اخبار مرتبط با انتشار بازیهای پلی استیشن روی پی سی

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,109
نام
MohammadAli
1 MiVabfpSolGgA8s_1Gtiug@2x(1).jpg

بازی های عرضه شده:

HELLDIVERS™ 2
RATCHET & CLANK: RIFT APART
THE LAST OF US™ PART 1
™RETURNAL
MARVEL'S SPIDER-MAN
MARVEL'S SPIDER-MAN: MILES MORALES
SACKBOY™: A BIG ADVENTURE
UNCHARTED™: Legacy of Thieves Collection
GOD OF WAR
DAYS GONE
Predator: Hunting Grounds
Horizon Zero Dawn™ Complete Edition
Horizon Forbidden West™ Complete Edition
HELLDIVERS™ Dive Harder Edition
Everybody's Gone to the Rapture

بازی های تایید شده:

Ghost of Tsushima DIRECTOR'S CUT - 16 May 2024
Until Dawn™ - 2024

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,022
نام
محمد حسین
اینهایی که نوشتی کاملا درست میبود اگه که در مورد هر بازی دیگه ای بود غیر از GT.
GT بازی سرویس محوره که داره همینطور هر ماه براش محتوا میاد.

به همین دلیل این تاخیر 2ساله تو فروشش مثل باقی عناوین تاثیر نمیزاره و افت خیلی کمتری پیدا میکنه قطعا.

مورد بعدی اینکه GT ریسینگه شبیه ساز کنسولیه.
روی PC اگه نگیم پلتفرم اصلی شبیه سازهای ریسینگه (که هست ) ، کلی پلیر داره این سبک.
View attachment 314726
AC نه آرکیده و نه جهان باز.
با دوتا عنوان اگه اشتباه نکنم بیشتر از 30 میلیون فروخته.
اشتباه نگفتیم اگه بگیم بالای 80 درصد فروشش روی استیم بوده.

دیگه از iRacing که پرهزینه ترین ریسینگه که باید پول آتیش بزنی تا بتونی بازیکنی مثال نیارم که هر موقع لاگین میکنی بالای 15-10 هزار نفر و بعضا بیشتر آنلاینن.

مثال از F1 23 که کاملا اشتباست.
بازیی که هرسال منتشر میشه ، محتواش ثابته ، یک اوجی داره و با شیب تند پلیرهاش رو از دست میده تا فصل جدید شروع بشه و هایپ نسخه جدید.
بابا داری با چی مقایسه میکنی ؟
COD یا بتلفیلد؟

این تعداد پلیرهای بین 10 تا 20 هزارنفر برای سبک سیم کید/شبیه ساز عالیه.
که این خودش یعنی فروش حداقل بالای یک میلیون.

میگم GT اگه بخواد منتشر بشه قطعا کراس پلی خواهد داشت ، چون عملا مفهومی نداره انتشارش.
بدلیل سرویس بودن اون دو سال فاصله با انتشارش اصلا به چشم نمیاد.

من یادمه GT Sport پلیرهای بخش اسپورتش روزانه بین 15-20 تا 30 هزار نفر ، گاها بیشتر بود.
این بازی اگه روی PC بیاد و به این عدد فقط بین 5 تا 10 هزار نفر پلیر روزانه اضافه بشه یعنی برد کامل.

کدوم بازی دیگه ای از سونی همچین قابلیتی داره که روزانه تعداد پلیر بالا روی استیم داشته باشه؟
چقدر سوالاتت زیاده، من یه کوچولو گفتم آمار پلیر همزمانش شش رقمی نمیشه.
اول از assetto corsa
آخرین آماری که یادمه
Assetto Corsa 2 Coming in 2024
Assetto Corsa Hits €100 Million in Sales: Exclusive Interview with Kunos' Marco Massarutto
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjxz4XE1faBAxUfQ_EDHRfjDVgQFnoECAkQAw&url=https://digitalbros.com/?attachment_id=2140&usg=AOvVaw01c4EZbYgEQFWT03zuMt3K&opi=89978449
فروش دوازده میلیونی و درآمد صد میلیونی برا هر دو نسخه تا سال 2021. نسخه ای 8.5 دلار
assetto corsa مدینگ داره و رو هم دیگه تا 2021 صد تا فروختن.44 پزو بوده تو استیم آرژانتین،
به نظرم هورایزن زیرو داون ممکنه الان صد تا رو هم زده باشه تا پایان سال مالی 2021 زده بود 60 تا رو.
assetto 9 سال بعد ریلیز بیشترین پلیرش ماله همین 9 ماه پیش بوده، با تخفیفایی که خورده. مگه gt چند سال پشتیبانی میشه که بخواد با تخفیفایی که میخوره و برسه به 44 پزو، بخرنش.
تهشم پلیر همزمان 17 هزار تا.

2023-10-15_2-52-04.jpg 2023-10-15_2-52-39.jpg

و علامتای a و b و c و d و ... تو عکس مشخصه. اینها برای عرضه شدن بازیها تو باندلهای مختلفه

2023-10-15_3-16-00.jpg

تا جایی که من میدونم، گرن توریسمو اسپورت 2024 سروراش خاموش میشه، یعنی عمرش کمتر از 7 ساله.دو سال تاخیر هم حساب کن، نهایتا تا 2028-9 بشه بازیش کرد.
سونی که میخواد از آب کره بگیره، اهل اینکارا نیست و اگه پلیر 10 هزار تایی رو یه میلیون بگیری، 73 هزار تایی گاد میشه 7 میلیون ولی تا مارس 960 هزار تا فروخته بود.
عمده بازیهای سونی سینگله و تموم بشه، خیلیا میگن خداحافظ.

2023-10-15_3-07-55.jpg

با همه اینها، اینها چند تا آمار امروزه

2023-10-15_3-34-01.jpg 2023-10-15_3-33-43.jpg 2023-10-15_3-33-15.jpg 2023-10-15_3-32-59.jpg

بازیای 2017 و 18 و 19 ریلیز سونی،که هر کدومشون بین 1 تا 3 سال از عرضه رو pc میگذره و سینگل هستن، پس پلیر 5-10 هزار تایی برای یه عنوان آنلاین، رقم جالبی نیست، چون اینها نه هزینه سرور خاصی دارن و نه نیاز به اپدیت دائم دارن.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,533
نام
مــاکــان
assetto 9 سال بعد ریلیز بیشترین پلیرش ماله همین 9 ماه پیش بوده، با تخفیفایی که خورده. مگه gt چند سال پشتیبانی میشه که بخواد با تخفیفایی که میخوره و برسه به 44 پزو، بخرنش.
تهشم پلیر همزمان 17 هزار تا.
تا دسامبر گذشته این سری 28 میلیون فروخته.
خبرش هست ، تا الان قطعا 30 میلیون رو رد کرده.

یعنی داری میگی این تقریبا آمار حدودا 20 و چند میلیونی که روی PC بوده (کنسول هرچقدر فروخته کنار) ، همه اومدن ریجن رو بردن آرژانتین که 50-40 پزو بازی رو بخرن؟!!

اینطوری بخوایم نگاه کنیم پس روی استیم همه بازیهای استودیوهای بزرگ مثل بتسدا ، راکستار و... شامل این داستان ریجن میشن و آمار فروش استیم اونها زیر سواله!
چون آرژانتین داشتیم ، قبلش هند بوده ، روسیه رو داشتیم و حتی برزیل.

هیچ بازیی از زیر این داستان رد نمیشه و همه آمارها کاملا زیر سوال میره.
به نظرم تاکید روش واقعا درست نیست.

ولی بحث پلیر فعال و روزانه بازیه و کمیونیتی این سبک روی PC خیلی خوبه و طرفدار زیاد داره.
اینکه دیگه ارتباط مستقیمی با ریجن ارزون نداره.

مثال هم زدم از iRacing که ریجن بندی نداره ، 95 درصد فروشش هم روی لانچر خود وبسایته.

تا جایی که من میدونم، گرن توریسمو اسپورت 2024 سروراش خاموش میشه، یعنی عمرش کمتر از 7 ساله.دو سال تاخیر هم حساب کن، نهایتا تا 2028-9 بشه بازیش کرد.
سونی که میخواد از آب کره بگیره، اهل اینکارا نیست و اگه پلیر 10 هزار تایی رو یه میلیون بگیری، 73 هزار تایی گاد میشه 7 میلیون ولی تا مارس 960 هزار تا فروخته بود.
من دارم در مورد پلیرها ماه‌ها‌ بعد انتشار صحبت میکنم و نه سقف پلیرها تو روزهای اول انتشار.
خب مشخصه برای بازی سینگل پلیر همچین آماری منطقیه.
اما اینکه یک بازی آنلاین ماه‌ها‌ و حتی سالها بعد انتشارش آمار 10-20 هزارتایی پلیر روزانه داشته باشه ، قطعا روی استیم فروش میلیونی رو تجربه کرده.

اصلا راه دور چرا بریم؟
همین فورتزا آمارش تا یکی دو ماه دیگه تقریبا ثابت میشه.
بازیی که مشکلات پرفورمنس داره ، کریر قویی نداره و روی گیم پس PC هم در دسترسه که خیلیها اونور بازی میکنن.

حالا که زوده برای آمار ولی همین الان با این شرایط سقف روزانش 4000تاست.

GT اگه منتشر بشه با هایپ دورش و پلیرهای روزانه ای که میگیره ، همینطور کریر مود بهتری که داره میتونه رنج خیلی بیشتری پلیر جذب کنه.

بنظرم فروش میلیونی GT روی استیم به راحتی به دست میاد و میتونه از موفق ترین انتشارهای سونی باشه.
البته اگه اصلا قصدش رو داشته باشن و بخوان پلتفرم رو آماده کنن براش.
چون به نسبت باقی عناوینش زحمت بیشتری داره.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,022
نام
محمد حسین
تا دسامبر گذشته این سری 28 میلیون فروخته.
خبرش هست ، تا الان قطعا 30 میلیون رو رد کرده.

یعنی داری میگی این تقریبا آمار حدودا 20 و چند میلیونی که روی PC بوده (کنسول هرچقدر فروخته کنار) ، همه اومدن ریجن رو بردن آرژانتین که 50-40 پزو بازی رو بخرن؟!!

اینطوری بخوایم نگاه کنیم پس روی استیم همه بازیهای استودیوهای بزرگ مثل بتسدا ، راکستار و... شامل این داستان ریجن میشن و آمار فروش استیم اونها زیر سواله!
چون آرژانتین داشتیم ، قبلش هند بوده ، روسیه رو داشتیم و حتی برزیل.

هیچ بازیی از زیر این داستان رد نمیشه و همه آمارها کاملا زیر سوال میره.
به نظرم تاکید روش واقعا درست نیست.

ولی بحث پلیر فعال و روزانه بازیه و کمیونیتی این سبک روی PC خیلی خوبه و طرفدار زیاد داره.
اینکه دیگه ارتباط مستقیمی با ریجن ارزون نداره.

مثال هم زدم از iRacing که ریجن بندی نداره ، 95 درصد فروشش هم روی لانچر خود وبسایته.

من دارم در مورد پلیرها ماه‌ها‌ بعد انتشار صحبت میکنم و نه سقف پلیرها تو روزهای اول انتشار.
خب مشخصه برای بازی سینگل پلیر همچین آماری منطقیه.
اما اینکه یک بازی آنلاین ماه‌ها‌ و حتی سالها بعد انتشارش آمار 10-20 هزارتایی پلیر روزانه داشته باشه ، قطعا روی استیم فروش میلیونی رو تجربه کرده.

اصلا راه دور چرا بریم؟
همین فورتزا آمارش تا یکی دو ماه دیگه تقریبا ثابت میشه.
بازیی که مشکلات پرفورمنس داره ، کریر قویی نداره و روی گیم پس PC هم در دسترسه که خیلیها اونور بازی میکنن.

حالا که زوده برای آمار ولی همین الان با این شرایط سقف روزانش 4000تاست.

GT اگه منتشر بشه با هایپ دورش و پلیرهای روزانه ای که میگیره ، همینطور کریر مود بهتری که داره میتونه رنج خیلی بیشتری پلیر جذب کنه.

بنظرم فروش میلیونی GT روی استیم به راحتی به دست میاد و میتونه از موفق ترین انتشارهای سونی باشه.
البته اگه اصلا قصدش رو داشته باشن و بخوان پلتفرم رو آماده کنن براش.
چون به نسبت باقی عناوینش زحمت بیشتری داره.
خبر رسمی گذاشتم 12 میلیون شده فروش assetto پلاس competizione شده 100 میلیون. خبر رسمیه، لینکاشم گذاشتم. پس مغلطه درست نیست.
ثانیا چند بار تو لیستهای سالیانه درآمد استیم assetto دیدی ولی عناوین سایر شرکتها از ماکروسافت گرفته تا سونی و ... تو تاپهای سالیانه هستن gta هم پای ثابته
پس همه بازیا رد میشن،قشنگ.
_____
پلیر ماههای بعد انتشار، ارتباط مستقیمی با تخفیفهای آینده داره که تو این مورد فوق العاده دندون گرده سونی و عمر این بازی هم اگه 2024 بیاد، 4-5 ساله و تخفیف تو سالهای پایانی بدرد نمیخوره، چون با بستن سرورا این گیم تمومه کارش.
گفتی فورزا موتوراسپورت، کاملتره. آمارش تو استیم همین الان موجوده.
در مقابل فورزا هورایزن 81 هزار تا بود، پس ژانر محبوبتر قطعا آرکیده، اینو که قبول داری، حداقل.
امیدوارم ریلیز بشه و ببینیمم، کار درستیه یا نه. سر استارفیلدم بحثمون تا ریلیز نمیشد، نمیشد نتیجه گرفت، الان قویا میگم احمقانه ترین کارو کرد تاد هاوارد با 1000 سیاره اش که کلی نیرو بجای اینکه بزاره سراغ ai و ...، صرف یه کار مزخرف کرده.
در این موردم همینه، کلا یه استودیو pc ساز داره و در کنارش استودیوهای اصلی سونی، بجز دیزگان معلوما پورتهای بدی رواه کردن. در نتیجه نه تخصص پورت pc داره پلی فونی و نه از لحاظ مالی در حد انتظارات سونی پول به جیبش نمیره.
اینکه دیگه گسم هست و باید بدون مشکل بیاد تا دائما بشه آپدیتش کرد و مثل tlou نیست یا آنچارتد نیست که بشه هر از چند وقت یه آپدیت داد، یه مشکلشم رفع کرد.

آخرین ویرایش:

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,685
نام
طاها
تاریخ مشخصی نداره. استیم 2024 زده
احتمالا تا عید میاد
سونی لعنتی قطره چکانی برای کامپیوتر بازی می دهد . وقتی بیش از یک سال از انتشار بازی گذشته باید سریع برای کامپیوتر دهد (یعنی از ماه ششم که از عرصه هر بازی معروف سونی می گذرد باید در خفا عملیات پورت کردن شروع کند) اما شاهد هستیم گاهی دو سه سال هم گذشته و بازی نیومده مثل لست دو .

کلا پی‌سی بازها به شخم سونی هم نیستند متاسفانه .

وقتی هم بازی رو می دهد معمولا مشکلات پورت دارد . اینهمه طول می دهد بعدش هم خراب تحویل می دهد که جای تاسف دارد .

معمولا تاریخ هم نمی دهد . از الفاظ Coming in یا Early استفاده می کند .

پی‌سی باز ها رو ایستگاه کرده

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,380
سونی لعنتی قطره چکانی برای کامپیوتر بازی می دهد . وقتی بیش از یک سال از انتشار بازی گذشته باید سریع برای کامپیوتر دهد (یعنی از ماه ششم که از عرصه هر بازی معروف سونی می گذرد باید در خفا عملیات پورت کردن شروع کند) اما شاهد هستیم گاهی دو سه سال هم گذشته و بازی نیومده مثل لست دو .

کلا پی‌سی بازها به شخم سونی هم نیستند متاسفانه .

وقتی هم بازی رو می دهد معمولا مشکلات پورت دارد . اینهمه طول می دهد بعدش هم خراب تحویل می دهد که جای تاسف دارد .

معمولا تاریخ هم نمی دهد . از الفاظ Coming in یا Early استفاده می کند .

پی‌سی باز ها رو ایستگاه کرده
داداش فکرشو نکن، مایکروسافتم اولش اینطوری بود. درست میشه
پورتشم شاید شروع کردن شایدم اصلا تموم شده، ولی خب باید صبر کنن زمان درست بدن
من خودم فقط و فقط منتظر The last of us 2 هستم و اینم بنظر میاد یه ریمستر میزنن و همزمان برای PS5 و PC میدن. سال بعد صد درصد برای PC میاد
البته بقیه بازی هاشم بیاد حتما میگیرم مثلا گوست آو سوشیما چیه، خیلی دوس دارم بازیش کنم
درکل هر سال 3 4 تا بازی بده کافیه دیگه. من که راضی هستم.

در مورد مشکلات پورت هم بنظرم رفته رفته بهتر میشه، همین الا The last of us خیلی بهتر شده. دارن یاد میگیرن :D

الان لیست بازی های خوب که باید روی PC بیان

The Last of Us Part II
Ghost of Tsushima
God of War Ragnarök
Marvel’s Spider-Man 2
Demon's Souls Remake
Bloodborne
همین 5 تا بازی خوب که بدرد ما بخوره مونده، سال بعد فکر کنم همش بیاد:D

آخرین ویرایش:

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,254
نام
امیرحسین
داداش فکرشو نکن، مایکروسافتم اولش اینطوری بود. درست میشه
پورتشم شاید شروع کردن شایدم اصلا تموم شده، ولی خب باید صبر کنن زمان درست بدن
من خودم فقط و فقط منتظر The last of us 2 هستم و اینم بنظر میاد یه ریمستر میزنن و همزمان برای PS5 و PC میدن. سال بعد صد درصد برای PC میاد
البته بقیه بازی هاشم بیاد حتما میگیرم مثلا گوست آو سوشیما چیه، خیلی دوس دارم بازیش کنم
درکل هر سال 3 4 تا بازی بده کافیه دیگه. من که راضی هستم.

در مورد مشکلات پورت هم بنظرم رفته رفته بهتر میشه، همین الا The last of us خیلی بهتر شده. دارن یاد میگیرن :D

الان لیست بازی های خوب که باید روی PC بیان

The Last of Us Part II
Ghost of Tsushima
God of War Ragnarök
Marvel’s Spider-Man 2
Demon's Souls Remake

همین 5 تا بازی خوب که بدرد ما بخوره مونده، سال بعد فکر کنم همش بیاد:D
اول از همه احتمالا باید منتظر Horizon 2 بود.

• Like
Reactions: m.a.t and hitman68

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,533
نام
مــاکــان
GT7 فکر کنم گفتن قصد ندارن برای PC بدن
خونزادم دیگه فقط با شایعاتش میتونین خوشحال باشین :D نه PS5 اومد و نه PC
بالاخره تا تکذیب نشد میشه امیدوار بود.
بزار جزو گزینه ها جای دوری نمیره :D

• Smile
  • Like
Reactions: Taha75 and hitman68

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,854
دقیق مشخص نیست...ولی مثل اینکه سونی هم مثل مایکروسافت قراره استور خودش رو به pc بیاره/آپدیت کنه...که مثل اکس باکس تمام امکانات کنسول رو pc هم باشه...مثلا با خرید از استور بتونید هم رو pc بازی کنید و هم رو کنسول و همینطور تروفیهارو رو هر دو پلتفرم داشته باشید

اطلاعات بیشتر:

Exclusive: New data suggests PlayStation PC trophies are in the works
بعید میدونم سونی همچین کاری بکنه. اینا همونایی هستن که واسه یه آپدیت ساده از ps4 به ps5 ملت رو تلکه میکردن.
هرچند در نهایت مثل همیشه از مایکروسافت اسکی میکنن ولی خب تا وقتی که این جیمبو سرکار باشه این اتفاق نمی افته.
...........
قبلن هم گفتم بازم میگم. این سیاست انتشار بازی با فاصله زیاد اونم مشکل دار ، بسیار احمقانه است.
اینا یا باید کلن بیخیال pc میشدن یا مثل آدم day1 منتشر میکردن.
من خودم اگر پول دستم میومد برای دو عنوان قصد خرید ps5 داشتم. ولی خب از اونجایی که میدونم بلخره برای pc منتشر میشه، هیچوقت ps5 نخاهم خرید. این یعنی سونی من رو از دست داد))
از طرفی اینها فکر میکنن pc گیمرها لنگ بازی های سونی هستند.
اینم یه تفکر احمقانه دیگس. انقدر سبد pc تو تمام ژانرها پره و انقدر گیمر ها گزینه زیاد دارن که خیلی بعیده برای یه مدت زودتر بازی کردن برن یه ps5 بخرن.

ولی اگر سونی بازیهاش رو با تبلیغات خوبday1 عرضه کنه، هم خودش و هم گیمرها بیشترین نفع رو میبرن.

واقعن خیلی کنجکاوم بدونم تو کله جیمبو چی گذشته که همچین سیاستی برای عرضه بازیهاش رو pc گرفته.
دقیقن چه نفعی براشون داشته؟؟
عجیب است!

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,564
بعید میدونم سونی همچین کاری بکنه. اینا همونایی هستن که واسه یه آپدیت ساده از ps4 به ps5 ملت رو تلکه میکردن.
هرچند در نهایت مثل همیشه از مایکروسافت اسکی میکنن ولی خب تا وقتی که این جیمبو سرکار باشه این اتفاق نمی افته.
...........
قبلن هم گفتم بازم میگم. این سیاست انتشار بازی با فاصله زیاد اونم مشکل دار ، بسیار احمقانه است.
اینا یا باید کلن بیخیال pc میشدن یا مثل آدم day1 منتشر میکردن.
من خودم اگر پول دستم میومد برای دو عنوان قصد خرید ps5 داشتم. ولی خب از اونجایی که میدونم بلخره برای pc منتشر میشه، هیچوقت ps5 نخاهم خرید. این یعنی سونی من رو از دست داد))
از طرفی اینها فکر میکنن pc گیمرها لنگ بازی های سونی هستند.
اینم یه تفکر احمقانه دیگس. انقدر سبد pc تو تمام ژانرها پره و انقدر گیمر ها گزینه زیاد دارن که خیلی بعیده برای یه مدت زودتر بازی کردن برن یه ps5 بخرن.

ولی اگر سونی بازیهاش رو با تبلیغات خوبday1 عرضه کنه، هم خودش و هم گیمرها بیشترین نفع رو میبرن.

واقعن خیلی کنجکاوم بدونم تو کله جیمبو چی گذشته که همچین سیاستی برای عرضه بازیهاش رو pc گرفته.
دقیقن چه نفعی براشون داشته؟؟
عجیب است!
بیچاره سونی که تورو از دست داد :-j
ببین چیزایی که گفتی دقیقا برعکسش داره اتفاق میفته. فقط از بین دوستان PC Gamer خودم چندین نفر سراغ دارم که اصلا با بازیهای انحصاری پلی استیشن آشنایی نداشتند ولی چون مزه بازی GOW یا Horizon یا Spiders Man رو چشیدن دیگه برای نسخه جدیدشون نتونستن مقاومت کنن و PS5 خریدند. سونی دنبال اینستال بیس قوی هست و با این روش بهش دست پیدا کرده. با اینستال بیس قوی فروش بازباش، اکسسوری ها ،سرویسش همه تو بهترین وضعیت ممکن هستند.تاخیر برای PC هم اجازه درآمدزایی میده به پلی استیشن و هم دولوپرها رو درگیر پلتفرم جدید نمیکنه. شما فکر می‌کنی هر غلطی اکسباکس داره میکنه پلی استیشن هم بیاد همون کارو بکنه؟ اکسباکس بقول همون فیل اسپنسر سوم مارکت هست و خودش میگه که اولویت مایکروسافت کنسول نیست. بقول خودش اولویت مشترکین سرویس و در درجه بعدی موبایل هست بعد توقع داری سونی بیاد از مایکروسافت اسکی بره که تو بازار کنسولی حرفی برای گفتن نداره؟ از همون روز اول گفتم هدف سونی کشوندن پلیر مابقی پلتفرمها به پلی استیشن هست که اینو بعدا خود جیم رایان هم تو مصاحبه اش گفت.
سبد PC تو همه ژانرها پره؟؟ واقعا؟ پس ملت خلن میان پلی استیشن میخرن؟ با چه کیفیتی سبدش پره؟ چندتا بازی مثل Gow یا Tlou یا Uncharted یا Spiderman و... با این کیفیت تو سبد PC هست؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر