اختلال سال 95 در پورتهای UDP،سراسر کشور،بازیها و سرویسهای آنلاین- آمارگیری از کاربران

چگونه درگیر مشکل اخیر پورتهای UDP شده اید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,087

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
تشکر از وزیر ارتباطات

با سلام.
یک پیشنهاد داشتم به دوستان تا اگر موافقت همه پشتش بود انجامش بدیم.
همونطور که الان دیگه اکثر بچه های این جا میدونن مشکل مختل کننده ی اینترنت حدود یک هفته است رفع شده درست از زمانی که وزیر محترم قول پیگیری دادند. حالا با توجه به اینکه ایشون به نظر ما احترام گذاشتن و موضوع رو با جدیت پیگیری کردن وقتش هست حالا که مشکل برطرف شده با ارسال یک پیام تشکر از ایشون قدردانی و تشکر داشته باشیم.

متن پیشنویس پیام:
با عرض سلام و احترام خدمت وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات.
پیرو اختلالی که ماه گذشته در اینترنت به وجود آمد و پورت های پروتکل UDP را مختل کرد و باعث شد اختلالات بسیار شدید در بسیار از نرم افزار های آنلاین از جمله بازی های آنلاین به وجود آید و دغدغه ی عده ی زیادی از گیمر های ایرانی شود ، نظرات بی شمار و پیام های اعتراضی زیادی به سمت وزارت مطبوعه ی جناب عالی ارسال شد و شما با کمال جدیدت موضوع را پیگیری نمودید و با ارسال پست در شبکه ی اجتماعی کلوب اعلام کردید در حال پیگیری موضع هستید حال با گذشت یک هفته از وعده ی شما ، عده ی زیادی از عزیزانی که درگیر مسئله ی اختلالات اخیر بوده اند بهبود کیفیت و رفع کامل مشکل را مشاهده نمودند به همین مناسبت ضمن اینکه کمال تشکر را از جناب عالی داریم این پیام را برای تقدیر از شما به شما ارسال می نماییم.
با تشکر فراوان.
نظرتون چیه ؟!
خواهشا به من توهین نکنید که چرا می خوای فلان کنی و چه تشکری و چه ... به هر حال ایشون یه زحمتی کشیدن که واقعا جای تقدیر داره فرض کنید وزاری قبلی حتی 1% هم این کار رو می کردن !!!

Fusion

کاربر سایت
Sep 21, 2006
1,208
نام
هکر SQL INJECTION
زدن ترکودن بعد باز کردن بریم تشکر کنیم این که وظیفهشون که باید انجام میدادن !/:)
میان میبندن بعد باز میکنن از کجا معلوم همه اینا فقط جنبه تبلیغاتی نبوده باشه؟!

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
با سلام.
همونطور که الان دیگه اکثر بچه های این جا میدونن مشکل مختل کننده ی اینترنت حدود یک هفته است رفع شده درست از زمانی که وزیر محترم قول پیگیری دادند. حالا با توجه به اینکه ایشون به نظر ما احترام گذاشتن و موضوع رو با جدیت پیگیری کردن وقتش هست حالا که مشکل برطرف شده با ارسال یک پیام تشکر از ایشون قدردانی و تشکر داشته باشیم.

متن پیشنویس پیام:

نظرتون چیه ؟!
خواهشا به من توهین نکنید که چرا می خوای فلان کنی و چه تشکری و چه ... به هر حال ایشون یه زحمتی کشیدن که واقعا جای تقدیر داره فرض کنید وزاری قبلی حتی 1% هم این کار رو می کردن !!!

پیشنهاد بدی نیست، البته هنوز مشکلات زیادی باقی مونده اما مشکل اصلی مدنظر تاپیک و بسیاری از کاربران گیمر فعلا حل شده، بهتره این پیام رو فقط یکی از کاربران -که خود شما باشی بهتره- با اضافه کردن عبارتی مثل "به نمایندگی از کاربران سایت تخصصی و وزین بازیسنتر " به وزیر ارسال کنی و توی پروفایلش هم درج کنی. البته که ایشون کار درست رو انجاممی دن و تازه وزارت ارتباطات و شخص وزیر کمی به کارکرد اصلی وزارت خونه نزدیک شدن، اما انتظارات دیگه ای هم هست که فعلا در بحث ما و سایت نمی گنجه!

دوستان دیگر هم نظر بدن تا با نظر اکثریت واقعی کار انجام بشه.

arthes

کاربر سایت
Jul 8, 2006
330
من یکی که هنوز مشکلم حل نشده! صبح تونستم دو دست فیفا بزنم ولی بعدش دقیقا هر 10 دقیقه یک بار DC می شم.
شانل - تهران - فیفا

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
زدن ترکودن بعد باز کردن بریم تشکر کنیم این که وظیفهشون که باید انجام میدادن !/:)
میان میبندن بعد باز میکنن از کجا معلوم همه اینا فقط جنبه تبلیغاتی نبوده باشه؟!
با توجه به اتفاقات دو هفته ی گذشته کاملا نظرات وزیر ارتباطات نسبت به وضعیت اینترنت ایران مشخص هست اما مسئله ی اینترنت و وضعیتی که الان دچارش هستیم شک ندارم کوچکترین ربطی به شخص وزیر و اطرافیاشون نداره و مقصر اصلی کسانی دیگه هستند که نمیتونم اینجا بحث کنم در موردش.
جنبه تبلیغاتی هم نمیتونه باشه چون اکثریت مردمی که از اینترنت استفاده می کنند فرق پروتکل TCP و UDP رو نمی دونن یا حتی نمی دونن این دوتا چی هست پس هیچ معنی نداره بخوان از این کار تبلیغی بکنند.

پیشنهاد بدی نیست، البته هنوز مشکلات زیادی باقی مونده اما مشکل اصلی مدنظر تاپیک و بسیاری از کاربران گیمر فعلا حل شده، بهتره این پیام رو فقط یکی از کاربران -که خود شما باشی بهتره- با اضافه کردن عبارتی مثل "به نمایندگی از کاربران سایت تخصصی و وزین بازیسنتر " به وزیر ارسال کنی و توی پروفایلش هم درج کنی. البته که ایشون کار درست رو انجاممی دن و تازه وزارت ارتباطات و شخص وزیر کمی به کارکرد اصلی وزارت خونه نزدیک شدن، اما انتظارات دیگه ای هم هست که فعلا در بحث ما و سایت نمی گنجه!

دوستان دیگر هم نظر بدن تا با نظر اکثریت واقعی کار انجام بشه.

موافقم.
بنده پس از تایید نهایی ارسال می کنم.
منتظر نظرات دوستان هستیم.

SMTheGreat

کاربر سایت
May 4, 2014
222
نام
محمدرضا
آقا یکی از نت های من دوباره خراب شد! ارتباط گستر تهران امروز وسط گیم دی سی داد دوباره بعد ۳۰ ثانیه مثل چند روز قبل شد! الان هم خرابه!

Sent from my PadFone Infinity using Tapatalk

ReZa_99

عضو جدید
May 31, 2011
145
نام
رضا
مشکل که حل نشده!
پینگ خیلی بالاست و بیشتر وقت ها هم تایم اوت داره. سرعت دانلود هم پایین اومده.بعضی وقت ها تو BF4 هر 10 دقیقه یکبار در میاد.
( پارس آنلاین )

Iq_Yakhi

کاربر سایت
May 14, 2014
38
نام
سپهر
با سلام.

متن پیشنویس پیام:

نظرتون چیه ؟!

حقیقتش رو بخواید از نظر منم مشکلات زیادی باقی مونده زوده برای تشکر اجازه بدید مشکل همه دوستان از جمله خودم برطرف بشه بعد قدر دانی می تونه گزینه خوبی باشه.
در حال حاظر مشکل تایم اوت من سر جاشه اما دی سی کمتر شده و امروز کلا دی سی نشدم اما متاسفانه پینگم افزایش داشته، قبلا وضع پینگ خوب بود دی سی پشت دی سی حالا ... هی:-<

gm9_capture.jpg

خداوکیلی به حال نت من باید گریه کرد چه وضعیتیه آخه ... با این نت من Rift آنلاین بازی می کنم :|

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
حقیقتش رو بخواید از نظر منم مشکلات زیادی باقی مونده زوده برای تشکر اجازه بدید مشکل همه دوستان از جمله خودم برطرف بشه بعد قدر دانی می تونه گزینه خوبی باشه.
در حال حاظر مشکل تایم اوت من سر جاشه اما دی سی کمتر شده و امروز کلا دی سی نشدم اما متاسفانه پینگم افزایش داشته، قبلا وضع پینگ خوب بود دی سی پشت دی سی حالا ... هی:-<

خداوکیلی به حال نت من باید گریه کرد چه وضعیتیه آخه ... با این نت من Rift آنلاین بازی می کنم :|

هنوز اینهمه time out داریم که. تشکر کنیم time out هم بگیم. :d

دوستان گرامی، مشکل تایم آوت و Packet Lost و قطعی ناشی از اونها که مدتهاست گریبان گیر بیشتر کاربران اینترنت ایران هست و متغیر و مقطعی بوده، مشکل بسیار جدی تری که در این تاپیک بهش پرداخته شد و تمام فعالیتها در راستای برطرف کردنش بود مشکل اختلال در پورتهای UDP بود که در بیشتر بازیها استفاده ی زیادی ازشون میشه

بنابراین خواهشم از دوستان اینه که برطرف شدن مشکل UDP رو ملاک نظرات خودشون قرار بدن، چون قطعی های ناشی از پینگ تایم بالا یا Time out از عوامل مختلفی مثل خرابی ارتباط فیزیکی، ترافیک بالای ISP و ضریب اشتراک بالاتر از میزان قرارداد و غیره هم می تونه باشه که مدنظر این تاپیک نیست، اما اعلام کردنش هم ایرادی نداره.

در ضمن با قول وزیر قرار شده با افزایش پهنای باند کشور تا 10 برابر میزان فعلی تا پایان سال 93 این مشکلات هم حداقل بشه . البته تنها راهش هم همینه.

myFreedom

کاربر سایت
Nov 20, 2009
121
نام
Achilles
درود
دوست گرامی کار ایشون تشکر نداره. این یک پروسه دو ماه بوده که ایشون هم از همان ابتدا در جریان بودند. بنده اینجور بیان می کنم که شما دارین از یک سرویسی استفاده می کنین بعد اون سرویس توسط شخصی مختل میشه و بعد از مدتی دوباره درست میشه . این تشکر داره ؟ اینها در قبال قیمت هایی که میگیرند و پولی هم که از دولت می گیرند وظیفشون هست که پاسخگو باشند. حتی سایت های خبری هم پوشش نداند این موضوع را و وقتی کار به انتها نزدیک شد حرف از مشکلات زدند. متاسفانه موضوع اینترنت و ف... و کارگروه مصادیق مجرمانه مقامی بالاتر از شخص دوم کشور در ایران دارند. وقتی ISP اظهار میکنه به ما اجازه مداخله نمی دهند و پاسخگو ما هم نیستند. دیگر حرفی باقی نمی مونه .
موفق باشید

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
درود
دوست گرامی کار ایشون تشکر نداره. این یک پروسه دو ماه بوده که ایشون هم از همان ابتدا در جریان بودند. بنده اینجور بیان می کنم که شما دارین از یک سرویسی استفاده می کنین بعد اون سرویس توسط شخصی مختل میشه و بعد از مدتی دوباره درست میشه . این تشکر داره ؟ اینها در قبال قیمت هایی که میگیرند و پولی هم که از دولت می گیرند وظیفشون هست که پاسخگو باشند. حتی سایت های خبری هم پوشش نداند این موضوع را و وقتی کار به انتها نزدیک شد حرف از مشکلات زدند. متاسفانه موضوع اینترنت و ف... و کارگروه مصادیق مجرمانه مقامی بالاتر از شخص دوم کشور در ایران دارند. وقتی ISP اظهار میکنه به ما اجازه مداخله نمی دهند و پاسخگو ما هم نیستند. دیگر حرفی باقی نمی مونه .
موفق باشید
متاسفانه همه مطالبی که ذکر کردید درسته ولی گفتم این موضوعات ربطی به وزیر ارتباطات نداره حتی اگر مطلع هم بودن ، عامل یا موافق نبودند ! حتی به دولت هم مربوط نبوده علتش ولی لااقل ایشون میتونه اهرم فشار کاربران روی زیرساخت و ISP ها باشه و به بهبود اوضاع کمک کنه.

K AN E

کاربر سایت
Nov 3, 2010
527
امروز بعد مدتها بالاخره یه چند دست بدون مشکل COD زدم . تو 5 ساعتی که یکسره بازی کردم فقط 1 بار DC شدم . فکر کنم درست شده باشه !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر