شایعه اطلاعات فراوانی راجع به Xbox جدید لیک شد! همراه با مشخصات کنسول PS5

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
متنی که در ادامه می‌خوانید بر اساس پستی است که در سایت ردیت قرار گرفت و بالافاصله پاک شد، اما خوشبختانه این اطلاعات به لطف کچ گوگل همچنان در دسترس است.
این اطلاعات در حد شایعه خواهند بود و توسط شخص یا مایکروسافت تایید و تکذیب نشده‌اند.
فردی که این اطلاعات را منتشر کرده‌است در قسمتی هم به اطلاعات کنسول PS5 اشاره کرده، اما متن خبر با کلیت Xbox بعدی منتشر گشته‌است.

xbox-logo1.jpg

استودیو های جدید مایکروسافت:

در حال حاضر شرکت مایکروسافت در حال مذاکره با استودیو های فوق است:
- Asobo Studio

- IO Interactive

- Platinum Games

- Turtle Rock Studios

- Bluepoint Games

- Relic Entertainment

- The Farm 51

و استودیو های بیشتری در انگلیس، فرانسه، آلمان، لهستان، اوکراین، فنلاند، کانادا، ژاپن و کره. مایکروسافت به دنبال جذب استعداد های بزرگ و استودیو هایی در تمام نقاط جهان است. در نهایت آن‌ها یک هدف یا شماره خاص برای تعداد استودیو ندارند.

مشخصات کنسول جدید و تاریخ عرضه:

کنسول مخصوص به استریم بازی‌ها:
قیمت: 249$

- CPU: Custom 8 CORES/16 THREADS ZEN 2 CPU

- GPU: Custom NAVI @ 4+ TERAFLOPS

- MEMORY: 12GB GDDR6

- STORAGE: 1TB NVMe SSD @ 1+GB/s

- DIRECTX Raytracing + MS AI

کنسول خانگی:
قیمت: 499$

- GPU: Custom NAVI @ 12+ TERAFLOPS

- MEMORY: 16GB GDDR6

- STORAGE: 1TB NVMe SSD @ 1+GB/s

- DIRECTX Raytracing + MS AI

هر دو کنسول در تعطیلات سال ۲۰۲۰ منتشر خواهند شد. دیو کیت‌های کنسول‌های جدید در آپریل یا می سال ۲۰۱۹ در اختیار سازندگان قرار خواهند گرفت. هر دو کنسول دارای پردازنده‌های کاملا سفارشی شده هستند و از تکنیک‌های RayTracing همراه DXR پشتیبانی می‌کنند. اطلاعات بیشتر در این خصوص را در GDC سال آینده خواهیم دید.
Xbox بعدی به صورت کامل از بکوارد پشتیبانی خواهد کرد و قادر خواهد بود تمام بازی‌های Xbox One و همچنین دو کنسول Xbox 360 و Xbox را اجرا کند.

و اما PS5:
مشخصات و قیمت کنسول:
قیمت: 399$

- GPU: Custom NAVI @ 8+ TERAFLOPS

- MEMORY: 12GB GDDR6

- STORAGE: 1TB SSD

هنوز مشخص نشده که آیا کنسول PS5 از RayTracing پشتیبانی خواهد کرد.
تاریخ عرضه PS5 ابتدا در تعطیلات سال ۲۰۱۹ بوده است، اما تاریخ عرضه آن تا سال ۲۰۲۰ به تاخیر افتاده‌ و ممکن است در اوایل سال ۲۰۲۰ عرضه شود.
اطلاعاتی راجع به پشتیبانی کنسول از قابلیت بکوارد بازی‌های PS4 در دسترس نیست، اما ممکن است دلیل تاخیر عرضه اضافه کردن این قابلیت به کنسول PS5 باشد.

بازی‌های لانچ کنسول جدید Xbox:
- Halo Infinite
بازی برای کنسول Xbox one هم منتشر خواهد شد.

- Forza Motorsport
بازی از RayTracing پشتیبانی خواهد کرد.

- Age of Empires 4

- Perfect Dark

- Killer Instinct 2

- Bleeding Edge

و چند سوپرایز بزرگ دیگر:
اولین سال کنسول جدید بهترین لاین‌آپ تاریخ مایکروسافت خواهد بود.
تعدادی از فرانچایز‌ های قدیمی باز‌ خواهند گشت، ip های جدید از سازندگان جدید، بازی های انحصاری ژاپنی، بازی در سبک مخفیانه به صورت انحصاری و خیلی سوپرایز های بیشتر.

نسل جدید بهترین نسل خواهد بود!
مایکروسافت چندین و چند بمب خبری دارد که در طی ماه‌های آینده آن‌ها را اعلام خواهد کرد. بازی‌های بزرگی که منتظر آن‌ها هستید و بازی‌هایی که انتظار معرفی آن‌ها را ندارید. خرید استودیو های جدید و سرویس‌های بیشتری مثل گیم‌پس.

در نهایت هم فرد لیک کننده ادعا می‌کند که اطلاعات بیشتری دارد، اما می‌خواهد تعدادی از این اطلاعات را به صورت سوپرایز نگه دارد.

آخرین ویرایش:

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
هر آنچه که ما دوست نداریم حذف،هر آنچه دوست داریم قبول! خو چه کاریه با این سیستم اصلا دوست دارید بحث کنید؟ :D یا ادای بحث کردن رو در میارید؟ :D
یک تاپیک توی اینجا بزنید، اونجا مشخص کنید بازی هایی که قبول دارید به عنوان دارای مولتی پلیر خوب چیه! حتما هم بنویسید که دلایلتون چیه و چرا بازی های روی کنسول های سونی از نظر شما مفتش گران است! :D (میتونید به مدیری ناظمی بگید تاپیک رو مهم کنه که حتما برای نسل های آینده به درد خیلی ها بخوره! )

یه GTS هست که اونا جلوشن،اونا الان مسابقاتشون نسبت به GT وضعیتشون چطوره؟ آماری دارید؟
همینطور آمار KI نسبت به SF V !
بعد میگی SF V به فلان دلیل حساب نیست،چون مانی هته،IP مال سونی نیست و ...! بعد PUGB حسابه حتما IPـشم مال مایکرو بوده و مانی هتم نبوده! (از 4 قرن قبل اومدنش میگفتن روی PS4 قراره بیاد بالاخره! حالا SF V بعد Xسال و بازنشر دوباره و ... هنوز که نیمده! )

در مورد حرف تکراری هم...خوب همه مثل شما و دوستانتون نیستن که توانایی گفتن جوک های جدید هر چند روز یکبار داشته باشن! به بزرگی خودتون ما رو ببخشید:D
البته حرفای شما تکراریه که جواب تکراری میگیرید،ولی خوب جوک هایی که با همون موضوع همیشگی میگید جدیده:D

یه چیز واضح که دیگه تاپیک زدن نمیخواد. اینکه هیلو و گیرز دو تا IP تاپ مولتی پلیر بودن و هستن ثابت کردن میخواد؟ :D حالا شما از مولتی LBP بگو :D

در مورد GTS هم که من دنبال نمیکنم ولی میدونم eSport داره و حرفه‌ای دنبال میشه و 5-7 میلیونی حدودا پلیر داشته ولی خب مایکرو قبل از GTS با Forza 6 استارت زده بود و با Forza 7 هم همون راه رو ادامه داده و مسابقات eSport داره و بازی هم پر مخاطب هست همچنان و چیزهای جدید بهش اضافه میشه. FH 4 هم که خب دیگه گفتن نداره :D

آمار KI هم نسبت به SFV کمتر هست. SFV بزرگترین بازی eSport سبک فایتینگ هست و افراد زیادی دنبالش میکنن. ولی اینکه سونی هیچ نقشی در ساخت این بازی نداشته هم شکی درش نیست. :D خود KI هم تا چند سال مسابقات مختلف داشت و عملکرد قابل قبولی داشت بخصوص که خود بخش مولتی و نت کدش عالی بود و هست.

PUBG هم با برنامه ارلی اکسس زودتر اومد رو ایکس باکس و مایکروسافت کمکشون میکرد در ساخت بازی رو کنسول (کوالیشن به طور خاص)

شما هم بجای آه و ناله کردن و صحبت کردن از بازی 2013 به عنوان بازی مولتی و ... بهتره یه سری تو بازیها بچرخونید که اصلا متوجه بشید مولتی چی هست و یعنی چی بعد بیاید اینجا LBP3 و گلف و وایپ اوت و BB رو بذارید تو دسته بازیهای مولتی و با کاتالوگ بازیهای مایکرو مقایسه کنید :D من هر کاری هم بکنم نمیتونم جکی به این خنده داری بگم و تازه ازش با جدیت دفاع هم بکنم :D خدایی نشدنی هست در این ابعاد :D

mahdi-ps4

کاربر سایت
Nov 13, 2015
757
WipEout Omega Collection
Everybody's Golf
Little Big Planet 3
Blood Borne
The Last of Us
MLB
Killzone Shadow Fall
Uncharted 4
Gran Turismo Sport
DriveClub

همین؟ :D بازی گلف؟ وایپ اوت؟ درایوکلاب با اون لانچ عالی بخش مولتی پلیرش؟ بازی Co-Op؟ :D خب حالا اینا رو بیخیال :D

کیفیت بازی مولتی پلیر رو اینها تعیین میکنن:

1- مکانیزمها و قدرت ماندگاری بازی تعیین میکنه (تو لیست بازی‌های پر پلیر ماهانه یا هفتگی)
2- اینکه تا چند وقت بعد از عرضه ملت باز میشینن پاش بازی کنن
3- اینکه با اومدن بازیهای جدید باز هم اون بازی انجام بشه و از دور خارج نشه
4- اینکه ازش ساپورت و پشتیبانی بشه و براش کانتنت بیاد و آپدیت بیاد و ...
5- اینکه بشه یه eSport حداقل پیرامونش راه انداخت
6- اینکه یه حرف تازه‌ای/متفاوتی برای زدن داشته باشه
7- اینکه چند تا مد مختلف و خوب داشته باشه از Co-Op گرفته تا PvP تا PvE که باز هر کدوم میتونن مدهای مبارزه متفاوتی داشته باشن
8- اینکه گیم پلیش مهارت محور باشه و مکانیزمهای تعیین کننده داشته باشه برای کنترل کاراکتر و شوتینگ و ...
9- کنترل دقیق و قابل پیشبینی داشته باشه که بشه به عنوان یه بازی رقابتی بهش نگاه کرد

و در نهایت اینکه حداقل 4 تا سایت و مجموعه بیان بگن آقا این بازی مولتی خوبی داره و تعریف کنن ازش و از پلیرها هم بازخورد درست و حسابی بگیره. همون 2016 که آنچارتد 4 اومده برو لیست VGA رو ببین که گیرز 4 رو گذاشتن توی لیست بهترین بازی مولتی پلیر نه آنچارتد 4 رو. مقایسه از این بهتر؟ :D

گیرز کلی مد PvP داره، مد هورد رو داره که به یه استاندارد تو خیلی از بازیها تبدیل شده، Co-Op داره (به عنوان یک بخش اصلی بازی) و در eSport حضور داره و کاملا باید کنترل دقیق بازی رو درک کنی و تمرین کنی تا بتونی بازی کنی. این یه مثال بود. هیلو 5 (که خیلی کاملتر از گیرز هست از نظر مولتی و محتوا) و هیلو MCC و KI و فورتزا هم همین هستن. اونطرف هم SoT هست که با مد PvE اومد جلو و یه سبک کاملا متفاوت از مولتی رو ارائه میده و به زودی یه مد PvP هم بهش اضافه میشه.

در کل اینکه LBP3 و بازی گلف و وایپ اوت رو گذاشتی تو لیستت خودش گویای همه چیز هست :D سوالهای دیگت رو هم نمیرم بخونم اگر به این صحبت ربط داره مطرح کن اگر نه خدافظی :D
جواب سوالا من کو؟
اومدی هرچی عشقت کشیده نوشتی رفتی؟
من با مولتی LB3 ده برابر گیرز حال میکنم الان بیا ثابت کن نه غلطه!
جواب سوالای من الان کوشن؟
اومدی هرچی عشقت کشیده مینویسی و از بحث اصلی فرار میکنی؟

mahdi-ps4

کاربر سایت
Nov 13, 2015
757
سوالای من
1_چرا مولتی پلیر گیرز از LBP3 بهتره
2_چرا PSNOW چهار برابر گیم پس درآمد داره
3_چرا کل کنسولای تاریخ XBOX روهم اندازه PS2 نفروختن
4_دلیل این چیه؟
(Units sold 91.6 million (as of December 31, 2018
(Units shipped 94.2 million (as of December 31, 2018
5_چرا مایکرو با ایکس کلود از PSNOW اسکی میره
6_چرا مولتی TLOU U4 GTS DC KZS MLB LBP3 BB EBG WOC بده؟
7_چرا من 2 سال مولتی TLOU بازی میکردم مگه آشغال نیست؟
8_چرا فروش بازیای SONY ده برابر بازیای مایکرو
9_چرا مایکرو یه نسله بازی نداره که 5 تا دونه گوتی گرفته باشه
10_آمار فروش بازیای مایکرو چرا منتشر نمیشه
11_چرا آمار فروش کنسول XBOX منتشر نمیشه
12چرا متا بازیای مایکرو جز ریسینگ که در حد شبیه ساز گلف و بیس بال سونیه دیگه بالا 90 نمیشه
میگی گیرز نامزد بوده فلان جا اگر انقدر خوبن اینا چرا تو جشنواره ها موز هم نمیبرن؟چرا گیرز 4 و هیلو 5 رو یک سایت در سرتاسر کره زمین به عنوان بازی سال انتخاب نکرده؟
آیا از مولتی GT پشتیبانی نمیشه؟
چرا مولتی هیلو سرگرم کننده تر از مولتی تلو یعنی چه مرزی اینو تایین میکنه
الان من میگم تلو از هیلو بهتره چون متاش دوبرابرشه و چون اندازه 5 برابر کل تاریخ مایکرو گوتی گرفته؟
اگر قبول داری چون بازیای سونی تو بخش آنلاین نامزد نشدن و بازیای مایکرو شدن پس مولتی بهتری دارن پس قبول داری چون بازیای سون جوایز شخم زدن بهتر از بازیای مایکرو هستن؟
ممنون میشم پاسخ بدی

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
جواب سوالا من کو؟
اومدی هرچی عشقت کشیده نوشتی رفتی؟
من با مولتی LB3 ده برابر گیرز حال میکنم الان بیا ثابت کن نه غلطه!
جواب سوالای من الان کوشن؟
اومدی هرچی عشقت کشیده مینویسی و از بحث اصلی فرار میکنی؟

بحث اصلی؟ :D جواب سوالات؟ بحث اصلی جواب دادن به سوال شما بوده؟ :D این همه سوال بی ربط به مولتی پرسیدی بعد من چرا باید به همچین ملغمه‌ای از سوالات بی ربط جواب بدم؟ :D که تهش بگی هر چی دلت خواست نوشتی؟ پ نه پ هر چی تو دلت میخواد رو می‌نویسم.

فقط یه مولتی LBP3 با گیرز مقایسه نشده بود که اونم شد :D خدایا بسه دیگه :D

Only Xbox

کاربر سایت
Jun 12, 2018
474
سوالای من
4_دلیل این چیه؟
12چرا متا بازیای مایکرو جز ریسینگ که در حد شبیه ساز گلف و بیس بال سونیه دیگه بالا 90 نمیشه
میگی گیرز نامزد بوده فلان جا اگر انقدر خوبن اینا چرا تو جشنواره ها موز هم نمیبرن؟چرا گیرز 4 و هیلو 5 رو یک سایت در سرتاسر کره زمین به عنوان بازی سال انتخاب نکرده؟
الان من میگم تلو از هیلو بهتره چون متاش دوبرابرشه و چون اندازه 5 برابر کل تاریخ مایکرو گوتی گرفته؟
اگر قبول داری چون بازیای سونی تو بخش آنلاین نامزد نشدن و بازیای مایکرو شدن پس مولتی بهتری دارن پس قبول داری چون بازیای سون جوایز شخم زدن بهتر از بازیای مایکرو هستن؟
ممنون میشم پاسخ بدی
ps now درامد داره چون روی pc امده الان کسی که سیستم بسته خیلی راحت داره دلست جونتون رو بازی میکنه گاد بازی میکنه
رد دد 1 که اصلا روی pc نیامد رو داره با همین ps now استریم میکنه (نسل بعد قابلیت دانلود بازی های ps now شک نکن 100 درصد برای pc هم تایید میشه)
ولی گیم پس فقط روی xbox هست که بازم شک نکن اگر گیم پس برای pc تایید بشه بساط درامد ps now هم جمع میشه
میگی چرا xbox اندازه ps2 نفروخته بازم مشخصه چون برند پلی استیشن از اسمش هم مشخصه برای بازی ساخته شده از گذشته تا الان اسم پلی استیشن روی زبان ها افتاده خوبه بهش میگن ایستگاه بازی از قبل از xbox هم بوده حالا مقایسه کن با جعبه مجهول
فروش بازیای سونی 10 برابر مایکرو هست:))(باور کن گیف مناسب که اصل مطلب رو برسونه برای این جملت پیدا نکردم)
یه هیلو ریچ توی نسل قبل برابر بود با فروش چند تا انحصاری سونی
این نسل وقتی کنسول سونی بیشتر فروخته نکنه انتظار داری بازی های مایکرو 10 برابر سونی بفروشه
نسل قبل اگر امار ها رو دنبال میکردی اسم فروش بازی های سونی رو کنار عناوین مایکروسافت مثل هیلو نمیاوردی
متا بازی های xbox در حد شبیه ساز گلف!!!!!!!!!!
بابا خجالت بکشین همون ori با متا 88 در بخش جوایز کارگردانی هنری سال 2015 زد نابود کرد بلاد بورن رو (هر دو بازی نامزد بهترین کارگردانی هنری بودن)
هیلو5 متا 84 رقیبش کلیزون متا 73
فورتزا 7 متا 86 رقیبش گرن متا 75
درایو کلاب متا 71 رقیبش فورتزا هورایزن 2 متا 86
این 3 تا رقیب مستقیم توی سبک یکسان هستن
نکنه که
متا 81 سانست یا متا 84 گرز4 یا متا 86 کاپ هد یا متا 84 rare replay شده شبیه ساز گلف
اگه به مقایسه متا هست که یه هیلو وارز2 با متا 79 از ده ها بازی ps متا بالاتری داره

• Like
Reactions: shooshcity

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
یه هیلو بگیری تا یک سال راحت میتونی بازی کنی
یه هیلو رو میشه خیلی بیشتر از یک سال بازی کرد ولی CoD ها 343i رو نه. نمیشه :D.
خود KI هم تا چند سال مسابقات مختلف داشت و عملکرد قابل قبولی داشت بخصوص که خود بخش مولتی و نت کدش عالی بود و هست.
ماکرو KI رو با عرضه انحصاری و انتخاب اشتباه مدل تجاری! (F2P) قربانی کرد. البته اون موقع یه مشت دیوانه راس ماکرو بودن، زیاد نمیشه ایراد گرفت.

mahdi-ps4

کاربر سایت
Nov 13, 2015
757
بحث اصلی؟ :D جواب سوالات؟ بحث اصلی جواب دادن به سوال شما بوده؟ :D این همه سوال بی ربط به مولتی پرسیدی بعد من چرا باید به همچین ملغمه‌ای از سوالات بی ربط جواب بدم؟ :D که تهش بگی هر چی دلت خواست نوشتی؟ پ نه پ هر چی تو دلت میخواد رو می‌نویسم.

فقط یه مولتی LBP3 با گیرز مقایسه نشده بود که اونم شد :D خدایا بسه دیگه :D
میدونی جواب چی بود؟
((((((Sony در زمینه گیم با اختلاف فاحش از Microsoft بهتره!))))))

"مقایسه از سال 2001 تا 2019"

و تازه از سال 1994 تا 2001 قبل از ورود مایکرو به صنعت گیم فاکتور میگیرم!:Laughing:

خداحافظ

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,258
نام
امیر حسین
یه چیز واضح که دیگه تاپیک زدن نمیخواد. اینکه هیلو و گیرز دو تا IP تاپ مولتی پلیر بودن و هستن ثابت کردن میخواد؟ :D حالا شما از مولتی LBP بگو :D

در مورد GTS هم که من دنبال نمیکنم ولی میدونم eSport داره و حرفه‌ای دنبال میشه و 5-7 میلیونی حدودا پلیر داشته ولی خب مایکرو قبل از GTS با Forza 6 استارت زده بود و با Forza 7 هم همون راه رو ادامه داده و مسابقات eSport داره و بازی هم پر مخاطب هست همچنان و چیزهای جدید بهش اضافه میشه. FH 4 هم که خب دیگه گفتن نداره :D

آمار KI هم نسبت به SFV کمتر هست. SFV بزرگترین بازی eSport سبک فایتینگ هست و افراد زیادی دنبالش میکنن. ولی اینکه سونی هیچ نقشی در ساخت این بازی نداشته هم شکی درش نیست. :D خود KI هم تا چند سال مسابقات مختلف داشت و عملکرد قابل قبولی داشت بخصوص که خود بخش مولتی و نت کدش عالی بود و هست.

PUBG هم با برنامه ارلی اکسس زودتر اومد رو ایکس باکس و مایکروسافت کمکشون میکرد در ساخت بازی رو کنسول (کوالیشن به طور خاص)

شما هم بجای آه و ناله کردن و صحبت کردن از بازی 2013 به عنوان بازی مولتی و ... بهتره یه سری تو بازیها بچرخونید که اصلا متوجه بشید مولتی چی هست و یعنی چی بعد بیاید اینجا LBP3 و گلف و وایپ اوت و BB رو بذارید تو دسته بازیهای مولتی و با کاتالوگ بازیهای مایکرو مقایسه کنید :D من هر کاری هم بکنم نمیتونم جکی به این خنده داری بگم و تازه ازش با جدیت دفاع هم بکنم :D خدایی نشدنی هست در این ابعاد :D
اینکه بودن شاید درست باشه(من آماری ندارم دم دستم! ولی خو میدونم معروف بودن حسابی:D ) ،ولی اینکه هستن هنوز آماری در مقایسه با بقیه ی بازی های " تاپ" این روزها داری؟

اممم... تا جایی که میدونم مسابقات GT خیلیییییی قدیمی تر از GTS هست! :D و خیلییییی قبل از فورزا شروع به اینکار کرده:D

در مورد اینکه سونی هیچ نقشی توی SF V نداشته چقدر مطمئنی؟ من خبر ندارم،ولی تو گویا خبرهات بیشتره! این نسل بازی ترد پارتی چندان نداشتیم که این همه مدت انحصاری بوده باشنا! اونم بازی به این معروفی،قاعدتا باید مولتی میشد تا حالا! جدا از موارد ساخت،چند سالی سونی میزبان مسابقات SF V هم بود:D (همون Capcom Cup اگر اشتباه نکنم! )

کمک میکرد و اینا الان ربطی نداره دیگه! مهم اینه الان هیچ ربطی نداره دیگه! بازی الان روی PS4 هم در دسترسه! بخوایم بازی هایی که یک زمانی انحصاری کنسول خاصی بودن رو در نظر بگیریم،من میگم سونی خیلی بهتر عمل کرده چون وارفریم و راکت لیگ که از معروف های این نسلن،اول روی PS4 اومدن! پس بروید کشکتان را بسابید:D

دیگه تو حساب کتاب هاتون مثلا FF XIV رو حساب نمیکنید(آره اینم مانی هته! کلا هرچی ترد پارتیه چون اینوره مانی هته:D ) ، ری لینک فانتزی که میخواد بیاد مانی هته ، احتمالا بگردیم خیلی بازی های دیگه ای هستن و خواهند بود ولی هیچکدوم حساب نیستن! :D
مسلما بازی های بیشتری هستن ولی من چون اهل آنلاین نیستم نمیشناسم! :D
روابط حسنه با ناشرهای مختلف،قدرت داشتن توی فلان منطقه که خیلی بازی ها خودجوش برات انحصاری بشن و ... اینا جزو قدرت هاییه که یک کنسول داره! وقتی میتونه یه سری بازی ها رو بدون حتی خرج کردن خودش داشته باشه و پوشش بده،لازم نیست حتما خود SIE بخوره اول بازی تا بتونیم حساب کنیم توی این بخش برتری داره!

در مورد LBP و گیرز، والا مقایسه رو خودت داری میکنی! وگرنه ما که میگیم،حتما قرار نیست یک بازی Esport یا رقابتی باشه که حساب بشه! تو میگی الا بلا چیزی که من میگم درسته و بقیه بازی ها مهم نیستن! LBP (و امثال این بازی ها) اگر بخش اشتراک گذاری و مولتی پلیرشون رو نداشته باشن به چنین موفقیتی که الان دارن نمیرسیدن! (شاید اصلا هیچی نمیشدن :D )
وگرنه ما هم میگیم سیستم LBP با گیرز فرق داره! هر کدوم جای خودشون خوبن! هر کدوم جای خودشون موفق شدن! بحثی که هست اگر مولتی رقابتیه گیرز جای خودش عالی داره جواب میده و یکی از بخش های جدایی ناپذیرشه، اون LBP هم با شعار Play,Create,Share اومده و با توجه به شعارش موفق عمل کرده و بخش جدایی ناپذیرشه!
حالا باز بیا بگو نه چون مثل گیرز نیست،مفتش گرونه :D بعد بگو بقیه دارن مقایسه میکنند و جوک میگن:D

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
اینکه بودن شاید درست باشه(من آماری ندارم دم دستم! ولی خو میدونم معروف بودن حسابی:D ) ،ولی اینکه هستن هنوز آماری در مقایسه با بقیه ی بازی های " تاپ" این روزها داری؟

اممم... تا جایی که میدونم مسابقات GT خیلیییییی قدیمی تر از GTS هست! :D و خیلییییی قبل از فورزا شروع به اینکار کرده:D

در مورد اینکه سونی هیچ نقشی توی SF V نداشته چقدر مطمئنی؟ من خبر ندارم،ولی تو گویا خبرهات بیشتره! این نسل بازی ترد پارتی چندان نداشتیم که این همه مدت انحصاری بوده باشنا! اونم بازی به این معروفی،قاعدتا باید مولتی میشد تا حالا! جدا از موارد ساخت،چند سالی سونی میزبان مسابقات SF V هم بود:D (همون Capcom Cup اگر اشتباه نکنم! )

کمک میکرد و اینا الان ربطی نداره دیگه! مهم اینه الان هیچ ربطی نداره دیگه! بازی الان روی PS4 هم در دسترسه! بخوایم بازی هایی که یک زمانی انحصاری کنسول خاصی بودن رو در نظر بگیریم،من میگم سونی خیلی بهتر عمل کرده چون وارفریم و راکت لیگ که از معروف های این نسلن،اول روی PS4 اومدن! پس بروید کشکتان را بسابید:D

دیگه تو حساب کتاب هاتون مثلا FF XIV رو حساب نمیکنید(آره اینم مانی هته! کلا هرچی ترد پارتیه چون اینوره مانی هته:D ) ، ری لینک فانتزی که میخواد بیاد مانی هته ، احتمالا بگردیم خیلی بازی های دیگه ای هستن و خواهند بود ولی هیچکدوم حساب نیستن! :D
مسلما بازی های بیشتری هستن ولی من چون اهل آنلاین نیستم نمیشناسم! :D
روابط حسنه با ناشرهای مختلف،قدرت داشتن توی فلان منطقه که خیلی بازی ها خودجوش برات انحصاری بشن و ... اینا جزو قدرت هاییه که یک کنسول داره! وقتی میتونه یه سری بازی ها رو بدون حتی خرج کردن خودش داشته باشه و پوشش بده،لازم نیست حتما خود SIE بخوره اول بازی تا بتونیم حساب کنیم توی این بخش برتری داره!

در مورد LBP و گیرز، والا مقایسه رو خودت داری میکنی! وگرنه ما که میگیم،حتما قرار نیست یک بازی Esport یا رقابتی باشه که حساب بشه! تو میگی الا بلا چیزی که من میگم درسته و بقیه بازی ها مهم نیستن! LBP (و امثال این بازی ها) اگر بخش اشتراک گذاری و مولتی پلیرشون رو نداشته باشن به چنین موفقیتی که الان دارن نمیرسیدن! (شاید اصلا هیچی نمیشدن :D )
وگرنه ما هم میگیم سیستم LBP با گیرز فرق داره! هر کدوم جای خودشون خوبن! هر کدوم جای خودشون موفق شدن! بحثی که هست اگر مولتی رقابتیه گیرز جای خودش عالی داره جواب میده و یکی از بخش های جدایی ناپذیرشه، اون LBP هم با شعار Play,Create,Share اومده و با توجه به شعارش موفق عمل کرده و بخش جدایی ناپذیرشه!
حالا باز بیا بگو نه چون مثل گیرز نیست،مفتش گرونه :D بعد بگو بقیه دارن مقایسه میکنند و جوک میگن:D

شما که از هیچی خبر نداری (نه از اونطرف نه از این طرف) دیگه سر چی داری بحث میکنی؟ :D

• Like
Reactions: Only Xbox

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,258
نام
امیر حسین
شما که از هیچی خبر نداری (نه از اونطرف نه از این طرف) دیگه سر چی داری بحث میکنی؟ :D
میگم شما که خوب آمار دستته، خو بریز وسط:D
گرچه اگر دستت بود هی فاکتور نمیگرفتی...یا شایدم دستته برای همین فاکتور میگیری:D

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
یه هیلو رو میشه خیلی بیشتر از یک سال بازی کرد ولی CoD ها 343i رو نه. نمیشه :D.

ماکرو KI رو با عرضه انحصاری و انتخاب اشتباه مدل تجاری! (F2P) قربانی کرد. البته اون موقع یه مشت دیوانه راس ماکرو بودن، زیاد نمیشه ایراد گرفت.

هیلو 5 هیچ شباهتی به CoD نداشته و نداره :D

KI هم مدل عرضه‌اش اشتباه نبود و اتفاقا این امکان رو به سازنده داد که به تدریج بازی رو به جایی که لیاقتش هست برسونه و بازی F2P نبود به اون معنا. فقط یه کاراکتر گردشی رایگان داشت ولی برای درست بازی کردن باید میخریدی کاراکتر مورد علاقت یا سیزن رو. انحصاری بودنش هم که عادی بود دیگه :D

میگم شما که خوب آمار دستته، خو بریز وسط:D
گرچه اگر دستت بود هی فاکتور نمیگرفتی...یا شایدم دستته برای همین فاکتور میگیری:D

بیکار نیستم خودم برم سرچ کنم آمار شما رو به شما بدم بعد بگید هر چی دلت خواست گفتی و .. تا جایی که می دونم سونی هیچ آماری از بخش مولتی نداده و نمیده اینم آمار :D

میدونی جواب چی بود؟
((((((Sony در زمینه گیم با اختلاف فاحش از Microsoft بهتره!))))))

"مقایسه از سال 2001 تا 2019"

و تازه از سال 1994 تا 2001 قبل از ورود مایکرو به صنعت گیم فاکتور میگیرم!:Laughing:

خداحافظ

حداقل میرفتی یه نگاه مینداخت مایکرو از کی داشته بازی می‌ساخته برای ویندوز و دایرکت ایکس می‌داده، بیرون بعد از این حرفها میزدی :D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
آخه دارید با یکی بحث میکنید از ۴۰ کیلومتری این بازیا هم رد نشده ، حالا خوبه بازیاشون رو با بازیای بد vrمقایسه نمیکنن بگن ببنید بازیامون چه خوبه ،

دو سه ماه دیگه یکی از ساخته های ۲۰ سال پیش ناتی داگ رو بالاخره میتونن بازی کنن ، تفاوت رو احساس کنن.
فعالیت تو یه سبکی که مثلاً فورتنایت تو یه سال راست ۶ سال gta که تازه مولتی و کلی میکرو ترانس اکشن داره درآمد داشته ، تو سبکی که یه بازی تو سه روز ده میلیون پلیر به دست آورده ، بعد میان میگن بازیای ما فلان و بمان ، مایکرو یه بازی داستانی بدون آنلاین ساخت ، بیشتر از ۳ میلیون فروخت ، بعد بیاید اینجا با ژانگولر بازی بقیه کاربران رو شاد کنید

jijabig23

کاربر سایت
Sep 25, 2015
648
نام
Ro.s
سوالای من
4_دلیل این چیه؟
ممنون میشم پاسخ بدی
با سلام. فقط یکبار وارد بحث میشم که پاسخگو باشم. اصولا فن بازی هم تا حد ممکن نمیکنم.
1-چرا مولتی پلیر گیرز از لیتل بیگ پلنت بهتره؟ یه جواب ساده داره. مگه هم سبکن که داری مقایسه شون میکنی؟ این باید با چیزی مثل Dreams مقایسه بشه نه گیرز!
2-بدیهیه. گیم پس صرفا در انحصار ایکس باکسه(که نهایتا 42 میل کنسول فروخته باشه) ولی 4 داره به 100 میل کنسول نزدیک میشه+جامعه بزرگ پی سی که حداقل 2 میلیارد دیوایس هست. بدیهیه که بفروشه.
3-سونی تونسته برندسازی موفقی کنه. طی دوره ای با تصمیمات انقلابی و مدیریت درست درمون و تمرکز خاصش روی این بخش تونسته PS2 رو موفق ترین کنسول تاریخ کنه. اما ایکس باکس از همون اول سینوسی عمل کرد. بدیهیه که سه نسل روی هم هم نتونن ب فروش PS2 برسن.
4-دلیلش؟ همون برندسازی هست.برند پلی استیشن به مراتب قابل اعتماد تر از برند نینتندو و ایکس باکس هست در نتیجه فروش بیشتریم تجربه میکنه. کما این که کیفیت خودشو ثابت کرده.
5-XCLOUD کلا متفاوته با چیزی مثل PS NOW. این PS NOW رو میتونی آرشیو کلاسیک بازی های سونی درنظر بگیری که میشه روی پی سی و 4 در ازای مبلغی اون هم نه دائما استفاده کرد. در حالی که XCLOUD هدفش کانکت کردن تمام گیمر های همه پلتفرم ها(غیر از پلی استیشن) زیر پرچم لایو هست و یه کاتالوگ بزرگ از هر 3 نسل(و نسل های بعد از اون) رو ارائه میده که میشه روی هر پلتفرم بازی کرد.
6- بد نیستند اما در حد ESPORT محسوب نمی شند. ESPORT الزاما مسابقات ESL نیست. اون TGS دقیقا یه ESPORT هست.
7-شاید چون دلت بهش بوده. هرکسی رو ی بازی ای کراش داره.
8-رجوع میدمت به بحث برندسازی.
9-چون تمرکزش این نبوده. و توانایی شو هم نداشته. هدف گیم به طور کل سرگرم کردن ملته در درجات بعدی جوایز ارزش دارند.
10-منتشر میشه. ولی به طور کلی بازی ها رو تفکیک پلتفرم نمی کنند. کما این که ناشر های دیگر هم فروش بازی هاشونو کلی میگن.
11-این صرفا سیاست بخش کنسولش نیست. بخش قدرتمند سرفیس هم همینجوریه. کلا اعتقادی به این مورد ندارند چون که هرچیزی به نحوی از سرویس های مایکروسافت استفاده کنه جز اکوسیستمشون حساب میشه. از GitHub گرفته تا XBOX.
12- دلیل واضحی داره.گیرز 4 نسبتا تغییری در مکانیزم های گیم پلی نداد و صرفا یه چیز نونوار تحویل ملت داد. اگه ریسک میکردن و خراب می کردن چی؟ کلا IP دفن میشد. گیرز 5 قراره همون گیرزی باشه که ریسک میکنه. هیلو 5 هم از زمان هیلو 2 انقدر مولتیش فراگیر نشده بود. هنوزم که هنوزه Halo چمپیونز داره برگزار میشه.همچین چیزی هم برای گیرز هست و همینطور برای فورزا.
بابت انتخاب نشدن هم میشه به کارگردانی بد آثار اشاره کرد یا یه چیزیو ی جایی خراب کردن.
از GT پشتیبانی میشه ولی نمیتونی اینو با فورزا 7 مقایسه کنی هنوز بازی داره آپدیتای بنیادی و مهمی میگیره و جوایز خفنی داره.استودیو پولی فونی راه داره تا به الان ترن 10 برسه.
من نمی تونم بگم این مورد چرا سرگرم کننده تر از لسته ولی لست یه جور L4D حساب میشه در حالی که هیلو جایگاهی شبیه به کالاف داره. هرکدوم مخاطب خودشونو دارند. کسی که این دو تا رو خودش بازی کرده باشه نظر بهتری در این باره میتونه بده.
باقی سوالاتت چندان به بحث مربوط نبودند فلذا پاسخ نمیدم.

mahdi-ps4

کاربر سایت
Nov 13, 2015
757
با سلام. فقط یکبار وارد بحث میشم که پاسخگو باشم. اصولا فن بازی هم تا حد ممکن نمیکنم.
1-چرا مولتی پلیر گیرز از لیتل بیگ پلنت بهتره؟ یه جواب ساده داره. مگه هم سبکن که داری مقایسه شون میکنی؟ این باید با چیزی مثل Dreams مقایسه بشه نه گیرز!
2-بدیهیه. گیم پس صرفا در انحصار ایکس باکسه(که نهایتا 42 میل کنسول فروخته باشه) ولی 4 داره به 100 میل کنسول نزدیک میشه+جامعه بزرگ پی سی که حداقل 2 میلیارد دیوایس هست. بدیهیه که بفروشه.
3-سونی تونسته برندسازی موفقی کنه. طی دوره ای با تصمیمات انقلابی و مدیریت درست درمون و تمرکز خاصش روی این بخش تونسته PS2 رو موفق ترین کنسول تاریخ کنه. اما ایکس باکس از همون اول سینوسی عمل کرد. بدیهیه که سه نسل روی هم هم نتونن ب فروش PS2 برسن.
4-دلیلش؟ همون برندسازی هست.برند پلی استیشن به مراتب قابل اعتماد تر از برند نینتندو و ایکس باکس هست در نتیجه فروش بیشتریم تجربه میکنه. کما این که کیفیت خودشو ثابت کرده.
5-XCLOUD کلا متفاوته با چیزی مثل PS NOW. این PS NOW رو میتونی آرشیو کلاسیک بازی های سونی درنظر بگیری که میشه روی پی سی و 4 در ازای مبلغی اون هم نه دائما استفاده کرد. در حالی که XCLOUD هدفش کانکت کردن تمام گیمر های همه پلتفرم ها(غیر از پلی استیشن) زیر پرچم لایو هست و یه کاتالوگ بزرگ از هر 3 نسل(و نسل های بعد از اون) رو ارائه میده که میشه روی هر پلتفرم بازی کرد.
6- بد نیستند اما در حد ESPORT محسوب نمی شند. ESPORT الزاما مسابقات ESL نیست. اون TGS دقیقا یه ESPORT هست.
7-شاید چون دلت بهش بوده. هرکسی رو ی بازی ای کراش داره.
8-رجوع میدمت به بحث برندسازی.
9-چون تمرکزش این نبوده. و توانایی شو هم نداشته. هدف گیم به طور کل سرگرم کردن ملته در درجات بعدی جوایز ارزش دارند.
10-منتشر میشه. ولی به طور کلی بازی ها رو تفکیک پلتفرم نمی کنند. کما این که ناشر های دیگر هم فروش بازی هاشونو کلی میگن.
11-این صرفا سیاست بخش کنسولش نیست. بخش قدرتمند سرفیس هم همینجوریه. کلا اعتقادی به این مورد ندارند چون که هرچیزی به نحوی از سرویس های مایکروسافت استفاده کنه جز اکوسیستمشون حساب میشه. از GitHub گرفته تا XBOX.
12- دلیل واضحی داره.گیرز 4 نسبتا تغییری در مکانیزم های گیم پلی نداد و صرفا یه چیز نونوار تحویل ملت داد. اگه ریسک میکردن و خراب می کردن چی؟ کلا IP دفن میشد. گیرز 5 قراره همون گیرزی باشه که ریسک میکنه. هیلو 5 هم از زمان هیلو 2 انقدر مولتیش فراگیر نشده بود. هنوزم که هنوزه Halo چمپیونز داره برگزار میشه.همچین چیزی هم برای گیرز هست و همینطور برای فورزا.
بابت انتخاب نشدن هم میشه به کارگردانی بد آثار اشاره کرد یا یه چیزیو ی جایی خراب کردن.
از GT پشتیبانی میشه ولی نمیتونی اینو با فورزا 7 مقایسه کنی هنوز بازی داره آپدیتای بنیادی و مهمی میگیره و جوایز خفنی داره.استودیو پولی فونی راه داره تا به الان ترن 10 برسه.
من نمی تونم بگم این مورد چرا سرگرم کننده تر از لسته ولی لست یه جور L4D حساب میشه در حالی که هیلو جایگاهی شبیه به کالاف داره. هرکدوم مخاطب خودشونو دارند. کسی که این دو تا رو خودش بازی کرده باشه نظر بهتری در این باره میتونه بده.
باقی سوالاتت چندان به بحث مربوط نبودند فلذا پاسخ نمیدم.
دمت گرم حاجی با این که بعضیاشو قبول ندارم ولی همین که میای جواب میدی و برتری برند PS قبول داری نشان از منطق بالات داره درود بر شرفت
مام حرفمون همینه این دوستمون از اول تاپیک داره جوری رفتار میکنه انگار مایکرو که 4 نسله پیروزه!!!
کلا هم تو سیارشون بازیای PS مولتی پلیر ندارن انگار!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر