از مدل OLED کنسول نینتندو سوئیچ رسما رونمایی شد

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
شرکت Nintendo بالاخره به شایعات چند ماه اخیر پایان داد و به‌طور رسمی مدل جدید 350 دلاری سوئیچ را معرفی کرد. با بازی سنتر و جدیدترین اخبار بازی همراه شوید.

مدل OLED کنسول نینتندو سوئیچ

کنسول Nintendo Switch (OLED Model) دارای صفحه نمایشی 7 اینچی OLED و یک پایه عریض قابل تنظیم است. گفته شده کیفیت صدای این مدل در هنگام حمل بهبود یافته و همچنین حافظه داخلی کنسول جدید، 64 گیگابایت خواهد بود. علاوه بر این، مدل OLED همراه با کابل LAN عرضه می‌شود.

نینتندو از تاریخ عرضه این کنسول نیز رونمایی کرده و Nintendo Switch (OLED Model) در تاریخ 8 اکتبر (16 مهر) عرضه خواهد شد. به گفته نینتندو، طول عمر باتری مدل جدید که از تمام فهرست بازی‌های نینتندو سوئیچ پشتیبانی می‌کند، 9 ساعت خواهد بود که چیزی مشابه ورژن استاندارد است. اینطور که به‌نظر می‌رسد، بر خلاف شایعات قبلی خبری از پرفورمنس بهتر و پشتیبانی از رزولوشن 4K نیست و مدل جدید از سخت افزار سوئیچ استاندارد بهره می‌برد.

مدل جدید سوئیچ حدود دو سال بعد از Nintendo Switch Lite، در تاریخ 8 اکتبر به بازار می‌آید. نینتندو سوئیچ دو سال تمام است که چارت‌های فروش آمریکا را تصاحب کرده و با فروش 84.59 میلیونی خود تاکنون، رفته‌رفته به رکورد Wii که 101.63 میلیون واحد در سراسر جهان فروخت، نزدیک می‌شود.​

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
خیلی هم تفاوت زیادی نمیکنه:

سمت راست سوییچ فعلی----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- سمت چپ نسخه آینده
View attachment 215803View attachment 215804

با این PPI فاصله کنسول تا چشم ها اگه 2-3 سانت بیشتر بشه دقیقا همون خروجی میده، به لطف oled شاید حتی خروجی بهتر هم بنظر برسه.
نکته اینجاست تو همین فاصله همین 240 برای سال 2021 بده و پیکسل ها کاملا مشخصه حالا چه برسه تقریبا 30 تا دیگه هم ازش کم بشه

ضمنا این 30 تا قابل تشخصی هست با این فرمول باشه بین مانیتور 27 اینچ 2k با 1080p هم همین 30 تا اختلاف می شه تفاوتش تفاوت شب و روز هست کسایی داشتن می فهمن چی می گم حالا نسبت برای 200 تا کمترم باشه بازم قابل تشخیص قطعا ضمن اینکه می گم همون 240 هم برای سال 2017 ش هم قابل قبول نبود و من داشتم سوییچ پیکسل هاش قابل تشخیص بود حالا بدترم می شه حتی گوشی های پایین رده هم دی پی ای بیشتری الان دارن

اینم توی سایت خود نینتندو زده:

7-inch OLED screen​

Feast your eyes on vivid colors and crisp contrast when you play on-the-go.

See the difference the vibrant screen makes, whether you're racing at top speed or squaring off against enemies.

یعنی چیزی که سونی توی سال 2011 کشف کرده بود اینا تازه اومدن توی سال 2021 دارن تبلیغش رو می کنن

کلا نینتندو همیشه یکی دو نسلی عقب بوده و خوب طرفداراش خیلی هم این چیزا براشون مهم نیست ای کاش لاقل مدل قبلی 50 دلاری کاهش می زد اینو فول اچ دیش می کرد تا ارزش خریدش خیلی بیشتر می شد

به هر حال بازم همین که صفحه نمایش oled زده حاشیه ش هم کم شده 7 اینچ هم شده بازم خوبه اگر هک بشه یکی می خرم

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
من با مدل جدید دادن کنسول های نینتندو هیچ مشکل ندارم مشکل من اینه که نهایت 2 سال دیگه کل نسل جدید نینتندو عوض میشه و یه کنسول نسل دیگه ای رو میده یعنی در حقیقت عمر کنسول های نینتندو در بهترین حالت 5 ساله خونه پرش 6 سال(به زور اگر کنسول تو اوج باشه) یعنی شما میای یه 350 دلار بی زبون رو میدی به یه کنسول جدید (حالا به هر عنوانی) بعد این کنسول 2 سال کمتر مهمون خونه ی شماست.البته برای کسی خوبه که کلا کنسول نینتندو نداشته و امروز میخواد بخره آره توجیه داره ولی منی که 1 سال و نیمه سویئچ لایت دارم مریض نیستم برم اینو بخرم..!!! 350 دلار داشته باشم یکم دیگه جور کنم 100 درصد فکر کنسول سونی یا ماکرو رو میکنم با کلی بازی و بدون محدودیت گرافیکی..!!!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Sega_genesis

Ffmmdreza

کاربر سایت
Apr 8, 2021
668
نام
Mohammadreza Sayari
من اینو تو یه تاپیک دیگه نوشتم فکر کنم اینجا هم باشه خوبه

حالا که فکر میکنم توی سال 2021 نسبت به 2020 برای سویچ کاهش فروش معناداری نداشتیم(در واقع تا حدودی افزایش فروش بوده) . این مدل اولد شاید اون سویچ پرو مد نظر ما نباشه ولی حداقل یه سال دیگه میتونه فروش نینتندو سویچ رو در حد 2020-2021 نگه داره و فرض کنیم که هر سال 25 میلیون باشه میشه 75 میلیون که اگه عملی بشه تا مارس 2023 میشه 134 میلیون واحد فروش برای سویچ که فوق العاده‌ست.
در مورد اون چیپ جدید که بحثش مطرحه فکر میکنم نینتندو اونو برای نسل بعدی کنسولاش نگه میداره و در قالب سویچ پرو عرضه‌ش نمی کنه. البته در مورد کنسول بعدی نینتندو هم یه نگاه دیگه هست اونم اینه که نینتندو بخواد آیفون وار نسلشو عوض کنه که اصلا یه بحث جداست، ولی اگه نینتندو بخواد به شکل سنتی به نسل بعدی منتقل بشه به نظرم تا آخر 2023 این کارو نمی کنه.

• Like
Reactions: richard92

Ffmmdreza

کاربر سایت
Apr 8, 2021
668
نام
Mohammadreza Sayari
توقع بیشتر از نینتندو نمیشه داشت
همیشه همین بوده
نینتندو اگه توی سخت افزار خیلی تنبلی کنه حداقل مثل بعضی کمپانیا نیست که یه کنسول رو 250 دلار + حداقل 70 دلار مموری کارت اجباری 16 گیگی رو سال 2012 توی پاچه ملت بکنه و تهش آخرین بازی بزرگی که براش بده سال 2013 بیاد و بعد طوری ولش کنه انگار وجود نداشته، نینتندو برای کنسولاش حداقل بازی میسازه.
4gQfPa_0aV5wnmR00.jpg 20217217274717_1.jpg Metroid-Dread-Stealthy.jpg OIP (1).jpg OIP.jpg R.png R.jpg XUWF8ttZ42bMbJMXudxq3m.jpg shin-megami-tensei-5-1.jpg

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,418
نام
مــاکــان
نکته اینجاست تو همین فاصله همین 240 برای سال 2021 بده و پیکسل ها کاملا مشخصه حالا چه برسه تقریبا 30 تا دیگه هم ازش کم بشه

ضمنا این 30 تا قابل تشخصی هست با این فرمول باشه بین مانیتور 27 اینچ 2k با 1080p هم همین 30 تا اختلاف می شه تفاوتش تفاوت شب و روز هست کسایی داشتن می فهمن چی می گم حالا نسبت برای 200 تا کمترم باشه بازم قابل تشخیص قطعا ضمن اینکه می گم همون 240 هم برای سال 2017 ش هم قابل قبول نبود و من داشتم سوییچ پیکسل هاش قابل تشخیص بود حالا بدترم می شه حتی گوشی های پایین رده هم دی پی ای بیشتری الان دارن
دقیقا همینه ولی در مورد TVیا مانیتور با اون سایز شما باید چندمتر بری عقبتر تا همون کیفیت داشته باشی که برای مانیتور همچین کاری معنی نداره، اما اینجا دستت 3-4 سانت فاصله بدی همون شرایط سوییچ فعلی میشه.

درسته که از عدم تغییر پردازشگر مایوس شدیم ولی این آپدیت کنسول برای کسی که کنسول نداره مثل من خیلی وسوسه کننده میتونه باشه.
البته همونطور که گفتی بنظرم گرون هست.

از لحاظ مقایسه کیفیت ساخت، مدرن و بروز بودن کنسولهای سونی و نینتندو هم واقعا حرفی توش نیست.
مخصوصا کنسول دستی سونی عادم دلش نمیاد باهاش بازی کنه بس که کیفیت از سر و روش میباره.

میگم این ایده آل نیست، ولی نینتندو هست دیگه، چه انتظاری باید ازش داشت؟
به لطف بازیهایی که گروگان گرفته، کنسول با هر کیفیتی که بسازه باید حلوا حلوا کرد.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Persia Tech

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
بهترین خبر برای دارندگان فعلی سوییچ :D همینکه چیزی از BotW 2 رو به خاطر کنسول قوی تر از دست نمی دیم عالیه
این مهمترین نکته است که دوست عزیزمون اشاره کردند مخصوصا برای ما که وقتی اسم‌سوییچ پرو میاد با قیمت سی چهل میلیون تومانی برای یک سال میفروختن .همین‌الان سوییچ‌رو‌دارن از خیلی از کنسول ها گرون تر میفروشن.

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
من این‌مورد رو‌اصلا بدی نینتندو‌ نمیدونم نینتندو شرکت بسیار معتبر‌و‌دوست داشتنی است شکی نیست این دروغ ها همش از جایی نشات گرفت که گفتن نینتندو رفته سراغ یک‌شرکتی مینی ال ای دی میسازه میخواد کنسول بده .نینتندو هیچ‌وقت نگفت پرو‌ یا هر چی البته اون اتفاق که‌می افته. صد در صد من هنوز‌شک دارم اینا بخوان botw قسمت دوم رو لانچ کنسول بعدی بزارن و‌‌میاد کنسول جدید . اخه هیچ دلیلی نداشت نشون دادن این کنسول اولد. یکم‌صدای بهتر یا پورت لن یا صفحه نمایشی که احتمالا همون‌میشه توی مسافتی که ما معمولا میگیریم تو دست. منطقی نیست!نمیدونم چی شد که این به ذهنشون رسید مثل اینکه الان سونی بیاد ‌‌‌‌‌‌‌‌ps4proیکم قوی‌تر بده خوب اصلا منطقی نیست دیگه . در واقع یک‌نسخه دیگه سوییچ بعد از نسخه اوجی و لایت و‌نسخه باطری بهتر و الان هم این همه یک‌خانواده هستند.ولی بازم اصلا نینتندو‌رو‌من ایرادی ازش نمیگیرم بسیار احترام قایلم براش ‌و در مقابل زلدا ها ی که قراره‌بزودی عرضه بشن سر تعظیم فرود میاورم .

• Like
Reactions: Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
من با مدل جدید دادن کنسول های نینتندو هیچ مشکل ندارم مشکل من اینه که نهایت 2 سال دیگه کل نسل جدید نینتندو عوض میشه و یه کنسول نسل دیگه ای رو میده یعنی در حقیقت عمر کنسول های نینتندو در بهترین حالت 5 ساله خونه پرش 6 سال(به زور اگر کنسول تو اوج باشه) یعنی شما میای یه 350 دلار بی زبون رو میدی به یه کنسول جدید (حالا به هر عنوانی) بعد این کنسول 2 سال کمتر مهمون خونه ی شماست.البته برای کسی خوبه که کلا کنسول نینتندو نداشته و امروز میخواد بخره آره توجیه داره ولی منی که 1 سال و نیمه سویئچ لایت دارم مریض نیستم برم اینو بخرم..!!! 350 دلار داشته باشم یکم دیگه جور کنم 100 درصد فکر کنسول سونی یا ماکرو رو میکنم با کلی بازی و بدون محدودیت گرافیکی..!!!

این مدل جدید نیست که :D
25 ساله داره همین جوری ریویژن میده نینتندو :D

من امیدم این بود اتفاقا این بار یه روش جدید به کار بگیرن :))

Rezaenslaved

کاربر سایت
Aug 25, 2020
857
ایکس باکس سری اس ۳۰۰دلاره!!
یعنی کنسول نسل بعدی از سوییچ جدید ارزونتره!!!

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
دقیقا همینه ولی در مورد TVیا مانیتور با اون سایز شما باید چندمتر بری عقبتر تا همون کیفیت داشته باشی که برای مانیتور همچین کاری معنی نداره، اما اینجا دستت 3-4 سانت فاصله بدی همون شرایط سوییچ فعلی میشه.

درسته که از عدم تغییر پردازشگر مایوس شدیم ولی این آپدیت کنسول برای کسی که کنسول نداره مثل من خیلی وسوسه کننده میتونه باشه.
البته همونطور که گفتی بنظرم گرون هست.

از لحاظ مقایسه کیفیت ساخت، مدرن و بروز بودن کنسولهای سونی و نینتندو هم واقعا حرفی توش نیست.
مخصوصا کنسول دستی سونی عادم دلش نمیاد باهاش بازی کنه بس که کیفیت از سر و روش میباره.

میگم این ایده آل نیست، ولی نینتندو هست دیگه، چه انتظاری باید ازش داشت؟
به لطف بازیهایی که گروگان گرفته، کنسول با هر کیفیتی که بسازه باید حلوا حلوا کرد.
خوب این حرفی که کی زنی خیلی غیر منطقیه یعنی من برای dpi بیشتر باید کنسول رو از خودم دور کنم؟
خوب خیلی غیر منطقیه چون هر کسی در یک فاصله ی ایده الی از خودش کنسول رو نگاه می داره دیگه سانت نمی زنه یا به خاطر دی پی ای بیاد از خودش دورش کنه که
در مورد کیفیتم که بله هنوز انالوگ های ویتا بعد از 10 سالمن اما سوییچ 6 ماهه خراب می شن امیدوارم لاقل در این سریش این مشکل به طور کامل حل شده باشه

نینتندو اگه توی سخت افزار خیلی تنبلی کنه حداقل مثل بعضی کمپانیا نیست که یه کنسول رو 250 دلار + حداقل 70 دلار مموری کارت اجباری 16 گیگی رو سال 2012 توی پاچه ملت بکنه و تهش آخرین بازی بزرگی که براش بده سال 2013 بیاد و بعد طوری ولش کنه انگار وجود نداشته، نینتندو برای کنسولاش حداقل بازی میسازه.
خوب در این سونی گند زد که شکی نیست همین حماقت هاش کنسول به اون فوق العده ای رو زمین زد
شایدم زیادی مغرور شده بود
اما مشکل هزینه ی ساخت بالای بازی ها هست گرافیک بازی های ویتا بالا بود و هزینه ساخت بازی هاش بالا برای همینم هست که نینتندو اومد دو تا کنسولش رو یکی کرد اما سونی به خاطر گرافیک بالای بازی هاش نمی تونه همچین کاری بکنه یعنی کسنول دستیش بیاد 10 ترافلاپس قدرت بده تا بازی هاشون یکی بشه
اگه با این فرمول باشه مجموع انحصاری های شاخ سونی بیشتر از نینتندو حتی هست

• Like
Reactions: m.d.makan

Ffmmdreza

کاربر سایت
Apr 8, 2021
668
نام
Mohammadreza Sayari
خوب این حرفی که کی زنی خیلی غیر منطقیه یعنی من برای dpi بیشتر باید کنسول رو از خودم دور کنم؟
خوب خیلی غیر منطقیه چون هر کسی در یک فاصله ی ایده الی از خودش کنسول رو نگاه می داره دیگه سانت نمی زنه یا به خاطر دی پی ای بیاد از خودش دورش کنه که
در مورد کیفیتم که بله هنوز انالوگ های ویتا بعد از 10 سالمن اما سوییچ 6 ماهه خراب می شن امیدوارم لاقل در این سریش این مشکل به طور کامل حل شده باشه

خوب در این سونی گند زد که شکی نیست همین حماقت هاش کنسول به اون فوق العده ای رو زمین زد
شایدم زیادی مغرور شده بود
اما مشکل هزینه ی ساخت بالای بازی ها هست گرافیک بازی های ویتا بالا بود و هزینه ساخت بازی هاش بالا برای همینم هست که نینتندو اومد دو تا کنسولش رو یکی کرد اما سونی به خاطر گرافیک بالای بازی هاش نمی تونه همچین کاری بکنه یعنی کسنول دستیش بیاد 10 ترافلاپس قدرت بده تا بازی هاشون یکی بشه
اگه با این فرمول باشه مجموع انحصاری های شاخ سونی بیشتر از نینتندو حتی هست
والا نمی دونستم معیار هزینه ساخت بازیا بر اساس گرافیکشونه. پس با این حساب احتمالا بودجه برایت اینفینیت مموری با توسعه یه نفره باید خیلی بیشتر از گاد آو وار باشه. ss_2e0bd3efbd4929917b4495770d6337b97e9dcb09.1920x1080.jpg
دوما گفتین گرافیک بازیای ویتا بالا بود. والا ویتایی که من دارم صفحه ش 544p هست یعنی بهترین بازیاش حتی HDهم نیستن. گرافیکی ترین بازیشم کیلزون هست که حتی نصف دووم روی سویچ گرافیک نداره پس با منطق شما باید بودجه شوترای سویچ دو برابر بازیای ویتا باشه. مسئله بعدی اینه که سی پی یو ویتا حتی اندازه PS2 هم قدرت نداره و من که روش شبیه ساز N64 ریختم بازیا رو با 15 فریم اجرا میکرد. من اوایل که ویتا رو خریدم خیلی دوستش داشتم ولی حالا بعد چندماه استفاده واقعا می بینم ارزششو نداشت. از طراحیش گرفته که بع خاطر ترک پد پشتش که همش دست آدم بهش میخوره و بازی رو به گند میکشه تا نبود بازی و ناقص شدن اکثر بازیاش به خاطر نبود R/L2,3. شاید ویتا توی بازه بدی عرضه شد که به این مشکلات بدخورد ولی باز تری دی اس هم همون سالا اومد که موفق تر بود چون نینتندو علاوه بر دادن بازیای بزرگی مثل زلدا روی Wii و WiiU و سویچ برای 3DSهم بازیایی مثل اسمش براس و متروید و ... رو فراهم کرد ولی سونی بازیای بزرگی مثل دنبالع آنچارتد ویتا، پورت ویتای متال گیر سالید 4 و روین و بروکن و بایوشاک ویتا و... رو کنسل کرد، استودیو های ویتا از جمله بیگ بیگ ، اولوشن، گوریلا کمبریج، زیپر و لیورپول و حتی اخیرا ژاپن رو بست و به مشتریاش رو ول کرد.
دلیل اصلی شکست سونی در زمینه هندهلد تنها و تنها ضعف مدیریتی بود و بس وگرنه میتونستن پروژه کراس بای و کراس سیو رو ادامه بدن و عملا کاری که سویچ میکنه رو چندسال زودتر بکنن.
و در نهایت گفتین شاید انحصاری های سونی بیشتر باشن... 27 ساله هنوز متای 97و98و99 بین بازیای سونی ندیدیم :)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر