اخرین اخبار کارتهای گرافیک (AMD & nVidia)

naghi_jon

کاربر سایت
Jul 17, 2013
33
مصرف برق کارت 280x رو نمی دونم اما دماش فکر میکنم مشکل از MSI بوده چون الان که دارم شرکت های دیگه رو نگاه میکنم هیچکدوم دماشون مشکل نداره !(البته اینو خود سایت ها هم نوشتن :D)
مسئله اینه که اون 50_60 دلاری که کمتر از کارت 770 هست رو ممکنه داخل 4_5 سالی که طرف ازش استفاده میکنه شرکت برق ازش بگیره :D
من بیشتر به کارت 290X امیدوارم اگر در حد TITAN باشه !
البته بازم میگم اگر Nvidia قیمتش سری 7 رو پایین نیاره خرید کارت هاش دیگه چندان بصرفه نیست !
1381134778LXpy2pFUWk_8_2.gif
1381134778LXpy2pFUWk_8_1.gif
sapphire_r9_280x_temps.png
gpu-temps.gif
نکته اخلاقی : اگر می خواید کارت های سری جدید AMD رو بگیرید به هیچ وجه طرف شرکت MSI نرید:D

آخرین ویرایش:

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
4,000
نام
احمد
اولا که این 280x پشت سر 770 قرار گرفته درضمن من تا مینیموم فریم نبینم روی یه کارت نظر نمیدم بنچمارکی هم ندیدم که رو این قسمت زوم کرده باشه ( معمولا گیمرهای حرفه ایی به مینیموم فریم توجه میکنن که amd اکثرا مینیموم فریم افتضاحی داره مخصوصا تو تستهای تسلیشن سنگین مثل Heaven Benchmark
همردشه پشت سرش قرار نگرفته ، چی میگی حالا :d

مینیموم از کارت مرجع ندیدم فقط اینا هست که مربوط به مدلهای XFX و ASUS میشه "البته روی هیتمن بعلت اپتمایز بودن نمیشه خیلی حساب کرد"
58672.png

58673.png

58696.png

58697.png

با شما دیگه وارد بحث نمیشم توی این پست با اشاره به دو سایت کاملا معتبر نشون دادم که هر دوش بر ضعف R9 280X تاکید دارند!!
ضمنا منظور من اصلا بر AMD یا NVIDIA بودن گرافیک نبود و این رو میخواستم بگم که هیچ کس نمیره یک کارت ضعیف تر ،داغ تر،پرمصرف تر رو بر یک کارت قوی تر،کم مصرف تر و خنک تر ترجیح بده!!!!

مگه من با جنابعالی اصلا تا الان بحثی داشتم که شما میگی دیگه نمیخواید با من بحث کنید ؟!

یه کارت MSI گیر اوردی که همونطور که گفتن اشکال از خنک کنندش بوده چسبوندی به همه مدل ها ؟! اصلا کاری به مدلهای اور شده شرکتای دیگه نداریم شما برو بنچ مدلهای مرجع رو ببین ببینم بازم همین رو میگی ...

اینا مربوط به دما از مدل های مرجع "البته اگه Guru3D رو معتبر بدونی"
index.php
index.php

اینم مدلهای XFX و ASUS "البته اینا از سایت AnandTech هست که نمیدونم از لحاظ اعتبار در چه حدیه"

58717.png

58718.png

58719.png

حرف شما فقط در مورد پرمصرف تر بودن درسته ...

اون 2 تا تست تام رایدر و مخصوصا هیتمن وحشتناک رو کارتهای amd اپتیمایز شده هستن و فریم خیلی بیشتری این 2 بازی روی همه کارتهای amd میدن بحث فقط 770gtx نیست.
بازیهای دیگه هم نگاه کن.

بطور کلی روی همه بازیها قدرت نهایی کارت رو حساب میکنن که چقدر بالاتره یا پایینتر.

خب اونا که بله اما از اونور Metro هم هست، مگه اون برچسب انویدیا نخورده اما تفاوتی دیده نمیشه "تو بنچهایی که دیدم فقط بایوشاک و Civilization V بوده که 770 فاصله گرفته باشه"

اتفاقا بازیای زیادی رو دیدم

اینا هم مربوط به 4k میشه که 280 خیلی خوب عمل میکنه

index.php
index.php

index.php
index.php

index.php

پ.ن: شاید کسی از حرفام برداشت کنه که دارم کارتای انویدیا رو پایین میارم ، به هیچ وجه منظورم این نیست دقیقا منظور من برعکسه یعنی الکی کارتای AMD رو پایین نیارید و تا مرز گیمر واقعی و این حرفا ببریدش ، خرید بین دو مدل همرده این دو شرکت سلیقه ای و بسته به بودجه خریداره ...

N.i.n.j.a

کاربر سایت
Dec 27, 2012
1,494
نام
つばさ
امروز ایسوس مدل R280 DC 2 TOP رو هم معرفی کرد. با 770 OC شده هم مقایسه شد. هم حرارتش کمتره هم فریم بیشتری میده توی همه بازی ها به جز بایوشاک. توی بتلفیلد 4 بتا هم تست شده و 770 اور شده رو زد زمین. ادم جرات نداره این جا بحث کنه. پر شده از فن های بی منطق انویدیا. من طرفدار AMD نیستم گور بابای هر دوتاشون ولی اینقدر بعضی ها تعصب کور دارن که نمیشه بحث کرد. تست هاش رو میذارم بعدن ولی هر چی بگی باز فن های انویدیا میان یه چیزی میگن. خود سایت TECHPOWERUP امروز یه خبر زده و کارشناسش تحلیل کرده که کارت 760OC ساندویچ شده بین کارت های جدید AMD .دقیقا از همین کلمه استفاده کرده . انویدا داره 770TI و 750TI و در اخر 760TI رو اماده میکنه واسه ماه آینده تا بازار حفظ بشه بعد فن ها قبولشون نیست . :| ( خواهشا تحت هیچ شرایطی نقل قول نکنید دوستان عزیز با یه بحث شروع میشه ته نداره .)

mehdy.z

کاربر سایت
Nov 27, 2009
703
نام
Mehdy
گه من با جنابعالی اصلا تا الان بحثی داشتم که شما میگی دیگه نمیخواید با من بحث کنید ؟!

یه کارت MSI گیر اوردی که همونطور که گفتن اشکال از خنک کنندش بوده چسبوندی به همه مدل ها ؟! اصلا کاری به مدلهای اور شده شرکتای دیگه نداریم شما برو بنچ مدلهای مرجع رو ببین ببینم بازم همین رو میگی ...

بیخیال منم حوصله کش دادن بیخود مسئله رو ندارم!!
منظور من هم دقیقا از بحث این بود که توی چند پست داشتم با جناب NAVID007 بحث میکردم که شما یهو از راه رسیدی که من گفتم دیگه حوصله بحث دوباره با شما ندارم!!
ضمنا صحبت اصلی من سر قدرت گرافیک بود نه دمای اون(که بازم شما اومدی مدل فن غیر رفرنس این گرافیک رو دماش رو گذاشتی اگرچه برای یک مدل غیر رفرنس دمای خوبی به حساب میاد)ولی خوب بازم بیخیال توی اینکه اون مدل MSI یه مشکلی بود شکی نیست،وگرنه همه میدونند دمای یک کارت 28nm واقعا بعید توی لود به 94 برسه مگه اینکه خنک کننده مشکل داشته باشه!!
که سند اصلی صحبت من سر قدرت گرافیک هم سایت معتبر TECHPOWER بود که بعد از بررسی کامل گرافیک در تمام تستها یک نتیجه گیری کلی کرده بود که به این شرح میشه:
perfrel.gif
والبته تستهای معتبرترین سایت بنچمارک یعنی tomshardware دقیقا همین رو ثابت کرده بود(چون اگه به تستهاش هم مراجعه کنی اساسی فریم کارت رو از همه لحاظ به صورت نمودار بررسی میکنه و مثل خیلی سایتها فقط به اعداد و ارقام ثابت توجه نداره) ....به خاطر همین من گفتم که این گرافیک حداکثر خروجی اون در مدلهای رفرنس در حد 680GTX یا 7970GH هست....حالا دیگه مدلهای غیر رفرنس رو نمیشه نظر قطعی داد چون هر کمپانی تا حد مشخصی کارت رو اور میکنه و فرکانس نهایی هیچ کدوم مثل هم نیست!

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
4,000
نام
احمد
که بازم شما اومدی مدل فن غیر رفرنس این گرافیک رو دماش رو گذاشتی اگرچه برای یک مدل غیر رفرنس دمای خوبی به حساب میاد

index.php

index.php

اینم مدلهای XFX و ASUS "البته اینا از سایت AnandTech هست که نمیدونم از لحاظ اعتبار در چه حدیه"

58717.png

58718.png

58719.png

حداقل پستهارو درست بخون ! اون مدل مرجع که نوشتم همون رفرنس هست ، توی اون عکس هم نوشته Radeon Rxxxx یعنی مدل رفرنس هست "اصلا تو اون عکسها مدل غیر رفرنسی نوشته نشده!"

اون مدلهای غیر رفرنس هم گذاشتم که بگم اشکال از AMD نیست و اون خنک کننده MSI مشکل داشته

یه جوری هم از اعتبار TomsHardware حرف میزنی انگار من رفتم از سایتای دوزاری بنچ گذاشتم "دیگه اعتبار Anandtech و Guru3D کاملا مشخصه" و اینکه نمودار هم اینجا نمیزارم و همون عدد و ارقام مورد توجه ترینه و بهتر میشه مقایسه کرد

به خاطر همین من گفتم که این گرافیک حداکثر خروجی اون در مدلهای رفرنس در حد 680GTX یا 7970GH هست

خب مگه 770 یه قدرت ماورایی بیشتر نسبت به این کارتا داره ؟! اونم در همین حده و کمی از این دو مدل بهتر عمل میکنه

در آخر بگم 770 و 280x دو کارت هم رده هستن ، حالا تو یه بازی این یکی و تو یه بازیه دیگه اون یکی قویتره اما نمیشه گفت 100% این از اون قویتره ...

پ.ن: بهتره کلی به یه قضیه نگاه کنیم نه فقط یه زاویه رو و فقط بگیم که حرف خودم درسته، وگرنه اگه به بی منطق بازی باشه مسلما خیلی بهتر از شما میتونم این کار رو انجام بدم ...

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,743
نام
alireza
اقایون مثل اینکه مشخصات 290 لیک شده:

این کارت دارای 2,816 پردازنده استریم، فرکانس هسته یک گیگاهرتزی، قدرت پردازشی حیرت انگیز 5.6 ترافلاپسی،4 گیگابایت حافظه گرافیکی از نوع GDDR5 و با رابط 512 بیتی، سرعت حافظه 5Gbps است. از دیگر ویژگی های این کارت می توان به پشتیبانی کامل از اخرین نسخه DirectX و OpenGL و همچنین API جدید ساخته AMD یعنی Mantel اشاره کرد.

mehdy.z

کاربر سایت
Nov 27, 2009
703
نام
Mehdy
حداقل پستهارو درست بخون ! اون مدل مرجع که نوشتم همون رفرنس هست ، توی اون عکس هم نوشته Radeon Rxxxx یعنی مدل رفرنس هست "اصلا تو اون عکسها مدل غیر رفرنسی نوشته نشده!"
میگم چطوره خود شما قبل ازاینکه دیگران رو متهم کنی بری یه نگاه دوباره به سایت بندازی !!...این عکس کارتی که شما گذاشتی:
index.php
ضمنا اگه بخونی خود نویسنده سایت اعلام کرده که به مدل رفرنس دسترسی نداشته!!!..البته من همین الان قبل از جبهه گیری دوباره شما بگم که هنوز به طور قطع معلوم نیست که آیا این کارت مشکل دمایی داره یا نه و باید صبر کرد تا مدلهای مختلفش توی بازار بیاد!!

خب مگه 770 یه قدرت ماورایی بیشتر نسبت به این کارتا داره ؟! اونم در همین حده و کمی از این دو مدل بهتر عمل میکنه
بله بر روی بعد از بنچمارک کلی میشه این که 770 از همه قویتره:

perfrel.gif
البته بله زیاد بالا نیست یعنی در 60 فریم این کارتها(680،770،7970GH،280X) حداکثر اختلافشون میشه 2 فریم که واقعا قابل چشم پوشیه!!
بهتره کلی به یه قضیه نگاه کنیم نه فقط یه زاویه رو و فقط بگیم که حرف خودم درسته، وگرنه اگه به بی منطق بازی باشه مسلما خیلی بهتر از شما میتونم این کار رو انجام بدم ...
خوب عزیز من، منم دارم همین رو میگم که شما بنچمارک و امتیاز کلی رو در نظر بگیر(همون عکس بالا که بعد از بررسی در تمام بازیها و تمام رزولوشنها به این اعداد رسیده) نه یکی دو تا بازی خاص که بسته به اسپانسر شون بر اساس معماری اون شرکت بهینه میشه وگرنه مثلا در بازی نظیر BATMAN گرافیکهای AMD نمیتونند گرد nvidia رو بگیرند یا در بازی Tomb Raider که قضیه کاملا برعکسه!!!

N.i.n.j.a

کاربر سایت
Dec 27, 2012
1,494
نام
つばさ
خوب عزیز من، منم دارم همین رو میگم که شما بنچمارک و امتیاز کلی رو در نظر بگیر(همون عکس بالا که بعد از بررسی در تمام بازیها و تمام رزولوشنها به این اعداد رسیده) نه یکی دو تا بازی خاص که بسته به اسپانسر شون بر اساس معماری اون شرکت بهینه میشه وگرنه مثلا در بازی نظیر BATMAN گرافیکهای AMD نمیتونند گرد nvidia رو بگیرند یا در بازی Tomb Raider که قضیه کاملا برعکسه!!!

احسنت
:d این شد حرف حساب. بازی های مثل اسپلینتر و بتمن با کارت های انویدیا بهتر هستن و به قول دوستمون تام رایدر و غیره... که با کارت های amd سازگار هستن. بحث این بود 1 درصد اختلاف یشتر نیست و 100 دلار ازورن تر ! الان 770 ایسوس اور شده 409 هست توی آمازون و 280 اور شده ایسوس309 هست !!! از لحاظ نویز و حرارت برابر هستن ولی 280 46 وات بیشتر برق میخوره :d خواهشا نقل قول نفرمایید با سپاس فراوان :bighug:

Rambayo

کاربر سایت
Oct 15, 2010
371
نام
Ali Vaiper
دوستان بر اساس بررسی های دلار امروز :d و بنچ های سایت های معتبر رده بندی کارت ها به این صورته :

? = r9 290x
gtx titan = 1000

gtx 780 = 700

gtx 770 = 400
r9 280x = 300

gtx 680 = 400
7970ghz = 360

gtx 670 = 300
hd7970 = 300

gtx 760 = 250
hd7950 = 220
r9 270x = 200
gtx 660 ti = 250

hd7870 = 180
gtx 660 = 190
======================== خط مرز
gtx 650 ti b = 150
hd7850 = 150

r7 260x = 140
hd7790 = 130

gtx 650 ti = 130
hd7770 = 100

gtx 650 = 120
hd 7750 = 100

gt 640 1GB =100

mikelwar

کاربر سایت
Jul 25, 2012
1,171
نام
ALI
سلام دوستان کسی خبری نداره ایا amd قصد نداره توی این سری جدیدش کارت دوه سته ای برای رقابت با 790 بیرون بده مثلا r295 یه چیزی توی این مایه ها

High End

کاربر سایت
Aug 26, 2013
266
نام
VFSDF
مینیموم از کارت مرجع ندیدم فقط اینا هست که مربوط به مدلهای XFX و ASUS میشه "البته روی هیتمن بعلت اپتمایز بودن نمیشه خیلی حساب کرد"
تو بنچمارک Heaven Benchmark 4.0 تو رزولوشن 900*1600 که فعلا 24 minfps کسب کرده :d
قرار باشه اینجوری باشه که هوا بس ناجوانمردانه سرد است .
فعلا باید صبر کنیم

[h=2]3Dmark 11[/h] [h=2] [/h] [h=2]3Dmark Fire Strike[/h]
[h=2]Tomb Raider[/h]
[h=2]Metro Last Night[/h]
[h=2]Crysis 3[/h]
[h=2]Splinter Cell Blacklist[/h]
[h=2]Call of Duty Black Ops II[/h]
[h=2]Sleeping Dogs[/h]
[h=2]Far Cry 3[/h]
[h=2]Battlefield 3[/h]
[h=2]Furmark power consumption[/h]
[h=2]Furmark temperature[/h]
[h=2]Product positioning[/h]
[h=2]R9 290X 1600p performance[/h] PConline posted only one slide with 1600 performance, hopefully they will deliver more.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر