اختلال سال 95 در پورتهای UDP،سراسر کشور،بازیها و سرویسهای آنلاین- آمارگیری از کاربران

چگونه درگیر مشکل اخیر پورتهای UDP شده اید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,087

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,798
نام
حامد
روزی 100 هزار بار قطعی داریم. به هیچ جا و هیچ سروری وصل نمیشم. چه وی پی ان چه سرور های بازی. کلا اتصال ip به ip رو قطع کردن.
توی صفحه مودم هر ساعت حدود 10 هزار تا ارور crc دارم که این رقم قبل در روز کمتر از 10 تا دونه بود.

• Like
Reactions: .: FRANKLIN :.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان متاسفانه بعد از اجرای تصمیم برای مسدود سازی تلگرام، در کشوری مثل ایرانِ ما که هیچ ثباتی در هیچ امری رو نباید شاهد باشیم، از روز 11 اردیبهشت بسیاری از سرویس های شبکه‌ای و پورت‌های ارتباطی به شدت مختل شدن و بسیاری از سرویس های تجاری و تفریحی اینترنت در ایران به این دلیل مختل شد.

وقتی تصمیم به انجام کاری گرفته میشه، متاسفانه در ابتدا اقدامات فنی به صورت فله‌ای و یکجا انجام میشه و این بار خود ISP ها بدون بررسی عواقب این اقدام تا جایی که می تونستن به مشترکینشون خسارت وارد کردند! به جز بازیها، بسیاری از سرویسهای تجاری مثل ارسال SMS، سرویس های VOIP، سرویسهای ارسال ایمیل گروهی و سرویسهای VPN با قطعی یا اختلال مواجه شدند و دیروز برخی از این مشکلات رفع شد.

به شخصه به عنوان کسی که در پیگیری و رفع این گونه مشکلات از سال ها قبل با وزارت ارتباطات و شرکت زیر ساخت در تعامل بودم باید اعتراف کنم که تکرار پی در پی این اختلالات رو دیگه باید به عدم ثبات و سوء مدیریت در تصمیم گیری های مسئولین مربوط دونست تا مشکلات فنیِ صرف، تا یک قانون مندی و بازنگری در این قبیل اقدامات صورت نگیره، همین وضع رو شاهد خواهیم بود. قطعا این شیوه ی مدیریت دیگه جوابگو نیست و باید کلا متحول بشه. حالا یا مدیرانِ جدید یا سیستم جدید.

دیگه نباید عمر و وقتمون رو با این معضلات ساختگی هدر بدیم. باید اختلالات ساختگی به خاطر این مسدود سازیهای دلبخواهی و دخالت های غیر مسئولانه در اینترنت متوقف بشه! مهلت مسئولین فعلی برای اثبات این قضیه به سر رسیده و متاسفانه مردود شدن. هیچ کجای دنیا همچین نابسامانی وسیعی رو در عرضه ی خدمات اینترنتی شاهد نیستیم.

آخرین ویرایش:

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,882
نام
malek
دوستان متاسفانه بعد از اجرای تصمیم برای مسدود سازی تلگرام، در کشوری مثل ایرانِ ما که هیچ ثباتی در هیچ امری رو نباید شاهد باشیم، از روز 11 اردیبهشت بسیاری از سرورس ها و پورتهای ارتباطی به شدت مختل شدن و بسیاری از سرویس های تجاری و تفریحی اینترنت در ایران به این دلیل مختل شد.

وقتی تصمیم به انجام کاری گرفته میشه، متاسفانه در ابتدا اقدامات فنی به صورت فله‌ای و یکجا انجام میشه و این بار خود ISP ها بدون بررسی عواقب این اقدام تا جایی که می تونستن به مشترکینشون خسارت وارد کردند! به جز بازیها، بسیاری از سرویسهای تجاری مثل ارسال SMS، سرویس های VOIP، سرویسهای ارسال ایمیل گروهی و سرویسهای VPN با قطعی یا اختلال مواجه شدند و دیروز برخی از این مشکلات رفع شد.

به شخصه به عنوان کسی که در پیگیری و رفع این گونه مشکلات از سال ها قبل با وزارت ارتباطات و شرکت زیر ساخت در تعامل بودم باید اعتراف کنم که تکرار پی در پی این اختلالات رو دیگه باید به عدم ثبات و سوء مدیریت در تصمیم گیری های مسئولین مربوط دونست تا مشکلات فنیِ صرف، تا یک قانون مندی و بازنگری در این قبیل اقدامات صورت نگیره، همین وضع رو شاهد خواهیم بود. قطعا این شیوه ی مدیریت دیگه جوابگو نیست و باید کلا متحول بشه. حالا یا مدیرانِ جدید یا سیستم جدید.

دیگه نباید عمر و وقتمون رو با این معضلات ساختگی هدر بدیم. باید اختلالات ساختگی به خاطر این مسدود سازیهای دلبخواهی و دخالت های غیر مسئولانه در اینترنت متوقف بشه! مهلت مسئولین فعلی برای اثبات این قضیه به سر رسیده و متاسفانه مردود شدن. هیچ کجای دنیا همچین نابسامانی وسیعی رو در عرضه ی خدمات اینترنتی شاهد نیستیم.
دقیقا.من خودم به شخصه دیگه خسته شدم از بس سرویس عوض کردم,دستگاه عوض کردم,کابل کشی عوض کردم,انواع و اقسام پورت ها و نرم افزارها رو امتحان کردم,مدام با اپراتورها و کارمندا بحث کردم.دیروز داشتم فکر میکردم که من بیشتر از اینکه وقتم رو بزارم واسه خود بازی و تفریح گذاشتم واسه اصلاح سو مدیریت این مدیران بی سواد و نالایق و در بهترین حالت ترسو

آخرین ویرایش:

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,343
دقیقا.من خودم به شخصه دیگه خسته شدم از بس سرویس عوض کردم,دستگاه عوض کردم,کابل کشی عوض کردم,انواع و اقسام پورت ها و نرم افزارها رو امتحان کردم,مدام با اپراتورها و کارمندا بحث کردم.دیروز داشتم فکر میکردم که من بیشتر از اینکه وقتم رو بزارم واسه خود بازی و تفریح گذاشتم واسه اصلاح سو مدیریت این مدیران بی سواد و نالایق و در بهترین حالت ترسو وقت گذاشتم
به قول اقای عیاری بیخود نیست عصبانی ترین مردم دنیایم که نشون میده ما زیاد گیمر تو مملکت داریم ...
ر.ا: منم پینگم به طوری رفته بالا که دیگه قابل بازی نیست بعضی وقت ها هم به سرور وصل نمیشم

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,299
نام
مهدی
بچه ها من شاتلم و تلگرام الان وصله.اما الان دو ساعته توی اینستا میگن روی آسیاتک و پیشگامان هیتلر شده و به تبعش خیلی سایت های دیگه هم هیتلر شده.خواستم بدونم کسی که آسیاتک داره تایید میکنه؟؟؟
البته انگار طبق خبرها تازه شروع کردن به اینترنت خانگی و تا پایان فردا همه isp ها هیتلر میشن

DellaFonte

کاربر سایت
Mar 20, 2018
298
بچه ها من شاتلم و تلگرام الان وصله.اما الان دو ساعته توی اینستا میگن روی آسیاتک و پیشگامان هیتلر شده و به تبعش خیلی سایت های دیگه هم هیتلر شده.خواستم بدونم کسی که آسیاتک داره تایید میکنه؟؟؟
البته انگار طبق خبرها تازه شروع کردن به اینترنت خانگی و تا پایان فردا همه isp ها هیتلر میشن

آسیا تک دارم + شاتل + مخابرات هر 3داغون !!!

پایان عمری گیمری م رو همینجا اعلام میکنم کنسولم فروختم رفت . اعصاب نذاشتن برامون

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,299
نام
مهدی
آسیا تک دارم + شاتل + مخابرات هر 3داغون !!!

پایان عمری گیمری م رو همینجا اعلام میکنم کنسولم فروختم رفت . اعصاب نذاشتن برامون
نه باو شاتل که وصله ولی اگر اخر نتونن هیلترینگ رو به تلگرام محدود کنن بدون اینکه جای دیگه هیتلر بشه که قطعا هم نمیتونن احتمال زیاد بیخیال میشن

DellaFonte

کاربر سایت
Mar 20, 2018
298
نه باو شاتل که وصله ولی اگر اخر نتونن هیلترینگ رو به تلگرام محدود کنن بدون اینکه جای دیگه هیتلر بشه که قطعا هم نمیتونن احتمال زیاد بیخیال میشن

وصل بودن که هر 3وصل ن ولی خوب کلی زمان میبره همین بی سی لود بشه پینگ که رفته رو 4رقم:D

ولی تلگرام همش برام کانکشن...... میزنه باز نمیشه

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
پیشگامان تا دیشب وصل بود الان که گفتی چک کردم دیدم بله اینم رفت قاطی بقیه :D الان غیر شاتل فقط یک دیده بان نت فک کنم قطع نکرده هنوز.
آسیاتک که چند روزه قطعه!

• Like
Reactions: ps34

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,299
نام
مهدی
پیشگامان تا دیشب وصل بود الان که گفتی چک کردم دیدم بله اینم رفت قاطی بقیه :D الان غیر شاتل فقط یک دیده بان نت فک کنم قطع نکرده هنوز.
آسیاتک که چند روزه قطعه!
الان شاتل ، پارس آنلاین ، های وب ، فن آوا ، سپ نتا و حتی برخی شهرها نت مخابرات هنوز وصلن :D
منتظرم ببینم میتونن کاری کنن هیلترینگ مختص تلگرام بمونه و به هیچ جای دیگه آسیب نزنه یا نه

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,798
نام
حامد
شاتل همچنان وصل هست

Sent from my Lenovo A526 using Tapatalk
وصل که همه ما وصلیم. بحث سر کیفیت خط و پینگ و دیسکانکتی هست که راه انداختن. هیچ سروری وصل نمیشه. بازی انلاین که این روزا کلا تعطیله. وی پی ان هم کلا قطعه. همین نت عادی هم به زور میاد بالا.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
تمام ISP های حدمات ثابت اینترنت هم تقریبا به فیلترکنندگان اضافه شدن، دیر و زود داشت فقط!
به زودی هیچ کدوم تلگرام رو باز نخواهند کرد، تا می تونید از ابزارهای عبور از تحریم استفاده کنید تا ترفندها نقش بر آب بشه!

روی ویندوز مثل همیشه Cisco Anyconnect کار می کنه. روی موبایل هم همینطور، اما ابزارهای رایگان رو اکثرا از کار انداختن.

به امید عملیاتی شدن بلاک چین روی تمام پیام رسانها!

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
تمام ISP های حدمات ثابت اینترنت هم تقریبا به فیلترکنندگان اضافه شدن، دیر و زود داشت فقط!
به زودی هیچ کدوم تلگرام رو باز نخواهند کرد، تا می تونید از ابزارهای عبور از تحریم استفاده کنید تا ترفندها نقش بر آب بشه!

روی ویندوز مثل همیشه Cisco Anyconnect کار می کنه. روی موبایل هم همینطور، اما ابزارهای رایگان رو اکثرا از کار انداختن.

به امید عملیاتی شدن بلاک چین روی تمام پیام رسانها!
به نظرم اینطوری نمیمونه چون بلاخره سایت های زیادی دچار اختلال شدن اینترنت یه جوریایی غیر قابل استفاده هست
-------
کم غم و غصه داشتیم اینم بهش اضافه شد یکی نیست بگه وقتی بلد نیستید درست فیلتر کنید چرا انجام میدید !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر