اختلال سال 95 در پورتهای UDP،سراسر کشور،بازیها و سرویسهای آنلاین- آمارگیری از کاربران

چگونه درگیر مشکل اخیر پورتهای UDP شده اید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,087

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
با سلام.
یک پیشنهاد داشتم به دوستان تا اگر موافقت همه پشتش بود انجامش بدیم.
همونطور که الان دیگه اکثر بچه های این جا میدونن مشکل مختل کننده ی اینترنت حدود یک هفته است رفع شده درست از زمانی که وزیر محترم قول پیگیری دادند. حالا با توجه به اینکه ایشون به نظر ما احترام گذاشتن و موضوع رو با جدیت پیگیری کردن وقتش هست حالا که مشکل برطرف شده با ارسال یک پیام تشکر از ایشون قدردانی و تشکر داشته باشیم.

متن پیشنویس پیام:

نظرتون چیه ؟!
/
دوستان طبق شواهد ظاهرا مشکل برای بعضی عزیزان برقرار است یا برگشته بنابراین بحث تشکر فعلا منتفی است و از بقیه هم می خوام فعلا فقط به اقدام اعتراضی با راعیت ادب و احترام ادامه بدهند.

nik 2011

کاربر سایت
May 26, 2011
1,008
دوستان امکان داره یه گیم از tcp استفاده کنه و پینگ تایم بالا باشه؟ من gta sa آنلاین میزنم. زمانی که وضع خوبه پینگش 230 تا 240 هست و بعضی وقت ها 300 . ولی اصلا کانکشنش قطع نمیشه! گیج شدم!

Ashkan_crash

کاربر سایت
Oct 10, 2013
51
مشکل برای من 1 هفته بود برطرف شده بود از ساعت 6 عصر امروز دوباره برگشته! اونم هر 1 دقیقه دیگه دیسی می ده! به 10 دقیقه هم نمیرسه وحشتناکه!

kanway

کاربر سایت
Aug 3, 2013
2,558
نام
پوریا
بعد از گذشت تقریبا 5 روز مشکل برگشت!

همه ی مشکلات هم باهم دیگه برگشت!تازه علاوه بر اینکه مشکلات قبل برگشته سرعت دانلودمم از سرور های خارجی از 360 رسیده به 80 حتی بعضی وقتا میره رو 30!!!!

دوباره همه چیز شروع شد!:|

تهران.شاتل

R.P.G

کاربر سایت
Mar 21, 2009
1,090
نام
Marked One
من علاوه بر دیسکانکت های تصادفی با این وضعیت هم روبرو هستم:

h2r31ya37vjjewgiryo.png

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,521
بعد از گذشت تقریبا 5 روز مشکل برگشت!

همه ی مشکلات هم باهم دیگه برگشت!تازه علاوه بر اینکه مشکلات قبل برگشته سرعت دانلودمم از سرور های خارجی از 360 رسیده به 80 حتی بعضی وقتا میره رو 30!!!!

دوباره همه چیز شروع شد!:|

تهران.شاتل

دقیقا منم همینجوریم...
شاتل مشهد

nik 2011

کاربر سایت
May 26, 2011
1,008
دوستان تو ساعاتی از روز سرعتم خیلی زیاد میشه هرازگاهی و پینگ و تایم اوت هم باهاش کم ولی معمولا سرعت 1 مگم 30 تا هست + پینگ 300 و تایم اوت بالا. من حدس میزنم ماله راه اندازی شبکه ملی ( UDP ) و کمبود شدید پهنا باشه.

- - -ویرایش - - -

بروبکس از بچه های بالا کسی خبری نداره بفهمیم چی داره میشه؟

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
دوستان امکان داره یه گیم از tcp استفاده کنه و پینگ تایم بالا باشه؟ من gta sa آنلاین میزنم. زمانی که وضع خوبه پینگش 230 تا 240 هست و بعضی وقت ها 300 . ولی اصلا کانکشنش قطع نمیشه! گیج شدم!
پینگ تایم در حقیقت به TCP یا UDP ربطی نداره و به کیفیت و گیت وی های ارتباطی دیتای ارسالی و دریافتی شما از طرف ISP و مخابرات مربوط هست.هرچی تجهیزات ارتباطی ISP بهتر باشه پینگ تایم شما با ایران خیلی بهتر خواهد بود و هرچه تجهیزات و Exchange و درگاه های خروجی زیرساخت مخابراتی محدوده ی شما بهتر باشن پینگ تایم شما با خارج بهتر خواهد بود..
ممکنه پینگ تایم شما با یک سرور حتی 500 هم باشه ولی پکت لاست یا اختلال روی پورت و پروتکل مورد استفاده ی اون بازی حداقل ممکن باشه بنابراین شما اتصالتون قطع نمیشه ولی تاخیر بسیار بالا در پاسخ گویی مشاهده خواهید کرد.

rayman2

کاربر سایت
Sep 4, 2013
91
من پینگ 8.8.8.8 رو که میگیرم بعد از هر 5 تا ریکوست یدونه تایم اوت داره مال شما هم اینجوری شده ؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

1g78a.png

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
برای من از ساعت 6 عصر به بعد تایم اوت به شدت بالا میره
میدونم ربطی به تاپیک نداره ولی با دیدن این اشک تو چشمام حلقه زد

از نظر فنی داشتن چنین سرعتهای فوق العاده ای تنها بر اساس بستر فیبر نوری امکان پذیر خواهد بود، نه شبکه ی وایرلس، نه موبایل نسل چهارم و نه ماهواره از نظر فنی توانایی ارائه ی نیمی از سرعت 1 گیگابیتی سرویس فیبرنوری گوگل رو هم ندارند!

علاوه بر این تاخیر در ارسال و دریافت داده ها با سرعت نور در فیبر نوری در مقایسه با سرعت انتقال الکترونها روی بستر کابل مسی بسیار بسیار کمتر خواهد بود، اون پینگ تایم 3 میلی ثانیه رو دوستان گیمر ما در رویا خواهند دید! :)

سال پیش و در اواخر کار دولت دهم قراربود قراردادی با چینیها بسته بشه که فیبرنوری رو به تمام منازل ایرانیها برسونه اما دولت یازدهم به سرعت روند این قرارداد رو متوقف و باطل کرد، دلیل این امر هم شتاب زدگی و عدم کار کارشناسی در مورد بستن این قرارداد عنوان شد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر