اختلال سال 95 در پورتهای UDP،سراسر کشور،بازیها و سرویسهای آنلاین- آمارگیری از کاربران

چگونه درگیر مشکل اخیر پورتهای UDP شده اید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,087

Arash.RG

کاربر سایت
May 7, 2014
619
نام
آرش
چند روز صبح تا ظهر پینگ خوبه , یهو 1 به بعد میزنه بالا تا فردا صبح دوباره :|

t2vr_wet.jpg

خدا میدونه تا کی ادمه داره وضعیت . یکی از دوستان حرف خوبی زد ، انگار میخوان اتم رو بشکافن . ما هم که هیجان زده از اینکه بامون صحبت کردن و وعده دادن . پول خونِ ـمون رو میگیرن واسه اشتراک اینترنت آخرش هم این سرویس دادنشون .
وصل شدن به سرور EA تبدیل شده به بزرگترین مشکل زندگیم الان :D

nik 2011

کاربر سایت
May 26, 2011
1,008
چند روز صبح تا ظهر پینگ خوبه , یهو 1 به بعد میزنه بالا تا فردا صبح دوباره :|

t2vr_wet.jpg

خدا میدونه تا کی ادمه داره وضعیت . یکی از دوستان حرف خوبی زد ، انگار میخوان اتم رو بشکافن . ما هم که هیجان زده از اینکه بامون صحبت کردن و وعده دادن . پول خونِ ـمون رو میگیرن واسه اشتراک اینترنت آخرش هم این سرویس دادنشون .
وصل شدن به سرور EA تبدیل شده به بزرگترین مشکل زندگیم الان :D

یه هفته نگذشته از جلسه ها! صبر plz

- - -ویرایش - - -

دوستان دارم از خوشی میمیرم. باور کنید این صحنه رو دیدم اشک شوق ریختم (به هیچ وجه مزه نمیریزم. کاملا واقعی)

دیدم چرا پیج راحت باز شد؟ رفتم پینگ گرفتم تا مرز سکته رفتم

مطمعنم باید موقتی باشه (ما ازین شانسا نداشتیم) ولی شاید داشته باشیم:d

- - -ویرایش - - -

حرفمو پس میگیرم. دوباره شد مثل قبل.

هییی:(

Arash.RG

کاربر سایت
May 7, 2014
619
نام
آرش
من حرفم این بود که چرا همچین بدبختی های باید باشه , منظورم جلسه و این چیزا نبود ، یه ساله این مشکل هست . یعنی مسئولین خودشون خبر ندارن تو این سال چه مشکلاتی وجود داشته ؟
یا مثلا پول زیاد میگیرن و سرعت نتمون جز آخرین کشورا دنیاس ، ربط به جلسه داره ؟

گزارش وضعیت دادم ... همین :|

من حرفم این چیزا بود ، سریع نقل قول نکنید و از صبر بگید . صبرمون زیاده اتفاقا

بازم تشکر از مذاکره کنندگان عزیز ، دمتون گرم

mohammad.mo

کاربر سایت
May 8, 2014
146
این وضعیت پینگ من با سرور lol. سرویس شدم تو بازی. فقط فحش خوردم تو بازی. اومدم پینگو چک کردم دیدم بعله اقایون بازم دست گل به اب دادن.

آخرین ویرایش:

nik 2011

کاربر سایت
May 26, 2011
1,008
این وضعیت پینگ من با سرور lol. سرویس شدم تو بازی. فقط فحش خوردم تو بازی. اومدم پینگو چک کردم دیدم بعله اقایون بازم دست گل به اب دادن.

9k=

ما که اخرش نفهمیدیم چجوری عکس اپلود کنیم اینجا.

به یه اپلود سنتر برید
عکسو تو فیلد ها درگ درپ کنید .
لینک مستقیم برای انجمنو کپی پیست کنید اینجا

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
من حرفم این بود که چرا همچین بدبختی های باید باشه , منظورم جلسه و این چیزا نبود ، یه ساله این مشکل هست . یعنی مسئولین خودشون خبر ندارن تو این سال چه مشکلاتی وجود داشته ؟
یا مثلا پول زیاد میگیرن و سرعت نتمون جز آخرین کشورا دنیاس ، ربط به جلسه داره ؟

بازم تشکر از مذاکره کنندگان عزیز ، دمتون گرم

باید اذعان بشه که به گفته ی خود مسولین در مورد بازیها و سرویسهای استریم خیر، اطلاعی نداشتند!

در واقع تا قبل از اردیبهشت ماه امسال که صدای اعتراض جمع زیادی از کاربران بلند شد هیچ رویه و یا ترتیباتی برای بررسی سرویسهای بازی آنلاین و دسترسی روی پورتهای UDP وجود نداشت!
اولین بار هم با ایجاد همین تاپیک بود که مشکلات خاص بازیهای آنلاین بر سر زبانها افتاد و پیگیری مشکلات هم از همین جا آغاز شد. هر چند که بخش مجزایی برای تست بازیهای آنلاین در زیرساخت وجود نداره اماگزینه ی پورتهای UDP که مختص استریم و مدیا و بازیهای آنلاین هست دیگه قراره بخشی از ملاحظات شرکت زیرساخت در عملیات آیندش باشه.

DotPy

کاربر سایت
Jun 8, 2012
524
نام
سعید
اقا فرشید خسته نباشید
در مورد خصوصی سازی اینترنت حرفی زده شد؟
---------
اینم پینگ الان من
Code:
[LEFT]Ping statistics for 8.8.8.8:
    Packets: Sent = 267, Received = 228, Lost = 39 (14% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 212ms, Maximum = 678ms, Average = 235ms
[/LEFT]
در بازی های آنلاین کلا پینگم 400-600 هست با لگ دائم.
و در باز کردن صفحات هم به شدت کند شده
سابقه نداشته نت من اینجوری بشه

kamkar

کاربر سایت
Oct 19, 2006
434
ping من هم افتضاح شده و نمیدونم چرا!

Code:
Pinging 8.8.8.8 with 32 bytes of data:
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=325ms TTL=43
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=362ms TTL=43
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=388ms TTL=43
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=385ms TTL=43

Ping statistics for 8.8.8.8:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
    Minimum = 325ms, Maximum = 388ms, Average = 365ms

یک ساعت پیش به 1 ثانیه رسیده بود! یعنی 1000 میلی ثانیه!!

8.8.8.8 آی پی کجا است؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
اقا فرشید خسته نباشید
در مورد خصوصی سازی اینترنت حرفی زده شد؟
---------
اینم پینگ الان من
Code:
    Packets: Sent = 267, Received = 228, Lost = 39 (14% loss),
    Minimum = 212ms, Maximum = 678ms, Average = 235ms
[/LEFT]
در بازی های آنلاین کلا پینگم 400-600 هست با لگ دائم.
و در باز کردن صفحات هم به شدت کند شده
سابقه نداشته نت من اینجوری بشه

در مورد خصوصی سازی زیرساخت اگر منظورتون هست که دوستان همه جا زیاد می گن و حتی نماینده ی وزیر هم در خلال دیدار به من گفت که توی کامنتهای کاربران زیاد دیده میشه.

فقط بصورت تلویحی و ضمنی در موردش گفته شد و برداشت من این بود که این امر حتی در میان مدت هم محقق نخواهد شد به دو دلیل:

-یکی یه دلیل عمده و بزرگ و واضح هست که احتیاج به گفتن نداره، همه می تونن حدس بزنن چون فنی نیست!

-یکی هم این بود که هیچ شرکت ، نهاد یا سازمانی قدرت و آمادگی سرمایه گذاری و کنترل تشکیلات عظیمی مثل شبکه ی دیتای کشور رو نداره و این سرمایه گذاری 1000 میلیاردی در فاز اول توسعه ی شبکه رو هم فقط خود زیرساخت و با حمایت دولت متقبل شده، حتی شرکت مخابرات هم با اون درآمد های هنگفتی که داره در سالیان گذشته قدم ملموسی در رابطه با توسعه ی شبکه و تجهیز کردن بخش دیتای مخابرات استانی برنداشته، بنابراین به این نتیجه رسیدن که تمام کار باز هم در اختیار دولت و زیرساخت باید باشه. در واقع بر خلاف اخباری که در سال 90 و 91 در مورد بهبود اوضاع اینترنت می شنیدیم در طول اون سالها و حتی سالهای قبلش هیچ حرکتی صورت نگرفت و و بخش فن آوری اطلاعات و زیرساختها مطابق برنامه ی توسعه ی کشور پیش نرفت! تنها از پاییز سال قبل هست که داره توسعه ی زیرساخت و پهنای باند کشور عملیاتی میشه

دوستان اگر متوسط پینگ تایم تابستان سال 92 رو با متوسط پینگ تایم امسال در مرکز مخابراتی خودشون مقایسه کنن، به طور متوسط باید بهبودی ببینن.

مشکل افت پهنای باند در چند استان مختلف در این چند روز خیلی زیاد شده که سعی می کنم در روزهای کاری علت امر رو از مدیران مربوطه جویا بشم.

ping من هم افتضاح شده و نمیدونم چرا!

Code:
Pinging 8.8.8.8 with 32 bytes of data:
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=325ms TTL=43
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=362ms TTL=43
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=388ms TTL=43
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=385ms TTL=43

Ping statistics for 8.8.8.8:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
    Minimum = 325ms, Maximum = 388ms, Average = 365ms

یک ساعت پیش به 1 ثانیه رسیده بود! یعنی 1000 میلی ثانیه!!

8.8.8.8 آی پی کجا است؟

به وضوح مشخصه که ترافیک بیش از میزان نرمال هست، حالا یا ورودی سرویس دهنده ی شما مشکل داره یا ترافیک خود سرویس دهنده زیاد هست.

8.8.8.8 هم یکی از Public DNS های اصلی خود گوگل هست.

mohammad.mo

کاربر سایت
May 8, 2014
146
ینی اینا ارزش تف انداختن تو صورتشون هم ندارن. کاملا واضحه که دارن میپیچونن . قرار نیست موشک هوا کنن که. یه تایم اوت قراره حل کنن دیگه با ی کاهش پینگ. ینی تا این حد بی سواد و بدبختن؟ صد رحمت به این عربا. هر چی عربه اینا گذاشتن تو جیبشون. بعد میگن محترمانه. هه. خسته شدم از بس لگ و پینگ بالا. خسته شدم از تو بازی گند زدم. قبل بازی همه چی اوکی. وسط بازی یهو گند زده میشه به همه چی. هممونو خر کردن اومدیم اینجا الکی پست میدیم.

DotPy

کاربر سایت
Jun 8, 2012
524
نام
سعید
در مورد خصوصی سازی زیرساخت اگر منظورتون هست که دوستان همه جا زیاد می گن و حتی نماینده ی وزیر هم در خلال دیدار به من گفت که توی کامنتهای کاربران زیاد دیده میشه.

فقط بصورت تلویحی و ضمنی در موردش گفته شد و برداشت من این بود که این امر حتی در میان مدت هم محقق نخواهد شد به دو دلیل:

-یکی یه دلیل عمده و بزرگ و واضح هست که احتیاج به گفتن نداره، همه می تونن حدس بزنن چون فنی نیست!

-یکی هم این بود که هیچ شرکت ، نهاد یا سازمانی قدرت و آمادگی سرمایه گذاری و کنترل تشکیلات عظیمی مثل شبکه ی دیتای کشور رو نداره و این سرمایه گذاری 1000 میلیاردی در فاز اول توسعه ی شبکه رو هم فقط خود زیرساخت و با حمایت دولت متقبل شده، حتی شرکت مخابرات هم با اون درآمد های هنگفتی که داره در سالیان گذشته قدم ملموسی در رابطه با توسعه ی شبکه و تجهیز کردن بخش دیتای مخابرات استانی برنداشته، بنابراین به این نتیجه رسیدن که تمام کار باز هم در اختیار دولت و زیرساخت باید باشه. در واقع بر خلاف اخباری که در سال 90 و 91 در مورد بهبود اوضاع اینترنت می شنیدیم در طول اون سالها و حتی سالهای قبلش هیچ حرکتی صورت نگرفت و و بخش فن آوری اطلاعات و زیرساختها مطابق برنامه ی توسعه ی کشور پیش نرفت! تنها از پاییز سال قبل هست که داره توسعه ی زیرساخت و پهنای باند کشور عملیاتی میشه

دوستان اگر متوسط پینگ تایم تابستان سال 92 رو با متوسط پینگ تایم امسال در مرکز مخابراتی خودشون مقایسه کنن، به طور متوسط باید بهبودی ببینن.

مشکل افت پهنای باند در چند استان مختلف در این چند روز خیلی زیاد شده که سعی می کنم در روزهای کاری علت امر رو از مدیران مربوطه جویا بشم.

والا تا اونجایی که من میدونم میشه خصوصی سازی کرد و به نظر خودم مورد دوم منتفی هست و در این بین فقط این مورد اول هست که مانع میشه
درکل ثابت شده با خصوصی سازی پیشرفت چشمگیر و قابل قبولی دیده میشه ولی باید روش کار بشه
کشور هایی صاحب نام در دیتا دولتشون فقط نظارت بر داده ها رو دارن و بخش رو برای بخش خصوصی میدن تا هم چرخه ای کامل در کشور شکل بگیره بدون مشکل و هم مردم در بخش ها سهیم باشن.
درکل امیدواریم بخش خصوصی یا دولت بتوانند سرویس هاشون رو در شان ایرانیان بدن
-------------
اینم پینگ الان که درست شده
Code:
    Packets: Sent = 9, Received = 9, Lost = 0 (0% loss),
    Minimum = 101ms, Maximum = 103ms, Average = 101ms
Control-C
^C
C:\Users\FieldMarshal>
C:\Users\FieldMarshal>
[/LEFT]

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
ینی اینا ارزش............................ اومدیم اینجا الکی پست میدیم.

ینی وقتی نمی تونی با آرامش و احترام پست بدی همون بهتر که بزاری وقتی عصبانیتت فروکش کرد پست بدی!
هزار بار گفتم که در هر شرایطی اخلاقیات رو رعایت کنید، توهین نکنید و بی دلیل پست نذارید، الان اینی که نوشتی تاثیری داشت که بدرد تاپیک بخوره؟! نگفتم مخصوصا توی این تاپیک رعایت کنید و بی ربط ننویسید؟

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
سلام من 3 روز از شاتل اصفهان سرویس گرفتم تو این 3 روز مشکلی با بازی انلاین نداشتم نه لگ بود نه ارور پورت
بازی های تست شده :BF4 MW3 DOTA2 و...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر