگرفت به همون اندازه هم سرویس میداد.
سونی که زمان ps4 تا مدت ها یه روز درمیون سرورهاش داون بودن یا حملات سایبری بهش میشد یا اینکه هکش میکردن اطلاعات شخصی کاربراش کیلویی فاش میشد. پولی هم که میگرفت دقیقا معلوم نبود برای چیه.

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
گیم پلی معمولی، هوش مصنوعی افتضاح، ارزش تکرار پایین= در حد 8.5 تا 9 :D شما همون ویدئو ندی بهتره کامنت بزار ما بخندیم :D

شما که بگیم نگیم فقط میخندی :D شما فقط بخند، به هیچی هم فکر نکن بقیش با من :D

Only Xbox

کاربر سایت
Jun 12, 2018
474
نمیدونم چه توهمی هست از بعضیا که فکر میکنن مثلا ما دلست بازی نکردیم فقط خودشون هستن توی دنیا که یه ps4 یا ps3 داشتن و نشستن پاش و هرکی هم بگه بازی کردم ولی فلان مشکل رو داشت پس دیگه هیتره چون بازی هیچ مشکلی نداره
نه عزیزانم این شما هستید که هرچی جلوتون گذاشتن میاید تعریف میکنید و بی نقص میدونیدش
یکی بیاد ما رو روشن کنه چرا چرا ما 4 فصل از بازی رو فقط راه میریم
پیاه روی
پیاده روی
پیاده روی
غیر از فاضلاب که الی از جول جدا میشه و فصل زمستان که جول زخمی میشه و باید مسافت تکی طی بشه و مرحله اخر که الی رو میگیرن همیشه یکی کنارته و باید باهاش راه بری تا به کات سین برسی از همون اول بازی که جول با سارا و برادر جول هست این راه رفتن شروع میشه تا دیگه الی پیداش میشه و برو تا فصل اخر
خداوکیلی الحق و الانصاف خسته نمیشید از این همه راه رفتن تو بازی؟؟؟؟؟؟ ما که خسته شدیم
هوش مصنوعی که بارها گفتم خودم از شاهکار هایی هست که حالا حالا ها از یادها نمیره و امکان هم نداره در نسل بعد از این شاهکار ناتی داگ الهام گیری نشه فقط کم بود یه دوربین دسته الی بدن که از صبح تا شب با کلیکرها سلفی بندازه قشنگ کنار هم راه برن بگن بخندن انگار نه انگار طرف زامبی هست
موسیقی خوب بود
شخصیت پردازی خوب بود
گرافیک خوب بود
تنوع محیط خوب بود
ولی 2 تا مشکل بزرگ داره که بالا گفتم

artour-2198

کاربر سایت
Mar 18, 2013
405
نام
علیرضا
چقدر بعضی از این عزیزان اعتماد به نفس بالایی دارن خدا قوت پهلوون , فقط لازمه اینو بدونن که اون کسانی که مهم بودن و شایستگیشو داشتن نفداشونو درباره تلو کردن تموم شده رفته حالا شما برو یه گوشه بشین بغ کن ;)
شاید اگر هرکس دیگه ای جای این بندگان خدا بود که هر روز چوب خط مینداختن تا شاید یک روزی دوباره یه بازی از پلتفرم قدرتمندشون گوتی بشه الان بدتر از این دوستان توهم میزدن اینارو ولشون کنید گناه دارن سختی زیاد کشیدن :(

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
چقدر بعضی از این عزیزان اعتماد به نفس بالایی دارن خدا قوت پهلوون , فقط لازمه اینو بدونن که اون کسانی که مهم بودن و شایستگیشو داشتن نفداشونو درباره تلو کردن تموم شده رفته حالا شما برو یه گوشه بشین بغ کن ;)
شاید اگر هرکس دیگه ای جای این بندگان خدا بود که هر روز چوب خط مینداختن تا شاید یک روزی دوباره یه بازی از پلتفرم قدرتمندشون گوتی بشه الان بدتر از این دوستان توهم میزدن اینارو ولشون کنید گناه دارن سختی زیاد کشیدن :(

دیگه چکار کنیم آخه؟ شما بگو :D میگیم سخت افزار میگن تلو :D میگیم کیفیت خدمات و سرویس، میگن تلو :D میگیم مولتی پلیر، میگن تلو :D میگیم خرید استودیو و سرمایه گذاری جدید و استخدام جدید و ... میگن تلو :D

آخرش هم که از تلو میگیم شما و رفیقاتون آمپرتون بالا پایین میشه میاید اینجا ناراحتی می‌کنید یه طوری میشید که انگار طوری شده :D بابا نکنید با خودتون این کارا رو، خوبیت نداره :D

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
دیگه چکار کنیم آخه؟ شما بگو :D میگیم سخت افزار میگن تلو :D میگیم کیفیت خدمات و سرویس، میگن تلو :D میگیم مولتی پلیر، میگن تلو :D میگیم خرید استودیو و سرمایه گذاری جدید و استخدام جدید و ... میگن تلو :D

آخرش هم که از تلو میگیم شما و رفیقاتون آمپرتون بالا پایین میشه میاید اینجا ناراحتی می‌کنید یه طوری میشید که انگار طوری شده :D بابا نکنید با خودتون این کارا رو، خوبیت نداره :D
تلو

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر