اختلال سال 95 در پورتهای UDP،سراسر کشور،بازیها و سرویسهای آنلاین- آمارگیری از کاربران

چگونه درگیر مشکل اخیر پورتهای UDP شده اید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,087

saeidrezay

کاربر سایت
Sep 25, 2012
1,090
نام
سعید
واسه منم اینطور بود . کلا الان یه 3 4 ماهی میشه نتم وحشتناک تایم اوت میزنه یا افت سرعت . کلا یه جورایی اینا با نت مشکل دارن میگن درستش میکنیم شدنی نیست فقط گفتنیه . هیچ وقت وضعیت نت ایران خوب نمیشه روز به روز هم بدو بدتر میشه

مشکلات که همیشه هست ولی شب ساعت یک به بعد به علت مجانی شدن ترافیک و حجم بالای دانلود مشکل چند برابر میشه

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
872
دوستان این پینگ من از 8.8.8.8 و 4.2.2.4 هست

Capture02c96.png

من تو بازی از سرویس کاهش پینگ ایران تورنمت استفاده میکنم که متاسفانه بدرد نخور هستند !

دوستان کسی سرویس کاهش پینگ رو سرور اختصاصی و درست درمون سراغ داره؟

آخرین ویرایش:

Pouya-HP

کاربر سایت
May 1, 2014
31
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: در پروتکل UDP برای جلوگیری از تبادل ترافیک‌های غیر مجاز، اقداماتی را در شبکه انجام می‌دهیم که تمام کشورهای همسایه انجام داده‌اند.چندی پیش اعتراض‌هایی از سوی کاربران اینترنت کشور درباره اختلال در پروتکل UDP مطرح شد و برخی کاربران این گلایه خود را در صفحه اجتماعی وزیر ارتباطات منعکس کردند.

آن زمان با اعلام رفع این اختلال از سوی واعظی، در اردیبهشت‌ماه موضوع حل شد.

اکنون بار دیگر موضوع اختلال این پروتکل مطرح شد و وزیر ارتباطات وعده داده که این موضوع را بررسی خواهد کرد.

در این باره محمود خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس،‌ در خصوص علت اختلال پروتکل UDP، اظهار داشت: پیش از این گلایه از اختلال این پروتکل روی سایت‌های بازی‌های آنلاین بود که مسائل را حل کردیم. در زمینه این پروتکل کاری در شبکه انجام می‌دهیم که جلوی ترافیک‌های غیر مجاز را بگیریم کاری که در همه کشورهای همسایه انجام دادند.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: همچنین از آقای وزیر و مجموعه‌ای که صفحه وزیر را به‌روز می‌کنند خواسته‌ایم اطلاعات بیشتر و جزئی‌تری از کاربری که اعتراض دارد را ارائه کند تا مشکل را پیدا کنیم.

UDP مخفف User Datagram Protocol به معنی پروتکل کنترل انتقال، یک پروتکل ارتباطی اصلی مورد استفاده در شبکه اینترنت است.
منبع ایستنا.

- - -ویرایش - - -

فرشید جان منظورشون از این عبارت >>>>>
تبادل ترافیک‌های غیر مجاز>>>>> چیه؟

- - -ویرایش - - -

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: در پروتکل UDP برای جلوگیری از تبادل ترافیک‌های غیر مجاز، اقداماتی را در شبکه انجام می‌دهیم که تمام کشورهای همسایه انجام داده‌اند.چندی پیش اعتراض‌هایی از سوی کاربران اینترنت کشور درباره اختلال در پروتکل UDP مطرح شد و برخی کاربران این گلایه خود را در صفحه اجتماعی وزیر ارتباطات منعکس کردند.

اکنون بار دیگر موضوع اختلال این پروتکل مطرح شد و وزیر ارتباطات وعده داده که این موضوع را بررسی خواهد کرد.

در این باره محمود خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس،‌ در خصوص علت اختلال پروتکل UDP، اظهار داشت: پیش از این گلایه از اختلال این پروتکل روی سایت‌های بازی‌های آنلاین بود که مسائل را حل کردیم. در زمینه این پروتکل کاری در شبکه انجام می‌دهیم که جلوی ترافیک‌های غیر مجاز را بگیریم کاری که در همه کشورهای همسایه انجام دادند.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: همچنین از آقای وزیر و مجموعه‌ای که صفحه وزیر را به‌روز می‌کنند خواسته‌ایم اطلاعات بیشتر و جزئی‌تری از کاربری که اعتراض دارد را ارائه کند تا مشکل را پیدا کنیم.

UDP مخفف User Datagram Protocol به معنی پروتکل کنترل انتقال، یک پروتکل ارتباطی اصلی مورد استفاده در شبکه اینترنت است.
منبع ایستنا.

saeidrezay

کاربر سایت
Sep 25, 2012
1,090
نام
سعید
مشخص که دارن یه کار هایی انجام میدن که وضع نت به این حال و روز افتاد
اصلا هر وقت میخوان یه کاری برای نت انجام بدن نتیجه میشه این
به نظر من دست و پای مسئولین زحمت کش اینترنت ایران رو ببندند و تو یه اتاق تاریک بی اندازن تا دیگه برای اینترنت کاری انجام ندن

kamkar

کاربر سایت
Oct 19, 2006
434
حالا نمیشه کاری رو که اروپا و آمریکا برای جلوگیری از تبادل ترافیک غیرمجاز انجام دادند انجام بدند؟ من حتی مطمئن نیستم افغان ها گیم بازی کنند، چه برسه به آنلاینش...

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,764
نام
فرشید

منبع ایستنا.

فرشید جان منظورشون از این عبارت >>>>>
تبادل ترافیک‌های غیر مجاز>>>>> چیه؟

چیزی هست که من هم توی گزارشم تلویحا بهش اشاره کردم و همین کار باعث اضافه شدن لایه های پالایشی اضافه به شبکه شده، همون سیستم های هوشمند که قراره تشخیص بدن که کدوم ترافیک مجاز و امن هست و کدام ترافیک مشکوک و غیرمجاز

در واقع اصل این کار برای جلوگیری از رخنه به سیستم های حساس و یا کلا جلوگیری از حمله های سایبری هست که در اون جلسه بحث مفصلی در این مورد هم داشتیم . و من نظرم این بود که این سیستم های پالایش بتونه به همون بخشهایی از شبکه منتقل بشه که در موردش نگرانی وجود داره و به ترافیک کل شبکه اعمال نشه، که گفتن صحبتهایی شده که این کار رو انجام بدن.

مشخص که دارن یه کار هایی انجام میدن که وضع نت به این حال و روز افتاد
اصلا هر وقت میخوان یه کاری برای نت انجام بدن نتیجه میشه این
به نظر من دست و پای مسئولین زحمت کش اینترنت ایران رو ببندند و تو یه اتاق تاریک بی اندازن تا دیگه برای اینترنت کاری انجام ندن

دوست عزیز، شما برعکس گفتی! اگه برای اینترنت کاری انجام ندن اون اتفاق اولی براشون میوفته!!

حالا نمیشه کاری رو که اروپا و آمریکا برای جلوگیری از تبادل ترافیک غیرمجاز انجام دادند انجام بدند؟ من حتی مطمئن نیستم افغان ها گیم بازی کنند، چه برسه به آنلاینش...

من هم همین رو پرسیدم، اما به من گفتن اروپایی ها هم از این کارها روی شبکه می کنن، در صورتی که اکثر گیمرهای اونها حتی از مفهوم UDP هم اطلاع ندارن و تا حالا هم پینگ تایم بالای 50 یا 60 میلی ثانیه به عمرشون ندیدن!

در هر صورت تفاوت بین پیاده سازی این سیستمها قطعا وجود داره و تعیین کننده هم هست.

آخرین ویرایش:

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
لعنت بهشون با این نتی که به ما میدن!!
الان 2 هفته اس هرروز مشکل قطعی و پینگ تایم بالا بهمراه timeout دارم ! تو طول روز فقط فوقش 1 ساعت خوب باشه بقیش گند میزنه
چه وضعشه آخه!!!! برن جمع کنن این بساطو! حقیقت میخوام تخلیه کنم از این ISP hiweb مسخره که اصن جوابگو نیست
بنظرتون Asiatech خوبه؟

جالبيش اينه به در و ديوار ميزنن يه مشكلي از سمت خود ادم پيدا بكنن تا بندازنش گردن ادم و خودشون رو خلاص كنن !

اقا فرشيد معلوم نيست كه كي ميخوان سيستم هاشون رو راه اندازه و درست كنن و دست از سر ما بردارن ؟

RezaOptic

کاربر سایت
Jan 21, 2014
239
نام
RezaNoori
دوستان مگه این آقای فرشيد رفیق فاب این وزیر و رئیس زیر ساخته که این همه سوال کی کجا چف وقت چرا نشد کی میشه ازش میپرسی اگه هست بگین ما هم بدونیم . :D

₪₪₪₪₪₪₪₪

کاربر سایت
May 28, 2010
443
نام
شایان وزیری
خوب نمی دونم این پینگ حبابه یا نه! ولی الان پینگم خوب شده بود امروز و دیروز! دیگه نیازی نبود از ساعت 8 صبح بیدار بشم تا ساعت 11 که پینگ ها خوبه ! بعد پینگ ها خراب بشه تا 8 شب تا 10:30 یک دست بازی با پینگ 3 خط یا 4خط بازی کنیم!
مرکز مشکل: مرکز مخابراتی وحدت سنندج-کردستان! مشکل هنوز وجود داره اما بعضی ساعت خوبه بعضی ساعت افتضاح هستش همین 10 دقیقه پیش این پینگ بین 260 تا 460 نوسان داشت!

79114803299531900053.jpg

nik 2011

کاربر سایت
May 26, 2011
1,008
خوب نمی دونم این پینگ حبابه یا نه! ولی الان پینگم خوب شده بود امروز و دیروز! دیگه نیازی نبود از ساعت 8 صبح بیدار بشم تا ساعت 11 که پینگ ها خوبه ! بعد پینگ ها خراب بشه تا 8 شب تا 10:30 یک دست بازی با پینگ 3 خط یا 4خط بازی کنیم!
مرکز مشکل: مرکز مخابراتی وحدت سنندج-کردستان! مشکل هنوز وجود داره اما بعضی ساعت خوبه بعضی ساعت افتضاح هستش همین 10 دقیقه پیش این پینگ بین 260 تا 460 نوسان داشت!

79114803299531900053.jpg

پینگ داخلیتونم میپره؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,764
نام
فرشید
اقا فرشيد معلوم نيست كه كي ميخوان سيستم هاشون رو راه اندازه و درست كنن و دست از سر ما بردارن ؟

چرا، همین فردا صبح قراره سیستما رو وصل کنن به پریز برق و دیگه بعدش همه چی تمومه، همه چیز یهویی درست میشه!!

اینهمه رفتن و اومدن و برنامه گذاشتن و گزارش نوشتن واسه این بوده که شما و دوستان در جریان وضعیت باشید و از این سوالا نکنید، اصلا گزارش من رو خوندی شما؟!!

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
بعد از 5 روز هنوز هیچ مشکلی ندارم با بازی های انلاین
شاتل -اصفهان
bf4 dota mw3 loaduotو...
فقط وقتی میخواستم با keri* وصل شم ارور udp داد !

Pouya-HP

کاربر سایت
May 1, 2014
31
چیزی هست که من هم توی گزارشم تلویحا بهش اشاره کردم و همین کار باعث اضافه شدن لایه های پالایشی اضافه به شبکه شده، همون سیستم های هوشمند که قراره تشخیص بدن که کدوم ترافیک مجاز و امن هست و کدام ترافیک مشکوک و غیرمجاز

در واقع اصل این کار برای جلوگیری از رخنه به سیستم های حساس و یا کلا جلوگیری از حمله های سایبری هست که در اون جلسه بحث مفصلی در این مورد هم داشتیم . و من نظرم این بود که این سیستم های پالایش بتونه به همون بخشهایی از شبکه منتقل بشه که در موردش نگرانی وجود داره و به ترافیک کل شبکه اعمال نشه، که گفتن صحبتهایی شده که این کار رو انجام بدن.

دوست عزیز، شما برعکس گفتی! اگه برای اینترنت کاری انجام ندن اون اتفاق اولی براشون میوفته!!

من هم همین رو پرسیدم، اما به من گفتن اروپایی ها هم از این کارها روی شبکه می کنن، در صورتی که اکثر گیمرهای اونها حتی از مفهوم UDP هم اطلاع ندارن و تا حالا هم پینگ تایم بالای 50 یا 60 میلی ثانیه به عمرشون ندیدن!

در هر صورت تفاوت بین پیاده سازی این سیستمها قطعا وجود داره و تعیین کننده هم هست.

بعد از 5 روز هنوز هیچ مشکلی ندارم با بازی های انلاین
شاتل -اصفهان
bf4 dota mw3 loaduotو...
فقط وقتی میخواستم با keri* وصل شم ارور udp داد !
دوست عزيز اون ارور واسه اينه كه شاتل با بعضي قندشكنا مشكل داره:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر