اخبار مرتبط با انتشار بازیهای پلی استیشن روی پی سی

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,109
نام
MohammadAli
1 MiVabfpSolGgA8s_1Gtiug@2x(1).jpg

بازی های عرضه شده:

HELLDIVERS™ 2
RATCHET & CLANK: RIFT APART
THE LAST OF US™ PART 1
™RETURNAL
MARVEL'S SPIDER-MAN
MARVEL'S SPIDER-MAN: MILES MORALES
SACKBOY™: A BIG ADVENTURE
UNCHARTED™: Legacy of Thieves Collection
GOD OF WAR
DAYS GONE
Predator: Hunting Grounds
Horizon Zero Dawn™ Complete Edition
Horizon Forbidden West™ Complete Edition
HELLDIVERS™ Dive Harder Edition
Everybody's Gone to the Rapture

بازی های تایید شده:

Ghost of Tsushima DIRECTOR'S CUT - 16 May 2024
Until Dawn™ - 2024

آخرین ویرایش:

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,382
عقلت رو نپسندیدم :D (شوخی)
__
دیگه رو pc فقط یدونه god of war هست انقدر بازیش کردیم این یکی بیاد حال کنیم
حالا دلیلشم بگم شاید پسندیدی :D
من شخصا از اون آدما هستم که باید با داستان کامل برم جلو و این نیازمنده اینکه نسخه های قبل 2018 هم بازی کنم که متاسفانه برای PC نیومدن و به همین دلیل کلا نسخه 2018 هم بازی نکردم و این جدیده هم بیاد بازیش نمیکنم.
البته میشه از یوتیوب و جاهای دیه داستان رو خوند ولی من این روش نمی پسندم. باید با شبیه ساز بازیشون کنم

از اون طرف لست قسمت اول اومده بازیش کردیم و الان میچسبه ادامه اش رو بریم :D البته کلا بنظر من لست بازی بهتری از گاد هست

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,713
نام
milad
من شخصا از اون آدما هستم که باید با داستان کامل برم جلو و این نیازمنده اینکه نسخه های قبل 2018 هم بازی کنم که متاسفانه برای PC نیومدن و به همین دلیل کلا نسخه 2018 هم بازی نکردم و این جدیده هم بیاد بازیش نمیکنم.
البته میشه از یوتیوب و جاهای دیه داستان رو خوند ولی من این روش نمی پسندم. باید با شبیه ساز بازیشون کنم

از اون طرف لست قسمت اول اومده بازیش کردیم و الان میچسبه ادامه اش رو بریم :D البته کلا بنظر من لست بازی بهتری از گاد هست
الان پسندیدم :D
با این نظرت موافقم اما اینو در نظر بگیر که رو ps5 هم فقط ۲ نسخه اخر و نسخه ۳ قابل بازیه
باز رو pc دیگه میشه تقریبا با یه سیستم متوسط با شبیه ساز بهترین خروجی رو گرفت
tlou 2 هم با فصل دوم سریالش اومدنش قطعیه
در مورد بهتر بودن هم چون سبک هاشون متفاوته هردو عالین اما خب سلیقه ها متفاوته منم بیشتر منتظر‌ god of war هستم

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,568
نام
مــاکــان
GT7 کلا کنسله
من تا پایان 2024 به سونی برای GT7 مهلت میدم.
اگه نیاد که واقعا دیگه کنسله ولی مهم نیست قلک سفالی گرفتم میخوام پرو بخرم بعد دو نسل بی کنسولی.

البته دروغ چرا خیلی دوست دارم روی PC بیاد.
دلم غنج میره برای یه نسخه ازش روی PC که تا سالها بعد از خاموش شدن سرورهاش هم بشه مادش کرد و باهاش سرگرم شد.

من هنوز که هنوزه GT 3 و 4 رو بازی میکنم.
روی PC که بیاد به لطف مادینگ حتی میشه به این فکر کرد که بخش کریر نصفه نیمه اش رو هم میشه کاملتر کرد.

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,567
عجیبه سونی تا الان demon souls نداده رو pc درحالی که این بازی شایعه رلیزش رو pc حتی بعد تریلر نمایشش بود :D
اگر یه بازی باشه که فروش خوبی میکرد رو PC همین بازی بود بخاطر سبکش. و البته ندادن Dreams هم عجیبه.
کلا سونی مشخص نیست فازش چیه و با خودش چندچنده .

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,867
اگر یه بازی باشه که فروش خوبی میکرد رو PC همین بازی بود بخاطر سبکش. و البته ندادن Dreams هم عجیبه.
کلا سونی مشخص نیست فازش چیه و با خودش چندچنده .
واقعن این حرکت خیلی عجیبه.
من با پورت نکردن یک سری از بازیها که دوستان اشاره کردن هیچ مشکلی ندارم.
میتونه دلایل زیادی برای سونی وجود داشته باشه که اینکار رو نکنه.
ولی باورکن هرچی فکر میکنم که چه علتی داره بیش از 100 تا کشور رو از خریدن بازیت محروم کنی، به هیچ جوابی نمیرسم.
استیم هم که خبرش اومد که گفته این محدودیت ها تصمیم خود سونی بوده و به ما هیچ ارتباطی نداره.
انقدر واسم عجیب و غیرقابل هضمه که اگر اونجا بودم، شخصن میرفتم دفتر سونی و ازشون سوال میپرسیدم "چرا؟" :D

چرا باید بازیتو پورت کنی ولی اجازه ندی میلیون ها نفر بخرنش!
اینکه دیگه مولتی پلیر و اینا هم نداره که بخای پلیر بن کنی.

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,319
نام
سروش
تو این مدیریت سونی, هر کاری که خردمندانه‌تر باشه و گیمرها بیشتر خواهانش باشن احتمال رخ دادنش کمتره. بعنوان نمونه بازسازی Bloodborne رو بازار آهنگران تهران هم پیش خرید میکنن اما سونی ترجیح میده 50 تا نسخه اصلی و VR و DLC و پورت PC و احتمالا ریمستر-ریمیک از Horizon بسازه.

دقیقا با این تفاوت دیمون سولز ریمیک شده و باید پورت بشه فقط و بازی لانچ بوده مسلما فروشش چند برابر سک بوی و انچارتد میشه ولی تصمیم گرفته همه بازی ها پورت بشه بجز این و bb:D

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,633
ولی باورکن هرچی فکر میکنم که چه علتی داره بیش از 100 تا کشور رو از خریدن بازیت محروم کنی، به هیچ جوابی نمیرسم.
استیم هم که خبرش اومد که گفته این محدودیت ها تصمیم خود سونی بوده و به ما هیچ ارتباطی نداره.
انقدر واسم عجیب و غیرقابل هضمه که اگر اونجا بودم، شخصن میرفتم دفتر سونی و ازشون سوال میپرسیدم "چرا؟" :D

نمیخوان وقت و پول بذارن که از قوانین کشور ها و مناطق مختلف پیروی کنن

مثلا بعضی کمپانی ها الان ریجن ایران هم دارن ولی همزمان از تحریم های آمریکا هم پیروی میکنن و اجازه خرید از استور رو نمیدن

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,567

ظاهرا بحث چیت و اینا همش بهانه اس‌.
به نظر من سونی هنوز عظم جدی برای بازار PC نداره. اینا صرفا فقط میخوان تو این بازار PC اسمشون باشه که مثلا سهامداران و مقامات بالا رده نگن چرا میدان PC را برای بقیه رقبا خالی کردین. از یه طرف توییت میزنه ما داریم یاد میگیرم بعد اونطوری میکنه :D خب اینا بنظرت چه معنی داره؟ خرید Nixxes رو شما دقت کنید .استودیوهای خود سونی توان توسعه همزمان برای PC را نداشتند. سونی اومد Nixxes رو خرید. خب Nixxes را که همزمان نمیتونه بیاره بالاسر مثلا پروژه جدید ناتی داگ.
اول ناتی داگ طبق برنامه خودشون بازیو برای کنسول منتشر میکنه بعد در طول زمان مشخصی اون بازی را از نظر کیفی با پچ های مختلف بهبود میدن و اگر DLC یا نسخه دایرکتور کات هم داره منتشر میکنن. بعد Nixxes وارد میشه و بازیو پورت میکنه برای PC.
(فوربیدن وست و گاد او رگناورک و حتی همین سوشیما همگی کاملترین نسخه اش برای PC پورت شده و میشه با تمام DLC ها)

دقت کن هیچ قابلیت Play Anywhere ی هم وجود نداره و هرکسی بخواد بازیو رو PC و PS5 همزمان داشته باید دوبار بازی را بخره. از اون طرف اگه لانچر اختصاصی هم بده اوضاع بدتر هم میشه . اولا اکانت PSN اجباری میشه. دوما برای خرید بازیها داستان درست میشه برای کشورهای که PSN توشون نیست و همه روی میارن به خرید گیفت کارت . یعنی اگه خود سونی اینکارو بکنه واقعا دیوانن چون استیم رو ول کنی رو لانچر بدی که چی. اون که مایکروسافت هست آخرش اومدن رو استیم.
ولی اگه اینکارو کردن فقط یک معنی میده اینها در اصل دنبال درآمد از فروش بازی رو PC نیستند و اهداف دیگه ای دارند.
اگه دقت کنی سونی بازیهایی را برای PC پورت میکنه که دنباله دارند. هورایزن، گاد ، تلو ، اسپایدرمن ، دث استردینگ . و خبری از دیمن سولز یا بلادبورن یا مثلا order که این همه PC گیمرها تقاضا دارن نیست.
قانونشون اینه: بازیو برای کنسول ميدن، شیره فروش اون بازی در کنسول را تا آخر میکشن. بعد میدن رو PC اونجا هم مقداری میفروشن .
با این سیاست چماق و وهویج اسم بازیو مدتها ترند نگه میدارن. مثلا همین خبر پورت PC سوشیما بازیو بعد چندسال ترند کرد.
بعد میان یهو تو شوکیس نسخه دومش را معرفی میکنن و تهش میزنن PS5 بعد اونایی که با نسخه اول رو PC حال کردن اگه خیلی صبر و مقاومت نداشته باشن آخرش یه کنسول میخرن (نمونه اینطوری حتی تو این فروم هم زیاد داشتیم) این وسط میاد فایو پرو را هم عرضه میکنه تا اونایی که فریم ریت بالا و گرافیک حداکثری براشون مهمه فایو پرو بخرن و کلی فروش سخت افزاری هم بکنند.
بازی GT7 طبق چارتها چون هنوز رو PS5 فروش خوبی داره ظاهرا هنوز وقتش نشده برای PC دستور پورتش صادر بشه اگه فروشش رو کنسول به حداقل رسید دستور پورت اون هم صادر میشه.

آها در مورد ریمیک ها هم یه چیزی بگم. این پروژه ها سفارش تبلیغاتیه. شما اون ریمیک رو پیگیری کنید یه ماجرای ساخت سریال و فیلم پشتش هست. تلو ، هورایزن ، انتیل داون همگی پروژه های سینمایی و سریال دارن.‌ خب معلومه هیچ وقت نمیان یه پورت PC عادی از تلو یا انتیل داون بزنن میان بازیو کلا ریمیک میکنن بعد هم روی PS5 و هم روی PC میفروشن. برای همین میگم از این ریمیک ها دوری کنید اینها صرفا پروژه های سفارشی هست که دید تبلیغاتی و تجاری داره. حتی یک سری از این اپگریدهای نسل نهمی هم دید تبلیغاتی داره. چرا هورایزن ریمیک میشه ولی بلادبورن حتی یک پچ ساده ۶۰ فریمی هم نمیگیره ؟ چرا Fallout اپگرید نسل نهمی میگیره دقیقا تو تایم پخش سریالش؟
انچارتد دقیقا تو تایم پخش فیلمش نسخه ریمسترش بیرون میاد.
چرا تلو دقیقا تو تایم پخش فصل اول سریال نسخه ریمیکش میاد؟
چرا نسخه دوم Tlou برای PC پورت نشده هنوز؟ چون گذاشتن برای زمانی که فصل دوم سریال پخش بشه.
برای گاد او وار و سوشیما هم برنامه دارن چون اینا هم پروژه سینمایی دارن.

این چیزیه که من برداشت کردم و تا این لحظه این تحلیل اعتبار داره ولی بنظر میرسه واقعا سیاستشون در این نسل همینی هست که گفتم مگر اینکه کلاً بیان و بزنن زیر همه چیز و یه سیاست دیگه ای پیاده کنند.

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,037
نام
محمد حسین

بازی مولتی داره و نمیخواد سرور جدا اختصاص بده و میخوادم کاری کنه که کراس پلتفرم هم برقرار کنه. چون از بازی زمان زیادی گذشته و با این کار، این دو تا رو تو یه جا بریزن، میتونه مولتی زنده بمونه.
سر هل دایورز هم وقتی پلیر از اون اوج اولیه اومد پایین. اومد سراغ اینکار.
اگه دو تا رو هم، تو هم بریزه pc پلیرا با چیت و ... پدر بقیه رو در میارن. میخوان وصل کنن که بتونن راحتتر کنترل کن. خود کامیونیتی هل دایورز هم گفته بود که به psn وصل بشن کار ما برا بن کردن راحت میشه ولی بقول خودت شمشیر دو لبه هست. سونی تو زمان یش فروش تو همه داشت میفروخت سوشیما رو، وقتی دید اون برنامه هل دایورز درست شد، بیخیال شد و استیمم ریفاند کرد.
همه میان استیم برا بازارهایی که توش فروش ندارن مثل آسیا و آفریقا و اروپای شرقی و اینکه عرضه کنی و دوباره تو همونا نفروشی، منطقی نیست ولی فعلا راه دیگه ای ندارن، باید تا قبل از عرضه گس بعدی که کنکورد هست، یه فکری به حالش بکنن که هر دو طرفو در یابند.

• Like
Reactions: m.a.t

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,067
نام
سهند

شبیه ساز هویت بازیها رو از بین می‌بره و نصف لذتی که روی پلتفرم اصلی داشتی رو هیچ می‌کنه.
شما اگه خیلی مشتاق بودی این همه سال منتظر عرضه بازیهای GOW رو PC نبودی عزیزم . حتما هم نیاز نیست بری ps2 تهیه کنی روی ویتا ریمستر یک و دو هست نسخه سوم هم که نسل هشتم ریمستر شده و تو دسترسه .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر