اختلال سال 95 در پورتهای UDP،سراسر کشور،بازیها و سرویسهای آنلاین- آمارگیری از کاربران

چگونه درگیر مشکل اخیر پورتهای UDP شده اید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,087

Monk_e83

کاربر سایت
Mar 1, 2012
69
نام
eHsan
این چیزی که گفتی جالب بود الان در موردش تحقیق کردم ولی نمیدونم که این باگ روی پرت UDP تاثیر داره یا نه. به قول دوستمون اگه میخوان این مشکلاتم حل کنن نباید توی اینترنت اختلال ایجاد کنن, حداکثر 1 روز اینترنتو میتونن قطع کنن. این شبکه ملی که میگین در حال حاضر سرور داخلی داره ایران. یعنی همه بانکها به یک سرور داخلی وصلن نمیدونم این شبکه داخلی چه کوفتیه میخوان راه بندازن. در حال حاضر ما اگه اینترنت ایران قطع شه از سرور خارجی شبکه داخلی کار میکنه.

منم منظورم دقیقا همین بود که شما گفتید قربون ادم چیز فهم

Sent from my iPhone 5c using Tapatalk

Behzadmetal

کاربر سایت
Aug 27, 2013
127
این چیزی که گفتی جالب بود الان در موردش تحقیق کردم ولی نمیدونم که این باگ روی پرت UDP تاثیر داره یا نه. به قول دوستمون اگه میخوان این مشکلاتم حل کنن نباید توی اینترنت اختلال ایجاد کنن, حداکثر 1 روز اینترنتو میتونن قطع کنن. این شبکه ملی که میگین در حال حاضر سرور داخلی داره ایران. یعنی همه بانکها به یک سرور داخلی وصلن نمیدونم این شبکه داخلی چه کوفتیه میخوان راه بندازن. در حال حاضر ما اگه اینترنت ایران قطع شه از سرور خارجی شبکه داخلی کار میکنه.

این باگ open ssl , tls هست که خیلی از سایت ها و مخصوصا بانکها برای رمزگذاری اطلاعاتشون ازش استفاده میکنن
درسته ما شبکه داخلی و یا همون اینترانت رو داریم ولی اکثر اینها خودشون هم به اینترنت متصل شدن و الان قصد دارن کلا کاری کنن شبکه دولتی ایران و حساس ملی از اینترنت جدا بشه
open ssl or tls over udp or tcp فرقی نداره رو هر 2 میتونه پیاده بشه
این مشکلاتم فقط شامل بازی های udp نیست بازی های Tcp هم چند روزه دچار اختلال شده

آخرین ویرایش:

Demoniac

کاربر سایت
May 25, 2011
79
نام
بهنام
ایا جون ها برای شما بازی های انلاین تعریف میشن؟
برای امسال شما متاسفم که بازی های انلاینو ترجیح میدن به امنیت کشورشون
برو گمشو از این تاپیک بیرون تا اونجوری که باید باهات برخورد نکردم
خائن ...

Behzadmetal

کاربر سایت
Aug 27, 2013
127
داداش با این حرفات داری کفر بچه ها رو در می یاری

خیر بچه ها اکثرا به بلوغ رسیدن و درک میکنن این جور جاها امنیت کشورشون مهمتر از از بازی های انلاین هست
بنده خودم از کلاسیک تو بلیزارد بازی میکردم هنوزم بازی میکنم و الان دارم اذیت میشم ولی درک میکنم
شمار کسانی که از حرفای من ناراحت میشن خیلی کمن و اونا هم متاسفانه وضعیت رو درک نمیکنن

strategy

کاربر سایت
Mar 31, 2013
319
نام
mahdi
احتمالا اینده این کشور رو امثال شما در حین بازی کردن میسازه!
اولا هر کسی رو تو گور خودش چال میکنن .
دوما این کشور از 30 سال پیش تا الان اینده ای نداشته .
پس شما هم بهتره به فکر ما و اینده ی این کشور نباشی ... :|

Behzadmetal

کاربر سایت
Aug 27, 2013
127
اولا هر کسی رو تو گور خودش چال میکنن .
دوما این کشور از 30 سال پیش تا الان اینده ای نداشته .
پس شما هم بهتره به فکر ما و اینده ی این کشور نباشی ... :|

از کسی که اواتراش هیتلره بیش از این انتظار نمیره
بنده دیگه اینجا پستی نمیدم چون فایده نداره

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661
خیر بچه ها اکثرا به بلوغ رسیدن و درک میکنن این جور جاها امنیت کشورشون مهمتر از از بازی های انلاین هست
بنده خودم از کلاسیک تو بلیزارد بازی میکردم هنوزم بازی میکنم و الان دارم اذیت میشم ولی درک میکنم
شمار کسانی که از حرفای من ناراحت میشن خیلی کمن و اونا هم متاسفانه وضعیت رو درک نمیکنن

شما یک شایعه از خودت درست کردی که به فلان دلیل دارند کار های امنیتی میکنند و الانم الکی بچه هارو گمراه کردی که کار های امنیتی در جریانه و به این دلیل مشکلات هست lol
کل دنیا هیچی نفهمیدن فقط ما فهمیدیم که برای این heart bleed باید پورت هارو دستکاری کنیم .

strategy

کاربر سایت
Mar 31, 2013
319
نام
mahdi
از کسی که اواتراش هیتلره بیش از این انتظار نمیره
بنده دیگه اینجا پستی نمیدم چون فایده نداره
بله شما کار درست رو انجام میدین .
من اصلا به تفکر شما راجب جناب هیتلر اهمیت نمیدم چه بسیارند افرادی مثل شما که ذهنشون راجب جناب هیتلر و نازی بزرگ شست و شو داده شده اما به خودشون زحمت نمیدن راجب ایشون تحقیق کنن لااقل شما سئی کن جزو این افراد نباشی .

Behzadmetal

کاربر سایت
Aug 27, 2013
127
شما یک شایعه از خودت درست کردی که به فلان دلیل دارند کار های امنیتی میکنند و الانم الکی بچه هارو گمراه کردی که کار های امنیتی در جریانه و به این دلیل مشکلات هست lol
کل دنیا هیچی نفهمیدن فقط ما فهمیدیم که برای این heart bleed باید پورت هارو دستکاری کنیم .

شایعه؟
ایتنا- یک کارشناس: امکانات و برنامه هایی که ما برای رمزنگاری و کدنگاری از خارج از کشور می گیریم به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست.

وی تاکید کرد: این موضوع که مقام معظم رهبری می فرمایند به هیچ وجه نباید وسایل و دستگاه های امنیتی از خارج از کشور خریداری شود اینجا مشخص می شود که پروتکلی که برای امنیت و رمزنگاری بکار می رود خودش منبع آسیب پذیری شده است.

ايتنا - جداسازی شبکه دستگاه های حیاتی کشور از اینترنت

const@ntin3

کاربر سایت
May 24, 2012
84
نام
حسین
ایا جون ها برای شما بازی های انلاین تعریف میشن؟
برای امسال شما متاسفم که بازی های انلاینو ترجیح میدن به امنیت کشورشون
داداش من اگه موضوع امنیتی هست چرا فقط اپلود لحظه ای قطع میشه ؟
اگه خودت اهل گیم باشی و توی این چندوقتی بازی کرده باشی میفهمی وقتی این اتفاق میوفته حرکت یارات و ... رو میبینی ولی خودت هیچ کاری نمیتونی بکنی
چون اپلودت به اون سرور قطع شده
برفرض پای امنیت کشور وسط باشه
اون کسی که اونور نشسته هر غلطی میخواد میکنه فقط ما با سرورهای خارجی هیچ غلطی نمیتونیم بکنیم (شدیم امریکا :)) )
چه جور امنیتی هست که فقط اپلود رو لحضه ای قطع میکنن ؟

Behzadmetal

کاربر سایت
Aug 27, 2013
127
داداش من اگه موضوع امنیتی هست چرا فقط اپلود لحظه ای قطع میشه ؟
اگه خودت اهل گیم باشی و توی این چندوقتی بازی کرده باشی میفهمی وقتی این اتفاق میوفته حرکت یارات و ... رو میبینی ولی خودت هیچ کاری نمیتونی بکنی
چون اپلودت به اون سرور قطع شده
برفرض پای امنیت کشور وسط باشه
اون کسی که اونور نشسته هر غلطی میخواد میکنه فقط ما با سرورهای خارجی هیچ غلطی نمیتونیم بکنیم (شدیم امریکا :)) )
چه جور امنیتی هست که فقط اپلود رو لحضه ای قطع میکنن ؟

ما یه غلطی کردم اطلاع رسانی کردیم
لینک از منبع هم گذاشتم
چیزی که معلومه این کار به این راحتیا تموم نمیشه
دیگه بیخیال

zEx_992001

کاربر سایت
Jun 29, 2008
36
نام
Amir
توهین نکنین بهم. این دوستمونم نظرشو داره میگه.
آقای Behzadmetal اولا این باگ فقط شامل Open SSL هست تا اونجایی که من مطالعه کردم و بازم دلیل نمیشه روی پورت بخوان کار کنن هر 15 ثانیه پرت از کار بیوفته, این کارشون بیشتر شبیه به همون پ ا ر ا *** انداختنه چون اگه بخوان رو پرت کار کنن یا پورتو کلا میبندن یا کلا باز میذارن روش کار میکنن دیگه لازم نیست هر دقیقه قطع شه.
دوما گیمر ها آدمای کمی نیستن بیشتر برنامه نویس ها طراحای وبسایت خودشونم گیمرون و آدمای باهوشی هستن (خودم که چیزی نیستم) حداقلش انگلیسیشون بهتر مردم عادیه (حداقل قضیست).
سوما اینهایی که اینجا هستن مسئله درکشون نیست اعصابشون بهم ریختست, شمام گول این دروغای اینارو نخور که میگن روی زیرساخت ها کار میکنن, فقط یه کلمه پیدا کردن اونو تکرار میکنن. گوگل ف ی س ب و ک اینهمه تغییرات دادن تو سیستماتشون چیزی شد؟

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر